אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
לניסיון יש חשיבות
א.במשך מספר שנים אני עורך הרצאות לבני נוער בבתי הספר, חטיבות הבינים והתיכונים מטעם האגודה למלחמה בסרטן.
בנושא נזקי עישון, חכם בשמש ותזונה נכונה, כך שצברתי ניסיון רב בכל מה שקשור לדעת איך "לקרוא" אותם. ולקבל פידבקים כמו "הבאת אותה לפנים".
ב.הכשרתי כמנחה קבוצות עוזרת לנתב את האנרגיות של בני הנוער למקומות הנכונים.
ג. כמרצה בתוכנית צל"ש לנערות לפני גיוס להעצמה אישית למדתי להתחבר למגוון אוכלוסיות.
 
למה כדאי להזמין סדנאות לאירועים של בני נוער
ישנם מחקרים המעידים כי קרוב לעשרים ואחת אחוזים מבני הנוער מאזינים לנגני מוזיקה שבין ששים דקות ועד מאתיים ארבעים דקות ביום.
 
כמחצית מבני נוער ברגע שהם מתעוררים ייקח להם גג חמש עשרה דקות כדי להתעדכן מה קורה ברשתות החברתיות.
חשיבותם של סדנאות לבני נוער הם בכך שהן יתרמו לתקשורת בין אישית ביניהם שלו דרך הסמארט פון, הטאבלט או המחשב.
 
ההבדל בין מסיבות לבני נוער לסדנאות לבני נוער
לבחור פעילות למסיבה לבני נוער לעיתים יותר קלה מבחירת סדנה.
תנו להם "מסיבת אוזניות" , קנו להם אוזניות "יו-יו" בחמישים שקלים ותשמיעו להם  להקות כמו  "וואן דיירקשן", "The Vamps", ""' 5 Seconds Of  Summer  
לצד זמרים כמו: אליעד נחום, פאר טסי, עומר אדם, שרית חדד, מוש בן ארי, מוקי (דניאל נייבוגר) והם ברובם יצאו מרוצים/ות.   
 
כשצריך למצוא סדנאות, פעילות לבני נוער צריך ללכת על "המיין סטרים". הדברים שיעניינו ויגרמו לבניו הנוער לפעול אפילו במחיר של צילום באינסוטש  תוך כדי הפעלה (סימן להצלחה). סדנאות הן דבר חוויתי מפעיל ומלמד לכן ניתן להזמין סדנת שפת גוף שבין נערים לנערות להפעיל אותם במשחקי אימפרוביזציה ושפת גוף ומצד שני לתת להם ידע משעשע ופרקטי בתחום.  
 
סדנאות לבני נוער או הרצאות לבני נוער
באחד מהמחקרים נמצא כי מיניות ופצעי בגרות מעסיקים מאוד את בני הנוער במיוחד מתחת לגיל  14 מה שזה אומר שייתכן שהזמנת הרצאה על הנושא שתועבר ע"י סקסולוגית או רופאת עור הייתה יכולה להיות מעניינת בתור הרצאה העשרה.
 
אבל אם חוגגים יום הולדת, בת מצווש, בר מצווה, מסיבת גיבוש לכיתה, מסיבת סיום לבני נוער עדיף לבחור במשהו יותר שמח כמו למשל סדנת צחוק.  הרצאות מפרות את המוח וההשתתפות היא דרך שיחה, סדנאות לבני נוער הרבה יותר מפעילות וגורמות לשבור מחיצות, להשתחרר ויחד אם זה נותנות תובנות לגבי החיים.
 
רעיונות למרצים לבני/ בנות נוער
הכל עניין של תקציב ! אין ספק שאם תזמינו כוכבת הנוער שהובילה בישראל בשנים האחרונות אליאנה תדהר ששחקה ב- "חולמים" וב- "גאליס" או תזמינו את תובל שפיר מסדרת "השמינייה", מושיק אפיה זוכה האח הגדול, אסי עזר, הדוגמניות נוי והדר קרקו, הזמר הצעיר שון גיטלמן  (בית ספר למוזיקה), אלוף הטניס לנוער ישי עוליאל, טום ואוריאל (לרוץ למיליון) קובי מחט, בטוח שאת ההרצאה יזכרו למשך הרבה מאוד זמן !!ובתנאי שאותם סלבז יסכמו להגיע להופעה או הרצאה. 
 
סדנאות לבני נוער וסדנאות לבנות נוער
יש נערות שמעדיפות לצפות ביוטיוב באשלי וקסמן- בקשי מסבירה על איפור ואילו יש נערים שיעדיפו להסתכל ביוטיוב במשחקי minecraft או FIFA ולהפך.
 
מחקר מעניין נמצא כי בני נוער עורכים קניות יותר מקוונות ואילו בנות נוער משתפות יותר בקנייה ומשפיעות על רכישת מותגים. לכן ישנם חנויות שבהם נעשה שימוש בקנייה ושיתוף שבהם מעודדים שימוש בשיתוף ברשתות החברתיות.
 
בנות נוער משתמשות במדיה האינטרנטית ברשתות חברתיות, בני נוער קצת פחות אבל משתמשים במדיה האינטרנטית יותר בכל מה שקשור לקבלת מידע ומשחקי גיימרים.
 
כשמדובר על סדנאות לבנות נוער ניתן לבחור סדנאות גרפולוגיה שיענה על הסקרנות לגביה השאלה מי אני עם המון טיפים לחיים דרך כתב היד. .
כשמדובר על סדנאות לבני נוער אפשר לבחור פעילות מעולם התיאטרון שתיקח אותם למקום של פתיחות לצד משחקי תחרות.
 
טיפ לבחירת סדנאות נכונות לבני נוער ובנות נוער
ענו בקצרה על 4 שאלות :
 
1.מי הם בני ובנות הנוער , טווח גילאים,  איזה סוג מגזר, מה הקשר ביניהם
2. מה סוג האירוע,  יום הולדת, מסיבת גיוס, בר מצווה, בת מצווה, פעילות גיבוש לכיתה
3.מה הציפיות שלכם. איך הייתם רוצים שבני ובנות הנוער יצאו בסוף הסדנה.
4. מה ציפיות שלהם. מה יעשה להם טוב. שאלו והתייעצו איתם!
 
הסעיף הקודם הוקדש להבדלים לבחירת סדנא לבני נוער או לבנות נוער אבל לא תמיד הדברים הם אחד לאחד לכן חשוב לערוך תאום ציפיות גם עם המפעיל או המפעילה לפני האירוע. למשל לסדנת גיבוש לכיתה אפשר להזמין מנחה למשחקי חיבור וצחוק.
 
האם סדנאות לבני נוער שבחרתם עבדו ?
שאלו בסוף האירוע האם בני ובנות הנוער היו מגדירים את האירוע בתור "אפלייקצית סנאפצ'ט"  אם התשובה היא שלילית אז כנראה שהצלחתם !!
 
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.