אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
באקס פקטור או משחקי השף מדיחים את המתמודדים דרך משימת עבודת צוותים. ערב גיבוש לקבוצת עובדים הוא הזמן הטוב ביותר לחזק את התלכיד הקבוצתי. זהו שחקן הכדורסל השישי או השחקן ה-12 שמחכה לרגע שבו יוכל להיכנס למגרש.
 
דיוויד בלאט בעונתו הראשונה ב-N B A  הצליח להגיע לגמר לא רק בגלל שיש לו את השחקן הטוב ביותר בעולם לברון ג'ימס אלה בגלל שהצליח ליצור במהלך העונה תלכיד שעובד טוב בהגנה ובהתקפה וזאת לאחר שהיו ירידות ועליות בכושר של הקבוצה. הוא הפסיד להווריורס ששחקו יותר יפה ויותר קבוצתי על פי רוב הפרשנים.
 
ערב גיבוש חברתי דווקא בתקופת משבר
זה קרה כאשר בפעם השישית ברציפות הפסידה קליבלנד והפעם מול הפניקס סאנס. במקום עוד אימון רגיל לקח אותם המאמן דיוויד בלאט לערב גיבוש חברתי באולם באולינג. במשחק הבאה מול הלייקריס הקבוצה ניצחה.
 
חברות רבות עורכות ערב גיבוש קבוצתי בתאריכים קבועים. אחת לרבעון, לקראת חג או כאשר עובד/ת צריכים לפרוש ואז על הדרך עושים ערב גיבוש. חשוב מאוד להכניס לתרבות הארגונית כי דווקא בשלב של משבר זמני צריך לעשות פעילות משחררת וכיפית. הדבר נשען על העובדה שלא ניתן להיות כל הזמן במצב של לחץ. קואצרים בתחום המוטיבציה טוענים כבר שנים כי כשהמצב תקוע יש צורך לשחרר. זה בדיוק מה שעשה דיוויד בלאט המאמן.
 
ערב גיבוש ייחודי לכל קבוצה
כאשר נערך ערב גיבוש למתנדבי מד"א בבית שמש או למתנדבי זק"א בתל אביב לא הייתה הופעה. האוכל היה כשר והמנה העיקרית באירוע של מתנדבי זק"א היה טשונלט כאשר גם המשפחה הגיע לאירוע. מאוד חשוב להתאים את סגנון האירוע לעובדים/ות בהתאם לציפיות ולאופי הייחודי של הצוות. חברה עם נפש צעירה יעדיפו סדנת צחוק לאומת חברה "כבדים" יותר שיעדיפו לשמוע הרצאה על שפת גוף מאשר שיפעילו אותם. על ראש הצוות לבחון מראש את כל האלטרנטיבות המתאימות לצוות העובדים.
שיתוף ברווחים לא בהכרח מעלה את המוטיבציה
בעיתות שבהם ישנה ירידה בהכנסה של החברה עלולים העובדים/ות לא לקבל תשלום כיוון שרחבי החברה מצטמצמים. הבונוס שלו מגיע עלול להפוך את העובדים למתוסכלים כי למעשה הם עלולים לקבל פחות לאומת מחלקות אחרות בעבודה. מחקרים רבים מצאו כי מעל סכום משכורת המוטיבציה לא משתנה בגלל תוספת למשכורת.  דווקא פעילות גיבוש קבוצתי יכולים ללכד את הצוות ולעלות את המוטיבציה החברתית של הצוות.
 
מה שחר אפעל מנכ"ל נס היה אומר
כשיש הצלחות צריך לחגוג אותם. תמריץ  לקבוצה על סמך מדידת ביצועים הינה דרך נוספת לפרגן לעובדים/ות וליצור אירוע חברתי. כושר השכנוע של המנהל הינו חשוב ביותר כמו גם קביעת תקנים ידועים לצוות. בסביבת עבודה המקדמת שיתוף פעולה ואמון  יש סיכוי שהפריון יעלה. במיוחד אם הצוות יפעל בצורה מלוכדת והעובדים יחשו ביטחון במקום עבודתם.  מנכ"ל נס שחר אפעל מצוטט "עובד שיש לו ביטחון תעסוקתי נאמן יותר לחברה" לכן הוא תמך בהקמת ועד עובדים.  מבחינתו מנהל טוב הוא מנהל "בן אדם".
 
 
למה חברת מטריקס מעודדת ערבי גיבוש לעובדים
באתר החברה ניתן למצוא את הפסקה הבאה "חברת מטריקס מתגאה ביחסים החבריים השוררים בין עובדיה ומנהליה. אנו מאמינים כי הקשר החברי ורווחת העובדים תורמים לסביבת עבודה נעימה, ליצירתיות ולצמיחת החברה. במטריקס אנו מטפחים את העובדים באופן שוטף באמצעות תוכניות הדרכה והעשרה רחבות ומגוונות, דואגים לחיזוק הקשר בין העובדים וביניהם לחברה דרך פרויקטים מקצועיים רוחביים וכמובן דואגים לרומם גם את מצב הרוח על ידי קיום ימי וערבי גיבוש חברתיים, ארועי משפחות, נופשונים, טיולים, ציון החגים, תחרויות, מסיבות ועוד." המסר חד ומובן. כשיש יחסים חברתיים בין העובדים/ות לבין המנהלים/ות הדבר גורם לצמיחה של החברה. לכן מי שחושב כי סבסוד ערב גיבוש לעובדים הוא עלות לחברה טועה. ערב גיבוש הוא רווח נקי לארגון.
 
