אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
 
הילה כהן ניסן – מנחת סדנאות העצמה לנשים ומרצה בנושאים של מגדר וארגונים מפרספקטיבה סוציולוגית. בהכשרה פסיכולוגית חברתית בעלת תואר שני ודוקטורנטית בתחום מגדר, ארגונים ומשפחה. מאוד מחויבת לתחום של קידום נשים לקראת שווין מגדרי. הייתה חברת הנהלה בשדולת הנשים. צרי קשר haa7777@netvision.net.il
 
למה כדאי להזמין מנחת סדנאות העצמה לנשים למסיבת רווקות ?מסיבת רווקות היא טקס לפני שלב חדש בחיים, שלב שבו בני זוג או בנות זוג נישאים. הנישואים הללו מזמנים סיטואציות שעלולות להיות כרוכות בחוסר שוויון מגדרי או במילים אחרות חזרה לתפקידי מגדר מסורתיים. זה נכון במשנה תוקף ברגע שנכנס תינוק/ת לחיי בני הזוג, כלומר. המעבר מדיאדה לטריאדה.
 
פעמים רבות נשים שהחזיקו בעמדות שוויוניות עלולות למצוא את עצמן ממלאות תפקידים על פי סטראוטיפים מגדריים. האישה מוצאת את עצמה נשארת בבית ומוותרת או "מורידה הילוך" בקריירה, עוסקת יותר בניקיונות הבית ובגידול הילד.
 
לכן לפני הנישואים חשוב להעלות את נושא יחסי המגדר בזוגיות ובכלל. החשיבות של שוויון מגדרי, עיצוב של חיים משותפים שוויוניים והוגנים בן בני הזוג. זה יכול להעשות בין השאר באירוע כגון מסיבת רווקות.
 
האם כיום מסיבות כאלה הן זה עוד דבר רלבנטי?  כל עוד נשים רוצות לחגוג למה לא. מאוד אינדיבידואלי.
 
מה החברות הרווקות או הגרושות שיגיעו שאין להן זוגיות יכולות להרוויח מהסדנה ? יש מושג כבר כמה שנים שנקרא gender mainstreaming שאומר, בגדול, שהנושא של מגדר הוא לא צריך להיות בשוליים אלא במרכז השיח של החיים שלנו כי הוא חלק מהסדר החברתי שלנו. המגדר נמצא בכל דבר ובכל עניין. עצם זה שאישה "מורידה הילוך" בעבודה לאחר לידה, עצם זה שרואים יותר נשים שמתעסקות במראה שלהן ודימוי גוף זה לא עניין מולד. אלה נושאים מגדריים!
 
גם נשים רווקות, גרושות ובכל סטטוס חוות חוויות של מגדר בכל יום. לדוגמא  כשאישה מלאה נכנסת לחנות ונאמר לה "שאין מידה בשבילה" בעוד שגבר כמעט ולא יתקל כמעט באמירות כאלה באותה בסיטואציה.
 
עצם העובדה שבחורה רווקה יוצאת לדייט ויש "פרקטיקות מגדריות מגוננות" שמלוות את הדייט כמו: מי ישלם, מי יציע, מי יחזיר וכו.. זה עניין מגדרי! ברור שיש חריגים, ברור שיש אישה שלא תרצה שיאספו אותה מהבית או שישלמו עליה בדייט, אבל עדין "הפרקטיקות המגדריות" מלוות נשים ביום יום.
 
חוסר המודעות לנושא של מגדר וכיצד הוא מנהל לנו את החיים בכל דבר ועניין מנציח את הסדר החברתי כפי שהוא. מודעות מגדרית זה כמו ניתוח להסרת קטרקט. אם לפני הניתוח אדם ראה מטושטש אחרי הניתוח הוא רואה את הדברים חד יותר.
 
