אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

המשחק הבאה מדגים כיצד סדנאות גיבוש לחברות יכולות להיות גם משעשעות וגם אפקטיביות לפיתוח צוותים, ימי כיף, ערבי צוות. מבקשים מהמנהל/ת לשבת על כיסא עם משענת נשלפת ולא לקום ממנו. מנהל נוסף צריך לקבל את המשענת. מי ינצח ?
 
כיצד לקדם את הגיבוש בחברה
התרבות הארגונית היא כלי אפקטיבי שיכולה לאחד את העובדים סביב החזון של החברה. עריכת קוד אותי יחד עם העובדים שעליו כל הסגל חתום יכול למתן קונפליקטים ומתחים חברתיים ולהגביר את הרמה המקצועית. תהליך כזה רצוי שילווה עם יועץ ארגוני.
 
כשהצוות אומר "לא"
מנהלים רבים מבינים את חשיבות עבודת צוות. כאשר ממנים צוות שיהיה במשרד ראש הממשלה אשר ידון האם לאשר פרויקט הקשור למערכת הביטחון לטווח הארוך . ישנה הבנה כי לצוות כזה יהיה קל יותר להגיד "לא" למערכת הביטחון.. היכולת להגיד לא היא אינה ברורה מעליה והיא נסמכת גם על זיכרונות ילדות קודמים. לטענת חוקרים לנשים קשה יותר להגיד לא לאומת גברים. ישנם מנהלים שיקשרו בין סדנאות גיבוש לחברות לבין סדנאות אסרטיביות לדוגמא.
 
מהן בכלל סדנאות גיבוש
ישנו טווח רחב מאוד של סדנאות גיבוש המיועדות למנהלים ולעובדים. ישנם הפעלות המתמקדות בפאן התקשורתי והצוותי ויש כאלה המתמקדות בפאן הבידורי.
 
סדנאות גיבוש לפיתוח צוותים
במצב שבו התקיים גיוס ועובדים/ות חדשים/ות נכנסו לצוות ניתן לערוך סדנה שתתמקד בתקשורת בין אישית ובהכרות. רצוי לערוך סדנה כזאת גם כאשר מוחלף ראש צוות או מנהל/ת בכיר/ה. כאשר ישנים קונפליקטים גלויים המפריעים לתפקוד היומי של הצוות ניתן להזמין סדנת עבודת צוות שתתמקד באותם נקודות המונעות מהצוות להגיע ליעדיו.
 
סדנאות גיבוש למטרת שחרור וכיף
לחץ מוגדר על ידי פסיכולוגים כאיום על תחושת הרווחה הפסיכולוגית הפנימית והחיצונית של האדם. כשלכול אדם יש מנגנונים נרכשים וטבעיים להתמודדות. סדנאות מובילות:
סדנת צחוק- סדנה כזאת מתמודדת עם לחצים דרך משאב הטבעי שנמצא אצל כל אדם והוא הצחוק. תרגלי צחוק פשוטים יכולים לגרום לעליית הדופאמין וירידה בהורמון הקורטיזול.
סדנת גרפולוגיה - הינה סדנה שגם עונה על הצורך של האדם להכיר את עצמו ואת הסביבה וגם יכולה להתמקד בפאן החברתי גיבוש.
סדנת שפת גוף – סדנה המשלבת בין תרגילי תקשורת לאפקטיביות אישית ולבין מופע מצחיק על ההבדלים שבין נשים לגברים.
סדנת אימפרוביזציה – ניתן לשחרר מתחים דרך משחק. תרגלי אסוציאציות מהעבודה היום יומית, משחקי ג'יבריש, תנועה בפנטומימה לשחרור הצוות.
סדנת שעטנז – שילוב בין משחקי גיבוש, תרגלי צחוק, אבחון חתימות "וקריעת" שפת גוף.
 
משחק גיבוש לעובדים
כפי שתואר בתחילת המאמר משחקי גיבוש הם חלק חשוב בכל מערך הדרכה העוסק בפיתוח צוותים. המשחק הבאה לקוח מעולם הגישור והמשא ומתן ובא להדגים כיצד אנשים יכולים להתמודד על משאבים שונים אך עיוותי מיגע ותפיסה מונעים מהם מלהגיע להסכמה. מבקשים מאחד העובדים/ות לצאת מהחדר. זה שנשאר/ה בחדר מבקשים לשבת על הכיסא ולא לאפשר לאף אחד להקים או לפנות אותו כי זאת המטרה שלו.. זה/ זאת שבחוץ מטילים משימה לקחת את המשענת בכל מחיר. ברוב המקרים מה שנראה זאת מלחמת עולם. אחרי מנספר דקות ובהתאם להתקדמות , יש להפסיק את המשחק אם לא נוצר דו שייח ופיתרון שאינו כוחני. 

