אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
רעיונות חזקים למסיבת יום הולדת שמונה עשרה לבן, לבת, לחבר, ולחברה. קבלו 18 רעיונות, עצות, המלצות וטיפים להפקת מסיבת הפתעה טרפת.
 
 
מסיבת יום הולדת 18
 
בגיל 18 ישנם שלושה אירועים משמעותיים: מסיבת יום הולדת, מסיבת גיוס, מסיבת סיום לימודים.
 
מסיבת יום ההולדת – שבה חוגגים את הגיל שמסמל את  השינוי הכי משמעותי בחיים.
 
מסיבת גיוס – הכניסה מהאזרחות לצבא למשך שנתיים - שלוש או יותר.
 
מסיבת סיום לימודים – שבה גומרים זמנית (עד הצבא)  עם מבחנים, בגרויות, מתכונות ושיעורי הבית.
 
יוצאים הרבה זמן או קצת?
הכרות קצרה או ארוכה - כדי שמסיבת ההפתעה תהיה מוצלחת עליכם להפנים שיש הבדל אם אתם יוצאים ומכירים מעט זמן עם חבר / חברה רצוי לעשות מסיבת הפתעה בקרב החברים/ות המשותפים/ות. במקרה הזה תכנון חגיגה גדולה מידי עם המשפחה וכל "העולם" יכולה לפגוע במערכת היחסים וייתפס ככניסה גדולה מידי לפרטיות.
כל אחד/ת מתקדם במערכת היחסים בקצב אחר ולכן חשוב לפחד. אם ההכרות היא ארוכה ואתם יוצאים לפחות חצי שנה אפשר לרתום את המשפחה הקרובה ולעשות הפקה שכוללת משפחה וחברים.
 
מסיבת הפתעה עם המשפחה או בלעדיה
מסיבת הפתעה עם החברים/ות הטובים/ות מהחטיבה, תנועת הנוער, קבוצת ספורט היא קלאסית. כאשר מוסיפים את המשפחה היתרון הוא השתתפות בעלות כספית או במקום. הפקת מסיבה עם המשפחה מהילדים קטנים ועד המבוגרים/ות עלולה להפוך "ליותר כבדה" כי סבא / אבא / אמא / סבתא  ירצו לברך  ותהייה מן הסתם גם מצגת. הפתרון שבסוף האירוע לקראת שתיים עשרה בלילה לערוך מסיבת הפתעה מתגלגלת עם החברות והחברים באחד מהמועדונים היוקרתיים בעיר.
 
הפקת רשימת מוזמנים/ות
ערכו רשימה בפתק שעל הסמארט פון מי החברים/ות שבטוח חתן/כלת השמחה היו רוצים לראות סמנו מי בסימן שאלה. התייעצו עם עוד חבר/ה טובה. במקביל אפשר לבדוק מול אח/ות אם יש מישהו מקרובי המשפחה (בן דוד / בדודה) שהיה עושה טוב אם היו מגיעים למסיבת יום ההולדת. במידה ומסיבת ההפתעה היא מעורבבת (חברים/ות קרובי/ות משפחה) כל "צד" עושה רשימה ומעבירים כדי לדעת מה הכמות הסופית של המוזמנים/ות. חשוב לזכור שכמו באירוע גדול כמו בר מצווה או בת מצווה סטטיסטית 10% לא יגיעו מבין החברים/ות וקרובי/ות המשפחה.
 
 
פתיחת קבוצת ווטס אפ
לאחר שגובשה רשימת מזומנים/ות מוסכמת צרו איתם קשר טלפוני ואז עלו אותם לקבוצה בשם  "מסיבת הפתעה ל...". עלו תמונה של בעל/ת השמחה. יש אופציה להוסיף כל אחד כמנהל/ת בכדי שהם בעצמים יצרפו עוד חברים/ות שהם איתם בקשר (אם צריך).
 
כיום ניתן לשלוח קישור כדי להצטרף לקבוצה ולמי ששכח/ה פעם הייתה הגבלה על מספר האנשים בקבוצה. שליחת הודעה קולות עם כללים ברורים בהודעה הראשונה היא הרבה יותר אפקטיבית.  
 
במידה ואתם רוצים להכין קליפ ושהחברה יעבירו תמונות וסרטי ברכה, ניתן להגדיר מראש שקבצים של תמונות וקטעי ווידאו יורדו מהנייד שלכם רק כאשר אתם ברשת WIFI.
 
למי שעוד לא התנסה כדי לפתוח קבוצה יש ללחוץ על תפריט – קבוצה חדשה – שם לקבוצה – בחרו תמונה – והוסיפו אנשי קשר ולחצו בסוף על "צור".  כמובן שיש גם אפשרות להשתיק שיחה.
 
 
קביעת תאריך ליום הולדת 18
הכנתם רשימת מוזמנים/ות עכשיו עליכם לקבוע תאריך למפגש. מדובר על מפגש משולש שבין האומן/ית למקום שבו יתקיים אירוע יום הולדת ולמוזמנים/ות. השאלה מה יותר חשוב שרוב המוזמנים/ות יגיעו, המקום או המפעיל/ה קשורה בשאלת החלופות.
 
תמיד ניתן למצוא מרצה נוסף, אולם אחר אבל אם לא ניתן אז צריך לקבל החלטה מנהיגותית כי בסוף המסיבה חייבת לצאת לפועל. אם קיימת גמישות מבחינת תאריכים לשריון המקום או מנחה ערב אז מצבכם הרבה יותר קל. שאלו בקבוצת הווטס אפ מי  לא יכול/ה להגיע בתאריך X . להשתדל לתת שני תאריכים לא יותר.
 
עיצוב הזמנת יום הולדת 
אתרו את החבר/ה שיש להם ג'יק בתחום הגרפיקה. זה יכול להיות קרוב משפחה מתחום גרפיקה / דפוס או שעשו זאת בעצמכם. הכנסו לאתר aniba ועשו זאת בעצמכם. אין ספק שתקבלו קרדיט בהמשך.
 
בניית תקציב
התקציב נוגע מאחד עד חמישה ההוצאות ליום ההולדת הכולל: מקום, כיבוד, הופעה, מתנה, עוגה. התקציב צריך להיבנות בהתאם ליכולת הכלכלית של החברים/ות. כמובן שאם ההורים מחליטים לממן הכל המצב הרבה יותר קל.. חשוב שתגיעו לסכום הסופי ואז תחלקו במספר המשתתפים/ות. אבל בסופו של דבר ההפקה שלכם במימוש הפנטזיה של בעל/ת יום ההולדת וההשקעה הרגשית שלכם ושל החברים/ות וקרובי/ות המשפחה היא זאת שתהפוך את האירוע למוצלח או שלא.
עוגן
 
הכנת קליפ ליום הולדת שמונה עשרה בווידאו או ביוטיוב
בקשו מכל אחד/ת לברך את בעל/ת השמחה כשהם מחזיקים חפץ שקשור ליום הולדת. לאחר שהעבירו לכם החברים/ות וקרובי ההמשפחה את החומרים ניתן לקבץ אותם דרך העלאה במחשב או מיד לאפליקציה שעורכת סרטים.
 
במחשב יש תוכנה פנימית בשם "מוובי מייקר" שניתן לערוך את הסרט בצורה מאוד פשוטה. אופציה שניה לאתר חבר/ה שאלופים במצגות ולתת ולהם. ביום האירוע יש לדאוג לדיסק או קי כגיבוי הכניסו גם ללפ טופ או לסמארט פון / אייפד. לא לשכוח לארגן מקרן. תמיד אפשר ללכת לאולפן הקלטות תמורת "סכום סמלי"
 
כיום יש אפשרות בתשלום לצלם קליפ ב-360מעלות דרך חברת הפקה מה שיוצר חוויה אחרת. 
 
הפקת מצגת ליום הולדת 18
במידה ויש תמונות מאלבומים דיגיטליים או בספריות על מחשב מצבכם טוב. בקשו מחברים/ות וקרובי משפחה להעביר תמונות מטיולים או מאירועים משעשעים וסיטואציות משעשות.  אם יש תמונות מאלבומים בדפוס אל תסבכו את עצמכם צלמו מהנייד שלכם. העבירו דרך המייל ופתחו תיקייה.
 
לאחר שקיבלתם את התמונות פתחו את תוכנת ה- POWER POINT הכניסו את התמונות בצירוף הסבר בין שלוש מילים עד חמש לכל תמונה. שדרגו אם הכנסת מספר שירי רקע מתאימים ואהובים. אפשר לעשות "טוויסט" ולהכניס שירים שלא קשורים מה שיגרום להרבה צחוק. אם הסתבכתם בקשו עזרה ממי שאלוף במשפחה או בין החברים'/ות בתוכנה.
עוגן
 
הפקת שיר ליום הולדת 18 
רעיון להפקת שיר הוא מאוד פשוט. לוקחים שיר מוכר אהוב או טרנדי (פעם זה היה השיר "טודו בום" אבל גם שירים של שלמה ארצי יכולים להתאים. על הפלטפורמה של השיר בנו בתים ופזמון בהתאם להכרות עם בעל/ת השמחה ועולם התוכן שמעניין אותם.
 
