אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

 
בימים אילו כשבבית הספר דורשים מהתלמידים/ות להגיש עבודה דרך לפטופ, טבלט.

כשבבנק החתימה הופכת להיות אלקטרונית,  נשאלת השאלה איך תראה ה-גרפולוגיה

בשנים הבאות.


כאשר אנו עורכים ערבי צוות אנו נתקלים בשאלות, באחד מהמקרים פנתה משתתפת ושאלה מה זה אומר שהיא כותבת בפונט "times new roman" אמרתי מייד שזה אומר שהיא טיפוס רומנטי, להפתעתי היא הסכימה, חייכתי ואמרתי שבשלב זה לא נעשו מספיק מחקרים לקבוע זאת , אולם השאלה לאן פנייה של הגרפולוגיה נשאלת כבר מספר שנים עוד בתקופה שאני למדתי במכון נפתלי בשנות התשעים.


האם אתם זוכרים את הימים שההורים שלנו היו חלב מהחלבן ? אצלנו ביישוב באזור היה את סרוליק אשר היה מביא את החלב לסף בייתנו. המון מקצועת , אמנים בתחום העבודה במהלך השנים הפכו ללא רלבנטיים. האם זה מה שהולך לקרות בתחום גרפולוגיה  ? 
כל עוד ימשיכו ללמד לכתוב בבית הספר ויפתחו את המוטוריקה העדינה דרך כף היד והאצבעות בגיל צעיר, יש סיכוי שהגרפולוגיה תחזיק מעמד. כל עוד אנשים יציירו תמונות יש סיכוי כי גרפולוגיה תחזיק מעמד במובן המסורתי.
מדוע אנו בוחרים בצמד המילים "תחזיק מעמד במובן המסורתי" ? כי יש השלכות לכך שאדם שלא כתב שנים תיווצר איזה שהוא פגם ברצף ובמקצב של הכתיבה. 

מילת המפתח היא מיומנותככל שאדם כותב יותר בשפת האם שלו כך הוא מטביע יותר דרך הניראונים והקשרים במוח את הכתיבה. אנו הגרפולוגים חושבים שאדם שהוא לא יליד בארץ ולא פיתח כתיבה בשפה העברית לא ניתן לערוך לו אבחון גרפולגי אלא בהתאם לשפת אימו ,לכן עמדה זו תקפה גם לגרפולוגיה העתידית כי ככל שהכתיבה תתמעט, הקשרים במוח המייצגים את הכתיבה התמעטו ודבר זה יקשה בסופו של דבר על פענוח כתב היד. 

השנים האבודות - אם בכיתה "א" יתחילו ללמוד לכתוב אך בכיתה "ז" יפסיקו ישנו סיכוי טוב שנוכל לערוך אבחון גרפולוגי בגיל יותר מאוחר אולם אם בכיתה "ג" יפסיקו לערוך אבחון גרפולוגי שיצליח יהיה קטן בהרבה.
אני טוען שכמו שאדם לומד לרכב על אופניו כך מי שלמד לכתוב יזכור זאת וזה ישקף את אישיותו אולם הכל תלוי במיומנויות שהוא סיגל, באינטנסיביות של הכתיבה.

למי שהלך ללימוד לימודי מדעי רדיו או אפילו אם מישהו מקליט את עצמו בMP4 בוודאי שם לב איך הקול משתנה, דרך גרפולוגיה אנו מאבחנים את אישיותו של הכותב והדברים שהוא מודה להם ואלה שפחות.

אנחנו לא מאבחנים דידקטיים שיכולים להבחין האם הכותב/ת סובלים מבעיות הקשורות לדיסגרפיה, דיסלקציה וכו.
תשובה שלמה ומקיפה יכולה להגיע דרך מאבחן דידקטי, מורים ומחקרים בתחום שלצערי עדין לא הגעתי אליהם.

מתי לא ניתן יהיה לעשות אבחון גרפולוגי מסורתי? כאשר בבתי ספר לא ילמדו כלל לכתוב או אז הגרפולוגיה במובן המסורתי תעלם ובמקומה יהיה משהו חדש והוא.. אבחון גרפולוגי דרך המחשב.
דוגמא ממש מהימים האחרונים, ניתן לבדוק את הלחץ של הכתב על פי מישוש, יבוא יום ואלקטרודות יבדקו את הלחץ שאנו מפעילים על המקשים, את המהירות אנו מאבחנים דרך תנועה, זיוות, קישור אותיות, מקצב, את זה יחליפו האלקטרודות שינתחו את מהירות ההקשה.
 
מחקר שיגלה מה גורם לאדם לבחור בפונט כזה או אחר, בתבנית מסוימת למכתב יוכל להחליף את המובן הקלאסי של האיבחון הגרפולוגי של תמונת הכתב לצורה וארגון.
 

לפני מספר שנים התפרסמה כתבה שבה הביאו את חנה קורן ואת איילון בן יוסף לחוות את דעתם על הנושאוהיה ניסיון ראשוני לתת פירוש גרפולוגי לכתיבה דרך המחשב. לדעתי המחקר רק בראשיתו. מה שבטוח שככול שהכתיבה תעלם כך הגרפולוגיה והאבחון הגרפולוגי יעברו מהכתב אל המחשב.

לקבלת ייעוץ תעסוקתי מפי גרפולוג או הזמנת ערב צוות לעובדים ניתן ליצור קשר בטלפון 03-5590868 או ישירו לנייד 050-5711160.
________________________________________________________

* מבצע עכשיו !! פענוח כתב יד בעלות של 150 ש"ח לפני מע"מ לעשר תכונות נבחרות. 

ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.