"לערבב" את העובדים
אחד מביטוי הסלנג בקרב עובדים/ות הוא "להתערבב" / "מינגליניג". זה אחד מהמטרות של הפעילות. אותם שיחות מחוץ לעבודה הן בעלות פוטנציאל  אדיר, גם כחלק מהתמודדות מול לחצים וגם כמקדמות חדשנות בחברות.  

סדנאות בצפון - בדרום - במרכז - בירושלים - בים המלח
לבחירת המקום יש תפקיד משמעותי בהצלחת האירוע. לכל מקום שתבחרו אנו נבוא. החל ממלונות ים המלח, דרך ירושלים, בואך לתל אביב ועד לכפר בלום בצפון. המטרה היא שהעובדים/ות, המנהלים/ות יהנו מחוויה מיוחדת, מלמדת ומגבשת שתזכר לאורך זמן
 
אם אתם זקוקים להכוונה ולעצה טובה עבור סדנה מותאמת אישית לעובדים/ות, אתם מוזמנים להתקשר למשרד 03-5590868 או לנייד 050-5711160
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
יום גיבוש לעובדים- workers DAY party
מנהל/ת רווחה ומשאבי אנוש! הפקת יום גיבוש כיף לעובדים מצריכה בחירת פעילות מחברת ושוברת שגרה, שתשמח ותפנק. לפניך מבחר רעיונות אופטימליים לבחירת הופעה, הרצאה, סדנא, אטרקציה, הפעלה, שיותאמו לקונספט האירוע ולאופי העובדים והמנהלים. חדרי מילוט – אחת מהאטרקציות ליום גיבוש הוא חדר מילוט (אסקייפ רום) שבו העובדים/ות נכנסים לחדר שבו הם צריכים לפתור חידה כדי להימלט. החדר יבחר בהתאם לכמות צוות עובדים, נושא שמעניין אותם והמקום בהתאם לשאר הפעילות באזור. סיור / טיול לעובדים- אין כמו טיול ביום כיף בכדי לגבש צוות סביב חוויה מלהיבה משותפת ומשתפת! רק לאחר אפיון קבוצות עובדים/ות כדאי לבחור במסלול מתאים. טיול לעובדים "מיטבי/ות לכת" - יש לבחור טיול קמפינג שיעשה להם טוב בגוף ובנשמה, אפשר לשלב להם סדנת שטח ODT הישרדות ולאיזון אירוח במאהל בדואי אותנטי. טיול לעובדים/ות "מיטבי לסת" - ניתן לערוך טיול קצר ולעצור במרכז המבקרים, מוזיאונים ומרכזי תרבות שמסמלים את הסצ'נה בישוב. ניתן לבחור נושא לטיול סביב קונספט כמו: מנהיגות, אהבה, מוטיבציה, יצירתיות וחדשנות ולסיים במסעדת גורמה או בתחרות בישול. רכיבה ביום גיבוש - "הן היו אז רוכבות כך ממעל, על סוסי אגודת "השומר" אך כיום- הן רוכבות על הבעל וחמור זה כבר עסק אחר.." כך בשיר המפורסם של יורם גאון "איפה הן הבחורות ההן". אז הגיעו הזמן להחזיר "עטרה ליושנה" ולגבש דרך נסיעה על אופנים, סגווי, ג'יפים, רינג'רים, טרקטרונים, וכמובן רכיבה על סוסים, גמלים וחמורים. שיט ליום כיף – אחד מהטרנדים הוותיקים הוא שייט על יאכטה שבו יש כל הפינוקים האפשריים. מצד שני שיט קייקים יכול להכניס אדרנלין וגיבוש כשרוצים להתמקד בעבודת צוות משותפת או במנהיגות של שייט מפרשיות. אקסטרים ביום גיבוש – לאוהבי/ות אתגרים בטבע שרוצים להתנסות ולהתגרות בחוקי הטבע: טיפוס הרים, טיסה בכדור פורח, סקי בגלבוע, קפיצת בנג'י "על החיים ועל המוות", הישרדות בטבע לצוות שהאדרנלין זורם אצלו חופשי "בדם". תחרויות ליום גיבוש -המירוץ למיליון, הישרדות, מאסטר שף, פיינטבול שיכניסו "פלפל מקסיקני" ויקדמו שיתוף פעולה ועבודת צוות בין העובדים/ות. להזמנת פעילות ליום כיף לעובדים התקשרו: 03-5590868 נייד 0505711160 (עד 20:00 בלילה).
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.