ערבי גיבוש למיזוג עסקי
לעיתים יש צורך למזג בין שני חברות כתוצאה משינויים ארגונים כמו התייעלות וכו. לאחר פרק זמן כדאי לערוך פעילות גיבוש משותפת בערב שתעזור לחבר בין העובדים/ות החדשים/ות. החיבור הוא חיזוק ההכרות תוך ניתנת תשומת לב למשותף.
 
ערבי גיבוש פרישה לעובדים
יש מקרים שבהם עובד/ת פורש/ת לאחר הרבה שנים. ראש הצוות או מנהל/ת משאבי אנוש ורווחה צריכים לארגן אירוע פרישה מכובד. ניתן לשלב בין אירוע פרישה לבין פעילות גיבוש. בחלק הראשון של הפעילות נותנים מקום לפרידה ולהחלה ואילו בחלק השני נותנים מקום להפעלה מגבשת ומרגשת.
 
ערבי גיבוש עם בני זוג
פעילות שבה גם בני או בנות הזוג מצטרפים משנים את היחס כלפי האירוע גיבוש. כאן יש צורך לבחור בהפעלה שתתמקד בהכרות של בני ובנות הזוג החדשים לצד משחקי גיבוש לכלל הקבוצה. היחס מבחינת הזמן צריך להיות 80 – 20. כלומר שמונים אחוז משחקי זוגות, הפעלות בזוגות ועשרים אחוז הפעלה ספציפית רק לעובדים/ות. אם הכוונה שלכם לערוך ערב גיבוש כדי ללכד את השורות עדיף לעשות זאת ללא בני זוג. במיוחד עם הצוות חדש.
 
ערב גיבוש קלאסי
רשמו לפניכם מה הדבר שהכי חשוב לכם שהעובדים/ות יצאו איתו בסיום הערב. כך תוכלו למקד ולמצוא את הפעילות הטובה ביותר עבור ערב גיבוש לעובדים.  אז מה כדאי לבחור ?
 
הופעה – במקרה כזה העובדים/ות הרבה יותר פסיביים. כשאתם בוחרים הופעה אתם משעשעים את הצוות ואומרים לו בעצם תודה. הגיבוש מתקיים מתוך החוויה המשותפת.
 
הרצאה – מה הצוות רוצה. כשאתם מזמינים הרצאה לערב גיבוש אתם בעצם מעשירים את הצוות בעוד ידע. ערכו תאום ציפיות. גם אם תזמינו הרצאה מאלפת על תכונות השוקולד ייתכן שיהיו עובדים/ות שלא יתחברו אם לא עשיתם בדקתם מה הצוות רוצה.
 
פעילות – מה הצוות צריך. כשבוחרים פעילות לדינמיקה קבוצתית המטרה היא לחבר ולעורר. ניתן למצוא אין ספור של פעילויות לערב גיבוש. כאן חשוב להגיד למפעיל מה הציפיות שלכם ! באיזה "מצב צבירה" אתם רוצים שהעובדים/ות יצאו בסיום ההפעלה.
 
מה כדאי  להזמין סטנדאפיסט או מפעיל לאירוע
אין כמעט עובד/ת שיגידו לא למופע סטנד אפ של שחר חסון או ליטל שוורץ או שלום אסייג כחלק מערב גיבוש לחברה. הבעיה היא העלות הגבוה. נגיד שתקציב יש  מה שחשוב לדעת הוא שצחוק והומור הם תמיד חשובים אבל אם אתם רוצים לחבר בין העובדים/ות ייתכן שהופעת פלייבק תהיה הרבה יותר אפקטיבית. לכן חשוב למצוא את התוכן וההפעלה הטובים ביותר כדי שאתם והעובדים/ות תיהנו והמטרה שבגללה נערך ערב גיבוש לעובדים נערך הצליחה. 
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! הלקוחות יצאו עם חיוך על הפנים
אחד הכלים הכי חזקים היום לקבלת שת"פ בצוות ומלקוחות עוברת דרך סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! ברגע שתשלבו הומור בשיחות שלכם ובפגישות שלכם -הם יהיו יותר נעימות כפיות גם לכם וגם לצד השני, שת"פ יגדל והתקשורת ביניכם תהיה מהנה ומוצלחת יותר. מה מיוחד בסדנה זו ? מעביר את הסדנה סטנדאפיסט ותסריטאי קומי המשלב בסדנה קטעי סטנד-אפ מתוך הופעות מקצועיות -כך שצחוק והנאה מובטחים לכם ובנוסף הכלים המעוברים בסדנה מגיעים ממקור ראשון ומניסיון של 15 שנה בהופעות סטנד-אפ על במה ברחבי הארץ, תכניות טלוויזיה ואירועים פרטיים. סוג האירוע- סדנה מגבשת המתאימה לתחום המכירות והשירות, פיתוח צוותים, כנסים עסקים, ימי כיף לעובדים, טקסי עובד מצטיין, מסיבות פרידה. קהל יעד – עובדים מכלל שכבות הארגון וותיקים וחדשים, מנהלים בכירים ועד עובדי היצור. מטרות הסדנא – קבלת כלים בסיסיים איך לשלב הומור בתקשורת מול: עובדים, מנהלים, לקוחות ואפילו החמות האישה והילדים בשיחות, פגישות כנסים, ישיבות. במקום העבודה ומחוצה.
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.