אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
יום הולדת שבעים לאמא, לאבא, לסבא ולסבתא. לפניך 70 רעיונות להפקת אירוע ססגוני. החל מבחירת מקום, כיבוד, רשימת מוזמנים/ות  הופעה, הפעלה, הרצאה, אומן, מרצה ומנחה.
 
סביב יום הולדת שבעים יש הרבה ציפיות הן מצד המשפחה ולפעמים מצד האמא והאבא שהיו רוצים אירוע משמעותי. הפקת יום הולדת שבעים מצריכה: רשימת אורחים, מקום, כיבוד, תוכן, זה הכל. ככול שתהפכו את הדברים לפשוטים הם יהיו כאלה. טפלו בכל נושא במקביל או בכל יום תתרכזו במשהו אחר.
 
הפקת רשימת מוזמנים/ות
ערכו רשימה של כל האנשים שיעשו טוב לאמא או לאבא. אלה שהם היו רוצים לראות אותם ביום הולדת, אם מדובר על מסיבת הפתעה אז כמובן שמירת הסודיות היא חלק חשוב. אם לא מדובר במסיבת הפתעה ערכו רשימה ובקשו מההורים לאשר אותם במיוחד אם מדובר בבית עם רקע "פולני". אל תשכחו את החברים/ות מבית הספר, תיכון, צבא, קבוצת ספורט, מקומות עבודה, כאלה שנסעו איתם ביחד לחו"ל ועוד..
 
בניית תקציב
על פי הקונספט שתחברו וכמות האורחים/ות תצטרכו לנהל את התקציב למסיבה. בדרך כלל התקציב יכלול אחד מהדברים הבאים: כיבוד, הופעה, מתנה, מקום, עוגה. ככול שהאירוע יהיה יותר גדול תצטרכו יותר תקציב. אם אתם מזמינים קייטריניג / מקום התשלום לא חייב שיהיה רק עליכם. אפשר לבקש סכום מסוים מהאורחים/ות לשיקולכם ובהתאם לעדה שאותה אתם מייצגים ולנהוג.
 
פתיחת קבוצת פיסבוק או ווטס אפ
אם מדובר על במגזר החרדי אז זה כלל לא רלבנטי עקב הניידים "הכשרים" ועדין ניתן לשלוח הודעות אס אמ אס. כיום הרבה מאוד אנשים בגיל 70 התחברו לפיסבוק. בסופו של דבר שהשכל הישר יקבע  מה יהיה לכם ולאורחים/ות יותר קל. היה ופתחתם קבוצת ווטס אפ תסמיכו עוד אדם או שניים להיות מנהלים/ות בקבוצה וכך הם יוכלו לצרף את החברים/ות שלהם.
 
קביעת תאריך לאירוע יום הולדת
פתחו יומן ותראו שאין איזה שהוא חג חילוני או דתי. התאריך צריך להיות מתאים לרוב המוזמנים/ות, ולאומן/ית ולמקום. זה בעצם משלוש שאתם צריכים/ות לפצח. קבעו מה חשוב לכם יותר ולפעמים אין מה לעשות וצריך להחליט אם מוותרים על האומן, או בחורים מקום אחר שמתאים לתאריך. כידוע עד עשרה אחוזים מהמוזמנים/ות לא יגיעו לאירוע. בדרך כלל התאריך הנהוג לאירוע הוא בסוף שבוע סביב ימי חמישי, שישי שבת.
 
עיצוב הזמנת ליום ההולדת
שליחת הזמנה ליום הולדת תהפוך את האירוע ליותר רשמי. זה דבר שיראה שאתם מפיקים ברצינות. אם יש קרוב/ת משפחה שהם בתחום בקשו מהם להפיק הזמנה דיגיטלית. במידה ואתם לא מפחדים מקצת טכנולוגיה ישנו אתר בשם ANIBA  שניתן בחינם להפיק הזמנה.
 
הכנת קליפ ליום הולדת 70
האפשרות הקלה ביותר היא להזמין חברה שתעשה קליפ מושקע. אין גבול לדמיון. ממליץ מאוד גן לעשות קליפ שיהיה גם לדורות הבאים אבל לא חובה דווקא להעזר בחברת הפקה. יש חברות שיכולות לצלם קליפ בשלוש מאות שישים מעלות אבל זה לא חובה. מספיק שיש נכד/ה בן /בת שיודעים לעבוד עם על תוכנת "מוובי מיקר" אוpower point" " כדי להפיק קליפ מכבד ומשעשע.
 
ניתן לבקש מאנשים לצלם את עצמם מספרים על מקרה משעשע שהייה להם עם חתן/כלת השמחה. ניתן להעביר בקבצי ווטס אפ. באמת היום זה יחסית הרבה יותר קל מבחינה טכנולוגית. בסוף התהליך שכל קבלת החומר המצולם, צריך לארגן לפי סדר את הסרטונים, להוסיף מוזיקת רקע וזה רוב העובדה. לא לפחד מזה. כמעט כל אחד ואחת יכולים/ות לעשות זאת או שנסו לאתר מי כן יכול/ה. שלמו אפילו סכום סימלי. טיפ מורה או מנהל/ת בית ספר בעלי/ות ניסיון בתחום.
 
הפקת שיר ליום הולדת
הפקת שיר אישי לימי הולדת הוא לא מסובך. ניתן לבחור שיר ידוע ועדכני או שיר שבעל/ת השמחה אוהבים. על הפלטפורמה הזאת צריך לבנות בתים ופזמון עם תוכן מתאים לחתן/כלת השמחה. כדאי מאוד להעזר במישהו במשפחה שיש לו כישרון כתיבה. לאחר חיבור השיר ניתן לעלות זאת באפליקציה או ב-פאוור פוינט דרך המחשב.
 