אתרו את זה / זאת שיודע לכתוב בחרוזים ומעולה בכתיבה. מבחינה טכנית ברגע שחיברתם מילים לשיר כל מה שנשאר לכם לעלות אותו דרך מצגת פאור פוינט או בכל אפליקציה / תוכנה שתחברו ותמיד תעזרו במי שיכול להקל עליך.
 
משחק טרייויה ליום הולדת 18
משחק טריוויה הוא משחק משעשע ותחרותי והפך להיות ל"סצ'נה" מבוקשת בכל יום הולדת. בקשו מהחברים/ות, קרובי/ות המשפחה לכתוב שאלה עם 4 תשובות אפשריות. בקשו שהשאלות יהיו "פיקנטיות" ככול האפשר. לאחר שקיבלתם ואספתם את השאלות והתשובות היכנסו לאתר KAHOT ערכו את השאלון ובקשו לא לשכוח להביא סמארטפונים למסיבה. יש להצטייד במסך או טלוויזיה גדולה.
 
ברכה ליום הולדת
מטרת טיפים ועצות שישמשו אתכם למי שאין כישרון כתיבה. הברכה צריכה לגרום לאישה, לבעל, בן או בת הזוג, הילד/ה, החבר/ה להתרגש, לתחושה טובה, להתרוממות רוח. על תפחדו מהמילים הללו. אני בטוח שכל אחד/ת יכול לעשות זאת. אפשר לבקש מראש לא להקריא את הברכה בפני כולם.  הברכה צריכה להיות מסודרת לפי פתיחה  – אמצע– סיום.
 
חלק ראשון - פתיחת ברכה תוך מבט אישי ונוסטלגי
 
1.למי שיש כישרון ורבלי / דיבור אתם יכולים לברך בעל פה ולצלם בסלפי ולאחר מכן לתת לחבר להעתיק את המלל לברכה.
 
2.לזיכרון ב-2 - התחילו בזיכרון משעשע, מרגיז, מלחיץ, קוריוז, משהו פיקנטי, בדיחה פרטית  שבו הייתם ביחד וסיים/ סיימי  במילים "והיום ...."
 
3.תכונות אופי – ערכו רשימה של תכונות אופי, תחביבים, אישיות מעודפת,סדרה אהובה, תחביבים משותפים. תכונות אופייניות ותכונות שהוא או היא לא אוהבים אצל אחרים. לבוש, צבע אהוב, מתוך זה ספרו על תכונות אופי ותחביבים משותפים שאתם מאוד מעריכים ואוהבים.
 
4.מדעים מדויקים – תנו אנלוגיה מעולם המדעים המדויקים שאתם חיים איתם. רשמו מה הם ההישגים והערכים המשותפים לכם או מה שונה ביניכם שהופך את הקשר למיוחד.
 
5.היסטוריה –  לחובבי הנוסטלגיה וההיסטוריה ספרו על מצב שבו החבר/ה הילד/ה הצליחו למרות קשיים שהיו בדרך, חשבו מה היו ההישגים המשמעותיים שלהם השנה. איזה תובנה קיבלתם בעקבות הקשר ביניכם.
 
חלק שני - שלב האיחולים והתודות
 
א.הגידו תודה על הקשר שביניכם ומה את/ה מקבלים ממנו.
 
ב.צטטו שיר מוכר שמתחבר אל בעל/ת השמחה או שירגש אותם.  ניתן לצוטט מהתנ"ך, שירים, ספרים וכו..
 
ג.הודו על משהו שבעל/האישה החבר/ה עשו בשבילכם.
 
ד.הזכירו  אירוע היסטורי שקרה ביום ההולדת, אישיות חשובה שנולדה, ספורטאי/ת נערץ/ת מי היה ראש הממשלה, זמר/ת
נערצים באותה תקופה וקשרו באיחול.
 
ה. הודו ליקום – להורים – לחברים/ות שהפגישו ביניכם ועל כך שאתם בקשר.
 
 
חלק שלישי - סיום במשפט מעורר ומעצים
 
1. קשרו בין הברכה לבין המתנה.
 
2.השתמשו בביטויים לסיום הברכה כמו "ימים יפים לפניך", "ספק ופחד יהפכו לבהירות", "שקשת תלווה אותך בכל סערה",
"שתזכה / שתזכי לשפע כמו גרגירי חול, אוקינוס, ים, כוכבים"...
 
3.השתמשו בציטוטים משירים שמוכרים לשניכם.
 
4.כתבו מה בעל השמחה היה באמת רוצה כפי שאתם מכירים אותה/אותו.  
 
5.אם יש לכם כישרון ציור, צירו לו "לוגו המסמל אותו" וחתמו בכתב ידיכם.
 
לאחר שסיימתם לכתוב הקריאו בפני חבר/ה לקבל משוב או שלחו באמייל / ווטס אפ. אל תוותרו עדיף לכתוב משהו אישי מאשר ברכה שהועתקה. אתם יכולים לכתוב "כידוע כתיבה זה לא הצד החזק שלי ובכל זאת החלטתי לכתוב ברכה אישית עבורך".
 
 
לפני הכל שאלו את עצמכם מה הפנטזיה של בעל/ת השמחה לכבוד יום ההולדת 18. לבן או לבת מאוד חשוב לקבל פרגון שהיום הולדת היה סוףףףף. שהדעה של כולם הייתה שזאת המסיבה הכי טובה בשכבה.
לכן צריך לחשוב על קונספט שונה ויצרתי. אתם יכולים/ות לשאול בקבוצת הווטס אפ מה החבר/ה אוהבים והיו רוצים כמסיבת נושא. ניתן להכין שולחן עם אביזרים הקשורים לנושא יום ההולדת. כך שאם האירוע הוא בנושא כדורגל/ כדורסל/ צבא/ סרטים ניתן לקשט עם חפצים מיוחדים.  
 
1.מסיבת בריכה – מתאים לחודשי מאי – אוקטובר.. חגיגה בברכה בתוספת מפלי שוקולד או ברביקיו איכותי עם שתייה קרה ואלכוהול עדין.
 
2.מסיבת ווינטג'  – אפשר להפתיע באירוע  שבו הכל יהיה מעוצב בסגנון שנות החמישים / שישים / שבעים / שמונים כולל מוזיקה. או מסיבות תה בסגנון אנגלי.
 
3.מסיבות לאס וואגס – מגיעים מעונבים / שמלות . פורסים שולחנות עם משחקי קלפים. מארגנים חרוזים כאשר כל חרוז עולה 5 ₪. כל חבר/ה שמכיר משחק לדוגמא "רמי" הופך לדילר בשולחן. ניתן לפרוס בד אדום לכניסה.
 
4.מסיבות ניאון – למי שחובב/ת סרטי מלחמת כוכבים, הרי פוטר, מביאים ים של סטיקים, עורכים תחרויות חרבות מפלסטיק זוהר.. צבעים זוהרים המותאמים לאור נאון.
 
5.מסיבות ברביקיו – מזמינים את החברה למנגל עם בשרים איכותיים. מעט אלכוהול. כדי לשדרג אפשר להביא מישהו ולשלם סכום סמלי שהוא זה שיצלה את הבשר.
 
6.מסיבת בנות -  החברות הטובות באמת שליוו אותך יחד נפגשות "לאירוע גלאם" מרגש במיוחד.
 
7.מסיבת קריוקי – מסיבה שמחה עם הרבה מוזיקה טובה וקצב. צריך מערכת הגברה, מקרן. ניתן להביא מנחה קריוקי, אבל אם יש חבר שיכול לעשות זאת זה עדיף כי זה גם חיסכון בכסף וגם הוא יכול להזיז יותר את האורחים/ות בכלל שהוא מכיר אותם.
 
8.מסיבת קרוואן – משכירים קראוון ונוסעים צפונה או דרומה ועושים תחת כיפת השמיים את המסיבה. חשוב לבחור מראש מקום היעד, לקחת מפות במיוחד אם מדובר על נקודות בודדות בארץ.
 
9.מסיבת איפור וסטייליניג – מזמינים מאפר/ת מקצועי/ית שתיתן לכל אחת את היחס האישי. ניתן לשלב משחקי באיפור, לצד קישוט ציפורנים, קעקועים. אם המאפרת היא גם יועצת סטיליניג  היא תוכל לתת לכם טיפים פרקטים בתחום האקססוריז והתדמית.  
 
10.מסיבת פול מון בבית  – פעם הקונוטאציה של מסיבות פול מון הייתה אירוע על חוף הים בהודו ותאילנד שסימלו חופש. כיום ניתן לייצר אווירת "פרי סטייל" צבעונית וססגונית וגם בישראל.  
 
