אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
הגיבושון לקואליציה היה שונה מגיבושונים שנערכו בשנים האחרונות. המרכיב שנעדר ממנו היה אינטימיות. לדוגמא הגיעו העוזרים/ות של ח"כ. השרים/ות קיבלו מסיבת חתונה רק בלי רב ובלי קרובי/ות משפחה. 
 
משמעות ערב גיבוש להפגיש בין קולגות שלא מתראים ביום יום במסגרת העבודה. ליצור חיבור חברתי, הוואי משותף, לחזק את ההכרות, לעלות רעיונות חדשים בסמול טוק, לשחרר ממתחים.
 
מה מטרת הגיבושון - אם המטרה הייתה להתכנס יחד ולשאת נאומים ולהרים כוסית לחיים אז הגיבושון השיג את מטרתו. כי גם דרך "סמול טוק" אפשר להגיע לרעיונות יצירתיים ולעלות נושאים לחקיקה משותפת. אבל אם המטרה הייתה ליצור חיבור, אחדות ומשפחתיות אז המטרה הושגה בחלקה.
 
קביעת תאריך – לרוב ערב חברה או הרמת כוסית נערכת כאשר לכלל העובדים/ות והקולגות הדבר מסתדר. התאריך שנקבע לאירוע היה נפיץ בגלל המתח שהיה קיים בין ראש הממשלה ושר האוצר בנוגע לתאגיד השידור כאשר לא היה ביניהם הסכמות שעלו במיוחד בנאומים שלהם.  אם האירוע היה נערך אחרי שהסכימו בעניין התאגיד סביר שהאווירה הייתה פחות מתוחה ויותר נינוחה.
 
רשימת מוזמנים -  אולי השגיאה המשמעותית היא שלא הזמינו רק את השרים וחברי הכנסת אלה נתנו גם לעוזרים/ות לבוא מה שיצר עומס של כל כך הרבה משתתפים/ות.  נכון שהעוזרים הצליחו בעבר לתווך בין אביגדור לירבמן לשר יעקב ליצמן אבל אם הם לא היו מגיעים אז יותר שרים וחברי כנסת היו צריכים "לתקשר" אחד עם השני.  במקרים אחרים כמו בשנת 2010 הגיבושון כלל הזמנה של בני ובנות הזוג מה שייצר אווירה משפחתית וחמה יותר. נהוג שבאירוע גדול עשרה אחוזים מהאורחים/ות לא מגיע אבל השאלה מי  כך אביגדור ליברמן לא הגיע כלל.
 
כיבוד –  תואר כי השולחנות היו עמוסות כל טוב. אין ספק שהצלחה של אירוע חברה מצריך גם אוכל טעים. בעניין הזה נראה כי לא היה חסר דבר והכיבוד היה הולם. אבל אם היו הולכים על "בופה" סביר מאוד שהייתה נוצרת אינטראקציה גבוה יותר בין חברי/ות הכנסת בקואליציה מה לחיבור וגיבוש בזמן קבלת האוכל. כאשר האוכל מוזמן על השולחן זה מייצר פסיביות. טוב שהיה בר קינוחים השאלה מי נשאר לסיום.
 
מקום האירוע - אירוע חברה באולם משדר יוקרה ועוצמה. אירוע בבית משדר חום ומשפחתיות. היו גיבושונים שנערכו בצפת או בוילה של ביבי ושרה בקיסריה. עריכת ערב גיבוש או גיבושון במקום מתאים גורם ליצירת אווירה טובה יותר. האולם נבחר בישוב חדרה ועוצב כמו אולם לחתונה. בתקווה שהוא התאים מבחינת המרחק לרוב המשתתפים/ות.
 
סדר מקומות ישיבה –  שולחנות עגולים יוצרים דינמיקה בין אותם ח"כ שנמצאים בתוך השולחן אבל לא יוצרים דינמיקה חברתית בין השולחנות. ייתכן שולחנות אבירים היו יוצרים אווירה אחרת וגם מאפשרים תקשורת רבה יותר.
 
מיקום היושבים/ות - כדי למנוע אי נעימות בין אביגדור ליברמן לשר נפתלי בנט הוחלט שהם ישבו בכיסאות נפרדים. חברי הכנסת והשרים החרדים ביקשו שולחן נפרד ללא נשים. אין ספק כי הוקדשה מחשבה על מיקום הסועדים/ות. יואב גלנט הושב עם לא מעט חברי כנסת מהליכוד שזה דבר טוב כשיש ערבוב מכוון אלה אם הוא נוצר בטעות . כדי שח"כ או כל אדם ירגיש בנוח אם אנשים שהוא פחות מכיר צריך להושיב לידו מישהו / מישהי 1 לפחות שהוא מכיר ונעים כדי שיהיה על מה לדבר. בחתונה שלי עשיתי מספור שולחנות ומי יושב בהם שחולקו בקבלת אורחים/ות כדי להקל על יצירת קשרים חברתיים.
 