משחק טריוויה ליום הולדת 70
אחד מהמשחקים הנפוצים ביותר הוא משחק הטריוויה שבו המשפחה והחברים צריכים לענות תשובות נכונות לגבי חתן או כלת השמחה. כיום בעידן האפליקציה זה פשוט. נכנסים לאתר KAHOOT בונים את השאלות ולאחר מכן בהתאם לקוד כל אחד ואחת יוכל להיכנס ולהשתתף במשחק. חשוב שיהיה מסך טלוויזיה גדול.
15 שאלות נפוצות על בעל/ת השמחה שאתם צריכים לתת 4 תשובות אפשריות:
 
א.באיזה חיל הם שרתו בצבא.
 
ב.היכן הם נפגשו / הכירו (לנשואים)
 
ג.מה המאכל האוהב
 
ד.בכמה מדינות הם ביקרו בעולם
 
ה.מה הדבר שהכי מרגיז
 
ו.איפה הייתה העבודה הראשונה
 
ז.מי השכן הכי נחמד בשכונה
 
ח. מי חבר/ת הנעורים הכי משמעותי עד היום
 
ט.כמה עבודות הוחלפו במהלך השנים
 
י.איזה חפץ הם היו לוקחים לאי בודד.
 
כ.איזה תכונה טובה הכי מאפיינת
 
ל.מה שמו של בית הכנסת שעלה לבר מצווה
 
מ.מה שם התיכון שבו למד/ה
 
נ.תוך כמה זמן עבר/ה לגור דירה עם הבעל/האישה האחרון
 
ס.מה הדבר שגורם להיות הכי מאושר/ת.
 
כתיבת ברכה ליום הולדת
 
האמינו לי כל אחד/ת יכולים לכתוב ברכה. ברכה ליום הולדת שבעים צריכה להיות כזאת שתגרום לתחושה טובה, להתרגשות קלה. לא חייבים להקריא את הברכה בפני כולם. כל מה שצריך בברכה שתהיה התחלה אמצע וסוף. אז בואו נתחיל
 
התחלה –  פתיחה עם זיכרון שקשור לעבר
 
זיכרונות ילדות - התחילו בזיכרון מרגיז, מלחיץ משעשע שהיה לכם, ספרו סיפור פיקנטי, קוריוז שחלק מהאנשים לא יודעים או שכחו על חתן / כלת השמחה. סיימו במילים והיום....
 
תכונות אופי - רשמו לפניכם מהם תכונות האופי הדומיננטיות של כלת/ חתן השמחה. מהם תכונות אופי שהם אינם אוהבים אצל אנשים אחרים ואלה שכן. מהם הצבעים האוהבים עליהם. רשמו
 
הישגים וערכים – כתבו על ההישגים, הצלחות והערכים של  אמא או אבא סבא או סבתא. אפשר לתת אנלוגיה של אז ... והיום.
 
אמצע - תודות ואיחולים
 
התוודאו – על הקשר ביניכם, צטטו שיר מיוחד שמתחבר לבעל/ת השמחה,
 
הזכירו – אירוע מכונן, אישיות היסטורית ומעצימה שקרובה או קשורה ליום ההולדת. אנשים שבעל/ת השמחה מעריצים.
 
הודו- להורים, ליקום, לאלוהים שהפגישו ביניכם, הודו על דברים שנעשו במיוחד בשבילכם.
 
 
סוף- במשפט מעודד ומעצים
 
ציטוטים – ניתן להשתמש בציטוטים משירים, סיפורים או שבעל/ת השמחה משתמשים. "לקום מחר בבוקר עם שיר חדש בלב".
 
ביטויים – שימוש בביטויים עם משמעות כמו "שקשת תלווה אותך בכל ימות השנה"
 
ציורים – אם יש לכם כישרון ציור. ניתן לצייר "לוגו" המתאר את אישיותו הכובשת.
 
שלחו את הברכה לחבר או חברה שיקראו וייתנו חוות דעת מעצימה. תמיד תוכלו לרשום "למרות שכישרון הכתיבה שלי כרגע לא חזק החלטתי לרשום ברכת יום הולדת".
 
 
בחירת מקום לאירוע
המקום צריך להכיל את המוזמנים/ות ולתת פתרון להופעה ולכיבוד. יש לו תפקיד חשוב ליצירת אווירה טובה ומחברת. לפניך רעיונות אופטימליים:
 
1.בבית – בסלון או בחצר. הייתרון הוא בכך שכולם יודעים איך להגיע. חשוב באותו יום לבקש מהשכנים להחנות יותר רחוק כדי שאנשים לא יסתבכו מבחינת חנייה. זהו חיסכון עלות של שכירת מקום. החיסרון הוא שצריך לנקות בסוף, לעיתים צריך לאלתר כשיש מספר גדול של מוזמנים/ות והמקום קטן.
 
2.ווילה – טרנד אופנתי שבו משכירים ווילה בצפון, בדרום, מרכז כאשר המשפחה והחברים מגיעים ויכולים לישון. היתרונות: בווילה יש פינוקים החל מ בריכת שחיה, ג'קוזי ועד שולחן סנוקר. ניתן לשכור במקום שיהיה נוח לרוב האורחים/ות להגיע.
חיסרון זה העלות הנלוות.
 
3.לופט – חדר יוקרתי שבו יש פינוקים כולל מקרן, בידורית וכו.. החיסרון לא ניתן לישון בן בלילה.
 
4.צימר – כל המשפחה או החברים משכירים צימרים במתחם אחד וחוגגים בחוץ על המנגל. הייתרון מתאים מאוד לקיץ והחיסרון פחות מתאים בחורף. אלה אם מראש קבעתם מסעדה או מקום לחגוג בערב.
 
