אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

 יש שמיחסים את טקס בת המצווה לרב יצחק פרדו מאיטליה ויש כאלה שמיחסים לרב יעקב אהרן עטלינגר. הדיווחים מראים כי בחצי המאה התשע עשרה התחילו לחגוג בת מצווה במקביל בכמה קהילות בין הראשונים היו באלג'יריה ובאיטליה. העיר הראשונה באיטליה הייתה ורנו. אז המנהג היה שכמה נשים במקביל נכנסות לעול המצוות אולם במרוצת השנים הדברים השתנו ובכל קהילה חגגו אחרת.
 
ארגנתם כבר את הכול ?
אם ארגנתם את הטיול לבת המצווה, החלטתם על זיקוקים ועל התפריט, בחרתם תקליטן, וצלם אירועים כל מה שנשאר הוא לבחור פעילות חברתית וכלת השמחה מחליטה הזמין גרפולוג לבת מצווה אז הנה כמה עצות.
 
גרפולוג לבת מצווה
פעילות עם גרפולוג זוכה לביקוש רב באירועים ומסיבות כי זאת חוויה מסקרנת, מצחיקה ומלמדת. כשמדובר על בנות בגיל שתיים שכתב היד והאישיות עדין בהתהוות חשוב מאוד שאם הפעילות היא לחברות הפעילות צריכה להיות פחות מאבחנת ויותר אינפורמטיבית ומשעשעת. בדקו אם יש לגרפולוג רקע בתחום החינוך וההוראה ואל תתביישו לבקש תעודה יושר מהמשטרה. בתור מנחה קבוצות וגרפולוג פעילות יכולה להיות אחרת בהתאם לסגנון של החברות ושל כלת השמחה ולכן הדרך הנכונה היא לתת אינפורמציה על רמת הציפיות  בכדי "לתפור" פעילות קלילה, משעשעות ומהנה.
 
דפוק בראש מגיל שלוש
"דוגמנית 0ופנית", "נערה בהפרעה", "דפוק בראש מגיל שלוש", "ה0טלנית הקטלנית", "גרביל", הם חלק מהביטויים שבנות הנוער משתמשות בהן. אחת מהפעילות המשעשעות הן לבקש לכתוב על הלוח או על הדף משפטים המאפיינים את כלת השמחה ולאחר מכן לתת להם סימנים גרפולוגים.
 
משהו מהמקורות
כתב בשופטים ד'4 "ודבורה אשה נביאה אשת לפידות היא שפטה את ישראל בעת ההיא". דברה היא מאותן נשים מועטות שנשאו תפקיד ציבורי לאורך זמן. אפשר לבקש מהבנות לצייר את כישרונותיה, לבטא את מנהיגותה בכתיבה ולאחר מכן להתעמק בכתב היד דרך הפירוש הגרפולוגיה.
 
גרפולוג לאורחים בבת מצווה
עוד דרך שיכולה להתאים היא להזמין גרפולוג לבת מצווה אבל לאורחים. ניתן לקבל הרצאה קלילה על תכנים הקשורים לאחריות, מנהיגות לצד זוגיות ורושם ראשוני. ההרצאה בת חצי שעה יכולה להיות מתאימה.
 
התוספת שתופסת
כמנחה קבוצות אני יכול להציע שימוש בקלפי מודעות פוינט אוף ויו, לשלב פעילות של יוגה צחוק, או של שפת גוף בין המינים. כיוון שלמעגל של עשר נשים יש עוצמה (ביהדות) ניתן לערוך מעגל נשים ולעלות חזקות של כל אחד מהחברות ולהפוך את הפעילות למעצימה ומחזקת.
 
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.