אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

להלן יוצגו בפניך מגוון סדנאות למורים שיכולים לשמש לכל סיטואציה במהלך הלימודים.
ימי הערכות, מסיבת סיום, מסיבת פרידה, פתיחת שנה, הרמת כוסית , פיתוח צוות.
 
הרצאה משולבות - סדנאות שבהם נשלב בין גרפולוגיה, שפת גוף, יוגה צחוק, עבודת צוות. זאת היא סדנה חוויתית עם הרבה תכנים שישאירו את המורות והמורים "המומים". 
.
הרצאות לגיבוש למורים  – סדנאות וסדנאות מתובלות בתחרות בין צוותים, העלאת תובנות והדגשים וכל זאת בהתאם למצב שבו הצוות נמצא. (לאחר בדיקה מעמיקה).
.
הרצאות למורים - אינטליגנציה רגשית – בסדנה זאת נחשוף את סודות האינטליגנציה הרגשית, נאפיין ונעודד רמת מודעות גבוהה בקרב המורים והמורות. 
.
הרצאות למורים - גרפולוגיה.– נחשוף את רזי כתב היד, חתימות, יצרים, תקשורת, זוגיות, בצורה הומוריסטית וייחודית. נשלב גם סימנים לגילוי "מעתיקים". 
.

סדנאות למורים - יוגה צחוק – סדנאות שמטרתם לגרום למורים והמורות לצחוק ותוך כדי כך לגבש דרך הפעלות ומשחקים. 
.
הרצאות למורים -לחץ ושחיקה – דרך מדיטציה נלמד כיצד לשחרר ולהרפות, נוסיף לתפריט תרגילים של יוגה צחוק, נלמד קצת תיאוריה על לחץ ושחיקה במיוחד בבית ספר שלפעמים התחושה קצת "מלחיצה" מובטחת לכם חוויה בלתי רגילה.

הרצאות למנהלים - נלמד תיאוריות בתחום המנהיגות, מהו תפקיד העצמה, מהם תפקיד המורים בראי זמננו, סגנונות טיפוסי מנהיגים וכיצד הם נתפסים בעיני הציבור.
.
הרצאות למורים- ניהול זמן – האם יש דרך הנכונה לנהל זמן נכון, ניהול זמן אישי, ניהול זמן בשיעור, הפעלות אשר ידגימו את חשיבות ניהול הזמן וקבלת טכניקות לניהול זמן אפקטיבי.
.
הרצאות למורים - פענוח כתב יד – דרך ציורים של ילדים, נלמד מהם סימני מצוקה, אלימות, נמשיך גם לכיוון ציורי העצים ונלמד על תפקידם בתחום המקצועי. 
.
הרצאות למורים - שפת גוף – עמידה מול הכיתה, רושם ראשוני מול ההורים, שפת גוף בין גברים לנשים, כל אלה יעמדו במרכז העניינים.
 
להזמנת סדנאות למורים, השתלמויות למורים (ללא גמול) ניתן לפנות באמצעים הבאים : טלפון במשרד 03-5590868 או ישירות לנייד 050-5711160 ניתן להתקשר עד 22:00.
___________________________________________________________


המחקר על בית הספר "פיבודי" 

ואם השיר הזה נשמע לכם מוכר....שר הזמר חנן יובל.
הסיפור של בית הספר "פיבודי" הנמצאת בין שכונות העוני בממפיס טנסי ארה"ב מדגים כיצד מנהיגות בביה"ס יכולה לשנות את התרבות ארגונית ולייצר חדשנות בארגון.
מנהל בית הספר מארטי פטיגרו מונה בחודש דצמבר לאחר שכשליש משנת הלימודים כבר הסתימה.
 
עמדו לפניו מספר משימות :
 • להעביר חצי מסגל ההוראה לאישור מנהלת החינוך.
 • השתמטות מאחריות לשיעור נשירה ולתוצאות מבחנים של הילדים משכונות העוני.
 • תקנוני המשמעת היו לא אחידים.
 • המורים לא היו צריכים להגיש מערכי שיעור.
 • מבנה בית הספר לא היה מסודר לשבוע עבודה.
 • נתק בין המורים והמורות למנהלת בית הספר.
 
שלושת הצעדים הראשונים שנקט המנהל מארטי פטיגרו
  1. לקרוע את השלט שהיה מודבק לדלתו " אין כניסה ללא רשות".
  2. שלח מכתב להורי התלמידים להזמין אותם להיות מעורבים.
  3. כינוס המורים לישיבה הדנה בחזון חדש,הגדרת השליחות ולקיחת אחריות.
 