5.חדר קריוקי – לבעל/ת שמחה שאוהבים לשיר. ישנם גדלים שונים של חדרים. האווירה טובה. ניתן להזמין כיבוד למקום. והיום חדרי קריוקי לימי הולדת פרוסים בכל הארץ.
 
6.חדר מילוט – תחשבו על זה.. מתנה עם כמה חברים טובים שיצטרכו לפתור מספר חידות בחדר כדי לצאת. מתאים למספר מועט של חברים/ות. ואם ללכת עד הסוף, לאחר הפעילות ניתן לבדוק אם יש חדר גדול להמשך מסיבת יום ההולדת.
 
7.אולם קולנוע ביתי – כיום ניתן להשכיר אולם קולנוע ביתי לאוהבי/ות סרטים. לחילופין להזמין לסרט Vip  שבו החברים/ות הקרובים/ות יוכלו ליהנות ביחד מסרט כולל כיבוד.
 
8.חדר פרטי במסעדה – בהתאם לכמות המוזמנים/ות צריך לבחור את המסעדה. בדקו כמה עולה "דמי חליצה" אם בכוונתכם להביא בקבוק יין / שמפניה מהבית.
 
9.אוהל בדואי – זה יכול להיות "גליק מדליק". אם אמא או אבא אהבו בילדותם את הים למה לא להחזיר אותם לשם אבל הפעם עם אוהל מפנק וקייטריניג משובח יחד עם כל החברים.
 
10.אירוע ביקב – לאוהבי המשקעות האלכוהולים ניתן להזמין אירוע ביקב שבו יש גם מקום לחגיגת יום הולדת
 
11.יאכטה – דמיינו שייט ביאכטה של המשפחה הקרובה כאשר הנוף בלילה מרהיב מהספינה. החיסרון הוא כמובן בחילות למי שרגיש/ה. יש להגיע בלבוש נוח.
 
12.ספא –  להורים שאוהבים להתפנק אפשר לסדר להם ולמספר מצומצם של חברים טיפול פנים, מסג' או כל דבר אחר.
 
13.אולם אירועים – כאשר יש מספר רב של משתתפים/ות הפתרון הוא השכרת אולמות אירועים למסיבות. הדבר החשוב ביותר הוא להשוות מחירים במיוחד בכל הקשור למנה.
 
14.חדר בבית מלון – נותן פתרון הן למקום להופעה והן לארוחת ערב שאפשר לאכול. כמובן שהעלויות עלולות להיות גבוהות והשוואת מחירים חייבת להעשות.
 
15.מועדון / מועדון דיירים– אם יש לאבא או לאבא מועדון שהם אוהבים לבלות עם החברים/ות נסו לסגור אותו למענם.
 
כיבוד ליום הולדת 70
שבע עצות מקדימות לאפיון כיבוד מתאים בדגש על האורחים/ות:
 
1.ספרו - כמה אורחים/ות מוזמנים/ות ולהוריד 10 אחוז מהם.
 
2.נציגות מגזרית – מי הם האורחים/ות שלכם ( חרדים, רוסים, דתיים, ערבים).
 ארוחה כשרה, לא כשרה, גלאט כושר ועוד..
 
3.איפיון רגישות – יש לדעת  או לברר מי מהאורחים/ות רגיש לגלוקוז, צמחוני,
טבעוני וכו..
 
4.שעת יום ההולדת - לא חובה בלילה להגיש מאכלים "כבדים לעיקול" כמו בשר אדום
 
5.יום האירוע – בסוף השבוע יש נטייה לאכול יותר מאשר באמצע או תחילת השבוע.
 
6.נציגות צעירה או מבוגרת -  מוזמן צעיר יכול לאכול כ-200-300 גרם מנת חלבון ובין כ-200 גרם מנת פחממות. לארוחה בשרית על האש לאישה או לגבר (אדם בוגר) צריך להכין כ- 300 גרם בשר.
 
7.נציגות מגדרית – יותר נשים בוחרות בארוחה חלבית, ויותר גברים בארוחה בשרית.
 
8.מה טעים להם -רשמו מה היו רוצים לאכול בעל/ת השמחה באירוע ... או מה הם אוהבים לאכול. 
 
בחירת כיבוד הלכה למעשה
ככול שיש מנות מגוונות הן יגמרו מהר יותר ויקצרו שבחים רבים על פי השאלה "איך הכנת את הרוטב המדהים לצלי?"  לפניך רעיון לסוג הכיבוד / הארוחה בהתאם לקטגוריות מובחרות:
 
א.פלטת ירקות ופירות – ירקות חיים, ירקות קלויים, סלט מדגנים, סלט פירות
 
ב.מאפים –  סוגי לחמים, סוגי פיצות, לזניה, קישים, פסטה, רביולי, ניוקי,
 
ג.פלטת דגים וגבינות –  סושי, פירות ים, גבינות קשות, גבינות רכות, דג סלומון
גדול,
 
ד.בשרים – פלטת נקניקים, בשר צלוי, עוף, כבש, בקר
 
ה.קינוחים – קינוחי חלב, פרווה, עוגות רטובות, עוגות יבשות, מאפינס, פנקייקס,
 
מתוך חמש הקטגוריות העיקריות בחרו לפחות ארבע וכך תגוונו את האוכל והוא
יטעים ליותר אנשים.
 
 
סגנון הגשת האוכל
 
א.מזנון / בופה – כשיש מקום שהוא קטן הפתרון להניח את הכיבוד במקום מרכזי וכל אחד ואחת לוקחים/ות אוכל או אוכל רטוב המצריך צלחת וסכום או אוכל יבש שלא מחייב סכום.
 
ב.ארוחה בשרית או חלבית סביב השולחן – באכילה סביב שולחן נוצרת "אינטימיות".  בחירת ארוחה בשרית נחשבת ככבדה יותר ואילו ארוחה חלבית כקלה יותר.
 
