אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

הסיפור בחברת זירוקס גורם להבין, כמה משמעותית עבודת צוות בשנוי עתיד של חטיבה ואף של החברה כולה. בסיטואציה שנוצרה עמדו על הכף משרותיהם של 180 פועלים. 

בשנת 1981 החליטה החברה לבצע הפרטה כך שיצור הכבלים למכונת צילום יתבצע על ידי קבלן משנה מה שעתיד היה לחסוך קצת יותר מ 3 מיליון דולר. נציגי העובדים פנו להנהלה ואלה קיבלו חצי שנה זמן לנסות לגבש תוכנית התייעלות אשר תחסוך את הסכום המדובר.
הוקם צוות אשר מנה 8 עובדים שבתוכם מנהל ומהנדס. צריך לזכור כי בשנת 1981 מינוי צוות מתוך העובדים ועוד עם כזאת אחריות היה דבר לא מקובל.
בתום חצי שנה של עבודת צוות מאומצת הגישה הועדה את המלצותיה בנוגע לתהליכי חיסכו, התוצאה העובדים נשארו במשרתם והאפשרות לקחת ספק חיצוני ירד מהפרק.

 
עבודת צוות נחקרת מזה שנים רבות. כיום הדבר שכיח במיוחד בקבוצות רב משימתיות אשר עובדות יחד למציאת פתרון משותף.
 
טום פורטר היה מנהל טכנולוגי והוא תבע את המונח "צוות ליבה" בשנת 1998 במקום עבודתו. הצוות הורכב מנציגים שהיו מכל חטיבה בארגון. 
לאחר מכן פותחה מתדולוגיה, הקבוצות שהתפתחו קיבלו הכשרה בעבודת צוות, נעשה ניסיון לגרום לשוויון בין אנשי הקבוצה, הם הציעו יוזמות המשך משלהם.יחסי הגומלין ביניהם לבין שאר העובדים אפשרו להכיר בטובת הארגון כך שכולם הרוויחו.
 
עבודת צוות קשורה כפי שנטען ליחסים הבין אישיים. והוא מקור לתמיכה רגשית.
מחקר על חברי קבוצה טיפולית מצא שיותר ממחצית הנשאלים בה מצאו בתמיכה ההדדית, גורם החשוב ביותר בטיפול הקבוצתי, מטופלים שהרגישו כי הקבוצה מלוכדת הגיעו לפגישות רבות יותר, היו באינטרקציה עם חברים אחרים והרגישו שהקבוצה עזרה להם. יש הסכמה בקרב החוקרים כי מטופלים מרגישים שבלכידות קבוצתית יש חשיבות עצומה שהטיפול הקבוצתי יצליח.
 
כיצד אם כך ניתן לערוך פיתוח עבודת הצוות ?
 
ד"ר סמואל גונסון היה משורר אנגלי שתבע את המונח :
"אין חברות ללא אמון ואין אמון בלא יושר אישי".
בעבודת צוות חייב שיהיה אמון מוחלט בין האנשים בה, כיוון שמשקלו הסגולי של כל אחד מהחברים הוא גבוהה חוסר אמון באחד מהם עלול לשבש את מהלך עבודת הצוות.
 
בעבודת צוות ישנם שלושה רבדים :
.
  1. העולם הפנימי של האדם – מה שכל פרט מביא מתוך אישיותו ומי שהוא .
  2. היחסים הבין אישיים – היחסים בין העובדים ובינם לבין ראש הצוות, לכידות הקבוצה, תחרות בין עמיתים לעבודה, תחרות על המקום בתוך הצוות וכו... 
  3. דינמיקת המערכת – הנוצרת משני הגרומים שפורטו לעיל.
 
במהלך סדנא שנערכה ביחידה מובחרת בצבא נראה היה שיש שני מחנות אשר נוצרו בעקבות שני מנהיגים בצוות. האחד שהגיע מהקיבוץ והשני היה יוצא עדות המזרח, כל אחד מהם קיבץ מחנה משלו והם לא יכלו לחיות בשלום זה עם זה. כל זה פגע בעבודת הצוות, החליש את ביצועיו ואת תפקודו. דיון ישיר בבעיה ביחד עם מנחה פתח פתח לשינוי ואיפשר התקרבות בין שני המנהיגים ויצירת אינטגרציה חדשה בתוך הצוות. הצוות הצליח לשפר את ביצועיו ואת מיקומו מול היחידה (מתוך מנהיגות ופיתוח מנהיגות הלכה ומעשה בעריכת איציק גונן ואליאב זכאי).
כדי לקבל החלטות שקולות אנו משתמשים בתודעה שלנו. כמנהיגים, ראשי צוותים, מנכ"ל ועוד חובה על כל אחד להיות מודע לתפקיד של עבודת צוות.
 
חברת סאותווסט הינה חברת תעופה המובילה בעולם, שהפסדים זה לא דבר אשר הם אוהבים לכתוב בלקסיקון. החברה מקבלת עובדים על פי התאמתם לתרבות הארגונית. החברה עורכת מבחני אישיות שבהם מדורגים המועמדים לפי שבע תכונות : עבודת צוות, יכולת קבלת החלטות, אופטימיות, מזג טוב, תקשורת, ביטחון עצמי ויוזמה. דירוג כזה נעשה בארץ גם על פי גרפולוגיה
לדעתנו על כל מנהיג לבדוק כיצד מתקיימת עבודת הצוות בחברה והאם היא אפקטיבית. ובמידת הצורך יש להקים צוותי משימה ולא לחכות למשבר, באם החברה תדע להכניס לתרבות הארגונית את המונח עבודת צוות אין ספק כי החברה תצא רק עםרווח מכך.

לקבלת ייעוץ בתחום של סדנאות גיבוש, בתחום פיתוח עבודת צוות
ניתן ליצור קשר ישירות ל - 050-5711160 או לטלפון / פקס  03-5590868
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! הלקוחות יצאו עם חיוך על הפנים
אחד הכלים הכי חזקים היום לקבלת שת"פ בצוות ומלקוחות עוברת דרך סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! ברגע שתשלבו הומור בשיחות שלכם ובפגישות שלכם -הם יהיו יותר נעימות כפיות גם לכם וגם לצד השני, שת"פ יגדל והתקשורת ביניכם תהיה מהנה ומוצלחת יותר. מה מיוחד בסדנה זו ? מעביר את הסדנה סטנדאפיסט ותסריטאי קומי המשלב בסדנה קטעי סטנד-אפ מתוך הופעות מקצועיות -כך שצחוק והנאה מובטחים לכם ובנוסף הכלים המעוברים בסדנה מגיעים ממקור ראשון ומניסיון של 15 שנה בהופעות סטנד-אפ על במה ברחבי הארץ, תכניות טלוויזיה ואירועים פרטיים. סוג האירוע- סדנה מגבשת המתאימה לתחום המכירות והשירות, פיתוח צוותים, כנסים עסקים, ימי כיף לעובדים, טקסי עובד מצטיין, מסיבות פרידה. קהל יעד – עובדים מכלל שכבות הארגון וותיקים וחדשים, מנהלים בכירים ועד עובדי היצור. מטרות הסדנא – קבלת כלים בסיסיים איך לשלב הומור בתקשורת מול: עובדים, מנהלים, לקוחות ואפילו החמות האישה והילדים בשיחות, פגישות כנסים, ישיבות. במקום העבודה ומחוצה.
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.