אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

לפני עשרים שנה אמא שלי ניגשה אלי ואמרה "מה זה הביטוי המוזר הזה עשר" , הסתכלתי אליה ואמרתי לה "כאילו דההה" הביטוי עשר כוונתו "למצוין", "מעולה", "אחלה". הנה עברו עשרים שנים וידיעות אחרונות פרסם מושגי יסוד בעברית עכשווית במוסף שבע ימים מ 27.8 ובו הוא חושף מגוון רחב של ביטויים שמנחה קבוצה, גרפולוג, מרצה או הורה צריכים להיות מודעים לו.
 
לא פעם כאשר אנו עורכים הרצאה או סדנה לקבל הרחב אנו נתקלים בביטוי כזה או אחר שהוא לא מוכר. במספר סדנאות שערכנו נתקלנו בביטוי "אש" שסימל אנרגיה מאוד חזקה עבור העובדים. המודעות לביטויים כגון אילו יכולה לעזור בחיבור שבין המרצה או אורך הסדנא לקהל. לכן אחד מהדברים בשיחות הראשוניות זה לברר האם יש סלנג מסוים במקום העבודה שהעובדים או המנהלים משתמשים בו.
 
מצד שני ביטויים אילו יכולים להיחשב ככאלה שמורדים את הרמה וחשוב הוא לדעת לאיזה סוג אוכלוסיה כדאי לחשוף מילים מאין אלה. המאמר עצמו מתייחס לביטויים מהצד הנשי ובגיל ההתבגרות. לפניכם מוצגות המילים ופירושם :
 
את ניפטרתת (את מתה), אאעאע (כשרוצים לתפוס תשומת לב), OMB (או מיי ביבר על שם כוכב הנוער גסטין ביבר), בסרי(בסדר), גרביל (בן אדם גדול או גבוהה), העפת לי תתריס, הפלת לי את החלון (ריגשת אותי אני מתלהבת), זנבלה (זבל שהיא נבלה), חשה לייט (חשה מעט), ייאפ (כן), כע / כה (כן), נווופ (לא), נמנמ (אהה), סבבה, טוביק, תודיק (סבבה טובה, תודה), סבבה-לה (הסבבה החדש), סבבג (סבבה), ציחלה (פרחה), ציוציית (מישהי חמודה), ציוצייה (מישהו חמוד), קופה שמנה, מכוערת (אני אוהבת אותך מושי – מושלם !), שמעקוסון (שמעקסי וכוסון יחד), שקסיות, שמעקסיות (סקסיות), שפיצית (מישהי ממש משקיענית שנותנת את הנשמה למשהו).
 
בסופו של דבר עבודתנו גורמת לנו להיחשף למגוון רחב של ביטויים ומילים ומשאירה אותנו מעודכנים וזה יתרון במיוחד להורים. אז בפעם הבאה שאתם עורכים סדנה או הרצאה תנסו לקלוט ביטוי או אמרה חדשה.
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! הלקוחות יצאו עם חיוך על הפנים
אחד הכלים הכי חזקים היום לקבלת שת"פ בצוות ומלקוחות עוברת דרך סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! ברגע שתשלבו הומור בשיחות שלכם ובפגישות שלכם -הם יהיו יותר נעימות כפיות גם לכם וגם לצד השני, שת"פ יגדל והתקשורת ביניכם תהיה מהנה ומוצלחת יותר. מה מיוחד בסדנה זו ? מעביר את הסדנה סטנדאפיסט ותסריטאי קומי המשלב בסדנה קטעי סטנד-אפ מתוך הופעות מקצועיות -כך שצחוק והנאה מובטחים לכם ובנוסף הכלים המעוברים בסדנה מגיעים ממקור ראשון ומניסיון של 15 שנה בהופעות סטנד-אפ על במה ברחבי הארץ, תכניות טלוויזיה ואירועים פרטיים. סוג האירוע- סדנה מגבשת המתאימה לתחום המכירות והשירות, פיתוח צוותים, כנסים עסקים, ימי כיף לעובדים, טקסי עובד מצטיין, מסיבות פרידה. קהל יעד – עובדים מכלל שכבות הארגון וותיקים וחדשים, מנהלים בכירים ועד עובדי היצור. מטרות הסדנא – קבלת כלים בסיסיים איך לשלב הומור בתקשורת מול: עובדים, מנהלים, לקוחות ואפילו החמות האישה והילדים בשיחות, פגישות כנסים, ישיבות. במקום העבודה ומחוצה.
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.