אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

לפני עשרים שנה אמא שלי ניגשה אלי ואמרה "מה זה הביטוי המוזר הזה עשר" , הסתכלתי אליה ואמרתי לה "כאילו דההה" הביטוי עשר כוונתו "למצוין", "מעולה", "אחלה". הנה עברו עשרים שנים וידיעות אחרונות פרסם מושגי יסוד בעברית עכשווית במוסף שבע ימים מ 27.8 ובו הוא חושף מגוון רחב של ביטויים שמנחה קבוצה, גרפולוג, מרצה או הורה צריכים להיות מודעים לו.
 
לא פעם כאשר אנו עורכים הרצאה או סדנה לקבל הרחב אנו נתקלים בביטוי כזה או אחר שהוא לא מוכר. במספר סדנאות שערכנו נתקלנו בביטוי "אש" שסימל אנרגיה מאוד חזקה עבור העובדים. המודעות לביטויים כגון אילו יכולה לעזור בחיבור שבין המרצה או אורך הסדנא לקהל. לכן אחד מהדברים בשיחות הראשוניות זה לברר האם יש סלנג מסוים במקום העבודה שהעובדים או המנהלים משתמשים בו.
 
מצד שני ביטויים אילו יכולים להיחשב ככאלה שמורדים את הרמה וחשוב הוא לדעת לאיזה סוג אוכלוסיה כדאי לחשוף מילים מאין אלה. המאמר עצמו מתייחס לביטויים מהצד הנשי ובגיל ההתבגרות. לפניכם מוצגות המילים ופירושם :
 
את ניפטרתת (את מתה), אאעאע (כשרוצים לתפוס תשומת לב), OMB (או מיי ביבר על שם כוכב הנוער גסטין ביבר), בסרי(בסדר), גרביל (בן אדם גדול או גבוהה), העפת לי תתריס, הפלת לי את החלון (ריגשת אותי אני מתלהבת), זנבלה (זבל שהיא נבלה), חשה לייט (חשה מעט), ייאפ (כן), כע / כה (כן), נווופ (לא), נמנמ (אהה), סבבה, טוביק, תודיק (סבבה טובה, תודה), סבבה-לה (הסבבה החדש), סבבג (סבבה), ציחלה (פרחה), ציוציית (מישהי חמודה), ציוצייה (מישהו חמוד), קופה שמנה, מכוערת (אני אוהבת אותך מושי – מושלם !), שמעקוסון (שמעקסי וכוסון יחד), שקסיות, שמעקסיות (סקסיות), שפיצית (מישהי ממש משקיענית שנותנת את הנשמה למשהו).
 
בסופו של דבר עבודתנו גורמת לנו להיחשף למגוון רחב של ביטויים ומילים ומשאירה אותנו מעודכנים וזה יתרון במיוחד להורים. אז בפעם הבאה שאתם עורכים סדנה או הרצאה תנסו לקלוט ביטוי או אמרה חדשה.
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.