אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

סדנאות גיבוש תפקידן להשפיע על האינטראקציה בין העובדים. התוצאה האופרטיבית בסיום הסדנא צריכה להיות שרמת תקשורת הבין אישית תהיה טובה יותר בין העובדים לבין ראש הצוות מה שיוביל בסופו של יום לתפוקה ומוטיבציה גבוהה יותר.
 
סדנת כיף לצוותים – הרבה פעמים ראשי צוותים ומנהלי/ות משאבי אנוש מבקשים לערוך ערב חברה.
בערב כזה הכוונה לצקת תכנים מעניינים שיכולים להילקח מתחום גרפולוגיה, הומור, שפת גוף, יוגה צחוק.
 
במידה והוזמנה הרצאה משותפת הדבר יתרום לכך שגם צוות העובדים יכול לקחת חלק פעיל בשאלות ובהשתתפות.המפגש הלא פורמאלי ביו העובדים הינו גורם חשוב בהחלפת חוויות, בשיתוף תכנים אישיים, במיתון קונפליקטים, ובחיזוק התקשורת הבין אישית החיסרון במפגש כזה הוא שהצוות לא עובר תהליך של שינוי בתוכו. 
 
סדנה תהליך לפיתוח צוות – כאשר ההנהלה בוחרת בסדנת תהליך לפיתוח צוות, המטרה היא לערוך שינוי. השינוי יכול להיות ביחסים בתוך הצוות, בין הצוות להנהלה, בין העובדים במחלקות השונות, במקרה כזה כדי לבחור בסדנא המתמקדת בסגנונות תקשורת, בדו שיח. פעילות יזומה לעובדים ומשחקי חברה שיעזרו להכרות והתובנה כי גם אם יש שוני אפשר להכיר לכבד ולעבוד בשיתוף פעולה.  
 
שינוי בעבודת צוות מצריך סדנה אחרת שבה ההתמקדות היא בעבודת הצוות, כאן העובדים יחולקו לקבוצות, יוטלו עליהם משימות כשבסוף התובנות של המשימות יכתבו על הלוח לקראת יישומם בעבודה.
סדנת תהליך מטרתה שהעובדים יעברו תהליך שישפר את תהליכי התקשורת ותהליכי העבודה. סדנאות נוספות בתחום זה יכולת להיות בשיפור לחץ ושחיקה, ניהול זמן, גישור ועוד..
 
תפקיד המנהל/ת בהזמנת סדנה – כאשר ישנו צורך בעשיית סדנה לפיתוח צוותים וכדי שתהיה אפקטיבית מעבר לאחריותו של מנחה הקבוצה יש צורך שמנהל/ת יבצע בדיקה מול עובדיו. הבדיקה צריכה להתמקד בתהליכים שקודמים לתוצאות, הדבר יתאפשר עם המנהל/ת יחליטו להיות נוכחים בישיבות (שאינם בסדר יומם הקבוע) ויתבוננו בתהליכי עבודה הצוות למספר שעות ואפילו ימים.
 
המנהל/ת עלולים להיות מופתעים, לדוגמא אם המנהל/ת חושבים על סדנא בניהול זמן כיוון שלצוות לוקח המון זמן להחליט יסתבר שבעצם יש בעיה של חוסר "כימיה" בין העובדים ואז ייתכן שהסדנא שצריכה להיות בדגש על פיתוח עבודת הצוות
המקרה היותר בעייתי הו בכך שלמנהל/ת יש חלק בירידת התפוקה של העובדים.
כאן נכנס היועץ הארגוני ומנחה הקבוצה כדי להחליט על הסדנא הטובה ביותר.
זמן הסדנא יכול לנוע מיום אחד שלם בין 4 -6 שעות לבין מספר מפגשים, זאת בהתאם להתקדמות הקבוצה.
 
מה גיק וולץי טוען ? הוא מציין את העובדה כי לרוב אין די חגיגות במקום עבודה.
במהלך הרצאותיו כשהוא שואל האם המנהלים חוגגים במידה מספקת רק מעטים מרימים ידיים. במשך עשרים שנה בתפקידו בגינרל אלקטריק הוא "חפר" למנהליו בנוגע לחשיבות החגיגות במקום העבודה.
 
תרבות ארגונית וחשיבות החגיגה – הטמעת התרבות הארגונית תתבצע דרך תגמולים, פרסים וטקסים. כשעורכים טקס בהחלט אפשר לשלב גם "אקט בידורי".
 
לסיכום סדנת כיף או הרצאה משתפת תעזור להפיך אווירה טובה במהלך הערב ואף למחרת, אך סדנא המתבססת על שינוי תהליכי תעזור בקבלת דפוסי פעולה חדשים בקרב הצוות אשר יובילו לתפוקות טובות יותר. תפקיד מנהל/ת לבחור יחד עם היועץ ארגוני את הסדנה הטובה ביותר לצוות העובדים.

לקבלת ייעוץ בבחירת סדנאות גיבוש ניתן ליצור קשר בטלפונים הבאים :
משרד 03-5590868 נייד 050-5711160 (ניתן להתקשר עד 22:00 בלילה)
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.