אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

למה שההורים יבחרו בגן שלך ?
רגע לפני שחוק חינוך חינם מאושר בכנסת ורגע לפני החוק של זבולון אורלב על פיקוח הגנים הפרטים זכרו כי איכות הגננות והסיעות, המסירות שלהן, והניסיון שלהן יעשו את ההבדל. הורים ברוב המקרים ישאלו הורים אחרים איך הגן ויעדיפו לקבל המלצות ממי שהם מכירים. צוות עובדות שיודעות להעצים האחת את השניה, עובדות בשיתוף פעולה מלא, בעלות ניסיון ואיכות הן אלה שתגרום להורים חדשים להגיע אליך. פעילות מגבשת אחת לןמספר חודשים תגרום לסייעות ולגננות לחזק את הקשר ביניהם ומבחיתנם לקבל תחושה של הערכה וסיפוק. אגב מפעם לפעם מותר להשתחרר ממתחים.

פעילות בגן להורים
עוד דרך לגרום להורים להיות קשורים לגן זה דרך הפקת פעילות כיף להורים. במיוחד בתחילת שנה זה הזמן לערוך הכרות בין הורים חדשים לוותיקים שצרפו את הבן / בת לגן 


פעילות ליום המשפחה / יום האם
מידי שנה מתקיימים אירועים לכבוד יום המשפחה ויום האם. זה המקום ל-מ-צ-ב את הגן כשונה וייחודי. ניתן להזמין את האמהות לארוחה בבית לצד פעילויות סדנאית כדוגמת גרפולוגיה, שפת גוף, יוגה צחוק ועוד.

פעילות פרידה לסיום שנה 
בתום שנת הגנים והלימודים ישנם גננות וסייעות שמסיימות לעבוד. אם את רוצה שהמטפלות יצאו עם טעם טוב ערכי מידי שנה מסיבת פרידה לסיום וסיכום שנה. 

פעילות תחילת שנה - ימי הערכות

 תפקידם של סדנאות לגננות ליצור קשר אישי טוב יותר בין הסייעות, הגננות והצוות.
ימי הערכות רגע לפני פתיחת הגן זה הזמן לערוך ערב צוות, או סדנת פיתוח צוות. 
כאשר מגיעות עובדות חדשות לגן זאת היא ההזדמנות לערוך סדנת הכרות, דרך הפעלות, משחקים נגבש את הצוות. אם ההכרות היא של שנים, נערוך סדנת צחוק כך שחיוך יהיה מרוח על הפנים. לפניך רשימת הצעות להפעלות :
 
יום כיף לגננות גרפולוגיה – ההכרות תהיה דרך חתימות, כתיבה וציורים, נחשוף עולמות שהם פחות "מוכרים", ודרך ברכות ואיחולים לשנה החדשה נגבש בין הסייעות.
 
יום כיף לגננות יוגה צחוק – הצחוק משחרר ומתגבר על חסמים פסיכולוגים, לחץ, עייפות ושחיקה. משחקים והפעלות הם חלק מהשיטה לגרום לצחוק. מעגלי צחוק הם "הבייבי" שלנו, סדנת יוגה צחוק המשלבת פנטומימה אלתור, וג'יבריש יהפכו את ערב האירוע לצוות הגננות לחוויה בלתי נשכחת. 
 
יום כיף משולב לגננות – סדנאות שבהם נהלך כמו לוליין על החבל, בין יוגה צחוק, שפת גוף וגרפולוגיה, נשלב בין שלושת הסגנונות וננסה להפתיע ובגדול.
 
יום כיף לגננות פענוח ציורים – דרך עולם של הציורים נבדוק את מצב היצרים. נוסיף קצת זוגיות ואז נעבור לפענוח ציורי ילדים, חשוב לנו להעביר סימני מצוקה ואת מוטיב היחסים שבין הילד/ה להורים.
.
יום כיף לגננות פיתוח מצוינות – נלמד כיצד להעצים את הילדים ואת הבעל. נלמד טכניקה נהדרת כיצד למשב אחת את השנייה הטכניקה תעזור גם במשפחה. נלמד על הגישה הנרטיבית ועל חשיבות האופטימיות בחיים, תפקיד האינטליגנציה רגשית ועוד.
 
