אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
הרצאת העצמה לנשים וגברים מפי בלה מנדל. בסיפור אישי נוגע ללב היא חושפת את חייה הקודמים של שחור ולבן מה מותר ואסור ועד לחיי בחירה של קשת צבעים.
 
בלה התחילה להעביר הרצאות העצמה לנשים כדי שתהיה חשיפה למקרים כמו שלה כשיצאה מהעולם החרדי- חסידי ונלחמה לקבל את ילדיה בחזרה במסע חוצה עולם.
 
הרצאת העצמה לנשים בלה מנדל
 
המאבק כנגד כל הסיכויים - היא משתפת כיצד נתקלה "בדלתות סגורות" החל מהתא המשפחתי והקהילתי דרך ביטוח לאומי ומחלקות הרווחה ועד לרוב המפלגות בכנסת. (המפלגה היחידה שהתייחסה ועזרה לה להחזיר את ילדיה וכוונה אותה הייתה מרצ יחד עם דני קרמן ועו"ד בני דון יחיא).
 
לאחר מאבק של שנתיים הצליחה לקבל את ילדה בחזרה תוך שהיא צריכה ללמוד את הקודים החברתיים החילונים בארץ ובעולם, לפרנס את ילדיה בלי 12 שנות לימוד. 
 
החזון של בלה מנדל להקים גוף אחד כולל שייתן מענה ויעזור בכל נושא ליוצאים/ות מהעולם החרדי עם דגש על אמהות חרדיות ויוצאות מהעולם החרדי שלא ימצאו את עצמם ברחוב ובמאבקים מול הקהילה לבד ושהיה מי שתלווה אותן. לכן כל אחת ואחד מוזמן/ת לעזור בסיום ההרצאה למימוש מטרה ערכית זה. 
 
מיקוד בהכרה בזכויות של אמהות מתגרשות בעולם החרדי - חסדי - כיום המדינה מתקשה להכיר באמהות מתגרשות היוצאות מתוך העולם החרדי- חסידי מתוך מורכבות של העניין. כשזה מגיע לכבוד המשפחה ואישה חרדית רוצה להתגרש, אחת מהדרכים של המערכת קהילתית בחברה החסידית הקיצונית היא להפוך אותה "ללא שפויה" ובכך לקחת את קצבת הילדים ממנה, לקבל כסף על מי שהיה האופטרופוס של הילד/ה ולהשאיר את האמא בחוסר כל וישע ומבלי כלים להתמודד. 
 
מובילה מאבקים חברתיים - לאחר עשרים שנה שלא רצו לשמוע או להעביר כספים מהכנסת לעמותת הלל בלה מנדל נבחרה על ידי היידי מוזס (לוביסטית חברתית) לדבר למען יוצאים בשאלה בכנסת. בעקבות המפגש שונה השם מ-"יוצאים בשאלה ליוצאים מהעולם החרדי". לאחריה ח"כ עדי קול מיש עתיד הקימה וועדה ואחרי כמה חודשים אושר תקציב. כיום מוזמנת לפאנלים בנושאים חברתיים בכל הארץ.  
 
 
מטרת הרצאת העצמה - לשבור את קיר הזכוכית ולחשוף את מה שקורה במקומות הקיצוניים בחברה החרדית והחסדית. להעצים נשים לקבל שליטה על החיים שלהן ומהרגע שמתקבלת החלטה ללכת עד הסוף ולא להקשיב לעצות טופל. כי אם רוצים הכל אפשרי! 
 
אוכלוסיית היעד – מי שרוצה לעשות שינוי בחיים. נשים, גברים, מחלקות רווחה, ביטוח לאומי, מקומות עבודה, וועדי עובדים, קשישים/ות ואנשים טובים. 
 
סוג האירוע – פאנל על מעמד האישה, כנסים, ימי עיון, יום למאבק אלימות, יום האישה, ימי כיף, חוגי בית, ימי הולדת, הפרשת חלה למסיבת רווקות, בתי אבות. 
 
זמן ההרצאה - בין שעה עד שעתיים
 
 
נושאי ההרצאה
 
1.העצמה דרך אמונה עצמית בכוחות שלך.
 
2.כיצד לעמוד ולנצח מערכת שלמה.
 
3.הדרך לפצח את הבירוקרטיה (ביטוח לאומי, רווחה, בית הדין הרבני).
 
4.טיפים להישרדות קיומית מתוך חוסר באמצעים.  
 
5.טיפוח תקשורת בין אישית לבקשת עזרה והתמודדות עם הפחד.
 
6.התרבות וכבוד המשפחה בעולם החרדי חסידי.
 
7.זכויות אדם והתנהלות משפטית. 
 
8.איך לא לוותר על נפשו של הילד/ה.
 
9.אמהות בכל מחיר. 
 
10.זכות לחיי יהדות עם בחירה.  
 
 
הרצאות העלמה לנשים בלה מנדל
  
 
הזמנת הרצאת העצמה, בעברית, אנגלית ויידיש התקשרו 054-3440209  
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.