ג.ברביקיו – בכל גיל צליית בשר היא טעימה לחיך במיוחד אם יודעים כיצד לבחור את הבשר ואיך לצלותו. . בחירה נכונה של בשר אדום טרי צריכה לעשות כאשר לוחצים עם האגודל על הבשר ונוצר שקע שנשאר מספר שניות זאת אינדיקציה אחת שהבשר טרי. אינדיקציה שניה היא שצבע הבשר "חום מלוכלך"
.
אם קניתם/ן את הבשר באותו יום כדאי להקפיא למשך שעתיים ולהכניס למקרר ולהוציא כשעה לפני האירוע כדאי שהבשר יהיה בטמפרטורת החדר. קשר עם הקצב תמיד יכול לעזור בקבלת בשר יותר טרי. עדיף לאכול את הבשר לפני האלכוהול.
 
טיפ – כדאי למצוא מישהו / מישהי "שימנגלו" ובכך יחסוך ממכם את הצורך לעבוד ליד המנגל במקום להיות עם האורחים.
 
ד.קייטריניג-  בחירת חברת קייטריניג ליום הולדת תעזור לכם להיות עם האורחים/ות ולא בהגשה. ניתן להזמין מלצר/ת שיגישו את האוכל. הדבר החשוב הוא לקחת מספר הצעות מחיר ולבדוק כמות ואיכות הכיבוד והמחיר מול המתחרים. אל תחששו לבקש מכתבי המלצה. קראו מהו "אמת השירות" של החברה. ככול שתציגו את הסטנדרטים שאתם רוצים ותערכו תאום ציפיות כך מקטינים את הסיכוי לטעות. אם מזמינים אתכם לטעימות תלכו.
 
ה.חדר פרטי במסעדה -  המלצה, אם יש לכם הרבה אורחים שאתם רוצים לחבר ביניהם בקשו "שולחן אבירים". עמדו על כך שיגידו לכם מה מקסימום המקומות שניתן לשבת. יש לברר לגבי "דמי חליצה" אם אתם רוצים להביא שמפניה או יין מבחוץ. אופציה היא שהמנות הראשונות והאחרונות יהיו על חשבונכם וכל אחד/ת ישלמו על מנה עיקרית. לגבי הטיפ לשיקול דעתכם מי ישלם..
 
ו. הזמנת שף / שפית – כאשר הבישול / האפייה ייערכו "און ליין" בתוך הבית. כך גם לומדים רזי בישול חדשים וגם לא צריך להכין את הכיבוד.
 
ז. ארוחה בבית –  אם יש רצון מצד המשפחה והחברים/ות להביא כיבוד. ערכי רשימה על פי המפרט פלטת ירקות ופירות,  פלטת דגים וגבינות, מאפים, בשרים, קינוחים, שתיה קרה / תוססת,  ובהתאם לעצות הבאות:
 
עצה תכנון הגשת הארוחה
 
1.יש לעשות "רשימת חימום" שבה תדעי איזה מנה צריך לחמם קודם ועל כמה מעלות.
 
2.האוכל הקר רצוי שיהיה בחזית שיצא ראשון ויפנה מקום לאוכל החם.
 
3.מה שניתן להכין מספר ימים לפני כמו בישול או אפייה עדיף וכך תרוויחו אנרגיה וכוח ליום האירוע.
 
4.לוחות זמנים – יעזרו לא לשכוח את "הלזניה במקרר"
 
5.אם כל אחד/ת מביאים דברים עדכני מראש איפה הם צריכים להניח אותם.
 
בחירת שתייה ליום הולדת
לאכוהול תפקיד חשוב במסיבות ימי הולדת שבעים משלושה טעמים:
 
1.אלכוהול מסמל שמחה וחגיגה 
2. מוריד מחסומים לטוב ולרע.  
3.אלכוהול כמו יין מחזק את הזיכרון ושומר על הלב.
 
קניית אלכוהול מתאים מצריכה איפיון של המוזמנים/ות וסוג המסיבה.
 
אפיון האורחים/ות- אם מראש יש מגזר או אנשים שאוהבים לשתות כדאי לתת מחשבה ולהשקיע יותר ברכישת אלכוהול משובח. מוודקה ועד ערק.  מצד שני אם לחלק מהמוזמנים אולי יש רמות סוכר גבוהות ולכן אין טעם לקנותXL  ומשקאות אנרגטיים ועדיף להשקיע במשקה וויסקי או וודקה במחיר יותר גבוה. אם יהיו אורחים צעירים יותר לכן כדאי לקנות מספר בירות, טקילה, ספרייט עבור הדור הצעיר
 
סגנון המסיבה- לסגנון יש תפקיד בכך שהיא שככול שהיא יותר "חופשית" לדוגמא מביאים רקדנית בטן, יש ריקודים מן הסתם יש נטייה לשתות יותר.  
 
הרמת כוסית – שמפניה אחת אם מורידים אותה לכוסות קטנות היא יכולה להספיק ל50 איש לפחות. כדי לעשות טויסט ניתן להרים כוסית עם קאווה, למבורסקו.
 
כמות היין – בממוצע כארבעים עד 45 אחוזים שותים אלכוהול באירועים בממוצע של כמאה חמישים מ"ל. אם תכפילו בכמות האורחים/ות תוכלו לדעת כמה בקבוקים לקנות.
 
טיפים – כדאי לקנות את המשקאות קרוב ליום המסיבה. וודאו שהאלכוהול כשר במיוחד אם קהל דתי/ חרדי. כדאי לקנות מיבואן רשמי ולשאול לגבי "חבילה" או "מבצעים". בדקו עלות של בקבוק וחצי אלכוהול על כל שולחן או בר אקטיבי מה יותר משתלם.
 
