אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

פעילות הכרות לעובדים נועדה לאפשר תקשורת פתוחה וזורמת יותר. 
ייתכן ונוספו עובדים חדשים או הוקם צוות חדש. במקרה כזה כדאי להתמקד בחידוד ההכרות שבין העובדים. לפניכם מספר פעילויות שיכולות לתת מענה לצורך שלכם לערוך גיבוש חברתי לעובדים :
.

סדנת יוגה צחוק –  תגרום לעובדים להשתחרר ולצחוק ובכך  תעזור להם להתמודד עם מצבי לחץ ושחיקה בעבודה. דרך הפעלות, משחקים, מגע נוצרת סינרגיה בין חברי הצוות והגיבוש הוא פועל מתוך ההפעלות המשותפות. סדנת יוגה צחוק הטרנד החם לימי כיף.

סדנת גרפולוגיה – דרך כתיבה, חתימות, ציורים העובדים יקירו יותר טוב אחד את השני. האינטימות שתיווצר תעזור לגיבוש החברתי, סדנת גרפולוגיה מתאימה לעובדים שמכירים אחד את השני, לצוות שהוא יחסית וותיק.

סדנת שפת גוף – הרצאה שבהם נדאג לאינטרקציה בין העובדים דרך שפת גוף. תאום פגישות, הכרות ראשונית, משחקים, שפת גוף בין גברים לנשים, סימנים לעצבנות וחוסר יושר, כאל אלה יעמדו בחזית הסדנה. טובה להכרות ראשונית בין חברי הקבוצה. הרצאה שפת גוף טובה מאוד לתחום מכירות ושירות לקוחות. 

סדנת אימפרוביזציה - אין כמו סדנת אלתור שמפעילה את העובדים/ות דרך אסוציאציות משעשעות, פנטומימה, פעילות במרחב, משחקי תפקידים. 

סדנת גיבוש – דרך תחרויות בין צוותים, משחקי גיבוש, נדאג שהצוות יאסוף תובנות על משמעות של עבודת צוות משותפת. לאחריה נפתח בדיון שמטרתו הסכמות לגבי תהליכי עבודה בצוות. 


סדנה משולבות - ניתן לגוון ולערוך פעילות משולבת בנושאים ותכנים שונים, לדוגמא שילוב של תחרויות לפיתוח עבודת צוות, גרפולוגיה, אימפרוביזציה, ושפת גוף
.

להזמנת סדנה עבור גיבוש חברתי  ופעילות הכרות  ניתן ליצור קשר :
בטלפון 03-5590868 או ישירות לנייד 050-5711160

______________________________________________________

מאמר אודות מקורות הגיבוש החברתי

גיבוש חברתי הינו צורך חברתי של בני האדם באשר הם להיות ביחד. ניתן להתייחס למושג "גיבוש חברתי" בכמה נקודות מבט.
 1. גיבוש חברתי מתוקף השתייכות פסיכולוגית – האדם נולד יצור חברתי שמתוקף היותו כזה מעוניין להיות ביחד. כבר לאחר מספר חודשים ילד/ה מחכים את הבעת הצחוק של ההורה.
 2. גיבוש חברתי מתוקף השתייכות חברתית - האדם הבוגר שואף להתחבר, להיות בקשר ולכן גם אם הוא יוצר קשרים חברתיים שחלקם וריטואלים כמו "בפייסבוק". כך הוא מקים קבוצת חברים באינטרנט המתאפיינת לאהדת קבוצת כדורגל, אותם חברים נפגשים במשחקים, ולאחר מכן בזמנם החופשי וכך גיבוש חברתי קורה בצורה טבעית לגמרי.
 3. גיבוש חברתי מתוקף השתייכות פיזית – הגיבוש החברתי נוצר מעצם הנוכחות של העובדים יחד במקום עבודה והאינטראקציה הנוצרת ביניהם היא זאת הגורמת לגיבוש. ביום העבודה כאשר העובדים מדברים אחד עם השני, מתקיימים פגישות עבודה. מסודרות, ישנם ישיבות, כל אלה גורמים לצוות העובדים להתגבש מבחינה חברתית.
 4. גיבוש חברתי מתוקף ערכים משותפים – הגיבוש החברתי נוצר לא בגלל קירבה פיזית אלא בגלל הצורך להיות שייך למשהו גדול שמאחד את כולם. גיבוש עובדים יכול להיעשות כאשר ההנהלה מגבשת את החזון ומדגישה אותו בפני עובדיה. כך אם העובדים מאמצים את החזון הם פסיכולוגית מרגישים כחלק מקבוצה בעלת חזון משותף. דוגמא לכך הוא הקוד האתי של צה"ל, הקוד האתי מחולק לארבע נושאים, המחויבות של החיילים למדינה, מסורת של מדינת ישראל וצה"ל, ערכי הליבה, וכבוד האדם, אלה ארבעת הנושאים שאמורים לאחד כל חייל המתגייס לצה"ל.
 5. גיבוש חברתי מתוקף זהות מינית – המשיכה המינית בין נשים לגברים גורמת לרצון להיות ביחד ולהתחבר במובן הפיזי ובמובן הרגשי. ההתאהבות גורמת לגישור זמני על פערים, בעזרת השפעה כימיקלית במוח של הדופאמין או הפינילאתלמין אנחנו רוצים להיות חלק מבן או בת הזוג שלנו, לאחר שמתחילים לעשות דברים משותפים מתוך ההנאה הגיבוש החברתי קורה מעצמו. בשלב יותר מאוחר ישנו גיבוש חברתי בין המשפחות, וכאשר נולדים ילדים מתרכז גיבוש חברתי בתוך התא המשפחתי שמתרחב. 
 6.  גיבוש חברתי - פעילות הכרות – החברה מחליטה להביא מנחה קבוצה שתפקידו לעביר את הקבוצה אל עבר גיבוש חברתי. דרך משחקים, הפעלות, סדנאות הקבוצה עוברת תהליך שבסופו גיבוש חברתי נוצר בין כל הפרטים והקבוצה בסוף התהליך הופכת לצוות מנצח.
 7. סיכום – גיבוש חברתי נוצר כתוצאה מגורמים פסיכולוגים וחברתיים. ניתן לומר כי גיבוש חברתי יהיה "חזק יותר" כאשר תהיה הסכמה על החזון, המטרות והיעדים של הקבוצה. מנחה קבוצה יכול להפוך לערוך גיבוש חברתי וככך לתרום לזהות ולקשר של העובדים עם הקבוצה והצוות.

  להזמנת סדנה פעילות הכרות וגיבוש חברתי  ניתן ליצור קשר :
  בטלפון 03-5590868 או ישירות לנייד 050-5711160
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
יום גיבוש לעובדים- workers DAY party
מנהל/ת רווחה ומשאבי אנוש! הפקת יום גיבוש כיף לעובדים מצריכה בחירת פעילות מחברת ושוברת שגרה, שתשמח ותפנק. לפניך מבחר רעיונות אופטימליים לבחירת הופעה, הרצאה, סדנא, אטרקציה, הפעלה, שיותאמו לקונספט האירוע ולאופי העובדים והמנהלים..
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.