אם האירוע במקום סגור כמו בית אפשר לקנות צבעים זוהרים שאיתם תציירו על הגוף.  ניתן לבקש מראש לבוא עם חולצות שמותמאות לאור הנאון. אם המקום סגור ייתכן שמספיק מנורת נאון אחת שעולה בסביבות 70-100 ש"ח. כדור אורות או כיפת אורות בין 220-350 ש"ח ומעלה שיכולים לשדרג מאוד את המסיבה. 
 
למסיבת פול מון מקצועית בטבע ניתן להזמין מאפרת פול מון מקצועית, מכונת עשן, בועות סבון, ושלג. תותח קצף, תאורה צבעונית לד, בלונים זוהרים, חולצות זוהרות של פון מון. לגיוון ניתן לקנות צמידים, קשים, כוסות זוהרים וזוהרות. קחו בחשבון שצריך לקבל רישיון למסיבות כאלה והעלויות עלולות להיות גבוהות.
 
 
11.מסיבת שפמים – תרזה מישל הפיקה את המסיבה לבת של ומאז היסטוריה. דמיינו איך כל החברים/ות מגיעים עם שפמים מודבקים. אפשר לשדרג ולהגיע גם עם עניבות. ניתן להדפיס משקפים ושפמים.
 
12.מסיבת ריקודים וינטאג'– ניתן להגיע עם החברות/ות לסטודיו שבו תבחרו טעימות מסגנונות ריקוד. החל משנות החמישים ועד היום. מסטפס ועד היפ הופ וזומבה.. או לעשות בבית מסיבת ריקודים שנות 80,70,20. מתאים למי שאוהב/ת ל  ר  ק  ו  ד.
 
13.מסיבת מים שקטה-  למי שמעוניין/ת במשהו מיוחד אקואלינה בישוב שואבה בצמוד להרי ירושלים מספק פעילות קבוצתית במים כמו ריקוד זומבה בתוך מים. חדר ציפה, בתל אביב יש מקום שניתן לעשות יוגה סאפ במים, סקי מים ועוד..
 
14.מסיבת מלחמת המינים במים -  במסיבת בריכה האירוע המרכזי יהיה מלחמה בין המינים על טהרת רובי מים, "נודלים". ניתן לקנות שני שערים ולשחק בכדור יד – מים או לקנות רשת ולשחק "כדורשת".  אופציה נוספת לעשות חידון טריוויה מי מכיר יותר טוב את חתן או כלת השמחה.
 
15.מסיבת אומנות ויצירה- ניתן להביא את החברות והחברים לסדנת נגרות ואפילו להתחרות בין המינים, הרצאה מפי מורה לאומנות, אופציה נוספת היא שיעור ציור או עיצוב אלבומים, תמונות, שלטים, כרטיס ברכה, הרצאות מפי אוצר/ת גלריה. הזמנת סדנת עיסת נייר, שזירת פרחים,
 
16.מסיבת רוקחות – החבר/ה הבן / הבת תמיד רצו לרקוח בושם או קרם טיפוח? בזיכרון יעקב יש מרכז מבקרים בשם "להווידו" ושם הם יוכלו ללמוד על תהליך יצור של מוצרי טיפוח ושמנים.
 
17.מסיבות ערסלים -  בדרום תל אביב ישנו מקום בשם "אנטי גרווטי יוגה" ששם ניתן לקבל שיעורך על ערסל שבו אין בעצם עומס על עמוד השדרה והגוף.
 
18.מסיבת יום הולדת בחו"ל – כמה מהחברות/ החברים הטובים קונים כרטיס לאחד מהאיים ביוון ופשוט עושים מסיבת יום הולדת כהלכתה. כל אחד/ת בהתאם למוזה שלו.
 
בחירת כיבוד ליום הולדת
על פי מספר המוזמנים/ות יש לתכנן את כמות הכיבוד. לאחר מכן להחליט על צורת הגשה. יש לבחור את הכיבוד בהתאם לשעה, (ארוחת ערב, צהרים, בוקר) ולהתחשב בחלל ובמרחב המקום. ישנם עדות שהמאכל הוא קבוע וידוע. אבל תמיד ככול שהמנות יהיו יותר מגוונות ושונות כך הם יגמרו ויותר מהר ויקצרו שבחים רבים. 
 
לפניך בחירת כיבוד ע"פ קטגוריה:
 
1.פלטת ירקות ופירות  - ירקות חיים, ירקות קלויים, סלט פירות, סלט דגנים,
 
2.פלטת בשרים ודגים -, פלטת נקניקים, תבשיל בשר צלוי, עופות, כבש, בקר, דגים, פירות ים, סושי. 
 
3.פלטות גבינות - גבינות קשות, גבינות רכות, גבינות צאן, בקר..
 
4.מאפים - סוגי לחמים, סוגי פיצות, פסטות, לזניה/ רביולי / קיש... אחת מהן.
 
5.קינוחים - פרווה, קינוחי חלב, קינוחי פירות, עוגת קצפת, עוגה יבשה, פנקייק, מאפינס מעוצבים, סוכריות מעוצבות, פחזניות...
 
יש לקחת בחשבון שאורח/ת צעיר/ה יכולים לאכול כ-200-300 גרם מנת חלבון, ובין כ-200 גרם מנת פחממות. בדרך כלל בסוף שבוע אנשים אוהבים לאכול יותר מאמצע השבוע.
 
חשוב לתכנן מראש מה צריך לחמם וכמה. את האוכל הקר כדאי לשים מקדימה שיצא ראשון והמנות שצריכות חימום הוציאו אחרונות מהמקרר. רשמו לוחות זמנים, רשימת הכיבוד וכך לא תשכחו "את הלזניה במקרר". מה שניתן לאפות או לבשל מספר ימים לפני עשו ועל תדחו ותרוויחו אנרגיה וכוח ליום האירוע.
 
כדי שהתפריט יקלע לטעם אפינו מי "קהל היעד שלך". חברים/ות ילדות מבית הספר, צבא, שכבה, משפחה, מי טבעוני, צמחוני, רגיש לגלוטן. מי אוכל כשר או גלאט כושר. תאמינו או לא אבל אלה הדברים הקטנים שיעשו את ההבדל ושחברים/ות ובני/ות המשפחה יזכרו לכם לטובה. ארוחה חלבית עדין יותר נפוצה למסיבת יום הולדת לנשים / בנות וארוחה בשרית נפוצה יותר בימי הולדת של גברים.  לפניך רעיונות לסגנון ההגשה שיעזור להצלחת האירוע:
 
1. בופה / מזנון -  אם המקום קטן הפתרון הוא להניח את הכיבוד על השולחן/ מזנון  וכל אחד/ת לוקח מה שיגרום לאכול בעמידה ולמיניגליניג בין הסובבים.. יש להבחין בין כיבוד יבש שלא מצריך מזלג לכיבוד "רטוב" המצריך צלחת, מזלג וסכין. אירוע בופה מתאים כשהוזמנו כעשרים איש ומעלה. כדי לשדרג את האירוע ניתן לקנות "קינוחי כוסות" ועליהם לשים את הכיבוד. השקיעו בצלחת וסכום מפלסיק איכותי.   
 
2. ארוחה חלבית או בשרית סביב שולחן – מתאים לקבוצה אינטימית של 10 – 20 איש. יש בה משהו מאוד אישי ויתרון נוסף שבארוחה אפשר לעשות מנה שמסובכת להגשה כמו אוסובוקו. בחירת ארוחה חלבית נחשבת לקלה יותר ואילו בשרית לממלאת יותר.  
 
3. ברביקיו –  כדאי לקנות 300 גרם לכל מוזמן/ת. כדי לדעת האם בשר בקר טרי צריך ללחוץ עם האגודל עד שנוצר שקע שנשאר מספר שניות. דרך שניה היא לבדוק שצבע הבשר "חום מלוכלך". רצוי להביא את הבשר באותו יום הביתה ואז לתת מכת קור במשך שעתיים בפריזר ובסיום להכניס למקרר ולהוציא כחצי שעה עד שעה לפני התחלת הצלייה. בכלל אם יש לך קשר עם הקצב בדרך כלל תקבלו את הבשר המובחר ביותר. סטייק טוב תעשה טוב לקיבה לפני שהאלכוהול יגיע לפה ולכבד. אם יש מישהו שאתם יכולים להביא בתשלום סמלי הדבר ושיודע/ת "למנגל" זה יכול לפנות לכם הרבה זמן איכות.
 
4. קייטרינג – עוזר מאוד בכך שתשומת הלב שלכם תתמקד באורחים/ות. כדאי לקחת מספר הצעות מחיר באותם קטגוריות. חשוב לבדוק ניסיון והאם יש "מניפסת של סטנדרטים" שהוא מאין חוזה. חשוב שתהיה כימיה והבנה אבל יותר חשוב שתעמדו על הסטנדרטים שלכם ושישמעו את הבקשות שלכם! אם מזמינים אתכם לטעימות אל תגידו לא.
 
