אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
                                   
הגרפולוגיה בישראל התפתחה במהלך השונים אך דומה שמבחינת הייעוץ הגרפולוגי לא השתנה הרבה.
תחומי הגרפולוגיה בישראל מתבססים על שני נושאים עיקריים : ייעוץ עסקי וייעוץ אישי.
להלן הפירוט המלא של התחומים בה הגרפולוגיה נותנת מענה בישראל.
 
ייעוץ עסקי בגרפולוגיה מתפרס על מספר תחומים: אבחון מועמדים, בדיקת שותפות עסקית, גרפולוגיה משפטית, התאמה לישובים קהילתיים, הרצאות וסדנאות לארגונים.
 
פענוח כתב היד של מועמדים – מאז קום המדינה משתמשים חברות וארגונים באבחון גרפולוגי כדי למיין מועמדים המיועדים לתפקידי מדרג שונים.

סקר שנערך על ידי חברת המחקר ZETA - TOOLS ואתר אול גיוב על  184 מנהלי משאבי אנוש האחראים על גיוס מועמדים מצא, כי ששה אחוזים מהם משתמשים באבחון גרפולוגי לסינון מועמדים (המחקר פורסם באוגוסט 2010 בעיתון הארץ).
 
השימוש בגרפולוגיה נעשה באם ישנם מספר מועמדים לתפקיד וישנה התלבטות את מי לבחור או לחילופין כאשר ישנה מסה של מועמדים והגרפולוג צריך לערוך אבחון גרפולוגי ראשוני לכלל המועמדים. האבחון יעניק הבנה על האופי, הכישורים, והאישיות שלהם. 
ניתן להסתיעה בגרפולוגיה לבדיקה עתודה ניהולית ולקידום עובדים בארגון.
 
בדיקת שותפות עסקית – בעידן ההיי טיק, "האקזיט", כאשר קרנות הון סיכון צריכות להחליט האם להשקיע בחברה מסוימת, הן יבדקן את המצב הפיננסי וגם את המנהלים  אחת מהדרכים לעשות זאת היא דרך בדיקה גרפולוגית.
במונח המסורתי שותפות עסקית נוגעת למצב של מיזוג שותפויות בין שתי חברות.
במקרה כזה אבחון גרפולוגי ייתן אינפורמציה עם איזה טיפוס אנו הולכים לעבוד או שלא.
 
גרפולוגיה משפטית - הגרפולוגיה המשפטית היא טכנית ולא עוסקת כלל בפענוח אישיות. מטרתה לגלות האם ישנו זיוף של החתימה או כתב היד. היא מתבססת על השוואה וחקירת של התנועה, הלחץ, הגדול ועוד פרמטרים.
לא כל גרפולוג יכול לערוך השוואה משפטית אלא אם הוא התמחה ולמד זאת. 
 
התאמה לישובים קהילתיים – בשנות השבעים והשמונים כאשר משפחות רצו להתקבל לקיבוץ או למושב היו עורכים להורים או לזוג הצעיר אבחון גרפולוגי כדי לבדוק התאמה.
חלק מהמחקרים האקדמיים עסקו ביכולת הניבוי של הגרפולוגיה בהתאמה ובהישארות בקיבוץ, התוצאות לא היו מובהקות.
כיום משתמשים בגרפולוגיה כדי לבדוק התאמה גם במרכזים של ישובים קהילתיים חדשים.
 
סדנאות לארגונים – ישנו ביקוש בכנסים, ימי עיון, ערבי חברה, לקיים סדנת גרפולוגיה.
וכך בהתאם לסוג האוכלוסייה, כמות המשתתפים , ניתן לבנות סדנה מקורית, חדשנית ומפעילה על פי הנקודות הבאות, חתימות בעסקים, זוגיות וסקס, תקשורת בין אישית, מנהיגות, פיתוח מצוינות ועוד.
 
ייעוץ אישי בגרפולוגיה - הגרפולוגיה נותנת מענה למספר דרישות כמו ייעוץ אישי, ייעוץ זוגי, סדנאות פרטיות.
 
ייעוץ אישי - ייעוץ אישי יכול להינתן לאדם בעקבות שינוי שהוא רוצה לעשות בחייו.
השינוי יכול להיות בתחום התעסוקתי, כמו מציאת עבודה אחרת וכו.
לא פעם נמצאים אנשים על פרשת דרכים ופענוח גרפולוגי יכול להאיר על כיוון חדש של התפתחות אישית.
 
ייעוץ זוגי – יצירת קשר חדש מלווה בלא מעט חששות, במיוחד אם יש סוג של "אמא פולניה ברקע". כמו שנאמר "באהבה אין חוקים" אבל פענוח כתב יד של בני הזוג יכולים לעלות הבדלים מהותיים או הבדלים בהם בני הזוג משלימים אחד את השני. במיוחד בזמן ההתאהבות כושר השיפוט הוא יותר חלש וזה הרגע ללכת לאבחון גרפולוגי אם בן הזוג.בקצה השני יש בני זוג שמרגישים כי הקשר ביניהם לא ממצא. אבחון גרפולוגי יבדוק באיזה מצב נמצא כל אחד מהצדדים ויציע ללכת לסוג טיפול כזה או אחר.
 
סדנאות פרטיות – ישנה דרישה להרצאות וסדנאות בתחום הגרפולוגיה לחוגי בית, ימי הולדת, מסיבות פרטיות ועוד. הדילמה באירועים כאלה כמו גם באירועים עסקיים עד כמה ניתן לעשות פענוח "און ליין" לאנשים. למי שחבר באגודה הגרפולוגיה מדעית יש כללים בנושא ומי שלא חבר באגודה פועל על פי דרכו (כל גרפולוג באמונתו יחיה).
 
להזמנת סדנאות בגרפולוגיה או אבחונים גרפולוגים ניתן ליצור קשר בטלפונים הבאים :
במשרד 03-5590868 או ישירות לנייד 050-5711160 (ניתן להקשר עד 22:00 בלילה).
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.