אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

גלגולו של החג
ראש השנה לאילנות מוזכר במשנה במסכת מצוות הקשורות לפירותיו של האילן. במאה השבע עשרה חכמי צפת ערכו סדר ט"ו בשבט בישראל בכדי לקשור את יהודי הגולה לאהבת הארץ ולקרב את הגאולה. מסורת נטיעת העצים החלה בשנת 1890 בזיכרון יעקוב כאשר המורה זאב יעבץ החליט לצאת עם תלמידיו ותלמידותיו לנטוע עצים ולערך טקס חגיגי הדבר תפס תאוצה וההסתדרות הציונית בשנת 1908 אימצה את מנהג נטיית העצים ובשלב יותר מאוחר גם הקרן קיימת לישראל. כשקמה המדינה היו אלה אמנון ידין מהתנועה הקיבוצית ונגה ראובני מנאות קדומים אשר כתבו "סדר ט"ו בשבו" אשר התבסס על סמלים מהסדר המסורתי בשילוב תכנים ציונים המעודדים את אהבת הארץ. כיום לחג יש היבטים סביבתיים כמו איכות הסביבה, חקלאות, אקולוגיה.
 
רעיונות לפעילות בגני ילדים
בהתאם לגיל הילדים/ות ורמת ההתפתחות בחרו את ההפעלה המתאימה
1. "משוך בגזר" – על רקע השיר מחפשים את הילדים ועורכים הצגה של "סבא אליעזר".
2."כך הולכים השותלים" – מלמדים את הילדים לשיר את שיר החג. ניתן לקנות זרעים של פרחים או צמחי מרפא ולהביא לכל ילד/ה שישתול בתוך הגן, בגינה או בבית.
3."שימוש חוזר" -  כל ילד/ה יביאו מהבית אשפה יבשה (ניילונים, בקבוקים, קופסאות, עיתונים) וביחד עם הסייעת הם יימינו אותם לפי חלוקה מסודרת.
4."סיפורים פה" – אפשר לספר על בריאת העולם על פי סיפור בראשית ולהדגיש את חשיבות הטבע.
 
רעיונות לפעילות בבתי ספר כיתות א-ד
1."מסורת נטיעות" – קונים שתילים בתאום עם מחלקת העירייה מוצאים מקום היכן לשתול.
2."בקבוק" הילדים/ות יביאו בקבוקי פלסטיק גדולים, מחלקים לקבוצות וכל קבוצה צריכה למצוא מספר שימושים רב ככל האפשר לבקבוקים.
3.מבקשים מהילדים להביא מהסופר / ירקניה את ראשי הניילונים שנשארים על הווים. הילדים צריכים למצוא את הדרך לחבר אותם ולעשות שרשרת לחג ט"ו בשבט
4."ציורי עצים" – כל אחד צריך לצייר עץ מיוחד שאותו היה רוצה לראות ליד הבית.
 
רעיונות להפעלה בבתי הספר כיתות ה- ח
א."חידון טריויה " – עורכים חידון לחג ט"ו בשבט. שירים מוכרים (השקדייה פורחת), מה מנהג החג, מקור החג (משנה), מהם משפטים ידועים " האדם הינו תבנית נוף מולדתו" .
ב."סוגי עצים" – מעבירים רשימת עצים לתלמידים על פי סוגים "עצי פרי", "עצי נוי" כל תלמיד או תלמיה בוחרים עץ שמשקף אותם ומסבירים למה.
ג."כוכב נולד לעץ" – לוקחים שלושה מתמודדים/ות על פי תור הם צריכים לשיר שירים על פי נושא כמו שירי עצים, שירי ט"ו בשבט, שירים הקשורים לאדמה, שמש ..
ד."בוחן פתע" – התלמידים/ות  עורכים רשימה עצים שהם הכי פופולאריים בארץ ומדגים אותם. לאחר מכן מחלקים לקבוצות וכל קבוצה צריכה לערוך דיון ולהסכים על דירוג רשימה.
 
הרצאות וסדנאות לקהל הרחב
1."שרבוט ציורי עצים" – כיצד ציור העץ מבטא את שאיפותיו והתנהגותו של האדם על פי האבחון הגרפולוגי. סגנון טיפוס על פי סוג העץ וכתב היד וכל זאת מפי גרפולוג..  
2."אימפרוביזציית ט"ו בשבט" – תרגלי פנטומימה ותנועה מעולם החי הצומח והדומם.
3."אופטימיות והטבע – הרצאה כיצד הטבע משקם את עצמו בהקבלה לחיינו, צמיחה ולבלוב, מחזור החיים בשילוב דמיון מודרך.
4."יוגה צחוק בטבע" – בבוקר יום שמש ניתן יהיה לעשות משחקי צחוק מחוץ למשרד.
 
להזמנת הרצאות וסדנאות עבור פעילות ט"ו בשבט ניתן להתקשר אל 03-05590868
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.