יום כיף קלאסי לגננות- סדנאות שבהם יודגש פיתוח עבודת צוות, דרך משחקים, תחרויות בין צוותים, נגבש את הסייעות בגנים. נלמד את משמעות הסינרגיה בקבוצה ונתמקד בכך כי השלם גדול מסך חלקיו. 
.
יום כיף לגננות שפת גוף – התקשורת הלא מילולית כפי שהיא מצטיירת בשפת גוף, בקול. דרך מגע נלמד לתקשר יותר טוב, נוסיף פלרטוט בין גברים לנשים בשביל החוויה, נתמקד בשפת גוף שנוצרה בין כל החבורה. נעלה את הגננות והסיעות אל הבמה ונעצים את שפת גופם. נחווה את "הדיבור הטלגרפי" של הגברים, ולמה חשוב לחזק את ההתנהגות המילולית בפני ילדים.
 
לקבלת רעיונות עבור סדנאות לגננות וסיעות  ניתן ליצור קשר בטלפונים הבאים
במשרד משעות הבוקר לטלפון 03-5590868 או ישירות לנייד 050-5711160
ניתן ליצור קשר עד 22:00 בלילה. 
במקרים יוצאים דופן אנא שלחו מייל או SMS ואנו נעשה כל מאמץ לחזור בהקדם.
_________________________________________________________
התפתחות ילדים - מחקר מרתק


במחקר מקיף בשם "פרויקט סטאר" נבדק מסלול התקדמותם של 12,000 ילדים בטנסי בשנות השמונים עד הגיעם לשנות השלושים לחייהם. נמצא כי אלה שקיבלו חינוך טוב ולמדו יותר בגן חובה, שיפרו את סיכויהם להגיע וללמוד במכללה, הם הרוויחו יותר, והדבר הקטין את הסיכוי שהם יהיו חד הורים, וזאת לאומת ילדים אחרים שהיו בעלי רקע זהה שלא זכו לאותם תנאים. 

הסיבות שנמצאו :

1. מספר מועט בשכבת גיל בין 13-17 ילדים במקום ממוצע של 22-25 ילדים.

2. ילדים בעלי מעמד חברתי מעט גבוה הצליחו יותר בבחינות 

3.גננות מצוינת בעלות מיומניות ואיכות אמיתית

4. התוצאה

החוקר ציטי וחמשת עמתיו העלו את ההשערה כי גננת בגן חובה שוביה הכספי מסתכם בכ- 320 אלף דולר לשנה. 

בישראל לא ניתן למדוד הישגים בגנים כיוון שהעיריות אחראיות בהתאם לשיקולי מקום. 
סימה חדד מה - יפית עובדת במשרד החינוך, מנהלת את אגף הקדם יסודי טוענת כי כאשר משקיעים בגיל הרך בחינוך הדבר ישא פירות במשך הזמן, משרד החינוך תומך במחקר ומיישם אותו. לשיטתה, לאיכות של המחנכת יש תפקיד גדול יותר מאשר למספר הילדים בגן. 

לילי פוקמונסקי אשר מנהלת את מחלקת הגננות בהסתדרות המורים מצינת כי החינוך בגן משפיע הרבה על העתיד של הילדים.  
על פי התקן בישראל צריכים להיות 35 ילדים בחדר בפועל יש כ-29 ילדים בחדר. (1)
לידעת שר משרד החינוך מר גדעון סהר. 
(ההתיחסות במאמר היא בלשון זכר לשם הנוחות הכוונה היא לשני המינים).