5. תפריט במסעדה – החליטו על איזה קונספט בתפריט אתם הולכים. חלבי או בשרי. פירות ים וסושי או הודי ותאילנדי. בדקו מה רמת הכשרות. הישיבה יכולה להיות סביב שולחן ארוך או בצורת "אבירים" כשיש הרבה חברים/ות וקרובי משפחה שרוצים לחבר ביניהם.
 
6. "ארוחה ביתית" – אין כמו ארוחה ביתית. אופציה נוספת היא שכל אחד/ת מביא מאכל או משקה. כדאי להכין מראש רשימה מסודרת כפי שהוצגה למעלה.
 
7. הזמנת שף / קונדיטור/ית שוקוליטר/ית – הזדמנות שבה כל אחד/ת מהמוזמנים/ות יכול לבשל וללמוד בסדנת בישול או אפייה.
 
8.פיצות וסושי/ ארוחת גבינות - לפעמים כל מה שצריך זה את החברים הטובים/ות יחד עם קוקטילים, פיצות, סושי, דים סאם, רולים כדי שהבטן תירגע ואפשר יהיה להתחיל בחגיגה.
 
עוגן
בחירת שתייה למסיבה
ארנסט המינגווי טבע את המשפט "תמיד תעשה כשאתה פיקח את מה שהצהרת שתעשה כשהיית שתוי. זה ילמד אותך לסתום את הפה".
 
מומלץ להתייעץ עם מי שמבין/מבינה באלכוהול כדי להחליט איזה בקבוק יין מתאים להרמת כוסית ואיזה וקונספט אלכוהולי כדאי לבחור.
 
להרמת כוסית "לחיים" לכבוד יום הולדת כדאי לבחור ביין אדום כמו שרדונה או  קברנה או שמפניה כמובן. 
 
אחסון היין במקרר מומלץ לפני שהוגש. כחצי שעה עד מקסימום שעה ליין אדום. אפשר להכניס את היין האדום לתוך דלי עם קרח (מה שיוצר אפקט מרשים). יש להכניס יין לבן ובערך 4 שעות לפני. שימור יין לטווח ארוך צריך להיות בטמפרטורה של 15 מעלות.
 
 
בחירת בירה - אם יש יותר נשים כדאי לבחור גם בירות מחיטה כמו ווינשטפן שהן פחות מרירות, ואם יש רוב גברי כדאי לקנות גם בירה משעורה שהיא יותר מרירה כמו הייניקין. 
 
חשוב לוודא שהספק שממנו קניתם את המשקעות מאפשר לכם להחזיר את בקבוקי האלכוהול ולקבל את כספכם בחזרה. לא לשכוח לארגן פותחן שיהיה קל לפתוח איתו את הבקבוקים. יש בירות קלות יותר או כבדות יותר.
 
הדבר החשוב שהבירות יהיו קרות. מומלץ למצוא גיגית למלא אותו בקרח שקונים במכולות או בתחנות דלק. את הבירות יש לשים במקרר ואז חצי שעה לפני האירוע לשים אותם בגיגית הקרח.
 
הסמיכו חבר/ה טוב/ה שיהיה אחראי על הגשת המשקאות ומצד שני זה שיהיה מספק חזק לבקש להפסיק לשתות. כי מספיק שאחד/ת ישתכרו כדי שכל מרכז העניינים יופנה אל השיכור/ה.
 
כדאי לרכז את האלכוהול במקום אחד ובכך תחסכו כי אם תשימו בקבוק אלכוהול בכל שולחן רוב הסיכויים שלא יסיימו אותו. וודקה בסיסי ואיכותי כמו סמירנוף.
 
באופן מסורתי מנה ראשונה ניתן לפתוח אותה עם יין לבן, וארוחה איטלקית על טהרת פחמימות. לרוב בארוחת דגים יין לבן הוא השולט. עופות ובעיקר בקר הולכים עם יין אדום עשיר או כבד. גם פסטה עגבניות, ארוחה מלאה בפטריות מתאים היין האדום. ולחובבי/ות הסושי כדי להצטייד ביין "ברוט" אופנתי.
 
 
1."איך לא להשתכר ולא לקבל האנג אובר" - ליד המשקאות האלכוהולים שימו לחמים טריים וקטנים עם שכבת חמאה, בוטנים קלוי  כדי "שירפדו את הבטן" ובכך למנוע השתכרות מוקדמת. הזכירו כי אפשר לשתות משקאות דומים למשל משקאות שעשויים מדגנים ולא יין ובירה למשל. ולשתות הרבה מים. כל מנת אלכוהול של וודקה או ויסקי כדי לתות כוס אחת של מים.
 
 
2.סדנת אלכוהול-  יכולה להיות מתנה למי שחולם/ות להיות ברמן/ ית אחרי הצבא. הידעת – איזבל דה פורטוגל הייתה הראשונה במאה ה15 שהיה לה תפריט יינות. בסדנה תקבלו כלים איך לשתות נכון ומה לשתות. למה אסור להכניס קרח ליין אדום וכן לשתות אותו בטמפרטורת החדר. כך שאם תוזמנו לקוקטילים בזמן הצבא או לארוחות תדעו איך להחזיק נכון את הכוס ואיך להבחין בין יין אדום איכותי ליין אדום רק בגלל "צבע מאכל".
 
3.משקה אלכוהול קל – למברוסקו, קאווה, בריזר, הם משקאות שמשדרים יוקרה. משקה אלכוהולי ידוע שהוא יכול לעזור להפתח ריגשית. אין כמו שמפניה בכדי להרים כוסית. הטקס של פתיחת הבקבוק תמיד מצליח "לעורר חברתית". אופציה שנייה להרמת כוסית הוא בקבוק יין טוב. אפרטיף או ג'וני? – בארוחה "כבדה" סביב שולחן שיהיה משקה פותח ממשפחת ורמוט או האניס. בעוד שברחבת הריקודים קנו ייגר כשר שתוכלו למזוג בצורת שוטים.
 
4. "דקה על בירה" -  יש עדויות שאתך הבירה הראשונה שתו עוד במצרים העתיקה. הפירוש למילה בירה היא שעורה ומקורה בשפה הגרמנית. בירת אייס היא בהירה, פחות מרירה וויש לה טעם עדין. חשוב לשתות בכוס נקיה ומבריקה. בירה יכולה ללכת טוב עם ארוחה בשרית.
 
5. קוקטיילים – מוודקה, ספרייט ורד בול ועד טקילה סן רייז לצד קמפרי או ג'ין! מומלץ לשלב עם גבינות ודגים וירקות חתוכים. אם כבר מקפיצים שוטים לא על בטן ריקה!
 
6. Cocktail car- אטרקציה בדמות מכונית קוקטיילים שתגיע ישירות אליך לאירוע. 

תוצאות חיפוש

 
7. משקאות קלים - מומלץ לשמור בקור משעות הבוקר במקרר ואפילו בפריזר. אין טעם ליותר מידי מיצים מוגזים. ספרייט / פאנטה/ סודה/ דייט קולה מספיקים לצד משקאות לא מוגזים כמו אשכוליות, לימונדה ומים הרבה מים קרים ולדאוג להרבה קרח.  
 
8.משקאות אנרגטיים – משקאות אלה משדרגים את הקוקטיל וגם נותנים אנרגיה החיסרון יש בהם הרבה מאוד סוכר וחומרים שלא מיטיבים עם הגוף.
 
9.משקאות חמים - לדאוג למיחם גדול. לא לשכוח לפנק בקפה משובח, תה טוב ולמהדרים כדאי להעמיד קפה שחור. חשוב לקנות חלב, להעמיד סוכר וסוכרזית.. 
 
 
המשמעות של העוגה היא סימבולית במיוחד בגילאים 18 וצפונה כי הרי "אין אין אין חגיגה.. בלי בלי בלי בלי עוגה..."
.
פתרון "לעוגה יצירתית" היא הזמנת עוגות מעוצבות מבצק סוכר על פי הזמנה אישית. למשל אם הבן / בת / חבר / ברה רוצים/ות מאוד לטוס אפשר להכין עוגת סוכר בצורת מטוס, אם רוצים לאחל שחלון חדש יפתח אפשר להכין עוגה בצורת חלון. לבן הזוג או בת הזוג שאוהבים/ות לצפות "במשחק הכס" אפשר לאפות עוגה בצורת "בית סטארק" למי שאוהב/ת לשחק  "שחמט" אפשר לאפות עוגת שח-מט וניל או שוקולד.
 
עוגות מוס פחות מתאימות ליום הולדת שנחגג בשטח. לאומת זאת עוגה בחושה מתאימה יותר לאירוע המתקיים בטבע.
 
