אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

המשחק הבאה מדגים כיצד סדנאות גיבוש לחברות יכולות להיות גם משעשעות וגם אפקטיביות לפיתוח צוותים, ימי כיף, ערבי צוות. מבקשים מהמנהל/ת לשבת על כיסא עם משענת נשלפת ולא לקום ממנו. מנהל נוסף צריך לקבל את המשענת. מי ינצח ?
 
כיצד לקדם את הגיבוש בחברה
התרבות הארגונית היא כלי אפקטיבי שיכולה לאחד את העובדים סביב החזון של החברה. עריכת קוד אותי יחד עם העובדים שעליו כל הסגל חתום יכול למתן קונפליקטים ומתחים חברתיים ולהגביר את הרמה המקצועית. תהליך כזה רצוי שילווה עם יועץ ארגוני.
 
כשהצוות אומר "לא"
מנהלים רבים מבינים את חשיבות עבודת צוות. כאשר ממנים צוות שיהיה במשרד ראש הממשלה אשר ידון האם לאשר פרויקט הקשור למערכת הביטחון לטווח הארוך . ישנה הבנה כי לצוות כזה יהיה קל יותר להגיד "לא" למערכת הביטחון.. היכולת להגיד לא היא אינה ברורה מעליה והיא נסמכת גם על זיכרונות ילדות קודמים. לטענת חוקרים לנשים קשה יותר להגיד לא לאומת גברים. ישנם מנהלים שיקשרו בין סדנאות גיבוש לחברות לבין סדנאות אסרטיביות לדוגמא.
 
מהן בכלל סדנאות גיבוש
ישנו טווח רחב מאוד של סדנאות גיבוש המיועדות למנהלים ולעובדים. ישנם הפעלות המתמקדות בפאן התקשורתי והצוותי ויש כאלה המתמקדות בפאן הבידורי.
 
סדנאות גיבוש לפיתוח צוותים
במצב שבו התקיים גיוס ועובדים/ות חדשים/ות נכנסו לצוות ניתן לערוך סדנה שתתמקד בתקשורת בין אישית ובהכרות. רצוי לערוך סדנה כזאת גם כאשר מוחלף ראש צוות או מנהל/ת בכיר/ה. כאשר ישנים קונפליקטים גלויים המפריעים לתפקוד היומי של הצוות ניתן להזמין סדנת עבודת צוות שתתמקד באותם נקודות המונעות מהצוות להגיע ליעדיו.
 
סדנאות גיבוש למטרת שחרור וכיף
לחץ מוגדר על ידי פסיכולוגים כאיום על תחושת הרווחה הפסיכולוגית הפנימית והחיצונית של האדם. כשלכול אדם יש מנגנונים נרכשים וטבעיים להתמודדות. סדנאות מובילות:
סדנת צחוק- סדנה כזאת מתמודדת עם לחצים דרך משאב הטבעי שנמצא אצל כל אדם והוא הצחוק. תרגלי צחוק פשוטים יכולים לגרום לעליית הדופאמין וירידה בהורמון הקורטיזול.
סדנת גרפולוגיה - הינה סדנה שגם עונה על הצורך של האדם להכיר את עצמו ואת הסביבה וגם יכולה להתמקד בפאן החברתי גיבוש.
סדנת שפת גוף – סדנה המשלבת בין תרגילי תקשורת לאפקטיביות אישית ולבין מופע מצחיק על ההבדלים שבין נשים לגברים.
סדנת אימפרוביזציה – ניתן לשחרר מתחים דרך משחק. תרגלי אסוציאציות מהעבודה היום יומית, משחקי ג'יבריש, תנועה בפנטומימה לשחרור הצוות.
סדנת שעטנז – שילוב בין משחקי גיבוש, תרגלי צחוק, אבחון חתימות "וקריעת" שפת גוף.
 
משחק גיבוש לעובדים
כפי שתואר בתחילת המאמר משחקי גיבוש הם חלק חשוב בכל מערך הדרכה העוסק בפיתוח צוותים. המשחק הבאה לקוח מעולם הגישור והמשא ומתן ובא להדגים כיצד אנשים יכולים להתמודד על משאבים שונים אך עיוותי מיגע ותפיסה מונעים מהם מלהגיע להסכמה. מבקשים מאחד העובדים/ות לצאת מהחדר. זה שנשאר/ה בחדר מבקשים לשבת על הכיסא ולא לאפשר לאף אחד להקים או לפנות אותו כי זאת המטרה שלו.. זה/ זאת שבחוץ מטילים משימה לקחת את המשענת בכל מחיר. ברוב המקרים מה שנראה זאת מלחמת עולם. אחרי מנספר דקות ובהתאם להתקדמות , יש להפסיק את המשחק אם לא נוצר דו שייח ופיתרון שאינו כוחני. 

"לערבב" את העובדים
אחד מביטוי הסלנג בקרב עובדים/ות הוא "להתערבב" / "מינגליניג". זה אחד מהמטרות של הפעילות. אותם שיחות מחוץ לעבודה הן בעלות פוטנציאל  אדיר, גם כחלק מהתמודדות מול לחצים וגם כמקדמות חדשנות בחברות.  

סדנאות בצפון - בדרום - במרכז - בירושלים - בים המלח
לבחירת המקום יש תפקיד משמעותי בהצלחת האירוע. לכל מקום שתבחרו אנו נבוא. החל ממלונות ים המלח, דרך ירושלים, בואך לתל אביב ועד לכפר בלום בצפון. המטרה היא שהעובדים/ות, המנהלים/ות יהנו מחוויה מיוחדת, מלמדת ומגבשת שתזכר לאורך זמן
 
אם אתם זקוקים להכוונה ולעצה טובה עבור סדנה מותאמת אישית לעובדים/ות, אתם מוזמנים להתקשר למשרד 03-5590868 או לנייד 050-5711160
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.