אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
הרצאת העצמה לנשים וגברים מפי בלה מנדל. בסיפור אישי נוגע ללב היא חושפת את חייה הקודמים של שחור ולבן מה מותר ואסור ועד לחיי בחירה של קשת צבעים.
 
בלה התחילה להעביר הרצאות העצמה לנשים כדי שתהיה חשיפה למקרים כמו שלה כשיצאה מהעולם החרדי- חסידי ונלחמה לקבל את ילדיה בחזרה במסע חוצה עולם.
 
הרצאת העצמה לנשים בלה מנדל
 
המאבק כנגד כל הסיכויים - היא משתפת כיצד נתקלה "בדלתות סגורות" החל מהתא המשפחתי והקהילתי דרך ביטוח לאומי ומחלקות הרווחה ועד לרוב המפלגות בכנסת. (המפלגה היחידה שהתייחסה ועזרה לה להחזיר את ילדיה וכוונה אותה הייתה מרצ יחד עם דני קרמן ועו"ד בני דון יחיא).
 
לאחר מאבק של שנתיים הצליחה לקבל את ילדה בחזרה תוך שהיא צריכה ללמוד את הקודים החברתיים החילונים בארץ ובעולם, לפרנס את ילדיה בלי 12 שנות לימוד. 
 
החזון של בלה מנדל להקים גוף אחד כולל שייתן מענה ויעזור בכל נושא ליוצאים/ות מהעולם החרדי עם דגש על אמהות חרדיות ויוצאות מהעולם החרדי שלא ימצאו את עצמם ברחוב ובמאבקים מול הקהילה לבד ושהיה מי שתלווה אותן. לכן כל אחת ואחד מוזמן/ת לעזור בסיום ההרצאה למימוש מטרה ערכית זה. 
 
מיקוד בהכרה בזכויות של אמהות מתגרשות בעולם החרדי - חסדי - כיום המדינה מתקשה להכיר באמהות מתגרשות היוצאות מתוך העולם החרדי- חסידי מתוך מורכבות של העניין. כשזה מגיע לכבוד המשפחה ואישה חרדית רוצה להתגרש, אחת מהדרכים של המערכת קהילתית בחברה החסידית הקיצונית היא להפוך אותה "ללא שפויה" ובכך לקחת את קצבת הילדים ממנה, לקבל כסף על מי שהיה האופטרופוס של הילד/ה ולהשאיר את האמא בחוסר כל וישע ומבלי כלים להתמודד. 
 
מובילה מאבקים חברתיים - לאחר עשרים שנה שלא רצו לשמוע או להעביר כספים מהכנסת לעמותת הלל בלה מנדל נבחרה על ידי היידי מוזס (לוביסטית חברתית) לדבר למען יוצאים בשאלה בכנסת. בעקבות המפגש שונה השם מ-"יוצאים בשאלה ליוצאים מהעולם החרדי". לאחריה ח"כ עדי קול מיש עתיד הקימה וועדה ואחרי כמה חודשים אושר תקציב. כיום מוזמנת לפאנלים בנושאים חברתיים בכל הארץ.  
 
 
מטרת הרצאת העצמה - לשבור את קיר הזכוכית ולחשוף את מה שקורה במקומות הקיצוניים בחברה החרדית והחסדית. להעצים נשים לקבל שליטה על החיים שלהן ומהרגע שמתקבלת החלטה ללכת עד הסוף ולא להקשיב לעצות טופל. כי אם רוצים הכל אפשרי! 
 
אוכלוסיית היעד – מי שרוצה לעשות שינוי בחיים. נשים, גברים, מחלקות רווחה, ביטוח לאומי, מקומות עבודה, וועדי עובדים, קשישים/ות ואנשים טובים. 
 
סוג האירוע – פאנל על מעמד האישה, כנסים, ימי עיון, יום למאבק אלימות, יום האישה, ימי כיף, חוגי בית, ימי הולדת, הפרשת חלה למסיבת רווקות, בתי אבות. 
 
זמן ההרצאה - בין שעה עד שעתיים
 
 
נושאי ההרצאה
 
1.העצמה דרך אמונה עצמית בכוחות שלך.
 
2.כיצד לעמוד ולנצח מערכת שלמה.
 