יין למסעדה – כדאי לבדוק כמה עולה דמי חליצה אם אתם רוצים/ות להביא "יין מהבית" למסעדה  .
 
אדום או לבן – נהוג היה שיין אדום מתאים לסעודה בשרית ויין לבן לחלבית. לאוהבי השתייה האלכוהולית מומלץ להגיש בכוסות בעלות "קערות רחבות" שיביאו את היין עד לחייך. יין אדום עם כמות רבה של "תוסף טאנינים" כדאי שיהיה מוגש עם כוס צרה יותר בחלק גופה העליון בעוד שיין אדום בטעם חומציות או פירות חזק כדי להגיש בפתח רחב כדי שהדבר יפחית את החומציות שבבלטות הטעם בקצה הלשון.
 
בירה – מסתבר שגם בגיל שבעים אוהבים לשתות בירה! בירה קרה וצוננת מתאימה במיוחד בלילות הקיץ החמים.
 
סדנת אלכוהול – בכל שלב בחיים אפשר ללמוד ובמיוחד כשיש פרטנרים/יות. חידושים בתחום היין וחידושים בתחום האלכוהול בכלל יכולים תמיד להוסיף למפגשים בעשור הקרוב. וכך גם האורחים יוכלו ליהנות "משוט" אלכוהולי משובח.
 
הפעלה / סדנה ליום הולדת שבעים
ההבדל בין סדנה להרצאה שהרצאה היא יותר סטטית. המוזמנים/ות ישובים/ות ומקבלים מידע מצחיק, מעצים, מרתק בישיבה על הכיסא.
 
סדנה זאת הפעלה "פאר אקסלנס" לימי הולדת. האורחים/ות הם שותפים ולוקחים חלק בפעילות. הזמנת מפעיל / מפעילה ליום האירוע מתאימה לקהל שהוא יותר דינאמי, שיש הכרות גדולה למשל רק משפחה או רק חברים או גם וגם ובתנאי שיש הכרות טובה. אופציה שנייה היא לבחור הפעלה שיש לה נושא משותף למשל גרפולוגיה, סדנת צחוק, סטיילינג, סקסולוגיה שהנושא עצמו יתפוס. אפיינו את הקהל שלכם האם הוא "אקטיבי" או "פאסיבי".
 
טיפ להזמנת סדנה - כאשר מוזמן מפעיל לעשות פעילות לאורחים/ות ואין הכרות מקדימה ביניהם יש לידע מראש למשחק הכרות ושבירת קרח אם צריך.  סדנה בבסיס שלה מתאימה לעד 35 אנשים. חשוב להתייעץ ולתת כמה שיותר פרטים על האורחים/ות, מגזר, מגדר, הכרות מוקדמת ומה הציפיות שלכם.  לפניך מספר רעיונות לסדנאות ליום הולדת:
 
1.סדנת צחוק – בכל גיל ובכל מצב כדאי לצחוק. סדנאות צחוק נערכות לגילאים עשרים ולגילאי שמונים, לתוששים/ות וצעירים/ות. יש מרכיב אחד חשוב והוא שדרך הפעלה אנשים מדבקים אחד את השני בצחוק מתגלגל. ערך מוסף הוא שניתן להכניס את הצחוק כחלק מאורח חיים. ההפעלה מאוד דינאמית ומצריכה את הפעילות של כולם.
 
2.סקסולוגית – סוף סוף הילדים עזבו את הקן. הנכדים מגיעים מתי שסבא וסבתא "מחליטים" אפשר לעשות אהבה, איפה שרוצים, מתי שרוצים ולגבי הגיל? סקסולוגית כבר תשכנע שהכול מתחיל "בראש". ובכל גיל מצב יש מה ללמוד ולאן לשאוף. על אותו עקרון אפשר להזמין סדנאות למגע ומסג'ים בו ילמדו איך נוגעים נכון בגוף.
 
3.גרפולוג / גרפולוגית – כתב היד הוא סיפור החיים של ההורים, האורחים/ות, סבא וסבתא. בפעילות תחשפו למגוון נושאים מרתקים, משעשעים דרך כתב היד, חתימות, ציורים ושרבוטים. החל מזוגיות ועד לשכן "החופר", ומי מתאים להיות בוועד.
 
4.סטייליניג / שפת גוף –  למראה החיצוני שלנו ולשפת הגוף תפקיד חשוב איך תופסים אותנו ומה אנחנו משדרים. אם אמא אלמנה או אבא גרוש וצריך לצאת "לדייט" זה בדיוק הזמן "לתזכר" ולתת טיפים בעניין. כמובן שגם הנכד / הנכדה ילמדו דבר אחד או שניים על מחוות גוף, שכנוע ועמידה אפקטיבית מול קהל או מצלמה. אחד מהפעילויות הנחשבות היא הכנת בושם או סדנת שופינג. ומה לגבי ציורי פנים?. כך אפשר יהיה "לסנג'ר" את סבא וסבתא למסיבות יום ההולדת של הנכדים בני שנתיים עד שש.  אפילו סדנת תפירה חצאיות והכנץ חמאות לגוף יש.
 
5.סדנת ריקוד- אם בעבר או בהווה אמא, אבא, סבא, וסבתא אהבו לרקוד ניתן להזמין להם סדנאות ריקוד שבו הם ילמדו צעדים בסיסים או מתקדמים החל מפסדובלה מספרד ועד זומבה והיפ הופ "המוזיקה השחורה". גם הזמנת רקדנית בטן יכולה לתרום לאווירה ססגונית ומיוחדת ולמי שחיי את הריקוד אפשר להזמין כוריאורגף שיחד עם הקהל יאלתר ריקוד שורות משותף או ריקוד זוגות חושני. ואם החתן והכלה בעניין של אפריקה ניתן להזמין "ריקוד אפריקאי".
 
