אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

גלגולו של החג
ראש השנה לאילנות מוזכר במשנה במסכת מצוות הקשורות לפירותיו של האילן. במאה השבע עשרה חכמי צפת ערכו סדר ט"ו בשבט בישראל בכדי לקשור את יהודי הגולה לאהבת הארץ ולקרב את הגאולה. מסורת נטיעת העצים החלה בשנת 1890 בזיכרון יעקוב כאשר המורה זאב יעבץ החליט לצאת עם תלמידיו ותלמידותיו לנטוע עצים ולערך טקס חגיגי הדבר תפס תאוצה וההסתדרות הציונית בשנת 1908 אימצה את מנהג נטיית העצים ובשלב יותר מאוחר גם הקרן קיימת לישראל. כשקמה המדינה היו אלה אמנון ידין מהתנועה הקיבוצית ונגה ראובני מנאות קדומים אשר כתבו "סדר ט"ו בשבו" אשר התבסס על סמלים מהסדר המסורתי בשילוב תכנים ציונים המעודדים את אהבת הארץ. כיום לחג יש היבטים סביבתיים כמו איכות הסביבה, חקלאות, אקולוגיה.
 
רעיונות לפעילות בגני ילדים
בהתאם לגיל הילדים/ות ורמת ההתפתחות בחרו את ההפעלה המתאימה
1. "משוך בגזר" – על רקע השיר מחפשים את הילדים ועורכים הצגה של "סבא אליעזר".
2."כך הולכים השותלים" – מלמדים את הילדים לשיר את שיר החג. ניתן לקנות זרעים של פרחים או צמחי מרפא ולהביא לכל ילד/ה שישתול בתוך הגן, בגינה או בבית.
3."שימוש חוזר" -  כל ילד/ה יביאו מהבית אשפה יבשה (ניילונים, בקבוקים, קופסאות, עיתונים) וביחד עם הסייעת הם יימינו אותם לפי חלוקה מסודרת.
4."סיפורים פה" – אפשר לספר על בריאת העולם על פי סיפור בראשית ולהדגיש את חשיבות הטבע.
 
רעיונות לפעילות בבתי ספר כיתות א-ד
1."מסורת נטיעות" – קונים שתילים בתאום עם מחלקת העירייה מוצאים מקום היכן לשתול.
2."בקבוק" הילדים/ות יביאו בקבוקי פלסטיק גדולים, מחלקים לקבוצות וכל קבוצה צריכה למצוא מספר שימושים רב ככל האפשר לבקבוקים.
3.מבקשים מהילדים להביא מהסופר / ירקניה את ראשי הניילונים שנשארים על הווים. הילדים צריכים למצוא את הדרך לחבר אותם ולעשות שרשרת לחג ט"ו בשבט
4."ציורי עצים" – כל אחד צריך לצייר עץ מיוחד שאותו היה רוצה לראות ליד הבית.
 
רעיונות להפעלה בבתי הספר כיתות ה- ח
א."חידון טריויה " – עורכים חידון לחג ט"ו בשבט. שירים מוכרים (השקדייה פורחת), מה מנהג החג, מקור החג (משנה), מהם משפטים ידועים " האדם הינו תבנית נוף מולדתו" .
ב."סוגי עצים" – מעבירים רשימת עצים לתלמידים על פי סוגים "עצי פרי", "עצי נוי" כל תלמיד או תלמיה בוחרים עץ שמשקף אותם ומסבירים למה.
ג."כוכב נולד לעץ" – לוקחים שלושה מתמודדים/ות על פי תור הם צריכים לשיר שירים על פי נושא כמו שירי עצים, שירי ט"ו בשבט, שירים הקשורים לאדמה, שמש ..
ד."בוחן פתע" – התלמידים/ות  עורכים רשימה עצים שהם הכי פופולאריים בארץ ומדגים אותם. לאחר מכן מחלקים לקבוצות וכל קבוצה צריכה לערוך דיון ולהסכים על דירוג רשימה.
 
הרצאות וסדנאות לקהל הרחב
1."שרבוט ציורי עצים" – כיצד ציור העץ מבטא את שאיפותיו והתנהגותו של האדם על פי האבחון הגרפולוגי. סגנון טיפוס על פי סוג העץ וכתב היד וכל זאת מפי גרפולוג..  
2."אימפרוביזציית ט"ו בשבט" – תרגלי פנטומימה ותנועה מעולם החי הצומח והדומם.
3."אופטימיות והטבע – הרצאה כיצד הטבע משקם את עצמו בהקבלה לחיינו, צמיחה ולבלוב, מחזור החיים בשילוב דמיון מודרך.
4."יוגה צחוק בטבע" – בבוקר יום שמש ניתן יהיה לעשות משחקי צחוק מחוץ למשרד.
 
להזמנת הרצאות וסדנאות עבור פעילות ט"ו בשבט ניתן להתקשר אל 03-05590868
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
ערבי גיבוש / ערב גיבוש - פעילות משחררת מחברת ומצחיקה מאוד
ערבי גיבוש לצוות, לקבוצות, לחברות. רעיונות, הרצאות, סדנאות, אטרקציות, הופעות, 050-5711160 יובל בן בסט. משחק אלתור, גרפולוג לערב גיבוש, מפעיל סדנת צחוק, שפת גוף בזוגיות, תיפוף, אימפרוביזציה ויצירתיות, משחקי חברה, פיתוח עבודת צוות, תחרויות, פעילויות. אין כמו ערבי גיבוש לקבוצות להדגיש את החזון המטרות והיעדים (בקצרה) לצד ערב שכולו חוויה וכיף לעובדות ולעובדים. כאשר החזון הוא למען מטרה נעלה, כזה שיכול לעזור לאנשים אחרים, ההתגייסות של הצוות וההשקעה הפיזית והנפשית שהם יסכימו להשקיע תהיה רבה לאין ערך מתוספת משכורת. ערב חברתי לעובדים יכול לקדם את המוטיבציה מול ראש הצוות. כאשר העובדים/ות יראו וירגישו עד כמה המנהל/ת עשו הכל כדי שהאירוע יהיה מוצלח. הזמנת הרצאה או סדנה בנושא מוטיבציה יכולה להתאים במיוחד אם יש סקרנות בקרב העובדים/ות לתחום זה. יש לשקול ולהתייעץ אם זה באמת התוכן המתאים עבור ערב גיבוש, כי בסוף המטרה היא החוויה, השחרור, הכיף, הצחוק, "ותחושת הביחד".
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.