אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר


עבודת צוות נחשבת לדבר הטוב ביותר שיכול לקרות לארגון

ברגע שהקונפורמיות משתלטת על הצוות וגורמת לקיבעון מחשבתי וחסם ליצירתיות, אם נוצרים קונפליקטים בין חברי/ות הצוות ובינם לבין המנהל/ת ושיתוף פעולה נפגם. סדנאות עבודת צוותים הם חלק מהפתרון. 

הנטיה של בני אנוש לקבל נורמות חברתיות נחקרה רבות בתחום הפסיכולוגיה החברתית והכינוי שלה הוא "קונפורמיות".

הקונפורמיות מוגדרת "כהבעת עמדה או התנהגות המותאמת לציפיות של הסביבה החברתית".

קונפורמיות יכולה להתבטא בסגנון לבוש, דיבור ברמה האישית, וברמה הקבוצתית יופעלו סנקציות או תגמולים למי שנצמד או לא נצמד לנורמות ולערכים המקובלים. 

הענות לדרישת הקבוצה מעניקה לחברים בה רווחים פסיכולוגים, בעוד שאי הענות יכולה לגרום לנזקים מדומים או ממשים מהקבוצה מה שיגרום לעובד/ת לוותר על אי נוחות ולהסכים לדבר למרות שהם חושבים אחרת. 

כאשר עומד להתרחש שינוי בארגון, עובדים/ות שיתנגדו למהלך עלולים להסתכן בתוצאות הבאות :

1. מעמדם עלול להפגע בתוך הקבוצה. 
2. הקבוצה יכולה להפנות להם גב.
3. מערכת היחסים משתבשת.
4. חלוקת המשאבים עלולה להשתנות לרעתם.

התוצאה העובדים יעלימו את התנגדותם לשינוי כדי להשיג רווחים חברתים. בתהליך הקונפורמיות הם ממשיכים להשתייך לקבוצה וכך שומרים על מעמדם ומקומם.
המצב שונה במידה ולעובדים אין עמדה כי אז "האנרגיה" מופנת לעשיית הבחירה הנכונה. 
פסטינגר בשנת 1957 הטביע את המושג " השוואה חברתית" (social comparison) , שבה דרך תצפית בהתנהגות של אנשים אחרים מתגבשת תפיסת העולם שלהם וכך הם לומדים כיצד לנהוג. יש תיאוריות שדרכם ניתן לבדוק איזה עובד/ת יהיו יותר קונפורמים בחייהם ואיזה פחות כמו 
גרפולוגיה). 

החדשות הטובות הן שיש דרכים להתמודד כאשר ישנה עבודת צוות משותפת וקושי של העובדים בהתמודדות עם שינויים. הפיתרון שעל הארגון לעודד חדשנות וחשיבה יצירתית דרך מטרות העל של הארגון, סדנאות ליצירתיות והנחלתם בחיי היום יום בעבודה וכך להפוך את השינוי לדבר קבוע.
כיצד ניתן לעשות זאת ? להן שלוש דוגמאות אשר ימחישו זאת.


1. ויליאם מקומב נשיא חברת mcneil consumerhealthcar אוסר על עובדיו לחשוב במונחים של "עסקים כרגיל", כאשר הצוות שלו דן בתוכניות העסקיות של החברה הוא גורם לעמיתיו לחרוג מהשגרה ולמצוא פתרונות טובים יותר כאשר המצב הופך להיות כבר לא "רגיל".

2. J.walterhopson ממשרד הפרסום מלקורי בוחר אנשים שהם שונים מלכתחילה אחד מהשני. מביולוג ימי, דרך מומחה לספרות מהמאה ה19 לצד הנדסה ומתמטיקה. דרכים אלה עושות שירות טוב ללקוחות כיוון שהעובדים/ות מנסים/ות לפתור את הבעיות בצורה רעננה וחדשנית יותר. 

3. לארי יוסטון סמנכ"ל פרוקטר אנד גמבל שואב רעיונות ממקור לא עסקי ומביא אותם לאנשיו כדי לעודד שיטות עבודה יותר טובות. הוא מציג שאלות חשובות כגון " מה עלול להשתנות אם נפעל בדרך כזאת", הוא מעודד את העובדים להסתכל על העולם בצורה אחרת, לגלות פתיחות כלפי שינויים. 