השינויים שערך לפיתוח עבודת צוות
 1. פגישות תדירות בינו לבין צוותי המורים.
 2. הישיבות החודשיות הפכו לפתוחות תוך שיתוף בנהלים ורעיונות מוצלחים.
 3. מערכי השיעור היו צריכים להיות מוגשים כל שבוע ביום שישי.
 4. ההורים הקימו קבוצה שנקראת DOGS ( אבות לתלמידים נהדרים) שתפקידם היה לאבטח את בית הספר בפתיחת יום הלימודים ובסיומו.
 5. הוכנסה תוכנה לערכת ביצועים, כך ניתן לדעת איזה תלמידים לא התקדמו לאומת השנה החולפת.
התוצאות
1.      שיפור בעבודת צוות - המורים התחילו לעבוד כצוות אחד מהמורים מתאר את הדברים כך :
"אם היו איזה שהן מחלקות בצוות המורים, קודם לכן , עכשיו אין לנו שום זמן לעסוק בכך.. הוא גורם לנו להבין שכדי להצליח אנחנו צריכים לקחת עלינו את האחריות כצוות". (1)
2.      הביטחון ביחסים הבין אישים בין המורים גדל.
3.      ההורים והתלמידים היו מעורבים יותר.
4.      תחושת אנרגיה נכנסה לכל פינה בית הספר.
 
הסיפור שתואר כאן אינו שונה מסיפורים אחרים בבתי ספר בישראל שהצליחו לעשות שינויים מרחקים.  יחד אם זאת הסיפור שתואר, חשיבותו בהדגמה עד כמה חשוב לנו לערוך סדנאות למורים שבהם התכנים מותאמים לסביבת הלימודים וההשראה בהם היא רבה.
_________________________________________________________

מידע בנוגע לגמול וימי השתלמות למורים
.
השתלמויות למורים הינו הדרך שבה המורים והמורות יכולים לערוך "התפתחות אישית" וגם לעלות את שכר ההוראה לאחר שצברו את נקודות הגמול הנדרשות.
תחום השתלמויות המורים מתחיל את פריחתו בין מאי ליוני. בימים אילו פונים המכללות והאוניברסיטאות על בתי הספר,התיכונים, העיריות, הסתדרות וארגון המורים בבקשה אחת! לקבל את רשימות המורים היוצאים לשנת שבתון.
לאחר שהתקבלו הרשימות, נשלחים אל המורים והמורות רשימה של כל המקצועות והנושאים הלימודים לגמול השתלמות שבו מעוניין הארגון המבצע ללמד באותו שנה אצלו.
לאחר שליחת הרשימות המורים והמורות מוזמנים לכנס "התעוררות" בו מוצגת לפניהם תוכניות לימוד אישית במוסד המבצע, מלבד דמי הרשמה אין צורך בתשלום כיוון שיש סבסוד של ארגון והסתדרות המורים ללימודים למעט מקרים חריגים.
בתום ההרשמה לאותו מוסד שבו יתבצעו קורס הגמול המורים צריכים לשלוח את הטפסים לארגון המורים או להסתדרות המורים שאליהם הם משתייכים כדי לקבל אישור. (הטפסים של ארגון המורים והסתדרות המורים שונים בצבעם בכדי למנוע בלבול). 
בניגוד לעובדי המדינה שעות הגמול מחושבות בצורה קצת שונה על כל שתי שעות גמול הם צריכים ללמוד קרוב לארבעים שעות אקדמיות.
קורסים הינם יכולים להמשך לאורך שנה שלמה, לאומתם סדנאות למורים הינם מפגשים חד פעמיים ואינם מוכרים לגמול השתלמות אך תרומתם לפיתוח צוות, הנאה, חוויה יכול להיות מאוד משמעותי. 
_________________________________________________________
1. הביטחון בהצלחה, פרופסור רוזברת מוס קאנטרי - עמודים 243-246 הוצאת פקר לאור בע"מ
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
ערבי גיבוש / ערב גיבוש - פעילות משחררת מחברת ומצחיקה מאוד
ערבי גיבוש לצוות, לקבוצות, לחברות. רעיונות, הרצאות, סדנאות, אטרקציות, הופעות, 050-5711160 יובל בן בסט. משחק אלתור, גרפולוג לערב גיבוש, מפעיל סדנת צחוק, שפת גוף בזוגיות, תיפוף, אימפרוביזציה ויצירתיות, משחקי חברה, פיתוח עבודת צוות, תחרויות, פעילויות. אין כמו ערבי גיבוש לקבוצות להדגיש את החזון המטרות והיעדים (בקצרה) לצד ערב שכולו חוויה וכיף לעובדות ולעובדים. כאשר החזון הוא למען מטרה נעלה, כזה שיכול לעזור לאנשים אחרים, ההתגייסות של הצוות וההשקעה הפיזית והנפשית שהם יסכימו להשקיע תהיה רבה לאין ערך מתוספת משכורת. ערב חברתי לעובדים יכול לקדם את המוטיבציה מול ראש הצוות. כאשר העובדים/ות יראו וירגישו עד כמה המנהל/ת עשו הכל כדי שהאירוע יהיה מוצלח. הזמנת הרצאה או סדנה בנושא מוטיבציה יכולה להתאים במיוחד אם יש סקרנות בקרב העובדים/ות לתחום זה. יש לשקול ולהתייעץ אם זה באמת התוכן המתאים עבור ערב גיבוש, כי בסוף המטרה היא החוויה, השחרור, הכיף, הצחוק, "ותחושת הביחד".
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.