אל תגבילו עצמכם לפחות "בחזון" לגבי העוגה. לאחר מכן יהיו מאוד ספציפים בהזמנה שלכם. במידה וראיתם עוגה דומה באינטרנט עשו צילום מסך והראו לקונדיטור/ית.
 
השכרת מקום למסיבת יום הולדת שמונה עשרה
היתרו הוא בחיסכון פינוי "ההריסות" מבית ההורים. לא צריך לנקות אחרי. לדאוג לאוכל ולשתייה. וטוב במיוחד אם הנער/ה לא רוצים באמת שההורים יידעו מה קורה בכל רגע נתון במסיבה. מקום שונה הופל את האווירה לשונה.
 
1.ווילה עם בריכת שחייה – אחת מהאטרקציות הטובות ביותר. החברים/ות הטובים/ות נפגשים בבריכה עם שתייה ואוכל טוב וחוגגים עם מערכת הגברה מקצועית  (ערכת קריוקי). יש מקרר לשים את הבשרים / גבינות ומיני מאפה למשתה בלילה. יש  מנגל  מוכן לצליית הברביקיו. מערכת של סאונד איכותי עם התחברות לסמארט פון או לטאבלט תשמיע את הפלייליסט שבחרתם. 
 
2.חדרי קריוקי – מקום מעולה לחברה שאוהבים לזייף ולשיר. ניתן להזמין במקום אוכל.
 
3.חדרי מילוט – למי שאוהב/ת לפתור סודקו, אלופים בתשבצים או יש שריטה לחוות ביקור בבית סוהר.
 
4.לופט – מקום אקסלוסיבי שבו תקבלו משלוחן סנוקר, ג'קוזי ועד מערכת קריוקי ומקרן.
 
5.אולם קולנוע פרטי – ניתן להשכיר אולם קולנוע פרטי שיכלול גם מגוון של כיבוד קל וטעים.  ניתן להזמין את החברים/ות לסרט VIP בבית קולנוע הכולל כיבוד לאורך כל הסרט. 
 
6.יאכטה – השכרת יאכטה היא אחת מהחוויות שרבים יזכרו במיוחד ככול שהגלים יהיו גבוהים והיאכטה קטנה.
 
7.חדר פרטי במסעדה –  ישנם חדרי VIP  כדאי למצוא בהתאם לגודל המשתתפים/ות. לא לשכוח לבדוק כמה עולה "דמי
חליצה" אם אתם מתכננים לחסוך ובצדק ולהביא שמפניה או יין איכותי מחנות משקאות אלכוהולים.
 
8.אולם אירועים – אם מדובר על עשרות חברים/ות וקרובי משפחה.
 
9.מועדון – ניתן לבדוק מול יחצ'ן/ יחצנית כמה עולה כניסה לחברים/ות והאם כולל שתיה. בסוף שבוע המחירים יהיו יותר יקרים מאשר אמצע השבוע. היתרון שיש מסיבה של מוזיקה וסקס אפיל, אין צורך לשכור די ג'י, החיסרון אין פרטיות.
 
10.אוהל בדואי – ניתן לשכור אוהל בדואי מול הים ולעשות מסיבה מטורפת או להביא מטפלים/ות משהו יותר שאנטי.
 
11.דאנס בר / פאב / בית קפה – למי שרוצה לחגוג בצורה יותר סולידית. אפשר להזמין שולחן מרכזי.  תמיד אפשר לסגור מקום אבל הכל עניין של עלות.
 
12.ספא / חדר בית מלון – ניתן להזמין מספר חברות או חברים לטיפול ספא ולאחר מכן להמשיך "ליום הולדת מתגלגל" בבית מלון או בחוץ.
 
13.באוליניג  / סנוקר – אחת מהאטרקציות המועדפות בשנות השמונים
 
14.מתחם מציאות מדומה – משחקי הדמיה מטורפים. החברה נמצאת ברחוב מיטב 6 ת"א.
 
15.סיור ביקב – למי שאוהב/ת להריח ולהכיר את היין מקרוב.
 
 
מקום למסיבת ימי הולדת ללא עלות
 
16.בבית בסלון -  ניתן להפיק מסיבות ואירועים בבית בהתאם לכמות המוזמנים והמוזמנות. שכנעתם את ההורים שבגיל שלכם אפשר לסמוך עליך מצוין! כך ניתן לחסוך דמי שכירות לטובת גימיקים או הופעה פצצה. 
 
17.מסיבה בחצר  – מתאים לימי הקיץ. כדי לבקש לבוא בלבוש ארוך נגד חרקים ונגד קור.
 
18.מסיבה בגינה ציבורית / חורשה / פארק לאומי  / חוף ים –  אומנם אלה מקומות מורשים אבל יש לבדוק מה הנהלים לגבי מוזיקה, מנגל, מדורה  והאם יש חיבור לחשמל. ניתן לעשות זאת דרך פניה למוקד העירוני. ככול שתלכו יותר רחוק עם החלום יש צורך לדאוג לגנרטור, תאורה וציוד הגברה בסיסי.
 
שמונה עשרה משחקים לשדרוג ימי הולדת
 
1."קבוצה להסתדר" –  מחלקים לשניים או שלוש קבוצות . על כל קבוצה להסתדר בפנטומימה על פי הנייד החדש ביותר ועד הישן ביותר, מידת נעלים, תאריך לידה.
 
2."ברכה מצולמת ליום הולדת" – בוחרים מכל קבוצה נציג/ה שצריכים תוך רבע שעה למצוא אנשים ברחוב שיברכו  ויסכימו
להצטלם כשהם מברכים את חתן/כלת השמחה.
 
3."מספרי/ות בדיחות" – לכל קבוצה יש 5 דקות לאסוף כמה שיותר בדיחות. לאחר מכן נציג/ה צריכים לנסות להיזכר ולספר כמה שיותר בדיחות.
 
4."קולב עומד" – כל קבוצה יש מתנדב/ת שצריך להלביש אותך בכמה שיותר פריטים. אם המסיבה על טהרת גברים או נשים. אפשר להתחיל את המשחק כשכעל הגוף תחתונים בלבד.
 
5."קפיצת נר" –  קושרים נר בחוט וקושרים אותו כמו בחגורה. מציבים מספר בקבוקים. הראשון/הראשונה שמצליחים להכניס את הנר לבקבוק מנצחים/ות.
 
6."קפיצת תרנגולת"- שתי קבוצות צריכות לקפוץ במשך 90 שניות על רגל אחת. לקראת סוף הזמן סופרים מי קפץ עד הסוף. אפשר להמשיך את דרגת הקושי לשתי דקות או דקה בהתאם "לכושר" של הקבוצה.
 
7."פו לקמח" – שמים שתי קעריות של קמח ומתחת סוכריה. מנצח/ת מי שהצליחה להגיע לסוכריה ראשון/ונה.
 
8."פיניאטה"- זהו מיכל עשוי מעיסת נייר שהוא חלול. לתוכו שמים הפתעות כמו סוכריות, קונדומים וכו." תולים עם חבל. כל משתתף/ משתתפת מסובבים 3- 5 פעמים ונותנים מחבט לכל אחד/ת יש 3 פעמים לתת מכה לפניאטה עד שהיא נשברת. יש לארגן מראש רשימה. עלות בין 50 ₪ ל 300 ₪.
 
9."משחק טריוויה" -  מבקשים ממספר חברים/ות קרובי/ות משפחה לחבר שאלה עם 4 תשובות. (אלה אם  אתם מכירים הרבה שנים את כלת/חתן השמחה). לאחר מכן הכנסו  אל אתר KAHOT ערכו את משחקון הטריוויה וביום האירוע בקשו לפתוח סמארטפונים. חשוב שיהיה מסך גדול או טלוויזיה כדי להקרין את השאלות.
 
10."מי אני" – כל חבר/ה צריכים לשחק דמות שבעל/ת יום ההולדת מכירים/ות. כאשר הם צריכים לזהות מי זה.
 
11."אמת או שקר" – חבר או חברה צריכים לספר שתי סיטואציות שהיו עם בעל/ת השמחה. החברים/ות יצטרכו לנחש מה נכון או לא נכון ובסוף חתן/כלת השמחה יגלו.
 
12."מי אני" – מדביקים על המצח של בעל/ת יום ההולדת דמויות ולפי שאלות של כן ולא הם צריכים לנחש מי מודבק להם על המצח.
 
13. באמת תודה רבה" -  עורכים מראש סוג של תודות לכבוד בעל/ת השמחה וכל אחד/ת בתור צריך להגיד לו או לה תודה.
 
14."ברכת גלם"- לברך במשך דקה במהירות על, כמו גננת ילדים, במבטא, בג'בריש, בפנטומימה את כלת / בעל השמחה.
 
15."לנגב בנייר טואלט" – כל אחד/ת לוקח נייר טואלט ועל פי כמות הריבועים צריך לספר סיפורים פיקנטים עליו או על בעל/ת השמחה.
 
