אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
 
דנה מודן בסדרה שבה הופענו בה אמרה כי "הכול נמצא בעצם בפרטים הקטנים". אך האם יש עוד דברים שהם חשובים בכדי להפיק אירוע מיוחד ?
אירוע מיוחד הינו כזה שבסופו האנשים יוצאים עם חוויה סובייקטיבית ייחודית ותחושה שעוד יזכרו את החוויה לאורך זמן. כל אחד מנקודת מבטו יזכור את האירוע וייתן את הפירוש האישי שלו למה הוא נהנה.
יהיה זה המוזיקה, האוכל, הלבוש, האווירה, הבידור, השילוב הרבה פעם הוא זה שמעצים והופך אירוע רגיל לאירוע מיוחד עם זיכרון כל כך מיוחד.
לפני הכול עצה קטנה, כל חברה נסמכת על חזון משותף, מטרות, יעדים, אי לכך אנו נשתמש במושגים אילו כדי שיעזרו לנו להתכוון אל עבר האירוע המיוחל.
 
סוג האירוע
כדי להפוך אירוע רגיל לאירוע מיוחד יש צורך להגדיר מראש מה המטרה שלשמה התכנסנו. הדבר נגזר מסוג האירוע. האם זה לחגוג יום הולדת, בר מצוות, בת מצווה, חתונה, ברית או בריתה או להזמין את החברים הקרובים למסיבת פרידה. ברגע שאנו יודעים מהו סוג האירוע אפשר להפנות אל עבר החזון.
 
החזון
החזון הוא הדבר שמאחד את כל מי שטורח להפיק אירועים מיוחדים. לדוגמא בחתונה יש את מפיק/ת האירוע שתפקידה לדאוג לכל הפרטים הגדולים והקטנים. באירוע שבו אנו  התחתנתי היה לנו חזון והוא שתהיה לנו חתונה שכולם יזכרו. מכאן נגזרו המטרות והיעדים, החתונה צריכה להיות שונה, כך בירכנו אחד את השני רגע לפני שעלינו אל עבר החופה, וכך החלטתנו שקודם אוכלים אחר כך הולכים מחובקים לחופה, מה שבשפה המקצועית נקראת "חתונה הפוכה", היה חשוב לנו למצוא רב שיהיה פלורליסטי בהשקפתו כך שבחופה הוא בירך אותנו "כדת משה והפועל", ולסיום החברים כתבו עבורנו שיר מתוך "נתתי לך חיי" של כוורת.
לכן יש חשיבות גדולה מאוד לחזון, תשאלו את עצמכם מהי החזון שלכם לאירוע, אם היו נותנים לכם את שרביט הקסמים מה הייתם עושים באירוע שלכם כדאי שיהיה המושלם ביותר. ואז מתוך זה נוכל לגזור את המטרות
 
המטרות
בדרך כלל יש שתי שאלות שצריכות להישאל, האם המטרה לשמח את בעל/ת השמחה או את האורחים.
אם המטרה היא לשמח את בעל/ת השמחה צריך לבדוק מה הצרכים בעיניים שלהם, איזה דברים הם היו רוצים ורק אז לשאול את עצמכם מה אתם הייתם רוצים בשבילכם. הרבה פעמים אנו שמים את הכובע שלנו במקום את הכובע של בעל/ת השמחה ובכך מחטאים את המטרה.
אם המטרה לשמח את האורחים, דבר זה קורה בעיקר בחגים, אז ההתכוננות שלנו צריכה להיות בהתאם לסוג האוכלוסייה שמוזמנת לאירוע המיוחד, יש לשאול האם האורחים מכירים אחד את השני, האם אנחנו מעוניינים ליצור הכרויות ביניהם, מהו הרקע סוציו אקונומי שלהם. וודאי אתם שואלים רגע ומה איתנו. כמובן ברגע שאתם בעל/ת השמחה אז אתם יכולים "לשים" את עצמכם במרכז העניינים או לזוז הצידה זאת כבר בחירה שלכם !!!
 
יכולים להיות מספר מטרות לאירוע למשל, הכרות, גיבוש, לשמוח, להיפרד, הדרך להגשים "תעבור" דרך האוכל, החוויה,הצחוק, המוזיקה,התכנים.
אם אירוע כסוג של מקדם שינוי במשפחה, בחברה או בארגון שאתם נמצאים בו ניתן להכניס סדנאות גיבוש, ועד מופע, החשוב הוא שמתוך המטרות יקבעו היעדים שהם יותר ספציפיים.
 
היעדים.
  1. אוכל הכי טוב שבמקרה שלנו היה השף דדה אשר התמחותו הוא בבשר ברזילאי.
  2. מנחה קבוצות או מרצה שיעביר את התכנים שרוצים. במקרה שלנו זה היה הרב חיים הבלין
  3. ארגון חדשני – קודם כל אוכלים ורק אחר כך נכנסים לחופה ואז הולכים לרקוד. 
  4. נקודה אישית - כתיבת ברכות מבעוד מועד והקראה מול האורחים רגע לפני החופה.
  5. מוזיקה – לקיחת תקליטן ובחירת שירים בהתאם לסוג האוכלוסייה
  6. שימת לב על הפרטים הקטנים, עיצוב האולם, החופה, השולחנות, מיקום האורחים..
 
סיכום
בסיכומו של דבר, אם ניקח את ששת הנושאים שמנינו שהם האוכל, ההנחיה, הנקודה האישית, הארגון, מוזיקה ושימת דגש על הפרטים הקטנים כל אלה גרמו לאירוע שלנו להצליח.
שימו לב שלא הכנסנו את המושג "תקציב", לדעתנו הרבה פעמים השקעה כספית גדולה לא מרמזת שהאירוע יהיה מוצלח, לראיה בספורט, קבוצות קונות שחקנים במיליונים והדבר עדין לא הופך אותם להיות קבוצות אלופות. במחקרים שנעשו על אושר שבדקו שני סוגים של אנשים אחרי שנה, כאלה שזכו בלוטו וכאלה שעברו שבץ נמצא כי אחרי שנה שניהם היו על אותו המדד שבדק אושר. כלומר האושר של האנשים מהאירוע הוא לא תמיד יהיה דווקא בגלל ההפקה הגרנדיוזית, אירוע מרשים יהיה הרבה פעמים בהתאם למה שאתם יצקתם לתוכו וזה יקבע בהתאם לחזון, למטרות וליעדים שהצבתם לעצמכם.
 
לקבלת רעיונות עבור אירועים מיוחדים ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון 03-5590868
או ישירות לנייד 050-5711160
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
יום גיבוש לעובדים- workers DAY party
מנהל/ת רווחה ומשאבי אנוש! הפקת יום גיבוש כיף לעובדים מצריכה בחירת פעילות מחברת ושוברת שגרה, שתשמח ותפנק. לפניך מבחר רעיונות אופטימליים לבחירת הופעה, הרצאה, סדנא, אטרקציה, הפעלה, שיותאמו לקונספט האירוע ולאופי העובדים והמנהלים..
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.