אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

הפרשת חלה למסיבת רווקות
 
הפרשת חלה לטקס מסיבת רווקות 
 
טקס הפרשת חלה - המנהג התחיל בבית המקדש כשהנשים היו נוהגות לתת לכוהנים שעסקו כל היום בעבודת קודש "הפרשת חלה". זאת גם המצווה הראשונה שבני ישראל נצטווה לעשות כשהגיעו לארץ. מיחסים לה סגולה לברכה בבית, הגנה ובזמן התפילה ניתן לבקש בריאות, זיווג ועוד.. לכן היא מאוד פופלרית כשעורכים מסיבת רווקות.
 
נהוג לאפות את הקמח בכמות 1506 גרם ועד 2,487 גרם (בהתאם לעדה ולרב שאתן עליו משתייכות). את ההפרשה והברכה ניתן לעשות רק לאחר לישה כשאופים את הבצק בבלילה עבה או שאופים בבלילה נוזלית בתוך תבנית (גומה).
 
ואז אומרים "ברוך אתה ה' אלוהינו מלך העולם אשר קדשנו במצוותיו וציוונו להפריש "חלת תרומה" (אצל הספרדים). או "ברוך אתה ה' אלוהינו מלך העולם אשר קדשנו במצוותיו וציוונו להפריש "חלה מן העיסה" אצל האשכנזים.
 
לוקחים חתיכה מהבצק ואומרים את הפסוק "הרי זו חלה" ואז שורפים אותה בתוך התנור או שלוקחים ועוטפים בשתי עטיפות וזורקים לפיר האשפה או לפח האשפה.
 
טיפ  – אם את יודעת מאיזה עדה החברה שלך, נסי לברר איזה טקס היה נהוג בעבר לפני החתונה ונסי לשלב חלק קטן ממנו שלדעתך הכלה תתחבר עליו
 
מסיבת הפרשה חלה במסיבת רווקות או הפרשת חלה במקווה הפכו לטרנד מיוחד שאפשר לשלב אותו בהתאם לרצון הכלה. היופי הוא שאפשר לשתף את החברות בהכנה ודרך זה נוצר גיבוש חברתי ראשוני במידה והחברות לא מכירות אחת את השניה

הפרשת חלה למסיבת רווקות
 
הפרשת חלה אלטרנטיבית עם בלה מנדל
 
בלה מנדל יוצאת ברסלב מאה שערים. מרצה על העצמת נשים ועורכת הפרשת חלה אלטרנטיבית למסיבת רווקות מתוך התחברות ליהדות עם בחירה ולכן גם משולבים טקסטיים אישיים וחופשיים. 054-3440209
 
מה הוא טקס הפרשת חלה? דרך הפרשת חלה אנו מבקשים ברכות ואיחולים וזהו טקס מאוד אופטימי ושמח. במקור הפרשת חלה היה עובר לכהן. היום אין כוהנים שמעבירים להם עקב חורבן בית המקדש ולכן הברכות נשארו וחלק קטן מהבצק נשרף. 
 
למה כדאי לעשות טקס הפרשת חלה אלטרנטיבית למסיבת רווקות? הבצק משול לבית ולאישה יש אפשרות, לטפל, לנתב את האנרגיה בבית ולשנות אותה. הבצק והתנור דומות למערכת היחסים, כמו שצריך לתת לבצק לתפוח כך צריך לבנות את מערכת היחסים בין בני הזוג כולל מחיובית לפני הנישואים ובמיוחד אחרי הנישואים. זה לא כמו זוג חברים שבכל רגע יכולים ללכת ולפרק את החבילה יש פה עניין של מחויבות. בכלל כשגבר נכנס לבית ויש ריח טוב של אפיה זה עושה אווירה משפחתית טובה יותר.
 
מה החברות הרווקות והגרושות ירוויחו מהטקס? זאת הזדמנות לחברות הרווקות, הגרושות ואלה שבמערכות יחסים זוגית דרך הברכות לבקש משאלות. 
 
איך טקס הפרשת חלה מתחבר למסיבת רווקות שמחה - אני מתחילה בכך שהכלה מפרישה פיזית את הבצק ואז היא מבקשת בקשות לזוגיות, בריאות, פרנסה, אהבה, שפע והייחודית שאני מאפשרת בחירת טקסט חופשי. בהפרשת חלה יש בזה מקום מעוד אישי למהות הנשית של הכלה. 
 
 
כיצד את יוצרת תחושת שמחה ושחרור במסיבת רווקות - בהפרשת חלה יש כח כבר בהכנה. הברכות מחולקות קודם כל לכלה ולאחר מכן לחברות באופן אישי. אז נוצרת תחושה חזקה של ביחד. האפייה עצמה מאחדת, מחזקת, מעצימה רגשות של שמחה, נתינה, אמונה, אופטימיות, 
 
 
טיפ למסיבת רווקות מתוך מנסיונך לכלה? מהניסיון שלי ככול שמתאמנים יותר מצליחים יותר. הדבר נכון באפיית חלה, עבודה, בזוגיות ובכלל בחיים.
 
 
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! הלקוחות יצאו עם חיוך על הפנים
אחד הכלים הכי חזקים היום לקבלת שת"פ בצוות ומלקוחות עוברת דרך סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! ברגע שתשלבו הומור בשיחות שלכם ובפגישות שלכם -הם יהיו יותר נעימות כפיות גם לכם וגם לצד השני, שת"פ יגדל והתקשורת ביניכם תהיה מהנה ומוצלחת יותר. מה מיוחד בסדנה זו ? מעביר את הסדנה סטנדאפיסט ותסריטאי קומי המשלב בסדנה קטעי סטנד-אפ מתוך הופעות מקצועיות -כך שצחוק והנאה מובטחים לכם ובנוסף הכלים המעוברים בסדנה מגיעים ממקור ראשון ומניסיון של 15 שנה בהופעות סטנד-אפ על במה ברחבי הארץ, תכניות טלוויזיה ואירועים פרטיים. סוג האירוע- סדנה מגבשת המתאימה לתחום המכירות והשירות, פיתוח צוותים, כנסים עסקים, ימי כיף לעובדים, טקסי עובד מצטיין, מסיבות פרידה. קהל יעד – עובדים מכלל שכבות הארגון וותיקים וחדשים, מנהלים בכירים ועד עובדי היצור. מטרות הסדנא – קבלת כלים בסיסיים איך לשלב הומור בתקשורת מול: עובדים, מנהלים, לקוחות ואפילו החמות האישה והילדים בשיחות, פגישות כנסים, ישיבות. במקום העבודה ומחוצה.
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.