אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
מאמר זה יתמקד בזוגיות על פי ניתוח סוציולוגי והקשר אל תורת גרפולוגיה
שתי התיאוריות שאציג בפניכם באות מעולם הסוציולוגיה ואותן אקשור לזוגיות..
הגישה הראשונה היא הגישה הפונקציונליסטית.
 
הגישה הפונקציונאליסטית המסורתית מדגישה את ההרמוניה, דמיינו מערכת מושלמת שבה לכל חלק יש נו תפקיד ייחודי,  ברגע  שחלק אחד יוצא או משתנה- משפיע על כל המעכת וגורם לה לצאת מאיזון עד כדי השבתה..
 
מערכת  יחסים זוגית מתחילה בהכרות בין בני הזוג, בתרבות, בערכים ובנורמות שכל אחד מביא.הזוג הצעיר מגבש את התא היחודי שלו, ישנם מאבקים סמויים או גלויים לגבי תפקידו של כל אחד, מי ישטוף כלים, מי יערוך את הקניות, בחירת  שולחן לסלון, יעד לחופשה  הבאה וכו.למעגל הזה נוסיף את את מעגל ההשפעה של ההורים, המשפחה והחברים.
 
הגישה טוענת שבסופו של התהליך, המערכת הזוגית תהפוך להרמונית, לכל אחד יוגדרו התפקידים בקשר וההרמוניה מתוך ההכרות בין בני הזוג תשלוט.
 
תשאלו בוודאי מה קורה ברגע שההורמוניה מופרת, או אז טוענת הגישה הפונקציונאליסטית. המערכת תבדוק את עצמה ותדאג לחזור  לאיזון המושלם- לחזרה לתפקוד .
הגישה רואה בעימות איום, לדוגמא אם ישנה אי הסכמה עד כדי מאבק בנוגע להיכן להשקיע את הכסף-  האם בקניית מסך פלזמה 42 אינץ או בשיפוץ חדר השינה. 

כאשר כל אחד מצדד במשהו אחר בסופו של תהליך ידאגו בני הזוג להגיע להסכמה כדי שהמערכת תמשיך להיות מאוזנת.
 
המערכת הזוגית על פי הגישה לא אוהבת עימותים, בדיוק כמו התיאוריות שמציגות את האשה כאילו היא מפחדת מעימותים כדי לא לערער את הביטחון שהיא זקוקה לו.
הגישה השנייה היא הגישה הקונפליקטואלית.
 
בניגוד לגישה הפונקציונלאית הגישה הקונפליקטואלית טוענת ומדגישה את העימות כדבר חיובי וחיוני בחברה, הגישה מתבססת  על התיאוריה של קרל מרכס. 
הדגש על העימות גורס שיש עימותים מעל ומתחת לפני השטח. כאשר לכל אחד יש צרכים משלו בוודאי שיהיה מאבק אולם הוא תורם לחיזוק הקשר של הזוגיות וליצירת ערכים חדשים.
אותה טלויזיה ל סי די ואותו שיפוץ בחדר שינה והעימות בקדימות יתפסו כדבר טוב שבסופו של דבר יביא לשינוי חיובי. לפי התיאוריה הזוגיות מתפתחת עם הזמן וכפייה על השמרים היא לא דבר שבהכרח עושה טוב.
 
כל אחד יכול לשאול את עצמו באיזה צד הוא מצדד, האם בזה של חיים הורמונים ושלבים בזוגיות או שהוא נמשך דווקא לעימותים שעלולים לרגש.
 
גרפולוגיה באה לעזור לגלות תכונות אופי ואישיות שהאדם לא תמיד מודע עליהם. 
בגרפולוגיה ניתן לגלות באיזה צד בן זוג מצדד בין שתי הגישות על פי התנועה, צורה, וארגון והלחץ של הכתב.
 
ככל שהכתב יהיה יותר מאורגן, תנועה עצורה, צורה הדומה לדגם הנלמד, לחץ בינוני –חלש ועקבי סביר שבשלב זה הוא יעדיף את ההרמוניה על פני העימות.
 
אם הכתב לא מאורגן תנועה פרצנית, צורה חופשית לחץ חזק תנודי שלא על פי הדגם הנלמד יש סביר שבשלב זה תהיה גם עדיפות למאבקים על פני הרמוניה.  

לכתבה על הקשר שבין שפת גוף גרפולוגיה לחץ/י כאן
לקבלת מידע נוסף ניתן ליצור קשר בטלפון 03-5590868 או בנייד 050-5711160
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.