16."של מי החפץ?" – מביאים חפץ שקשור לבעל/ת יום ההולדת וכל אחד/ת יסבירו מה הסיפור מאחוריו.
 
17."בקבוק עובר" – קונים שמפניה. ועוטפים בנייר. שעליו רשום שאלה או משימה כשכל אחד צריך לבצע או לענות. מי שלא יודע שותה מהשמפניה.
 
18."רגע לשתות" – כל אחד/ת מקבל שוט שתייה. הראשון מתחיל "אני אף פעם לא.." כל מי שכן התנסה שותה שוט ומקבל/ת חדש.
 
אטרקציות בשטח למסיבת הפתעה 18
אם החבר/ת הבן או הבת הם מלאי אדרנאלין לפניך 8 רעיונות מפתיעים לפעילות למסיבה או כמתנה:
 
1."הישרדות" – סדנת הישרדות עם החברים/ות. אפשר כתחרות בין שתי קבוצות או להזמין מדריך שטח שילמד כיצד ניתן לשרוד בשטח הפתוח שבין הנגב ליערות הצפון.
 
2."לחבר המטפס" – סנפליניג, בנג'י, אומגה, קיר טיפוס.
 
3. "לרוכב/ת" – רכיבה על סוסים, ג'יפ, רנג'ר, סגווי, קארטיניג, תומקאר, אופניים.
 
4."לחבר/ה שמרחף/ת"-  מנהרת רוח, בלון פורח, טיסה פרטית במטוס, מצנח רחיפה, טרקטורון מעופף. פלייבורד (ריחוף באצעות סילון מים)  הטסת טיסנים.
 
5."לצוללים/ות" –  צלילת בוקר או אחר צהרים עם החברים/ות הטובים/ות.
 
6."לנער/ה שתמיד שטים על פני המים" – שייט על יאכטה, בננה, טורנדו, אופנוע ים, סאפ, חדר ציפה.
 
7."למורעלי/ות  קרב"-  לייזר, פיינטבול, החברים/'ות נלחמים בקבוצות אחד כנגד השני.  מרוץ סמארטפונים לפתרון כתב חידה.  
 
8. לחבר/ה תחרותי – אפשר להזמין ולהפיק את "המרוץ למיליון", מאסטר שף, או סדנת ODT עם המון משחקים, תחרויות והפעלות בשטח. פינטבול או מתחם לייזר. לחברים/ות תחרותיים "אבל מהבית" אפשר להשכיר שולחנות משחק ועמדות מולטי מדיה הדור הבאה. 
 
מסיבת הפתעה בסטייל רגוע
 
9."ציורו של החנון" – תפתיעו עם סדנת קומיקס או סדנת ציור של מודלית בעירום.
 
10."לחבר/ה שחיים בסרט" – ניתן להזמין קולנוע בתלת מימד.
 
11."קול השדרן/ית" – לבן או לבת שחולמים להיות שדרים בגלי צה"ל ניתן להזמין מסיבה שידור מיוחדת.
 
12."היא רק רוצה לרקוד" – ניתן להזמין מסיבת זומבה או רקדנית בטן למסיבה שתוריד קלוריות. מעגל מתופפים/ות שמכניסים/ות הרבה קצב לאירוע.
 
13."למרוט תגבות" – סדנת איפור שבה גם הטובים והטובות בחברים/ות ילמדו את סודות האיפור. במיוחד טוב לחבר שאין לו מושג מה זה בכלל איפור.
 
 
מסיבת הפתעה קולינארית לימי הולדת 18
 
14 "סדנת שף" – למי שאוהב/ת לבשל. אפשר להזמין שף שיגיע לבית / לווילה ויבשל יחד עם החברים/ות וגם ילמד וייתן טיפים כיצד לבשל בריא ונכון.
 
15."סדנת אפיה" – למי שאוהב/ת לאפות עוגיות,כמו קאפ קייקס או עגות סוכר. קונדיטור/ית יגיעו עליך ויעשו חוויה של ריחות מתוקים במיוחד. ריח הוא זיכרון שנשאר ומוטבע לאורך שנים.
 
16."סדנת אלכוהול" – למי שלא יודע/ת לשתות ולמי שכן. למה אסור לתשות ולעשן ביחד. סדנת קוקטיילים, מה ההבדל בין יין אדום ללבן ובין יין לבירה מהו אפרטיפ ועוד..
 
17."סדנת שוקולד" – השוקולד מעורר. השוקולד מנחם. בסדנה הבן / בת 18 יחוו טעימות וידע מעולם השוקולד.
 
18."סדנת סושי" – אן כמו סדנת סושי לאוהבי/ות מאכלי ים. במקום להזמין סושי הזמינו מומחה שיחד עם כל החברים/ות תעשו סושי ביחד.
 
 
מערכת הגברה 
אומרים ששתי חברות טובות לא יכולת לעשות שני דברים: לשבת ולא לדבר. כשיש מעל שלושים איש כדאי להביא מערכת הגברה. ערכת קריוקי טובה/ בידורית יכולה להספיק לעד חמישים איש. עד שלושים איש אפשר להסתפק במדונה. ממולץ להתייעץ עם האומן / מפעיל/ה שהוזמנו.
 
 
תאורה מתאימה לשדרוג האווירה
לתאורה יש תפקיד חשוב בעיצוב האווירה. יש לבנות את התאורה בהתאם לפיזור בין המוקדים השונים של המסיבה.
 
א. תוואי השטח - בבית למשל פיזור האור יכול להיות בין המטבח לסלון. במידה ויש דימר (עמעם אור) במטבח ברגע שמתחיל האירוע בסלון יש לעמעם את האור במטבח כדי שכל הספוט יהיה על הפעילות בסלון. בטבע רצוי לבחור שטח יישר כדי שהאור יתפזר טוב יותר מאשר בשטח שבו יש בורות, טרסות וכו..
 
ב. קווי מתח לחשמל -  בררו האם יש מקור ושקע כי יום הולדת בטבע מצריך מראש בדיקת חשמל לתאורה במקום ועד השכרת  פרוז'קטור וגנרטור שיכול לנוע מ-180 ש"ח וצפונה.
 
ג. גודל וכיוון האור - יש לכוון את הלומות האור כך שלא תהיה פינה חשוכה אחת למוזמנים/ות בכניסה לפחות בהתחלת האירוע. במסיבות פול מון יש להשכיר תותחי אולטרה, כדור אורות, מנורות נאון.. אם זאת מסיבת בנות ניתן לעמעם את האור כדי ליצור תחושה אינטימית ולעשות אור חזק בהתאם להופעה שהוזמנה. על רחבת הריקודים צריכה חייבת להיות תאורה דינמית שזה בייסיק. 
 
ד. בטיחות - חשוב לבדוק שהציוד שאתם משכירים עובד. שיש לו את כל אישורי הבטיחות למשל ממכון התקנים. בקשו שידגימו לכם כיצד משתשמים בציוד. אל תתבישו לצלם את ההסבר בסמארט פון.
 
ה. השכרת תאורן - לאירוע יום הולדת גדול גדול ניתן להשכיר תוארן/ית שיבנה את הקונסטרוקציה מהצוגים, סטנדים ועד עמודים טלסקופים וישלוט דרך המחשב על התאורה וכמובן ייקח את האחריות על הבטיחות. בואו נגיד שאם הזמנתם תקליטן הוא צריך לתת פתרון לתאורה בתוך המקום.
 
ה. גימקים - לאווירה מיוחדת ואקסלוסיבית ניתן להזמין תאורה דקורטיבית של פנסי לד שיתנו ספוט על עץ, דק או סלע. אופציה נוספת שנלמדה עוד בצופים, בני עקיבא, הנוער העובד הם נרות, חול בתוך כוס או כל מגן אחר בטיחותי מרוח שיפוזר לאורך הכניסה עד למקום. 
 
 
מופע / הופעה / אומן ליום הולדת 18
 
הפתעה דרך הופעה או "מופע לפנים" ליום הולדת שמונה עשרה.
 
1.מופע פלייבק -  בה מראש ניתן יהיה לתת פרטים על בעל/ת השמחה והשחקנים יערכו המחזה על חייו בצורה מצחיקה לצד הפעלות מעולם התיאטרון והאלתור,  משחקי הומור קומיים, קצביים והיתוליים.
 
2.הופעה של אומן חושים – למי שאוהב/ת טלפתיה ותת מודע, או ששנים מתחבר/ת למופעי קוסמות.
 
3. הופעה עם סקסולוגית -  זה הזמן להכיר את המיניות של הנשים / גברים בצורה שונה. לראות מה "האביזרים החדשים" שנכנסו לסצ'נת המיטות כי תמיד יש מה לחדש בתחום.
 
4.הופעת סטנד אפ / סטנדפיסטית ליום הולדת – מופע שבה החברים/ות לא יפסיקו לצחוק. כדאי לבדוק עלויות מחירים. ניתן לבקש לעשות קטע קצר וקורעה על חתן/כלת השמחה.
 