6. סדנת אפייה / בישול / שוקולד – אם הסצ'נה הקולינארית היא באופיים של אמא ואבא, סבא וסבתא. ניתן להזמין שוקוליטר,,קונדיטור, שף שיגיע לאירוע וייתן כמה טיפים בתחומו. ככול שהקבוצה יותר קטנה יש אפשרות ממש לעשות סדנאות אפייה או בישול יחד עם האורחים/ות. כיום יש עשרות פעילויות בתחום, החל מסדנת להכנת ממתקים ועד סדנה לגידול ירקות בבית ואוכל טבעוני, בישול יפני של סושי או מקסיקני. בישול ללא גלוטן, סדנאות פסטה או בשר אדום ועד סדנת סלטים או פירות ואפיית לחם ופרעצל קדרות ומרקים וסדנת שמרים ופשטידות..
 
7.סדנאות מודעות עצמית – לאבא ואמא הרוחניים ניתן להזמין סדנת מדיטציה ודמיון מודרך, פלדנקרייז, פעילות בשיטת אלכסנדר, יוגה, אינטליגנציה רגשית, אסרטיביות, פאנג שוואי, טקס אינדיאני, סו – הם ריברסינג, סדנה לאיפור, איך עושים עיסוי ומסג' נכון, רפלקסולוגיה, פסיכודרמה, ניתוח של זיכרונות ילדות, פענוח חלומות, פוטותרפיה, כתיבה פרוזה, איך לשיר ולדבר נכון, סדנת אשראם וזן, כיצד לאלף תכלב/ כלבה שלך, שינוי הרגלים, דפוסי חשיבה, יצירתיות, קבלת החלטות, ניהול זמן, ניהול כספים נכון, שיפור זיכרון, נימוסים והליכות בשולחן,  ועוד..
 
8. מיסטיקה – אם חתן או כלת השמחה נמשכים לתחום הזמינו להם סדנת כירולוגיה, נומרולוגיה, אסטרולוגיה. כדור בדולח.
 
9.אומנות –  יש אנשים שאומנות זה חלק מהחיים שלהם. ניתן להזמין סדנאות עיסת נייר, ניפוח חרוזים מזכוכית, גילוף באולר, ציורי קרמיקה, תפירה, קליעת סלים, הכנת בלונים, חרוזים, אלבומי סקראפ, מנדלות, רישום, חימר, פיסול, צילום, בניית אדנית, צורפות, שזירת פרחים, מקרמה, קרמיקה, נגרות, ציור אינטואיטיבי, גילגולי נייר, קליגרפיה, דפוס משי, עיצוב תיק, עשיית צמות לנכדות והנכדים, גילוף חותמות, הפקת כרטיסי ברכה, יצירת קישוטי ורהיטי קיר, ציור בספריי, הכנות מוצרי ספא, הכרות עם הסימנים הסיניים, צביעה של בד יפני, סדנת כתיבה יוצרת, ציור על חולצות, ציור על רימונים,(מתאים לקראת ראש השנה), וואשי טייפ, הזמנת סופר סת"ם, פסיפס ועיצוב במוזאיקה, עיצוב תחפושות, זרי ראש, ללכת על חבלים, כתיבה פמינסטית ועוד.
 
10. סדנת אלכוהול ובירה – לחובבי היין ושתיית האלכוהול.. היתרון הגדול הוא שגם שותים וגם לומדים בו זמנית. מבירות ועד קוקטיילים, מיין ועד ערק. יין ישמח לבב אנוש גם ביום הולדת שבעים. אפשר לצרף סדנה להליכות ונימוסין בשולחן או סדנה לליקוט ענפי צבר וחרוזים. 
 
11.פאנג שוואי ועיצוב פנים-  מי שאוהב את תחום העיצוב סדנה כזאת יכולה לתת "גוון נוסף" לכל מה שקשור בעיצוב הבית וחיסכון בכסף, בעוד סדנת פאנג שוואי מתמקדת בשינוי והזזת חפצים כחלק משינוי בתפיסה ההוליסטית לגבי הבית וזימון שפע. דרך נוספת היא להזמין סדנה לבניית מנורת שולחן, יצירת גופי תאורה, יצירת קישוטי ורהיטי קיר, סדנה לשיפוץ הרהיטים, (למי שיש 2 ידיים שמאליות), סדנת ריפוד, הכנת סבונים טבעיים, צמחי סוקולנטים, וכמובן סדנה המסבירה איך לבנות בלי הרבה דאגות.
 
12.סדנה טכנולוגית –  טיפים סביב עולם הפיסבוק, לינקדאין, ווטס אפ והסייבר, צילום ווידאו ותמונות בסמארט פון, פוטושופ, פסקול לסרטים, בניית אתר WIX, אנימציה, סדנת קומיקס, בניית פרופיל, באתרי הכרויות סדנאות איך להיות DJ, ואפילו סדנה להטסת מטוס. ונהיגת מרוצים, כדי שאמא ואבא, סבא וסבתא יוכלו ללמד את הילדים/ות הנכדים/ות כמה "טריקים" בתחום.
 
אומן / אומנית ליום הולדת
 
התאמה נכונה בבחירת אומן / אומנית להופעה ליום הולדת יכולה "לשדרג" את האירוע. מופע טוב יהיה כזה שיותאם לטעם של האורחים/ות וחתן/כלת האירוע. פעם היה מוזמן "בדרן" והיום "אומן" לפחות חרוז נשאר. קבלו עצות לבחירת מופע / אומן / אומנית לאירוע:
 
1.שאלו כיצד המופע יתרום לאווירה ביום הולדת.
 
2.בקשו לקבל ניידים של ממליצים וממליצות
 
3.צפו בסרטי יוטיטב תחת ביטוי כמו "הופעה ליום הולדת 70" ולקרוא המלצות כתובות
 
4.ערכו תאום ציפיות והגדירו מה מטרת ההופעה עבורכם.
 