ברמה האישית דרך 
 

מכאן אנו מסיקים כי אם התרבות הארגונית מעודדת שינוי, הדבר יגיע אל העובד אל הצוות כאשר המנהלים/ות צריכים/ות לאמץ את הגישה ולהנחיל אותה לשאר העובדים/ות.

פיתוח עבודת צוותים וקיום סדנאות לעובדים ניתן ליצור קשר ישירות לנייד 050-5711160  לטלפון במשרד 03-5590868
_________________________________________________________
1. הפסיכולוגיה של ההתנגדות לשינוי  פרופסור שאול פוקס - התנגדות כוזבת
2. לקוחות כיצד הם חושבים פרופסור גרלד זלטמן סיפורים ומותגים.  

 

ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
יום גיבוש לעובדים- workers DAY party
מנהל/ת רווחה ומשאבי אנוש! הפקת יום גיבוש כיף לעובדים מצריכה בחירת פעילות מחברת ושוברת שגרה, שתשמח ותפנק. לפניך מבחר רעיונות אופטימליים לבחירת הופעה, הרצאה, סדנא, אטרקציה, הפעלה, שיותאמו לקונספט האירוע ולאופי העובדים והמנהלים. חדרי מילוט – אחת מהאטרקציות ליום גיבוש הוא חדר מילוט (אסקייפ רום) שבו העובדים/ות נכנסים לחדר שבו הם צריכים לפתור חידה כדי להימלט. החדר יבחר בהתאם לכמות צוות עובדים, נושא שמעניין אותם והמקום בהתאם לשאר הפעילות באזור. סיור / טיול לעובדים- אין כמו טיול ביום כיף בכדי לגבש צוות סביב חוויה מלהיבה משותפת ומשתפת! רק לאחר אפיון קבוצות עובדים/ות כדאי לבחור במסלול מתאים. טיול לעובדים "מיטבי/ות לכת" - יש לבחור טיול קמפינג שיעשה להם טוב בגוף ובנשמה, אפשר לשלב להם סדנת שטח ODT הישרדות ולאיזון אירוח במאהל בדואי אותנטי. טיול לעובדים/ות "מיטבי לסת" - ניתן לערוך טיול קצר ולעצור במרכז המבקרים, מוזיאונים ומרכזי תרבות שמסמלים את הסצ'נה בישוב. ניתן לבחור נושא לטיול סביב קונספט כמו: מנהיגות, אהבה, מוטיבציה, יצירתיות וחדשנות ולסיים במסעדת גורמה או בתחרות בישול. רכיבה ביום גיבוש - "הן היו אז רוכבות כך ממעל, על סוסי אגודת "השומר" אך כיום- הן רוכבות על הבעל וחמור זה כבר עסק אחר.." כך בשיר המפורסם של יורם גאון "איפה הן הבחורות ההן". אז הגיעו הזמן להחזיר "עטרה ליושנה" ולגבש דרך נסיעה על אופנים, סגווי, ג'יפים, רינג'רים, טרקטרונים, וכמובן רכיבה על סוסים, גמלים וחמורים. שיט ליום כיף – אחד מהטרנדים הוותיקים הוא שייט על יאכטה שבו יש כל הפינוקים האפשריים. מצד שני שיט קייקים יכול להכניס אדרנלין וגיבוש כשרוצים להתמקד בעבודת צוות משותפת או במנהיגות של שייט מפרשיות. אקסטרים ביום גיבוש – לאוהבי/ות אתגרים בטבע שרוצים להתנסות ולהתגרות בחוקי הטבע: טיפוס הרים, טיסה בכדור פורח, סקי בגלבוע, קפיצת בנג'י "על החיים ועל המוות", הישרדות בטבע לצוות שהאדרנלין זורם אצלו חופשי "בדם". תחרויות ליום גיבוש -המירוץ למיליון, הישרדות, מאסטר שף, פיינטבול שיכניסו "פלפל מקסיקני" ויקדמו שיתוף פעולה ועבודת צוות בין העובדים/ות. להזמנת פעילות ליום כיף לעובדים התקשרו: 03-5590868 נייד 0505711160 (עד 20:00 בלילה).
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.