5. מופע גרפולוגי – להכיר את הכתב בצורה חדשה. טיפים כל מה כדאי להסתכל בכתב יד של בחור/ בחורה. מה משמעות של החתימה ולצחוק על זוגיות ויצרים דרך אותיות והמילים.
 
6.הופעת מספר סיפורים – למי שאוהב/ת לספר סיפורים בלי סוף.. זה הזמן להחזיר להם ובגדול..
 
7.הופעה של זמר / זמרת -  למי שאוהב מוזיקה מסוימת. זמר/ת מוכרים מהעבר ששווה לבדוק כמה עולה להביא אותם לאירוע.
 
8.מופע דראג קווין – הופעה שבו גבר מתחפש לאישה ומצחיק ומפעיל את האורחים/ות. תתכוננו גם לרקוד.
 
מפעיל/ה ליום הולדת שמונה עשרה
 
הזמנת מפעיל / מפעילה  או מנחה ליום הולדת שמונה עשרה גורמת לרוב חברים/ות וקרובי/ות המשפחה להיות פעילים.
 
9.תקליטן / די ג'י – ניתן להזמין סדנת DJ כדי לטעום איך זה להקפיץ תחברים/ות. להזמין תקליטן שירקיד את החברים/ות במופע מוזיקלי מטורף. עדיף במקום סגור. תקליטן יכול לערוך מופע קריוקי משגע. יש לזכור שעל פי החוק מ-11:00 אסור להשמיע בווליום גבוה.
 
10.מדריך/כה יוגה ומדיטציה – למי שמתחבר/ת לבודהיזם ורוחניות, לגוף ולנפש.
 
11.מנחה / מנחת סדנאות צחוק -  לגרום לקרובי/ות המשפחה להתגלגל מצחוק דרך משחקי צחוק, מעגלי צחוק, משחקי אלתור ואימפרוביזציה.
 
12. רקדנית סלסה/ רקדנית בטן / רקדנית זומבה – למי שהריקוד זה בנשמה שולה והיה כבר בחטיבת הביניים במגמת מחול.
 
13.מדריך/ת טיולים – שיוציאו את החברות והחברים למסע מרתק. לחובבי היסטוריה זאת יכולה להיות הפתעה מיוחדת.
 
14.מדריך/ת אומנות לחימה – החבר/ה תמיד רצו ללמוד קרב מגע. הזמינו מדריך/ה שיעשו שיעור קיק בוקס לקבוצה.
 
15.אומן/ית –  שיעור במשחק, פיסול בעיסת נייר, תכשיטנות, איפור, מלאכות יד ואומנות פלסטית עם מורה לאומנות. רקמה, ציור בחוטים, עבודה בעץ, עשיית בובות,  ציור, רישום תוך יצירת סדנה עם תכנים רוחניים ונפשיים בסדנא האומנותית   לפרטים 054-2010504 לוי מיטל אומנית ושחקנית.  
 
16.נומרולוגיה / אסטרולוגיה/ כירולוגיה - מי שמעניין אותו מספרים, תאריכי לידה, קריאה בכף  היד ומשמעותם.
 
17.מעצבת פנים ופאנג שוואי– איך לשנות את החדר ולהכניס "אנרגיה חדשה" לתוכו. למי שאוהב/ת
 
18.מטפל/ת –מעסה, ללמוד את רזי העיסוי בשיעור ניסון לחברים ולחברות ניתן להתנסות בשיטת אלכנסדר/ גרינברג/ פלדנקרייס.
 
19.מתרגם/ת - סדנת חוויה בתחום שפת הסימנים עם סיטואציה תירגומי
 
20. צייר/ת - ציור קיר על קאנבס. יש אפשרות שיגיעו אליכם. 
 
 
מרצה / הרצאה / הרצאות מקוריות ליום הולדת שמונה עשרה
 
הזמנת הרצאה לימי הולדת שמונה עשרה צריכה לעשות בהתאם לבקשה או רצון של חתן/כלת השמחה וכזאת שתעניין את המוזמנים/ות. לפניך 18 הרצאות מקוריות למסיבות:
 
1.אורח חיים בריא – הזמנת מדריך כושר מבוקש שייתן טיפים לבניית הגוף. תוספי מזון, אכילה ותזונה בריאה ונכונה.ע"י תזונאי/ית.  מתאים במיוחד לאוהבי מכוני הכושר ובניית גוף.
 
2.איכות הסביבה אם הבן/בת החבר/ה עושים מיון והפרדת פסולות כבר מינקות. ניתן להזמין להם מרצה מתחום איכות הסביבה שייתן מידע מרתק על נושא התחממות כדור הארץ, הפרדת אשפה בארץ ובעולם, הסכמי אקלים לאן.
 
3.אומנות השכנוע – רגע לפני הגיוס אפשר להזמין הרצאה על עמידה אפקטיבית מול כיתה, מול בחורים ובחורות. ללמוד את רזי השכנוע. מתאים לחתן /כלה שמאוד אוהבים לחפור ולשכנע.
 
4.יבשת אפריקה- לבן / לבת שאוהבים את נשיונל ג'אוגרפיק . שאפריקה לפני הצבא זה החלום הגדול שלהם. הרצאה יכולה להיות בנוגע להיסטוריה שלה ומה היום קורה ביבשת. בהתמקדות על הספארי, חיות מוגנות, תלוי בעניין של חתן/כלת השמחה.
 
5.אקטואליה – קמים בבוקר ומתעדכנים בטוויטר, בפיסבוק, באינסטגרם, בוואלה, בווינט, מאקו, נענע מה קורה בארץ. הזמינו הרצאות בתחום האקטואליה מפוליטיקה ועד ביטחון.
 
6.אינטליגנציה רגשית – לבוגרי/ות מגמת סוציולוגיה ופסיכולוגיה. מה היא אינטליגנציה רגשית, איזה סגנונות יש. ניתן לקבל הרצאה בליווי סרט.
 
7.גרפולוגיה -  פענוח כתב היד תוך מתן טיפים על מה כדאי להסתכל בכתב של בחורה או גבר בהתאם לדברים שמעניינים את הצד השני.
 
8.הגדה הימנית או השמאלית – למי שאוהב/ת להתווכח בנושא מי צודק הימין או השמאלה בנושא מדינה וכלכלה. ניתן להזמין מרצים בעלי שם .
 
9.להכניס הומור לחיים – חתן / כלת יום ההולדת רוצים לעלות על הבמה ולעשות סטנד אפ? רוצים ללמוד משחק? הזמינו להם הרצאה כיצד להכניס הומור בחיים.
 
10.העצמה למצוינות – הבן או הבת שזכו להיות קפטן/ית. יש להם המון מוטיבציה. הזמינו להם הרצאה של אנשי/ות ספורט שהלכו "כנגד הזרם" והצליחו.
 
11.הרצאה להעצמת נשים -  חברה שלך פמיניסטית? הבת של מעצימה נערות קטנות ממנה בתנועת הנוער. הזמינו הרצאה מפי אישיות כמו שלי יחימוביץ ונשים אחרות שפרצו גבולות.
 
12.כירולוגיה / אסטרולוגיה / נומורולוגיה – לנער/ה שאוהבים את התחום ותמיד שמחים לגלות על עצמם ועל החברים/ות יותר. זה גיל שתמיד יש שאלות ולכן חשוב להזמין מרצה שהוא מעצים אפילו כזה / כזאת שלמדו באדלר קורס הנחיית הורים / בני נוער.
 
13.המזרח הרחוק- הבת/ הבן מתכננים טיול למזרח הרחוק לפני הגיוס? הזמינו להם הרצאה מאלפת מפי מדרכי/ות טיולים על מקומות מיוחדים ושונים שלא מגיעים אליהם הרבה.  
 
14.מוזיקה ותיאטרון – לחובבי/ות המוזיקה והתאטרון ניתן להביא הרצאה מרתקת בנושא התפתחות המוזיקה והתאטרון בעולם ובארץ. אפשר לבקש זמר/ת  שחקן/ית נערצים שיברכו לכבוד היום הולדת.  
 
15. מיניות וסקסולוגיה – הרצאה שבאמת יכולה להסביר טוב יותר מה בחורים ומה בוחרות רוצות בסקס. מה זה מין. למה פנטזיה זה דבר לגיטימי. "סצ'נת האביזרים האחרונים שיצאו לשוק".
 
16.סופר/ת – אם יש סופר/ת אהוב/ה על חתן או כלת השמחה. נסו להזמין אותם לתת הרצאה. או בדקו היכן הם נותני הרצאות.. בדרך כלל בספריות.
 
17.סטיליניג לגוף ולבגד – זה הגיל שצריך לדעת איזה צבעים מחמיאים. מה יותר מתאים ללבוש, איזה סוג איפור הולך עם מה. לחברה / לבת / לבן ולחבר.
 
