אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
 
הילה כהן ניסן – מנחת סדנאות העצמה לנשים ומרצה בנושאים של מגדר וארגונים מפרספקטיבה סוציולוגית. בהכשרה פסיכולוגית חברתית בעלת תואר שני ודוקטורנטית בתחום מגדר, ארגונים ומשפחה. מאוד מחויבת לתחום של קידום נשים לקראת שווין מגדרי. הייתה חברת הנהלה בשדולת הנשים. צרי קשר haa7777@netvision.net.il
 
למה כדאי להזמין מנחת סדנאות העצמה לנשים למסיבת רווקות ?מסיבת רווקות היא טקס לפני שלב חדש בחיים, שלב שבו בני זוג או בנות זוג נישאים. הנישואים הללו מזמנים סיטואציות שעלולות להיות כרוכות בחוסר שוויון מגדרי או במילים אחרות חזרה לתפקידי מגדר מסורתיים. זה נכון במשנה תוקף ברגע שנכנס תינוק/ת לחיי בני הזוג, כלומר. המעבר מדיאדה לטריאדה.
 
פעמים רבות נשים שהחזיקו בעמדות שוויוניות עלולות למצוא את עצמן ממלאות תפקידים על פי סטראוטיפים מגדריים. האישה מוצאת את עצמה נשארת בבית ומוותרת או "מורידה הילוך" בקריירה, עוסקת יותר בניקיונות הבית ובגידול הילד.
 
לכן לפני הנישואים חשוב להעלות את נושא יחסי המגדר בזוגיות ובכלל. החשיבות של שוויון מגדרי, עיצוב של חיים משותפים שוויוניים והוגנים בן בני הזוג. זה יכול להעשות בין השאר באירוע כגון מסיבת רווקות.
 
האם כיום מסיבות כאלה הן זה עוד דבר רלבנטי?  כל עוד נשים רוצות לחגוג למה לא. מאוד אינדיבידואלי.
 
מה החברות הרווקות או הגרושות שיגיעו שאין להן זוגיות יכולות להרוויח מהסדנה ? יש מושג כבר כמה שנים שנקרא gender mainstreaming שאומר, בגדול, שהנושא של מגדר הוא לא צריך להיות בשוליים אלא במרכז השיח של החיים שלנו כי הוא חלק מהסדר החברתי שלנו. המגדר נמצא בכל דבר ובכל עניין. עצם זה שאישה "מורידה הילוך" בעבודה לאחר לידה, עצם זה שרואים יותר נשים שמתעסקות במראה שלהן ודימוי גוף זה לא עניין מולד. אלה נושאים מגדריים!
 
גם נשים רווקות, גרושות ובכל סטטוס חוות חוויות של מגדר בכל יום. לדוגמא  כשאישה מלאה נכנסת לחנות ונאמר לה "שאין מידה בשבילה" בעוד שגבר כמעט ולא יתקל כמעט באמירות כאלה באותה בסיטואציה.
 
עצם העובדה שבחורה רווקה יוצאת לדייט ויש "פרקטיקות מגדריות מגוננות" שמלוות את הדייט כמו: מי ישלם, מי יציע, מי יחזיר וכו.. זה עניין מגדרי! ברור שיש חריגים, ברור שיש אישה שלא תרצה שיאספו אותה מהבית או שישלמו עליה בדייט, אבל עדין "הפרקטיקות המגדריות" מלוות נשים ביום יום.
 
חוסר המודעות לנושא של מגדר וכיצד הוא מנהל לנו את החיים בכל דבר ועניין מנציח את הסדר החברתי כפי שהוא. מודעות מגדרית זה כמו ניתוח להסרת קטרקט. אם לפני הניתוח אדם ראה מטושטש אחרי הניתוח הוא רואה את הדברים חד יותר.
 
כשאישה מפתחת מודעת מגדרית היא מחדדת את ההבנה בחיי היום יום שלה. הדבר נכון גם לגבי גברים. גם הם צריכים להבין מהו מגדר. אם גבר לא תמיד רוצה להיות זה שמביא את המשכורת הגבוהה הבייתה. הוא נתקל בקושי חברתי כאשר אינו מעוניין לממש את הצו החברתי הזה. או, דוגמא נוספת, גם בתקופה הנוכחית, עדיין לא מקובל שגבר יפגין רגשות. יש הרבה דברים הקשורים למודעות מגדרית שכל אחד ואחת יכולים להרוויח מאימוצה. נשים יכולות להרוויח מהסתכלות ומהתבוננות מפרספקטיבה מגדרית מה שעשוי להרחיב את רפרטואר התנהגויות ואיכות החיים שלהן כנשים בארץ ובעולם.
 
