אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
להיות אדם יצירתי זאת היכולת לנסות משהו חדש שלא נוסע. באחת מהסדנאות שערכתי במסעדה ביקשתי "לתופף" עם הכפיות על הכוסות. הדבר התקבל בהרמת גבה. כשמנסים משהו חדש הסיכוי לכישלון גדול יותר. אולם הכישלון הוא הדרך ליצירתיות.
 
אחד האנשים שמגלים יצירתיות לאורך שנים הוא הפרוספור אברהם בניאל שבגיל תשעים ושמונה הקים חברת סטרט אפ שאמורה לייצר פחות סוכר אבל עם טעם חזק יותר. למרות כישלונות שהיו לו במהלך חייו הוא לא מוותר על אורך חיים יצרני ויצרתי. הוא טוען שלעיתים המחשבות צפות ועולות במהלך הלילה ובבוקר הם מסתדרות מעצם בצורה מובנת.
 
יצירתיות יכולה להימדד במקרה חדש פעמי. בשנת 1937 במבחן בכימיה שנערך באוניברסיטה שבמונפלייה בצרפת הוא הצליח במהירות לזהות את מרכיבי התמיסה, כשנשאל איך זיהה אמר שכשעבר בפרוזדור הוא ראה שבקבוקים מסויימים לא הונחו בדיוק מסביב לעיגול האבק שנוצר לפני וכך הסיק אילו תמיסות יהיו במבחן.
 
יצירתיות יכולה להימדד ממאמץ שהושקע לאורך זמן. תומס אדיסון רק אחרי כ- 2000 ניסיונות הצליח להפוך את המנורה למצור צריכה לטובת כלל האנושות.  
 
ילד/ ה שניסו להעתיק בבחינות ביסודי בכל מיני שיטות גילו יצירתיות בין אם נתפסו ובין אם לא. אולם אלה שנתפסו וניסו לשכלל את השיטה וגם הצליחו בהמשך הם חיסנו את עצמם טוב יותר מפני כישלון בעתיד.
 
יצירתיות נמדדת בהרבה מאוד תחומים. יש אנשים שהם מאוד יצירתיים בכושר המילולי והניסוח שלהם. למשל סטנדפיסט כמו אדיר מילר מסוגל להצחיק ביכולות האילתור שלו כשהוא מול קהל. לקחת מידע מהקהל ולהפתיע בפאנץ' שנון ומבריק מכיוון אחר. יצירתיות  היא היכולת שלנו לאלתר לדוגמא הרצל ביטון נהג אוטובוס שהדף מחבל האוטובוס והדליק משואה ביום העצמאות. 
 
מגשרים נמדדים ביכולת היצירתית שלהם למצוא פתרון מוסכם על שני הצדדים שאף אחד לא חשב עליו קודם. מהנדסים/ות נמדדים ביצירתיות שלהם לפתור בעיה שמהנדס/ת אחד לא הצליח ובמיוחד כשמנכ"ל  או מנכ"לית מוחלפים כדי להוציא את החברה מהמקום שבו היא נמצאת. 
 
בכתב ניתן לראות יצירתיות וכמה שנשמע מוזר דווקא כתב שנכתב על פי התקן עלול להוות סימפטום לאדם שהולך על פי נורמה חשיבה מקובעת ולא יצירתית.
 
לאנשים שונים יש יכולות שונות. החוכמה היא לדעת כיצד שלב יצירתיות בכל דבר בחיים. לא לפחד להעז כי מי שמתמיד בסוף מרוויח בין אם מדובר על במקום העבודה שלכם או בחייכם הזוגיים. שימו לב לזוגות שביניכם שמכניסים קצת "פלפל" לחיי הזוגיות ונראים יותר מאושרים.
 
כאשר אדם מוקף באנשים שאוהבים אותו אין לדעת כיצד החיים יקחו אותו, מה שבטוח סביבה תומכת תעזור הן במצב של לחץ או משבר והן כדי לעודד יצירתיות. סביבה חברתית תומכת בהחלט יכולה להיות כלי עזר רב עוצמה בכדי לעודד יצירתיות. לכן סדנה פיתוח יצירתיות תצטרך לשים את הדגש על המקום של ההכלה. קידום אווירה המעודדת יצירתיות גם אם יהיו כישלונות בדרך. הדבר נכון הן  בעבודה והן בחיים האישים.לאקלים חברתי תפקיד חשוב בעידוד יצירתיות וחדשנות.   
 
ד"ר קירה רדינסקי הקימה מודל אלגוריתם המאפשר לחזות מה יקרה בעתיד על סמך נתונים שנאספו ומתוך ניסיון עבר. בראיון לערוץ 10 היא טוענת שהיא ובן זוגה פועלים כצוות והוא זה שדחף אותה לעבור מהאקדמיה לעולם הפרטי. לאחרונה היא עשתה סטאר אפ והחברה שלה נקנתה בכשלושים מיליון דולר. היא נולדה לבית שהיו בו רק נשים. אמא שלה עבדה במספר עבודות והיא חונכה שאין דבר כזה שנקרא " תקרת זכוכית".  
 
יצירתיות יכולה לעבור באקלים משפחתי. חברת פלייטיקה שנמכרה באקזיט במחיר 4.4 מיליארד דולר הוקמה על ידי אורי שחק בנו של הרמטכ"ל אמנון ליפקין שחק ז"ל שהקים את יחידת אגוז כחלק משינוי תפיסה שראתה בחיזבאללה כארגון טרור.
 
אם אתם מחפשים סדנה יצירתיות  שתלמד איך לצאת מחשיבה מקובעת,  את/ה יותר ממוזמן/ת לקבל פרטים בעמוד הבאה.
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
ערבי גיבוש / ערב גיבוש - פעילות משחררת מחברת ומצחיקה מאוד
ערבי גיבוש לצוות, לקבוצות, לחברות. רעיונות, הרצאות, סדנאות, אטרקציות, הופעות, 050-5711160 יובל בן בסט. משחק אלתור, גרפולוג לערב גיבוש, מפעיל סדנת צחוק, שפת גוף בזוגיות, תיפוף, אימפרוביזציה ויצירתיות, משחקי חברה, פיתוח עבודת צוות, תחרויות, פעילויות. אין כמו ערבי גיבוש לקבוצות להדגיש את החזון המטרות והיעדים (בקצרה) לצד ערב שכולו חוויה וכיף לעובדות ולעובדים. כאשר החזון הוא למען מטרה נעלה, כזה שיכול לעזור לאנשים אחרים, ההתגייסות של הצוות וההשקעה הפיזית והנפשית שהם יסכימו להשקיע תהיה רבה לאין ערך מתוספת משכורת. ערב חברתי לעובדים יכול לקדם את המוטיבציה מול ראש הצוות. כאשר העובדים/ות יראו וירגישו עד כמה המנהל/ת עשו הכל כדי שהאירוע יהיה מוצלח. הזמנת הרצאה או סדנה בנושא מוטיבציה יכולה להתאים במיוחד אם יש סקרנות בקרב העובדים/ות לתחום זה. יש לשקול ולהתייעץ אם זה באמת התוכן המתאים עבור ערב גיבוש, כי בסוף המטרה היא החוויה, השחרור, הכיף, הצחוק, "ותחושת הביחד".
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.