חשיבות תיאורית סגנון דפוס ההתקשרות
כל גננת בשלב כזה או אחר נגלה לפניה המחקר של סגנונות דפוסי התקשרות. אם בהשתלמויות לגננות או בסדנאות לגננות.
החוקרת מרי אינסוורת במחקרה מצאה כי ישנם שלושה סגנונות של דפוסי התקשרות שבין הורה לתינוק/ת או מטפל לתינוק/ת.
.
1.ההתקשרות הבטוחה - בה התינוק/ת סומך על הזמינות הרגשית והפיזית של ההורה / המטפל שידאג לצרכיו. לכן הוא נהנה לחקור את הסביבה בביטחון בידיעה כי יש מי שדואג. במידה וקרה משהו מפחיד התינוק/ת יחזרו להורה, יירגעו מהר יחסית.
.
2.ההתקשרות של חרדה – בה התינוק/ת אינם יכולים לסמוך על ההורה או מטפל ולכן יתקשו להיפרד ממנו. כתוצאה מכך התינוק/ת יהיו קרובים יותר להורה/מטפל וימנעו מלחקור את הסביבה. כל דבר קטן, גם איום זניח יגרום להם מידית ללכת להורה וייקח להם זמן ארוך יותר להירגע. 
.
3.ההתקשרות של חרדה והימנעות – בה התינוק/ת ייפרדו מההורה או מהמטפל/ת, יחקרו את הסביבה בחדר אך התייחסו בצורה דו ערכית כלפי ההורה או המטפל/ת, כך אם ההורה או המטפל/ת יצאו מהחדר ויכנסו חזרה התינוק/ת ינקטו בשיטה של התעלמות, הסתכלות לצדדים.
 
על פי גרפולוגיה ניתן לזהות איזה נשים זקוקים לקשר חברותי שבו יש את מרכיב "תלות". מי אלה שיותר עצמאיות ולא אוהבות שאומרים להן מה לעשות, ומי אלה שמתקשות ליצור קשר עם הזולת.
 
דרך שפת גוף ניתן להבחין מי מבין הכותבות משתמשות בגוף כדי ליצור קשר תקשורתי יותר טוב, מי מסמנות את הרכוש " הגבר שלהם", מי הדומיננטי מבני הזוג, ואיזה מסר מתקבל דרך פרטי הלבוש.
 
________________________________________________________
1.עיתון הארץ דה מארקר עמודים 24-25 "הדרך להצלחה ועושר מתחיל כבר בגן חובה" מאת דיוויד לאונהרדט
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
ערבי גיבוש / ערב גיבוש - פעילות משחררת מחברת ומצחיקה מאוד
ערבי גיבוש לצוות, לקבוצות, לחברות. רעיונות, הרצאות, סדנאות, אטרקציות, הופעות, 050-5711160 יובל בן בסט. משחק אלתור, גרפולוג לערב גיבוש, מפעיל סדנת צחוק, שפת גוף בזוגיות, תיפוף, אימפרוביזציה ויצירתיות, משחקי חברה, פיתוח עבודת צוות, תחרויות, פעילויות. אין כמו ערבי גיבוש לקבוצות להדגיש את החזון המטרות והיעדים (בקצרה) לצד ערב שכולו חוויה וכיף לעובדות ולעובדים. כאשר החזון הוא למען מטרה נעלה, כזה שיכול לעזור לאנשים אחרים, ההתגייסות של הצוות וההשקעה הפיזית והנפשית שהם יסכימו להשקיע תהיה רבה לאין ערך מתוספת משכורת. ערב חברתי לעובדים יכול לקדם את המוטיבציה מול ראש הצוות. כאשר העובדים/ות יראו וירגישו עד כמה המנהל/ת עשו הכל כדי שהאירוע יהיה מוצלח. הזמנת הרצאה או סדנה בנושא מוטיבציה יכולה להתאים במיוחד אם יש סקרנות בקרב העובדים/ות לתחום זה. יש לשקול ולהתייעץ אם זה באמת התוכן המתאים עבור ערב גיבוש, כי בסוף המטרה היא החוויה, השחרור, הכיף, הצחוק, "ותחושת הביחד".
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.