אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
יום גיבוש לעובדים או יום כיף לצוות תפקידו להוציא את העובדים/ות מהשגרה,"להתרענן ולפנק" מהלחץ בעבודה, להפגיש בין העובדים/ות המנהלים/ות וההנהלה ובכך לחזק את ההכרות, הלכידות, המורל ושיתוף הפעולה.
 
יום גיבוש אפקטיבי לעובדים תלוי:
1.הבנת כלל הצרכים והשאיפות לאירוע
2.בניית קונספט עם מגוון אופציות ייחודיות
3.התאמת חוויה מובחרת ומגבשת
 
הגדרת תוצאה רצויה מיום גיבוש
1.הנאה, אתגר ושחרור מלחצים מהעבודה היומית
2.חיזוק רוח צוות, לכידות, המורל וההכרות
3.פינוק העובדים/ות מצד ההנהלה וההכרה בכך
 

 
  אטרקציות ליום גיבוש
 
                                                          
 
המטרות של יום גיבוש הם להפתיע, לאתגר, לשמח ולפנק את העובדים/ות. לפניכם מספר רעיונות ואטרקציות לאירוע חוויתי:
 
חדרי מילוט - אחת מהאטרקציות ליום גיבוש הוא חדר מילוט שבו העובדים/ות נכנסים לחדר שבו הם צריכים לפתור חידה כדי להימלט. החדר יבחר בהתאם לכמות צוות עובדים, מה שמעניין אותם והמקום לאירוע (מקריית שמונה ועד אילת).
 
טיולים - אין כמו טיול ביום כיף בכדי לגבש צוות סביב חוויה מלהיבה ברמה משותפת ומשתפת.. תזכורת רק לאחר איפיון קבוצות עובדים/ות ניתן לבחור במסלול מתאים. למיטבי/ות לכת מעבר לקמפיניג ניתן לשלב סדנת שטח ODT והישרדות ואם להיות יותר בשאנטי, אירוח במאהל בדואי אותנטי. "למיטבי לסת" ניתן לערוך טיול קל ולעצור במרכז מבקרים, מוזיאונים ומרכזי תרבות שמסמלים את הסצנה בעיר ובכפר. ניתן לבחור טיול סביב נושאים מותאמים כמו מנהיגות, פשיעה ואהבה לצד ארוחה במסעדת גורמה טעימה.
 
רכיבה - "הן היו אז רוכבות, כך ממעל, על סוסי אגודת "השומר" אך כיום- הן רוכבות על הבעל וחמור זה כבר עסק אחר.. כך בשירו המפורסם של יורם גאון" איפה הן הבחורות ההן". אז הגיע הזמן להחזיר "עטרה ליושנה" דרך נסיעה על אופניים, סגווי, ג'יפים, רינג'רים, טרקטרונים וכמובן רכיבה על סוסים או גמלים.
 
שיט - אחד מהטרנדים הוותיקים הוא שייט על יאכטה שבו יש את כל הפינוקים האפשרים. מצד שני שיט קייקים יכול להכניס אדרנלין כשמדובר על עבודת צוות משותפת ובמיוחד בתחום של שיט מפרשיות.
 
אקסטרים - לאוהבי/ות אתגרים בטבע שאוהבים/ות להתנסות ולהתגרות בחוקי הטבע: טיפוס הרים, טיסה בכדור פורח, סקי בגלבוע, קפיצת בנג'י "על החיים ועל המוות", הישרדות בטבע לצוות שהאדרנלין זורם חופשי.
 
תחרויות גיבוש - מירוץ למיליון, הישרדות, מאסטר שף. פיינטבול. תחרויות אלה מכניסות "עבודת צוות" למשחק עם פלפל מקסיקני. 
 