 
פעילות חברתית – בכל אירוע גיבוש יש פעילות חברתית. היא יכולה להיות פסיבית מתוך זה שנפגשים יחד היא יכולה להיות אקטיבית על ידי בחירת מפעיל או פסיבית אקטיבית כאשר מזמינים אומן אורח. בעבר הוזמן חנוך דאון או קובי אריאל כדי לתת שואו לגיבושון . הרב אריה דרעי טען באירוע כי קואליציה יכולה ליפול על דברים קטנים ולאוו דווקא על דברים גדולים השמצה, הדלפה, ויחסים בין אישיים יכולים להפיל קואליציה. לכן פעילות מומלצת הייתה להביא מפעיל מעולם הבידור לערוך מערכוני אימפרוביזציה שבהם ישתתפו חברי/ת הכנסת, השרים והשרות כדי להעצים את החוויה, את החיבור החברתי ואת השחרור. האירוע היה "מתובל" בכל כך הרבה "פוליטיקה" שהיה חייב להיות לבחור באיזה שהיא אטרקציה לחברי הכנסת  שישבור וישנה את האווירה.
 
מוזיקה – מוזיקה נותנת אווירה. שיר התותים התנגד לו ברקע ובכלל המוזיקה נתנה אווירה שמחה וטוב שהשתמשו בה.
 
גיבוש סולחה ועקיצות בזמן האירוע – דוד ביטן ואיכלר נפגשו לליבון עניינים ביניהם. מצד שני ראש הממשלה דיבר נגד התאגיד שכחלון רצה להשאיר בעוד משה כחלון אמר תודה למוציא לפועל של האירוע דוד ביטן ושכח להזכיר את ראש הממשלה והלך עוד לפני הנאום שלו.
 
הפקת לקחים לאירועהבאה של הקואליציה- אפשר לעשות דברים אחרת. התחושה שהייתה חסרה עוד יחד מכוונת כדי שהגיבושון הפוליטי יהפוך לגיבושן חברתי. הנאומים החליפו את הפעילות החברתית שנערכה בתוך השולחנות ולא בין השולחנות. בכלי התקשורת היה תיאור שחלק הביעו סלידה מהאירוע.
 
אין ספק שזה לא יהיה הגיבוש הקואליציוני האחרון ובטח לא הראשון שיש מתחים בין הקואליציה ולכן אולי היה נכון לבטל את הנאומים שלפעמים גרעו מהאחדות שהאירוע היה צריך להעביר או לדחות את המפגש עד לאחר שביבי נתניהו ומשה כחלון יגיעו להסכמות. לא בכל מחיר צריך לעשות אירוע גיבוש גם אם זה נושק לחג כמו פסח.
 
לקבלת רעיונות לערב גיבוש לחצו פה
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! הלקוחות יצאו עם חיוך על הפנים
אחד הכלים הכי חזקים היום לקבלת שת"פ בצוות ומלקוחות עוברת דרך סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! ברגע שתשלבו הומור בשיחות שלכם ובפגישות שלכם -הם יהיו יותר נעימות כפיות גם לכם וגם לצד השני, שת"פ יגדל והתקשורת ביניכם תהיה מהנה ומוצלחת יותר. מה מיוחד בסדנה זו ? מעביר את הסדנה סטנדאפיסט ותסריטאי קומי המשלב בסדנה קטעי סטנד-אפ מתוך הופעות מקצועיות -כך שצחוק והנאה מובטחים לכם ובנוסף הכלים המעוברים בסדנה מגיעים ממקור ראשון ומניסיון של 15 שנה בהופעות סטנד-אפ על במה ברחבי הארץ, תכניות טלוויזיה ואירועים פרטיים. סוג האירוע- סדנה מגבשת המתאימה לתחום המכירות והשירות, פיתוח צוותים, כנסים עסקים, ימי כיף לעובדים, טקסי עובד מצטיין, מסיבות פרידה. קהל יעד – עובדים מכלל שכבות הארגון וותיקים וחדשים, מנהלים בכירים ועד עובדי היצור. מטרות הסדנא – קבלת כלים בסיסיים איך לשלב הומור בתקשורת מול: עובדים, מנהלים, לקוחות ואפילו החמות האישה והילדים בשיחות, פגישות כנסים, ישיבות. במקום העבודה ומחוצה.
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.