כשאישה מפתחת מודעת מגדרית היא מחדדת את ההבנה בחיי היום יום שלה. הדבר נכון גם לגבי גברים. גם הם צריכים להבין מהו מגדר. אם גבר לא תמיד רוצה להיות זה שמביא את המשכורת הגבוהה הבייתה. הוא נתקל בקושי חברתי כאשר אינו מעוניין לממש את הצו החברתי הזה. או, דוגמא נוספת, גם בתקופה הנוכחית, עדיין לא מקובל שגבר יפגין רגשות. יש הרבה דברים הקשורים למודעות מגדרית שכל אחד ואחת יכולים להרוויח מאימוצה. נשים יכולות להרוויח מהסתכלות ומהתבוננות מפרספקטיבה מגדרית מה שעשוי להרחיב את רפרטואר התנהגויות ואיכות החיים שלהן כנשים בארץ ובעולם.
 
האם בסדנה את משלבת פעילות של פאן וכיף  - הסדנה כן כוללת ההתנסויות חווייתיות שמזמינות לחשיבה אחרת וחוויה.
שהיא שונה. לדוגמא פעילות שמשלבת ציורים שאני מביאה, סימולציות משעשעות מחיי היום יום. לפעמים אני משלבת את הנושא של שפת גוף שהוא גם עניין מגדרי. נשים משתמשות בשפת גוף שונה מזה של גברים ואז כמובן הדבר כולל הדגמות והפעלות במהלך הסדנה.
 
במה היית מתמקדת אם מסיבה הייתה של אישה שמתחנת עם אישה ? אף פעם לא עשיתי אבל הייתי שמחה מאוד לעשות את זה ייתכן שהייתי בונה את זה אחרת.
 
במה היית מתמקדת אם המסיבה הייתה של נשים דתיות? הייתי מעדנת את המסר העיקרי של הסדנה ויותר מבססת אותה על פעילות חווייתית שהיא לא בהכרח מובילה באופן חד משמעי אותו המסר. התפיסות של העולם הדתי לא מתיישבות בקלות עם המסר שאני מביאה.
 
טיפ למארגנת המסיבה – באופן אינטואיטיבי צריך להקפיד שהחברות שתזמין לסדנה יתחברו. צריך להתאים את התוכן למשתתפות ולסוג הקבוצה. צריך לעשות בעיקר מה שהכלה הייתה רוצה כי עם כל הכבוד למשתתפות המסיבה היא עבור הכלה.
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
ערבי גיבוש / ערב גיבוש - פעילות משחררת מחברת ומצחיקה מאוד
ערבי גיבוש לצוות, לקבוצות, לחברות. רעיונות, הרצאות, סדנאות, אטרקציות, הופעות, 050-5711160 יובל בן בסט. משחק אלתור, גרפולוג לערב גיבוש, מפעיל סדנת צחוק, שפת גוף בזוגיות, תיפוף, אימפרוביזציה ויצירתיות, משחקי חברה, פיתוח עבודת צוות, תחרויות, פעילויות. אין כמו ערבי גיבוש לקבוצות להדגיש את החזון המטרות והיעדים (בקצרה) לצד ערב שכולו חוויה וכיף לעובדות ולעובדים. כאשר החזון הוא למען מטרה נעלה, כזה שיכול לעזור לאנשים אחרים, ההתגייסות של הצוות וההשקעה הפיזית והנפשית שהם יסכימו להשקיע תהיה רבה לאין ערך מתוספת משכורת. ערב חברתי לעובדים יכול לקדם את המוטיבציה מול ראש הצוות. כאשר העובדים/ות יראו וירגישו עד כמה המנהל/ת עשו הכל כדי שהאירוע יהיה מוצלח. הזמנת הרצאה או סדנה בנושא מוטיבציה יכולה להתאים במיוחד אם יש סקרנות בקרב העובדים/ות לתחום זה. יש לשקול ולהתייעץ אם זה באמת התוכן המתאים עבור ערב גיבוש, כי בסוף המטרה היא החוויה, השחרור, הכיף, הצחוק, "ותחושת הביחד".
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.