האם בסדנה את משלבת פעילות של פאן וכיף  - הסדנה כן כוללת ההתנסויות חווייתיות שמזמינות לחשיבה אחרת וחוויה.
שהיא שונה. לדוגמא פעילות שמשלבת ציורים שאני מביאה, סימולציות משעשעות מחיי היום יום. לפעמים אני משלבת את הנושא של שפת גוף שהוא גם עניין מגדרי. נשים משתמשות בשפת גוף שונה מזה של גברים ואז כמובן הדבר כולל הדגמות והפעלות במהלך הסדנה.
 
במה היית מתמקדת אם מסיבה הייתה של אישה שמתחנת עם אישה ? אף פעם לא עשיתי אבל הייתי שמחה מאוד לעשות את זה ייתכן שהייתי בונה את זה אחרת.
 
במה היית מתמקדת אם המסיבה הייתה של נשים דתיות? הייתי מעדנת את המסר העיקרי של הסדנה ויותר מבססת אותה על פעילות חווייתית שהיא לא בהכרח מובילה באופן חד משמעי אותו המסר. התפיסות של העולם הדתי לא מתיישבות בקלות עם המסר שאני מביאה.
 
טיפ למארגנת המסיבה – באופן אינטואיטיבי צריך להקפיד שהחברות שתזמין לסדנה יתחברו. צריך להתאים את התוכן למשתתפות ולסוג הקבוצה. צריך לעשות בעיקר מה שהכלה הייתה רוצה כי עם כל הכבוד למשתתפות המסיבה היא עבור הכלה.
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
יום גיבוש לעובדים- workers DAY party
מנהל/ת רווחה ומשאבי אנוש! הפקת יום גיבוש כיף לעובדים מצריכה בחירת פעילות מחברת ושוברת שגרה, שתשמח ותפנק. לפניך מבחר רעיונות אופטימליים לבחירת הופעה, הרצאה, סדנא, אטרקציה, הפעלה, שיותאמו לקונספט האירוע ולאופי העובדים והמנהלים. חדרי מילוט – אחת מהאטרקציות ליום גיבוש הוא חדר מילוט (אסקייפ רום) שבו העובדים/ות נכנסים לחדר שבו הם צריכים לפתור חידה כדי להימלט. החדר יבחר בהתאם לכמות צוות עובדים, נושא שמעניין אותם והמקום בהתאם לשאר הפעילות באזור. סיור / טיול לעובדים- אין כמו טיול ביום כיף בכדי לגבש צוות סביב חוויה מלהיבה משותפת ומשתפת! רק לאחר אפיון קבוצות עובדים/ות כדאי לבחור במסלול מתאים. טיול לעובדים "מיטבי/ות לכת" - יש לבחור טיול קמפינג שיעשה להם טוב בגוף ובנשמה, אפשר לשלב להם סדנת שטח ODT הישרדות ולאיזון אירוח במאהל בדואי אותנטי. טיול לעובדים/ות "מיטבי לסת" - ניתן לערוך טיול קצר ולעצור במרכז המבקרים, מוזיאונים ומרכזי תרבות שמסמלים את הסצ'נה בישוב. ניתן לבחור נושא לטיול סביב קונספט כמו: מנהיגות, אהבה, מוטיבציה, יצירתיות וחדשנות ולסיים במסעדת גורמה או בתחרות בישול. רכיבה ביום גיבוש - "הן היו אז רוכבות כך ממעל, על סוסי אגודת "השומר" אך כיום- הן רוכבות על הבעל וחמור זה כבר עסק אחר.." כך בשיר המפורסם של יורם גאון "איפה הן הבחורות ההן". אז הגיעו הזמן להחזיר "עטרה ליושנה" ולגבש דרך נסיעה על אופנים, סגווי, ג'יפים, רינג'רים, טרקטרונים, וכמובן רכיבה על סוסים, גמלים וחמורים. שיט ליום כיף – אחד מהטרנדים הוותיקים הוא שייט על יאכטה שבו יש כל הפינוקים האפשריים. מצד שני שיט קייקים יכול להכניס אדרנלין וגיבוש כשרוצים להתמקד בעבודת צוות משותפת או במנהיגות של שייט מפרשיות. אקסטרים ביום גיבוש – לאוהבי/ות אתגרים בטבע שרוצים להתנסות ולהתגרות בחוקי הטבע: טיפוס הרים, טיסה בכדור פורח, סקי בגלבוע, קפיצת בנג'י "על החיים ועל המוות", הישרדות בטבע לצוות שהאדרנלין זורם אצלו חופשי "בדם". תחרויות ליום גיבוש -המירוץ למיליון, הישרדות, מאסטר שף, פיינטבול שיכניסו "פלפל מקסיקני" ויקדמו שיתוף פעולה ועבודת צוות בין העובדים/ות. להזמנת פעילות ליום כיף לעובדים התקשרו: 03-5590868 נייד 0505711160 (עד 20:00 בלילה).
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.