אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
מאמר זה יתמקד בזוגיות על פי ניתוח סוציולוגי והקשר אל תורת גרפולוגיה
שתי התיאוריות שאציג בפניכם באות מעולם הסוציולוגיה ואותן אקשור לזוגיות..
הגישה הראשונה היא הגישה הפונקציונליסטית.
 
הגישה הפונקציונאליסטית המסורתית מדגישה את ההרמוניה, דמיינו מערכת מושלמת שבה לכל חלק יש נו תפקיד ייחודי,  ברגע  שחלק אחד יוצא או משתנה- משפיע על כל המעכת וגורם לה לצאת מאיזון עד כדי השבתה..
 
מערכת  יחסים זוגית מתחילה בהכרות בין בני הזוג, בתרבות, בערכים ובנורמות שכל אחד מביא.הזוג הצעיר מגבש את התא היחודי שלו, ישנם מאבקים סמויים או גלויים לגבי תפקידו של כל אחד, מי ישטוף כלים, מי יערוך את הקניות, בחירת  שולחן לסלון, יעד לחופשה  הבאה וכו.למעגל הזה נוסיף את את מעגל ההשפעה של ההורים, המשפחה והחברים.
 
הגישה טוענת שבסופו של התהליך, המערכת הזוגית תהפוך להרמונית, לכל אחד יוגדרו התפקידים בקשר וההרמוניה מתוך ההכרות בין בני הזוג תשלוט.
 
תשאלו בוודאי מה קורה ברגע שההורמוניה מופרת, או אז טוענת הגישה הפונקציונאליסטית. המערכת תבדוק את עצמה ותדאג לחזור  לאיזון המושלם- לחזרה לתפקוד .
הגישה רואה בעימות איום, לדוגמא אם ישנה אי הסכמה עד כדי מאבק בנוגע להיכן להשקיע את הכסף-  האם בקניית מסך פלזמה 42 אינץ או בשיפוץ חדר השינה. 

כאשר כל אחד מצדד במשהו אחר בסופו של תהליך ידאגו בני הזוג להגיע להסכמה כדי שהמערכת תמשיך להיות מאוזנת.
 
המערכת הזוגית על פי הגישה לא אוהבת עימותים, בדיוק כמו התיאוריות שמציגות את האשה כאילו היא מפחדת מעימותים כדי לא לערער את הביטחון שהיא זקוקה לו.
הגישה השנייה היא הגישה הקונפליקטואלית.
 
בניגוד לגישה הפונקציונלאית הגישה הקונפליקטואלית טוענת ומדגישה את העימות כדבר חיובי וחיוני בחברה, הגישה מתבססת  על התיאוריה של קרל מרכס. 
הדגש על העימות גורס שיש עימותים מעל ומתחת לפני השטח. כאשר לכל אחד יש צרכים משלו בוודאי שיהיה מאבק אולם הוא תורם לחיזוק הקשר של הזוגיות וליצירת ערכים חדשים.
אותה טלויזיה ל סי די ואותו שיפוץ בחדר שינה והעימות בקדימות יתפסו כדבר טוב שבסופו של דבר יביא לשינוי חיובי. לפי התיאוריה הזוגיות מתפתחת עם הזמן וכפייה על השמרים היא לא דבר שבהכרח עושה טוב.
 
כל אחד יכול לשאול את עצמו באיזה צד הוא מצדד, האם בזה של חיים הורמונים ושלבים בזוגיות או שהוא נמשך דווקא לעימותים שעלולים לרגש.
 
גרפולוגיה באה לעזור לגלות תכונות אופי ואישיות שהאדם לא תמיד מודע עליהם. 
בגרפולוגיה ניתן לגלות באיזה צד בן זוג מצדד בין שתי הגישות על פי התנועה, צורה, וארגון והלחץ של הכתב.
 
ככל שהכתב יהיה יותר מאורגן, תנועה עצורה, צורה הדומה לדגם הנלמד, לחץ בינוני –חלש ועקבי סביר שבשלב זה הוא יעדיף את ההרמוניה על פני העימות.
 
אם הכתב לא מאורגן תנועה פרצנית, צורה חופשית לחץ חזק תנודי שלא על פי הדגם הנלמד יש סביר שבשלב זה תהיה גם עדיפות למאבקים על פני הרמוניה.  

לכתבה על הקשר שבין שפת גוף גרפולוגיה לחץ/י כאן
לקבלת מידע נוסף ניתן ליצור קשר בטלפון 03-5590868 או בנייד 050-5711160
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! הלקוחות יצאו עם חיוך על הפנים
אחד הכלים הכי חזקים היום לקבלת שת"פ בצוות ומלקוחות עוברת דרך סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! ברגע שתשלבו הומור בשיחות שלכם ובפגישות שלכם -הם יהיו יותר נעימות כפיות גם לכם וגם לצד השני, שת"פ יגדל והתקשורת ביניכם תהיה מהנה ומוצלחת יותר. מה מיוחד בסדנה זו ? מעביר את הסדנה סטנדאפיסט ותסריטאי קומי המשלב בסדנה קטעי סטנד-אפ מתוך הופעות מקצועיות -כך שצחוק והנאה מובטחים לכם ובנוסף הכלים המעוברים בסדנה מגיעים ממקור ראשון ומניסיון של 15 שנה בהופעות סטנד-אפ על במה ברחבי הארץ, תכניות טלוויזיה ואירועים פרטיים. סוג האירוע- סדנה מגבשת המתאימה לתחום המכירות והשירות, פיתוח צוותים, כנסים עסקים, ימי כיף לעובדים, טקסי עובד מצטיין, מסיבות פרידה. קהל יעד – עובדים מכלל שכבות הארגון וותיקים וחדשים, מנהלים בכירים ועד עובדי היצור. מטרות הסדנא – קבלת כלים בסיסיים איך לשלב הומור בתקשורת מול: עובדים, מנהלים, לקוחות ואפילו החמות האישה והילדים בשיחות, פגישות כנסים, ישיבות. במקום העבודה ומחוצה.
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.