5.תנו כמה שיותר מידע על המוזמנים/ות.
 
6. בקשו לעשות ההכרות במהלך המופע בין האורחים/ות במידה וצריך.
 
7.על תהססו להיפגש לפני אם האינטואיציה שלכם מורה לכם.
 
 
מופע / הופעה ליום הולדת 70
 
מופע סטנד אפ ליום הולדת – הזמנת סטנדפיסט / סטנדפיסטית ליום הולדת הינו דבר שכיח. חשוב לבדוק שהתכנים מתאימים והאנרגיה של האומן/ית היא ברמה המתאימה. בררו מראש האם "צוחקים" על בעל/ת המסיבה. יש כאלה שכותבים עליהם סטנד אפ. שימו לב האם הבדיחות הם במינון הנכון ומתאימות.
 
אומן חושים – מטלפתיה ועד קוסם. נכון לא תמיד אורי גלר פנוי אבל אפשר לנסות. אם בעל/ת השמחה מתעניינים בתחום אין ספק שהם ייהנו. המטרה לוודא שאם יש כאלה שלא "מחוברים" לעדכן אותם מראש.
 
מופע דראג קווין -  כשגבר מתחפש לאישה, מתנהג כמו אישה יכולים לקרות דברים מאוד מצחיקים. ההופעה היא לעיתים וולגרית.
 
מספר / מספרת סיפורים -  לרתק את הקהל דרך סיפורים מצחיקים ומעצימים. מגורי אלפי הבן ועד יוסי אלפי האב ובכלל. מתאים לקהל שרוצה לשמוע ופחות להיות מופעל.
 
זמר / זמרת לימי הולדת -  ערב שירה בציבור ליום הולדת שבעים יכול להתאים למי שגדלו על שרלה שרון וענת שרוף. במיוחד עם חתן/כלת יום ההולדת אוהבים אותם או את הז'נר.
 
תקליטן - ערב קריוקי מצריך תקליטן / תקליטנית שיודעים "לווסת" מצד אחד את אלה שלא רוצים לרדת מהבמה ואלה שרוצים לעלות על הבמה. לפעמים מספיק בחור/ה בצבא או בתיכון שיכולים לקחת  על עצמם את התפקיד.
 
 
מרצה / הרצאה ליום הולדת 70
 
בחירת מרצה ליום הולדת צריכה להיות מתאימה לקהל. למשל במגזר החרדי כשיש רק נשים העדפה היא לאישה. אתם צריכים/ות לחשוב האם מין המרצה הוא ייתרון או חיסרון או שאין לזה משמעות. כיום דרך האינסטגרם, היוטיוב, פיסבוק אפשר לראות הרבה תמונות וסרטונים. לכו עם האינסטינקט שלכם ברוב המקרים זה עובד. אפשר לבקש שניים / שלושה ממליצים וממליצות ואפילו בקשו לראות מופע או הופעה ליום הולדת ובהתאם לקהל שדומה לקהל שלכם. (הרבה פעמים מרצה צריך להתאים את עצמו לקהל. שאלו היכן באותו יום של האירוע שלכם המרצה מגיע.  
 
בחירת הרצאה – הרצאות לימי הולדת צריכות להיות מותאמות לאורחים/ות שהוזמנו. חשבו מה יעניין וירתק את בעל השמחה ואת החברים/ות וקרובי המשפחה . שילוב בין השניים יהפוך את ההרצאה ליותר "נגישה" ומתאימה. אם לא תשתפו איזה הרצאה בחרתם אתם יכולים לשחרר "ספוילר" לקראת האירוע. לדוגמא אם בחרתם סקסולוגית אפשר לרשום בקבוצת הווטס אפ  "הולכת להיות הרצאה מאוד חמה".
 
מגוון הרצאות ליום הולדת שבעים
 
אורח חיים בריא – הידעתם שאפילו וויסקי מקטין את הסיכוי לחלות באלצהיימר?
 
איכות הסביבה – לאבא ואמא שנושא איכות הסביבה הוא נר לרגליהם, מחזור, שימוש חוזר, ניצול נכון של אנרגיה ועוד..
 
אומנות השכנוע –  עמידה אפקטיבית מול קהל, שפת גוף כחלק מהעברת מסר אפקטיבי.
 
אפריקה היבשת –להורים שתמיד רצו לנסוע לאפריקה אבל לא היה להם את הזמן.
 
אתיקה – לאנשים שקוד האתי מאוד מעניין אותם, והאם יש אתיקה בחיי הזוגיות.
 
אקטואליה- ניתוח המצב הפוליטי בארץ מפי מרצים ברי סמכה בתחום.
 
אינטליגנציה רגשית – סוגי אינטליגנציות ואיך זה קשור לשליטה על הרגש.
 
אסרטיביות – הגיע הזמן שבגיל שבעים סבא וסבתא יגידו לא לנכדים או לילדים וישארו בחיים.
 
בין ימין ושמאל – מתלבטים למי להצביע בבחירות הבאות" הביאו מרצה לתחום ממשל ופוליטיקה ותנו לבעל/ת השמחה שמתעניינים בתחום להיות מובילי השיח.
 
ביטחון – עברנו דרך ארוכה מאז מלחמת יום הכיפורים.  למי שאוהב/ת את נושא הביטחון הצבאי ולא הולך/ת לישון בלי לשמוע את יחזקאלי בערוץ עשר.
 
דרום אמריקה  בין ניקרגואה, ברזיל, פרו, ארגנטינה, אורוגואי מסתתרים ארצות אקזוטיות. להורים שרוצים לנסוע לשם זאת הזדמנות מעולה להתחיל להכיר את המקום ולקבל טיפים.  
 