להזמנה פעילות ליום כיף לעובדים התקשרו: משרד 03-5590868 נייד 050-5711160 (עד 22:00)
 

 
 בחירת סדנאות - הופעות - הרצאות לפעילות חוויה לעובדים ומנהלים
 
 
 
סדנאות, הרצאות, הופעות ליום גיבוש תפקידם "למקד חוויה" וליצור ערך מוסף. ניתן לגוון ולקיים סדנה במהלך טיול בשטח כמו בסדנת ODT, כשעוצרים בחדר פרטי במסעדה לאחר שמדריך/ת הטיולים לימד בלי הפסקה אפשר להזמין סדנת צחוק משחררת ומשעשעת, כשיש נופש חברה בבית מלון ניתן לבחור הופעה או הרצאה בסטנדרט גבוה בבוקר, בצהרים ובערב לעובדים/ות. ישנם מספר אופציות פופלאריות:
 
סדנת אימפרוביזציה – אלתור, משחקי אסוציאציות, פנטומימה, תחרות ההצגה הטובה ביותר בין עובדים/ות למנהלים/ות.
 
סדנת אפייה ובישול – חגיגה דרך רזי אפיית עוגות סוכר. העובדים והעובדות ילמדו כיצד להפתיע עם עוגה מרשימה ליום ההולדת. בנוסף נשים דגש על עבודת צוות. תחרות בישול ואפייה בסגנון מאסטר שף שהם כבר מזמן לא טרנד. 
 
סדנת יין ואלכוהול - סדנה שמתאימה למנהלים/ות ולעובדים/ות צעירים שרוצים ללמוד איך לשתות יין ואלכוהול, מה השילובים הנכונים ועוד..  

סדנת גרפולוגיה – הכרות מיוחדת בין העובדים/ות ע"פ הכתב, משחקי כתיבה לפיתוח יצירתיות, התדמית ע"פ החתימה, ההומור והצחוק בכתב. 

סדנת יוגה צחוק – סדנאות שיגרמו לעובדים לצחוק, להשתחרר, ליהנות, דרך משחקים, מעגלי צחוק, תחרויות צחוק, פנטומימה נגרום לעובדים להיפתח.          

סדנת משחקים  – הסוד של המשחק בעבודה, הכיף ליצור ולשחק. משחקי ילדות ומשחקי חיזור.

סדנת מדיטציה – סדנה שבה נתבונן בקול הפנימי שלנו, דרך דמיון מודרך נגיע אל השאיפות הכמוסות, נתמקד בגוף ובגורמים שממתנים לחץ ושחיקה.

סדנת פיתוח עבודת צוות – תחרויות בין צוותים, דרך בלונים, משחקי ילדות, ואתגרים נגרום לתובנות ולהבנת החשיבות של עבודת  צוות סינרגטית . 

סדנת שפת גוף ותקשורת – חיבור בין העובדים/ות דרך הצבעים, טיפים לשכנוע ואמפטיה בשפת הגוף, עמידה מול קהל, שפת גוף בין המינים.

סדנת שוקולד מתוקה - החיבור שבין שוקולד לקבלת תחושה טובה הוכח מדעית. בפעילות העובדים/ות מנהלים/ות יחוו טעמים שונים ויקבלו הרצאה מרתקת בנושא.

סדנה על מהות האושר וההומור – כיצד האושר וההומור יכולים לרפא. מדוע חשוב לצחוק, נבחן תרגילים "לזיוף הצחוק", נשלב סיפורים ובדיחות למצב רוח טוב.

להזמנה סדנאות עבור יום גיבוש לעובדים התקשרו: משרד 03-5590868 נייד 050-5711160 (עד 22:00)
 

 
פעילות "מהראש ועד כף הרגל" בהתאם לאוכלוסיית יעד
 


יום גיבוש למנהלים/ות – הדגש על בחירת סדנה ייחודיות ליום כיף בהתאם להגדרת הסטטאטוס של המנהלים/ המנהלות בחברה והציפיות שלהם. ימי כיף למנהלים/ות יכולים להתקיים בארץ או בחו"ל. ידוע שמנהלים בכירים עברו הרבה מאוד סדנאות. ניתן לשלב טיולי שטח וניווט מהנגב ועד רמת הגולן, רעית כבשים ומקנה, רכיבה על סגווי (רכב הנשלט דרך תנועת הגוף של הרוכבים). סדנאות לחיזוק התקשורת הבין אישית, סדנאות בישול ועד טיול בספארי בדגש על מנהיגות ועבודת צוות של החיות!! 

