אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
הרצאת העצמה לנשים וגברים מפי בלה מנדל. בסיפור אישי נוגע ללב היא חושפת את חייה הקודמים של שחור ולבן מה מותר ואסור ועד לחיי בחירה של קשת צבעים.
 
בלה התחילה להעביר הרצאות העצמה לנשים כדי שתהיה חשיפה למקרים כמו שלה כשיצאה מהעולם החרדי- חסידי ונלחמה לקבל את ילדיה בחזרה במסע חוצה עולם.
 
הרצאת העצמה לנשים בלה מנדל
 
המאבק כנגד כל הסיכויים - היא משתפת כיצד נתקלה "בדלתות סגורות" החל מהתא המשפחתי והקהילתי דרך ביטוח לאומי ומחלקות הרווחה ועד לרוב המפלגות בכנסת. (המפלגה היחידה שהתייחסה ועזרה לה להחזיר את ילדיה וכוונה אותה הייתה מרצ יחד עם דני קרמן ועו"ד בני דון יחיא).
 
לאחר מאבק של שנתיים הצליחה לקבל את ילדה בחזרה תוך שהיא צריכה ללמוד את הקודים החברתיים החילונים בארץ ובעולם, לפרנס את ילדיה בלי 12 שנות לימוד. 
 
החזון של בלה מנדל להקים גוף אחד כולל שייתן מענה ויעזור בכל נושא ליוצאים/ות מהעולם החרדי עם דגש על אמהות חרדיות ויוצאות מהעולם החרדי שלא ימצאו את עצמם ברחוב ובמאבקים מול הקהילה לבד ושהיה מי שתלווה אותן. לכן כל אחת ואחד מוזמן/ת לעזור בסיום ההרצאה למימוש מטרה ערכית זה. 
 
מיקוד בהכרה בזכויות של אמהות מתגרשות בעולם החרדי - חסדי - כיום המדינה מתקשה להכיר באמהות מתגרשות היוצאות מתוך העולם החרדי- חסידי מתוך מורכבות של העניין. כשזה מגיע לכבוד המשפחה ואישה חרדית רוצה להתגרש, אחת מהדרכים של המערכת קהילתית בחברה החסידית הקיצונית היא להפוך אותה "ללא שפויה" ובכך לקחת את קצבת הילדים ממנה, לקבל כסף על מי שהיה האופטרופוס של הילד/ה ולהשאיר את האמא בחוסר כל וישע ומבלי כלים להתמודד. 
 
מובילה מאבקים חברתיים - לאחר עשרים שנה שלא רצו לשמוע או להעביר כספים מהכנסת לעמותת הלל בלה מנדל נבחרה על ידי היידי מוזס (לוביסטית חברתית) לדבר למען יוצאים בשאלה בכנסת. בעקבות המפגש שונה השם מ-"יוצאים בשאלה ליוצאים מהעולם החרדי". לאחריה ח"כ עדי קול מיש עתיד הקימה וועדה ואחרי כמה חודשים אושר תקציב. כיום מוזמנת לפאנלים בנושאים חברתיים בכל הארץ.  
 
 
מטרת הרצאת העצמה - לשבור את קיר הזכוכית ולחשוף את מה שקורה במקומות הקיצוניים בחברה החרדית והחסדית. להעצים נשים לקבל שליטה על החיים שלהן ומהרגע שמתקבלת החלטה ללכת עד הסוף ולא להקשיב לעצות טופל. כי אם רוצים הכל אפשרי! 
 
אוכלוסיית היעד – מי שרוצה לעשות שינוי בחיים. נשים, גברים, מחלקות רווחה, ביטוח לאומי, מקומות עבודה, וועדי עובדים, קשישים/ות ואנשים טובים. 
 
סוג האירוע – פאנל על מעמד האישה, כנסים, ימי עיון, יום למאבק אלימות, יום האישה, ימי כיף, חוגי בית, ימי הולדת, הפרשת חלה למסיבת רווקות, בתי אבות. 
 
זמן ההרצאה - בין שעה עד שעתיים
 
 
נושאי ההרצאה
 
1.העצמה דרך אמונה עצמית בכוחות שלך.
 
2.כיצד לעמוד ולנצח מערכת שלמה.
 
3.הדרך לפצח את הבירוקרטיה (ביטוח לאומי, רווחה, בית הדין הרבני).
 
4.טיפים להישרדות קיומית מתוך חוסר באמצעים.  
 
5.טיפוח תקשורת בין אישית לבקשת עזרה והתמודדות עם הפחד.
 
6.התרבות וכבוד המשפחה בעולם החרדי חסידי.
 
7.זכויות אדם והתנהלות משפטית. 
 
8.איך לא לוותר על נפשו של הילד/ה.
 
9.אמהות בכל מחיר. 
 
10.זכות לחיי יהדות עם בחירה.  
 
 
הרצאות העלמה לנשים בלה מנדל
  
 
הזמנת הרצאת העצמה, בעברית, אנגלית ויידיש התקשרו 054-3440209  
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
ערבי גיבוש / ערב גיבוש - פעילות משחררת מחברת ומצחיקה מאוד
ערבי גיבוש לצוות, לקבוצות, לחברות. רעיונות, הרצאות, סדנאות, אטרקציות, הופעות, 050-5711160 יובל בן בסט. משחק אלתור, גרפולוג לערב גיבוש, מפעיל סדנת צחוק, שפת גוף בזוגיות, תיפוף, אימפרוביזציה ויצירתיות, משחקי חברה, פיתוח עבודת צוות, תחרויות, פעילויות. אין כמו ערבי גיבוש לקבוצות להדגיש את החזון המטרות והיעדים (בקצרה) לצד ערב שכולו חוויה וכיף לעובדות ולעובדים. כאשר החזון הוא למען מטרה נעלה, כזה שיכול לעזור לאנשים אחרים, ההתגייסות של הצוות וההשקעה הפיזית והנפשית שהם יסכימו להשקיע תהיה רבה לאין ערך מתוספת משכורת. ערב חברתי לעובדים יכול לקדם את המוטיבציה מול ראש הצוות. כאשר העובדים/ות יראו וירגישו עד כמה המנהל/ת עשו הכל כדי שהאירוע יהיה מוצלח. הזמנת הרצאה או סדנה בנושא מוטיבציה יכולה להתאים במיוחד אם יש סקרנות בקרב העובדים/ות לתחום זה. יש לשקול ולהתייעץ אם זה באמת התוכן המתאים עבור ערב גיבוש, כי בסוף המטרה היא החוויה, השחרור, הכיף, הצחוק, "ותחושת הביחד".
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.