אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

קורות חיים

 

יובל בן בסט - גרפולוג 

"הרומן" עם כתב היד החל בעת שירותו הצבאי ברמאללה כשקיבל מידידה את סיפרה של חנה קורן ז"ל, "גרפולוגיה מסודות כתב ידיך". הוא לא ידע עד כמה הדבר ישנה את חייו. לימודי הגרפולוגיה נערכו במכון נפתלי, במשך כשלוש שנים. בסיום לימודיו התמחה ולמד אצל הגרפולוגית רונית גורדין (יו"ר האגודה לגרפולוגיה מדעית). המשיך בלימודיו ואצל הגרפולוגית נורית בר לב והחל לפרסם מאמרים ואבחונים במגזין "דרך האושר" ובאתר YNET מדור קריירה. 

 

יובל בן בסט - מנחה קבוצות

עבודתו במכללה למנהל (במסלול הלא אקדמי) בבית ברל שבו היה אחראי על קורסים, הרצאות וסדנאות לעובדים ותלמידים/ות הביאה אותו במקרה להרצות במסגרת קורס גמול השתלמות כשאחד מהמרצים לא יכל להגיע באופן פתאומי. הפידבקים היו כל כך חיובים כך שמפעם לפעם המשיך לתת הרצאות בקורסים אילו עד שהחליט באופן מקצועי לעשות תעודה כמנחה קבוצה.

 

התוכן כן קובע !!

סדנאות והרצאות בנושאי: גרפולוגיה, צחוק והומורעבודת צוות, פיתוח מצוינות ויצירתיות, מוטיבציה, העצמהתקשורת בין אישית.. מותאמות לקהל ולמטרה

משולבים בהם בצורה הומוריסטית ומקורית "טיפוסים" שונים שאותם כולנו פוגשים: החברה ששולחת לך בווטס אפ אין ספור בדיחות שקיבלת כבר לפני חודש,

בת הזוג המתעקשת לספר משהו לא חשוב רגע לפני ישיבה דחופה, החבר שיודע לתת פתרונות ומתקשה להקשיב, קולגה שלא יודע/ת לפרגן,

הנהג העצבני שחותך כי "הנתיב שלו", המשועממים המבקשים בפיסבוק קבלת אישור לשחק "קנדי קראש", הלקוח המעצבן שמכיר את כל החוקים והנהלים בחברה והבעלים הוא חבר שלו עוד מהצבא "ואני רק שאלה" בתור לסופר. 

 

לימודים אקדמאים 

סקרנותו הרבה לאנשים ולצוותי עבודה, הובילו אותו בלימודיו האקדמים לעשית תואר ראשון בסוציולוגיה ומדעי המדינה. ולימודים למאסטר לתואר שני בהתנהגות וייעוץ ארגוני (התמחות משאבי אנוש ופיתוח ארגונית). תעודת מנחה קבוצות מטעם מכללת "גישות". ומנחה סדנת יוגה צחוק.
 
חברות וארגונים שלהם נערכו סדנאות והרצאות
בנקים : לאומי, פועלים, אוצר החייל, בנק יהב, מזרחי טפחות.
בריאות : קופת חולים מכבי, כללית, לאומית.
הי טק ותעשיה: אופיס דיפו, מטלוק , מפעלי חמצן.
חינוך והוראה -
 מכון ברנקו וייס לטיפוח החשיבה, מכללת שהם, המכללה למנהל.
מוסדות - הסוכנות היהודית, המכללה למנהל. 
סלולאר - פרטנר.סלקום, פלאפון
פרסום : שלומי&דרורי.
רואי חשבון : זוהר& זוהר.

 
יובל עובד תחת חברת סנצורי הולידנג בע"מ המתמחה בנתינת יעוץ לחברות במגוון נושאים אסטרטגים, וכן מתמחה בייעוץ ארגוני ופוליטי.
 
בנימה אישית
לעיתים מפחיד לעסוק במשהו שבאמת רוצים ונדרש הרבה זמן וכוחות נפש כדי להצליח. בגיל צעיר אובחנה אצלי דיסגרפיה (קושי בכתיבה) המתבטא בכתב איטי/בלתי קריא/ שגיאות כתיב, אתגר המלווה אותי במהלך חיי. (אני עקבי ! למרות שנשארתי כיתה עד היום אני כותב פוסטים בשגיאות כתיב). כנראה שיש יותר ממקריות שבחרתי דווקא להתמקצע ולהתמקד בתחום כמו גרפולוגיה והנחיית קבוצות. 
 
קבלת פרטים
לקבלת אינפורמציה אודות רעיונות לסדנאות והרצאות או אבחון תעסוקתי צרו קשר במשרד 03-5590868 או בנייד 050-5711160 
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 או ישירות 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.