3.הדרך לפצח את הבירוקרטיה (ביטוח לאומי, רווחה, בית הדין הרבני).
 
4.טיפים להישרדות קיומית מתוך חוסר באמצעים.  
 
5.טיפוח תקשורת בין אישית לבקשת עזרה והתמודדות עם הפחד.
 
6.התרבות וכבוד המשפחה בעולם החרדי חסידי.
 
7.זכויות אדם והתנהלות משפטית. 
 
8.איך לא לוותר על נפשו של הילד/ה.
 
9.אמהות בכל מחיר. 
 
10.זכות לחיי יהדות עם בחירה.  
 
 
הרצאות העלמה לנשים בלה מנדל
  
 
הזמנת הרצאת העצמה, בעברית, אנגלית ויידיש התקשרו 054-3440209  
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
יום גיבוש לעובדים- workers DAY party
מנהל/ת רווחה ומשאבי אנוש! הפקת יום גיבוש כיף לעובדים מצריכה בחירת פעילות מחברת ושוברת שגרה, שתשמח ותפנק. לפניך מבחר רעיונות אופטימליים לבחירת הופעה, הרצאה, סדנא, אטרקציה, הפעלה, שיותאמו לקונספט האירוע ולאופי העובדים והמנהלים. חדרי מילוט – אחת מהאטרקציות ליום גיבוש הוא חדר מילוט (אסקייפ רום) שבו העובדים/ות נכנסים לחדר שבו הם צריכים לפתור חידה כדי להימלט. החדר יבחר בהתאם לכמות צוות עובדים, נושא שמעניין אותם והמקום בהתאם לשאר הפעילות באזור. סיור / טיול לעובדים- אין כמו טיול ביום כיף בכדי לגבש צוות סביב חוויה מלהיבה משותפת ומשתפת! רק לאחר אפיון קבוצות עובדים/ות כדאי לבחור במסלול מתאים. טיול לעובדים "מיטבי/ות לכת" - יש לבחור טיול קמפינג שיעשה להם טוב בגוף ובנשמה, אפשר לשלב להם סדנת שטח ODT הישרדות ולאיזון אירוח במאהל בדואי אותנטי. טיול לעובדים/ות "מיטבי לסת" - ניתן לערוך טיול קצר ולעצור במרכז המבקרים, מוזיאונים ומרכזי תרבות שמסמלים את הסצ'נה בישוב. ניתן לבחור נושא לטיול סביב קונספט כמו: מנהיגות, אהבה, מוטיבציה, יצירתיות וחדשנות ולסיים במסעדת גורמה או בתחרות בישול. רכיבה ביום גיבוש - "הן היו אז רוכבות כך ממעל, על סוסי אגודת "השומר" אך כיום- הן רוכבות על הבעל וחמור זה כבר עסק אחר.." כך בשיר המפורסם של יורם גאון "איפה הן הבחורות ההן". אז הגיעו הזמן להחזיר "עטרה ליושנה" ולגבש דרך נסיעה על אופנים, סגווי, ג'יפים, רינג'רים, טרקטרונים, וכמובן רכיבה על סוסים, גמלים וחמורים. שיט ליום כיף – אחד מהטרנדים הוותיקים הוא שייט על יאכטה שבו יש כל הפינוקים האפשריים. מצד שני שיט קייקים יכול להכניס אדרנלין וגיבוש כשרוצים להתמקד בעבודת צוות משותפת או במנהיגות של שייט מפרשיות. אקסטרים ביום גיבוש – לאוהבי/ות אתגרים בטבע שרוצים להתנסות ולהתגרות בחוקי הטבע: טיפוס הרים, טיסה בכדור פורח, סקי בגלבוע, קפיצת בנג'י "על החיים ועל המוות", הישרדות בטבע לצוות שהאדרנלין זורם אצלו חופשי "בדם". תחרויות ליום גיבוש -המירוץ למיליון, הישרדות, מאסטר שף, פיינטבול שיכניסו "פלפל מקסיקני" ויקדמו שיתוף פעולה ועבודת צוות בין העובדים/ות. להזמנת פעילות ליום כיף לעובדים התקשרו: 03-5590868 נייד 0505711160 (עד 20:00 בלילה).
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.