יום גיבוש כיף לנשים–  לפנק, לפנק לפנק. פעילות לעובדות ומנהלות בדגש על FUN. מיטב הטרנדים בתחום סדנאות, הרצאות, הופעות וטיפולי ספא: סדנת מדיטציה להירגעות, ספא עם מגוון טיפולים מפנקים, אטרקציות: כיצד מאלפים סוסים (או גברים), לצד סדנאות מסורתיות כמו סקסולוגית ליום גיבוש, גרפולוגיה, כירולוגיה, אסטרולוגיה, העצמת נשים בעידן שאחרי הילרי קלניטון, סטייליניג, עבודת צוות, תקשורת בין אישית (במיוחד אם יש חוסר בתקשורת של נשים אצלך בארגון). 
.
יום גיבוש בהתאם ליצוג מגזרי ומגדרי – כאשר יש קבוצות ומגזרים שונים וחוסר בהכרות מספקת יש צורך בהפקת קונספט ליום כיף בדגש על הכרות, אחד מהפתרונות הם משחקי ספורט (אם נגיעה פיזית ובלי) שבהם יתערבבו העובדים/ות בין קבוצות השונות כך שיכירו טוב יותר. בין עם מדובר במגזר חרדי, דתי, דרוזי, ערבי, רוסי, גברים, נשים יש צורך לעדכן מראש בכדי שיבנה פתרון אופטימאלי תוך חשיבה על רעיונות ייחודים ויצירתיים. 
 
יום גיבוש לקבוצות קטנות וצוותים- כשמדובר על צוות קטן ואיכותי או על קבוצת עובדים קטנה ישנם מספר אופציות ליום גיבוש וכיף. ניתן להתחיל בחדרי מילוט ולהמשיך דרך סיור עם מדריך/ת טיולים. הזמנת מפעיל/ה שישבו איתכם בשולחן ובה תקבלו טיפים מקלפי פוינט אוף ויו ועד הרצאה משתפת בתחום שפת הגוף..
 
יום גיבוש לקבוצות גדולות - כשמדובר על מאות עובדים/ות אנו ממליצים על מלונות שמציעים גם פתרונות לפעילות כמו "דן קיסריה" בו ניתן לשלב תחרויות ריצה, ירייה בחץ וקשת, לצד משחקי כדור ועוד. בהתאם לקונספט ורמת הקושי ניתן לבחור חוף ים מטנטורה ועד פלמחים, מיערות הכרמל, ועד יער קנדה, אוהל בדואי במדבר, או סדנאות בצפון, בין חמת גדר לקיבוץ מרום גולן ניתן למצוא אטרקציות שיעוררו הרבה מאוד עניין. 
 
להזמנה הרצאות לעובדים, הופעות עבור ימי כיף, ימי עיון, התקשרו: 03-5590868 - 050-5711160 (עד 22:00).
 

 
בחירת תפריט קולינארי לארוחת מלכים ומלכות בניחוח מיוחד

 
 
יום כיף לעובדים/ות עובר דרך הקיבה. אוכל הוא גם דבר בסיסי מדגשים לנו השופטים במאסטר שף. לכן חשוב שהאוכל יקלע לטעם העובדים/ות ויש צורך לעשות בירור מוקדם בעניין (מרגישות לגלוטן ועד סוג הכשרות). במקרים מסויימים מביאים "חם מגשית" ובמגזר החרדי כבר צוחקים על עצמם בעניין הזה. 
 
גם אם ההפקה מעולה והפעילות גרנדיוזית בסוף העובדים עלולים להיזכר בביקור התכוף בשירותים ביום שאחרי.
 
באופן גס נשים נוטות יותר לכיוון החלבי וגברים לבשרי כשזה מגיע לארוחת ערב. ארוחת צהרים היא "מין סטרים" שצריך להיות בה תפריט בשרי עם פתרונות לצמחונים/יות וטבוענים/יות.
 