הומור –  בעם היהודי יש כל כך הרבה הומור משובח. ההומור עוזר להתגבר על פחדים, מצבי לחץ ועוד. אפשר להזמין הרצאה מאלפת על הכנסת הומור לחיים.
 
העצמה למצוינות – הדרך שבה אנשים מובילים את עצמם לניצחונות, להגשמת מטרות כספיות או רוחניות.
 
העצמה נשית ומגדר – האם עדין צריך את שבירת תקרת זכוכית. תיאוריות בתחום, מה היום תפקידי האישה.
 
הורים וילדים – כיצד ניתן להבין טוב יותר את הנכדים/ות  כשדור ודור Y כבר "מזמן כבר לא איתנו"
 
חינוך וחברה – זוכרים את נושא "הדתה"? האם הוא הגיע גם לחינוך. ההשפעות של חברה וחינוך. האם להתרכז במדעים או גם ברוח..  
 
יציאה מחוץ לטאבלט – על  אנשים פשוטים שהגיעו לתוצאות יוצאות דופן. על מקוריות וחדשנות במאה הנוכחית.
 
כלכלת בית וצרכנות חדשה – למה חשוב לעשות צוואה ואיך זה קשור "לכלכלה". האם בית מוגן הוא כלכלי ?
 
המזרח הרחוק –  לבעל או לאשה בני השבעים שרוצים לעשות את הטריק הראשון שלהם במקום הכי לוהט בקרב יוצאי הצבא. בין תאילנד לטיבט, הודו וסין.
 
מוזיקה – למי שחובב מוזיקת עולם, מג'ז ועד רוקנרול. אפשר להזמין מרצה או אומן נגינה ולקבל הרצאה בשילוב מופע.
 
משפט וצדק – היחסים שבין בית המשפט העליון עם הכנסת והעם. חשיבות משפט שלמה, למה חשוב לכתוב צוואה, המשפטים החשובים במאה האחרונה.
 
מסע מסביב העולם-  הזמינו מרצים שביקרו במקומות נידחים ורחוקים ושילמדו על תרבויות שעדין אין להם סמארט פון. במאה הנוכחית.
 
סטייל וסטליינג – גם בגיל 70 יש מה ללמוד. זה הזמן לשנות את התדמית ולדעת מה מותר ומה אסור ללבוש. גם הגברים ילמדו דבר אחד או שניים. השאלה אם הם יישמו.
 
סופר/ סופרת – אם האבא או האמא, הסבתא או הסבא תמיד חבבו סופר/ת, בדקו אם הם יהיו מוכנים להגיע עליכם להרצאה. אופציה נוספת היא לבדוק היכן הם מופעים ולעשות הפתעה במקום.
 
ספורט בארץ ובעולם – למי שגדל על אסתר רוט שחמורוב ועל מונדיאל 70 אפשר להזמין היום לא מעט ספורטאים שעשו את זה ובגדול וייתנו תמריץ למה כדאי להמשיך לחיות ואיך לעשות את זה נכון.
 
סייבר בישראל ובעולם – לחובבי האלקטרוניקה והטכנולוגיה. לסבא וסבתא שמאמצים כל גדג'ט אפשרי.
 
קבלת החלטות –  אם יש קהל שהוא מבוגר מגיל 14 ומעלה נושא של קבלת החלטות יכול לרתק ובתנאי שהמרצה או המרצה יעשו זאת בגובה העיניים.
 
קריירה ומשפחה וניהול זמן – ניהול זמן הוא תמיד מצרך חשוב. בשילוב עם קריירה האתגר הולך וגדל.
 
שיפור זיכרון – איזה מאכלים משפרים את הזיכרון. ואיזה משקה אלכוהולי עושה זאת. טכניקות לשיפור זיכרון. מתאים לאמא ואבא, סבא וסבתא שניחנים "בזיכרון חזק"
 
תקשורת – למי שמתעניין/ת בעולם התקשורת הישראלי או העולמי. מסגירת ערוץ אל ג'זירה דרך סגירת ערוץ 1 ופיצול ערוץ 2.
 
תרבויות וקריאת שפה חוצה גבולות –השפעתם של תרבויות זרות. על שפות חדשות וישנות. האם השפה משפיעה על תודעה של עם שלם? המהפכה החינוכית של סטלין ועוד.
 
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! הלקוחות יצאו עם חיוך על הפנים
אחד הכלים הכי חזקים היום לקבלת שת"פ בצוות ומלקוחות עוברת דרך סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! ברגע שתשלבו הומור בשיחות שלכם ובפגישות שלכם -הם יהיו יותר נעימות כפיות גם לכם וגם לצד השני, שת"פ יגדל והתקשורת ביניכם תהיה מהנה ומוצלחת יותר. מה מיוחד בסדנה זו ? מעביר את הסדנה סטנדאפיסט ותסריטאי קומי המשלב בסדנה קטעי סטנד-אפ מתוך הופעות מקצועיות -כך שצחוק והנאה מובטחים לכם ובנוסף הכלים המעוברים בסדנה מגיעים ממקור ראשון ומניסיון של 15 שנה בהופעות סטנד-אפ על במה ברחבי הארץ, תכניות טלוויזיה ואירועים פרטיים. סוג האירוע- סדנה מגבשת המתאימה לתחום המכירות והשירות, פיתוח צוותים, כנסים עסקים, ימי כיף לעובדים, טקסי עובד מצטיין, מסיבות פרידה. קהל יעד – עובדים מכלל שכבות הארגון וותיקים וחדשים, מנהלים בכירים ועד עובדי היצור. מטרות הסדנא – קבלת כלים בסיסיים איך לשלב הומור בתקשורת מול: עובדים, מנהלים, לקוחות ואפילו החמות האישה והילדים בשיחות, פגישות כנסים, ישיבות. במקום העבודה ומחוצה.
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.