18.שפת גוף ביציאה - טיפים על משיכה דרך שפת גוף, איפה כדאי לשבת בבית קפה, משמעות של מחוות גוף ברושם ראשוני, להתחבר לשפת הגוף שלך.
 
גימיקים ליום הולדת 18
ישנם גימיקים שיכולים להדליק, לשדרג ולהעצים את האווירה לשמחה ואפילו קצת ילדותית. לפניכם 18 רעיונות על פי אביזרים לאירוע, מזכרות ומתנות, קישוטים לדקורציה מפתיעה, גימיקים להפעלות המוזמנים/ות.
 
1.כדור סיני פורח- כדור שמדליקים אותו והוא נוסק למעלה. אפשר לקנות 10 כאלה. מתאים לאירוע המתקיים בחוץ.
 
2.סטייק לייט צבעוני -  משדרג כל אירוע שמתקיים בלילה. במיוחד מתאים לריקודים בלילה.
 
3.שרשרת הוואי – מתאים מאוד למסיבות בריכה וים אפשר לשלב עם משקפי שמש והכיתוב 18.
 
4.משרוקיות – רצוי לחלק בזמן שהמוזיקה בשיאה או שהחברים/ות מתחילים להתעייף וצריך להעיר. אותם.
 
5.כובעי פלסטיק – ניתן לבחור בכל מיני צבעים להופעה פחות רשמית.
 
6.קונפטי – ברגע שבו מוכרז באופן רשמי כי בעלת / בעל השמחה בני 18.
 
7.שרשראות דגלים – עם הכיתוב מזל טוב  HAPPY BIRCDAy
 
8.חצאית לשולחן – כדי שהשולחן יראה מעוצב הרבה יותר טוב וודאו שחצי מרגלי השולחן גם יכוסו.
 
9.בלוני הליום – כמובן עם הספרות אחד ושמונה. ובכלל בלונים משדרגים כל אירוע.
 
10.שיר במתנה -  בו החברים/ות קרובי/ות המשפחה יתכנסו לאולפן הקלטות וישירו שיר לכבוד יום ההולדת. ניתן לקנות
גיטרה לחבר/ה שתמיד רצו אבל לא קנו.
 
11.קיר טיפוס / מתנפחים  - מגלשת חבלים, מגלשת קצף ועוד לחוויה רטובה ומפעילה.
 
12.עוגת בצק סוכר – מפוסלת בהתאם לתחביב / שריטה של חתן/כלת השמחה.
 
13.בר מתוקים – מפלי שוקולד, סוכריות גומי על קיסמים, בר נע ע"י אופניים / תלת אופן שדרכו ניתן יהיה לעבור בין
האורחים/ות. אפשר לקחת מריצה ולתת לכל חבר/ה לעשות סיבוב בין החברים/ות.
 
14.דוכן סנקון – מכונה המכינה פתיתי שלג בצורת כדור לכוס ועליו מוזגים תרכיזים.
 
15.צלם מגנטים – משאיר מזכרת חשובה. שאלו תוך כמה זמן התמונה דוהה ואם יש המלצות של לקוחות שהמגנט נמצא
10 שנים על המקרר טפו טפו טפו.
 
16.תאי צילום – החברים/ות מצלמים את עצמם בפוזות או עם אביזרים נלווים על רקע של תמונה אקזוטית ומקבלים תמונה
מודפסת. הולך טוב היום בבר/בת מצווה.
 
17.ברכה ב-  SMSעל מסך -   התחיל באולמות וגני אירועים בו החברים/ות והמשפחה מסמסת ואפשר לראות את הברכה על גבי מסך. היום יש פתרונות טכנולוגים כך שתוכלו לקבל סיסמא לאתר החברה ולעלות דרכם.
 
18.בר אקטיבי / בר פסיבי – עם הרבה מאוד שייקים, משקאות וקוקטיילים קרים ומענגים. יש אפשרות שמהבר יביאו את השוטים ישר לרחבת הריקודים (אקטיבי) או שהם יגיעו לבר לשתות.(פסיבי)
 
רעיון למתנה מקורית אספו שמונה עשרה מתנות קטנות וביום ההולדת פתחו כל אחת מהן:
 
1.הוברבורד -  הלהיט לנסיעה תוך פיתוח שיווי משקל.
 
2.עיתון מלידה - קניית עיתון שלם ומקורי עם התאריך שבו נולד הבן/ הבת החבר/ ה. בעלות של כמה מאות שקלים.
 
3.חביית יין – ניתן לקנות חבית יין לחדר הפרטי בבית. ניתן לעשות מילוי חוזר.
 
4.סדין וכריות עם כיתוב –  תמונות או כיתוב המוטבע על הסדין והכרית.
 
5.מתנות ללבוש – קניתם עניבה, חולצה, מכנס, שמלה, חצאית, תחתונים, שלפו תמונה של כלת / חתן יום ההולדת
מהסמארט פון, הדפיסו ו והבליטו את הבגד והדביקו על העטיפה.
 
6.מתנות לגוף – קרם פנים גם לגבר!! קרמים לרגלים,  צמיד וטבעת לרגל, קרם ידיים, מסיכת פנים, מסיכת שיער. ניתן
לעשות  ציור גוף עם חיצים לאיזה חלק מהגוף המתנה מיועדת. .
 
7.מתנה לכל חוש – ישנם שישה חושים כך ניתן לקנות בושם (חוש הריח), דיסק (חוש השמיעה), שרשרת (חוש המישוש), שוקולד (חוש הטעם), פרוטרט (חוש הראיה), קלפי פוינט אוף ויו (לחוש השישי).
 
8.גיפט קארד- כך כל אחד/ת יוכלו לקנות את המתנה המתאימה ביותר.
 
9.מכונת אספרסו – לענייני טעם הקפה מבין החברים/ות.
 
10.מגזין מעוצב באופן אישי – ועליו תמונות ילדות בסגנון חיים שכאלה..
 
11.דיוקן אישי – ציור מחמיא של דיוקן הפנים של חתן/כלת השמחה. לבחור/ה בעלת אגו גדול.
 
12.קפסולת זמן – קונים מיכל מתכת שניתן לסגור אותו. מכניסים מתנות קטנות, תמונות, ברכות, סוגרים ומחליטים על מקום שמחביאים אותו. בתום השירות הסדיר או הקבע מגלים היכן ומה יש. כדאי לצלם מה מכניסים למיכל בכל מקרה.
 
13.לכל תכונה מתנה – עשיית מתנה באופן אישי שלכל תכונה מוצמדת מתנה לדוגמא מי שאוהב לישון קונים לו שעון מעורר דיגיטלי.
 
14.איפון / אנדרואיד במודל וזיכרון החדש – אוספים מכל החברים/ות כסף ומשדרגים לחתן/ כלת השמחה את הנייד או מוסיפים זיכרון..
 
15.מתנה שלא רוצים – קנו מתנה שבחיים הם לא היו רוצים לקבל לדוגמא "ויברטור" בלי פתק החלפה.
 
16. תיק מטעין – גם אם הסוללה נגמרת התיק מלא באנרגיה להטענה.
 
17.שולחן פינג-פונג – מתנה לגבר התחרותי.
 
18.מתנה לרכב -  מטען שממלא את המצבר, ערכת ניפוח גלגל, ספריי לתיקון פאנצ'ר.
 
 
מה לזכור לעשות ליום האירוע
 
1.ערכו רשימה מדוייקת של כל הדברים באחריותכם ובאחריות בעלי/ות המקצוע ולעשות להם תזכורת.  
 
2.כתבו לוח זמנים קשיח לפי התכנסות, כיבוד, ברכות, הופעה/ הפעלה הרצאה וסיום.
 
3.העצילו סמכויות מאוד חשוב כדי שלא תעשו הכל לבד אפילו אם אתם סומכים רק על עצמכם/ן.
 
4.חשוב מאוד שיהיה גיבוי למצגות, סרטוני ווידאו, קליפ. לא לשכוח להכין מערכת קריוקי חלופית.
 
5.באותו יום תנוחו בצהרים גם עם אתם מלאים באנרגיה, שמרו אותה לערב.
 
6.הוציאו את הרכב כדי שהאומן / ית חברים/ות קרובי/ות המשפחה יוכלו להחנות במקומכם
 
7.אל תשכחו להודות  ולפרגן לעצמך על כל הארגון
 
לחצו וקבלו אוסף רעיונות ליום הולדת 20
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
יום גיבוש לעובדים- workers DAY party
מנהל/ת רווחה ומשאבי אנוש! הפקת יום גיבוש כיף לעובדים מצריכה בחירת פעילות מחברת ושוברת שגרה, שתשמח ותפנק. לפניך מבחר רעיונות אופטימליים לבחירת הופעה, הרצאה, סדנא, אטרקציה, הפעלה, שיותאמו לקונספט האירוע ולאופי העובדים והמנהלים..
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.