לכן אוכל איטלקי הוא שילוב מנצח, (פסטה טריה, פיצה חמה, דגים בתנור וסטייק בגריל). אפשר להזמין קייטריניג ואפילו לגרום לכולם להכין את האוכל בסדנת ODT בשטח. בהתאם לטיול ניתן לבחור במסעדות שייצגו מיטב מאכלים אותנטים בהתאם למגזרים והעדות וכך לחבר, לחבב ולהכיר דרך טעימת בישולים.  
 
כשיש צוות קטן ניתן לשלבם בבחירת ההעדפה הקולונארית, הייתרון בקבוצה קטנה שניתן במסעדה בחדר פרטי גם לערוך הופעה לעובדים/ות. לקבוצות גדלות בימי גיבוש מומלץ על ארוחה בבית מלון או אולם אירועים שיכולים לספק מגוון פתרונות קולינארים ושכוללים מקום וחדרי הרצאות להופעות וסדנאות.
 
מחקרים על חשיבות יום הגיבוש
 

 
יום גיבוש נותן מענה לחיזוק הקשר בין העובדים למנהלים/ות. מחקרים שבוצעו לאחרונה מוכחים כי יש קשר חלש בין העלאה במשכורת לרמת הביצועים של המנהלים והעובדים.
 
דיוויד נוביק מנכ"ל פיצה האט העולמית טוען ובצדק כי הסיבה לעזיבת מקום עבודה היא לא שכר גבוה אלא ההרגשה הסובייקטיבית של העובדים כי לא מעריכים אותם מספיק. 
 
בבדיקה שנערכה על העובדים בישראל לגבי העדפה שלהם ממקום העבודה נמצא כי במקום השני הייתה חשיבות היחסים עם הבוס/ית, במקום השביעי הגיבוש החברתי.
 
יום גיבוש לעובדים יכול לפתוח צוהר לחיזוק ההכרות בין העובדים/ות למנהלים/ות ובינם לבין עצמם ובכך לחזק את התחושה שההנהלה מעריכה את תרומתם לחברה. 

 
סוד בחירת סדנה ליום גיבוש ע"פ ד"ר קנט בלנצ'רד
 


.
החוקרים טיוקמאן וד"ר קנט בלאנצ'ארד טוענים כי לכל צוות עובדים יש כארבע שלבי התפתחות. על פיהם ניתן לגבש קונספט ליום גיבוש המותאם ע"פ צרכים. 

הגישוש הראשוני והאינטראקציה בין העובדים – במקרה שבו יש עובדים חדשים אשר לא מכירים אחת את השני יש לערוך יום שבו הדגש יהיה על תקשורת בין אישית, הרצאה שפת גוף, פעילויות חברתית משותפות דוגמת רפטינג, פינט בול, תחרויות, סדנאות בישול.

 
חוסר שביעות רצון ומאבק – זה שלב שבו כל עובד צריך לתפוס את המקום שלו ולכן המלצה שלנו היא לדחות את יום הגיבוש. כאן  יש צורך המנחה קבוצה ומדריך לצוות.
 
שלב הלכידות והפיתרון – כאן הצוות הופך להיות מגובש, יש הכרות בין העובדים, ולכן יום הכיף צריך להיות משולב עם אטרקציות לגיבוש עובדים כמו סנפלינג, טיולי ניווט, גיפים לצד מופעי סטנד אפ והומור, סדנת מתופפים.
 
שלב עבודת צוות ותפוקה – זה השלב הגבוהה ביותר שבו צוות העובדים נמצא. לחץ והשחיקה מתחילים לגבור ולכן מומלץ מאוד על פעילות ואטרקציות כגון טיולי טבע ומים, ספא, סדנת צחוק, סדנת חשיבה יצירתית, קריוקי, סדנת משחק ואלתור. 

 
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
סדנאות צחוק לעובדים
סדנאות צחוק לעובדים מטרתם לגבש צוותים דרך פעילויות, משחקים, הפעלות על פי שיטת יוגה צחוק. לשחרר והעצמה. סדנת צחוק מתאימה: ערב חברה, ימי כיף, כנס ויום עיון, וועידה ועוד..
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.