אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

"אף פעם אל תטילו ספק בכך שקבוצה קטנה של אנשים מעמיקי מחשבה ומחויבים תוכל לשנות את העולם : לאמיתו של דבר זהו הדבר היחיד ששינה את העולם ". האנתרופולוגית מרגרט מיד. מאמר בנידון יתמקד על סיפור מקרה בחברת סאנרוף.

כמה הנחות בסיס על פיתוח 
עבודת צוות  והקשר לצוותי עבודה האחרים בארגון.

1. צוות איכותי אינו נולד כזה אלה מתפתח לאורך זמן.
2. העבודה בין הצוותים עוברת אופטימיזציה ככל שהזמן עובר.
3. העבודה בין צוותית תצליח ככל שהארגון יתמוך בכך.

המשימה של חברת SRI סארנוף הייתה לבנות מודל של טלוויזיה בחדות גבוהה.
על נורם גולדסמית הוטלה המשימה לפתח את המודל תוך קרוב ל 13 חודשים.
העובדים ידעו כי הזמן הדרוש לפיתוח הפרויקט שלהם יהיה סביבות השנה וחצי. על המנהלים הוטלה המשימה להראות כי הדבר אפשרי. 

בשלב הראשון התבקש כל צוות לגבש תוכנית, לאחר מכן נפגשו נורם, גרי, וטרי עם כל צוות בנפרד, והסתבר כי התוכנית יכולה לצאת לפועל ותסתיים בהפרש של שבועים בלבד. העובדים נשאלו האם לדעתם הדבר יכול להיות אפשרי ?
העובדים הנהנו בראשם שכן. הארגון היה מופתי, לוח ענק הוצג בכניסה למעבדה כך שכל צוות יכול היה לראות היכן הוא נמצא ביחסים לצוותים האחרים ומה ההתקדמות של כולם. המעבדה עבדה 24 שעות ביממה, הביאו לשם אוכל, 3 פעמים ביום, מיטות מתקפלות הוצבו. למרות שעבר זמן ההגשה גם בחברות אחרות היו בעיות כך שהמסירה נדחתה.

שבועיים לפני המועד הסופי עבר כל צוות על מאות מיליוני שבבים כדי למצוא איזה מהם הוא שגוי. כאשר המערכת הסופית הגיע לבחינות של הנציבות הפדרלית לתקשורת (FCC) נתקבלה איכות תמונה הטובה ביותר מבין שאר המערכות שהתחרו. הצוות הציג תוצאה מנצחת.

מה היו הסיבות לניצחון של חברת SRI סאנרוף ?

1. צוותי העבודה הוקמו על בסיס שלחלקו הייתה  הכרות קודמת בחברה כך שהם באו עם ידיעה מראש שהזמן לא פועל לטובתם (שנה וחצי לפחות לסיום הפרויקט), מצד שני הצוות לא היה צריך להתפתח מאפס מה שתרם לאיכותו. (לא היה צורך לערוך אבחונים תעסוקתים או לערוך שימוש דרך
גרפולגיה למציאת עובדים חדשים).

ב. צוותי המהנדסים אשר הגיעו מיותר מארבע חברות שונות גרמו לחידוד התיאום והתגבשות בין צוותית מה שעלול היה להאט את קצב העבודה לפחות בהתחלה. בנוסף המנהלים דאגו כי יווצרו קשרים טובים בין חברי הצוות.

2. ניתן לשאר בביטחון כי ככל שעבר זמן רמת התיאום בין הצוותים היה רב יותר, גם תודות לאותו לוח שכל צוות תרם לעדכונו ובכך שכל הצוותים ידעו מה המצב כמעט בכל רגע נתון אצל שאר הצוותים.

3.העבודה הבין צוותית הצליחה אודות לכך שהעובדים ידעו כי החברה תומכת בהם, העמיתים לעבודה ידעו כי צוותי הטלוויזיה לא ישתתפו בשום פגישה או ישיבה אחרת כיוון שהם עובדים על דבר אחד בלבד ובמילים אחרות " תמיכת הארגון כולו הייתה חיונית להצלחה".  (חדשנות חמשת העקרונות שבעזרתם תיצרו מוצרים ושירותים שהלקוחות רוצים" קרטיס ר.קרלטון). התחום של פיתוח עבודת צוות נחקר כבר שנים רבות.

לקבלת הצעות בתחום סדנאות גיבוש והרצאות מרתקות בתחום ניתן ליצור קשר ישירות לנייד 050-5711160 או לטלפון 03-5590868
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
יום גיבוש לעובדים- workers DAY party
מנהל/ת רווחה ומשאבי אנוש! הפקת יום גיבוש כיף לעובדים מצריכה בחירת פעילות מחברת ושוברת שגרה, שתשמח ותפנק. לפניך מבחר רעיונות אופטימליים לבחירת הופעה, הרצאה, סדנא, אטרקציה, הפעלה, שיותאמו לקונספט האירוע ולאופי העובדים והמנהלים..
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.