אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
מרצה אלימות במשפחה
 
"בגלל שהיינו בטיפול בעבר התחיל אלמנט הבושה מי יאמין לי שהתחילה עוד פעם אלימות ואז התחילה ההסתרה".
 
איריס מסרי היא מאמנת אישית שדרך הרצאה שמשולבת עם הצגה (הרצגה) בנושא אלימות במשפחה היא מספרת את סיפורה האישי כמי שהייתה נשואה לגבר אלים במשך 19 שנה.
 
"ספרי על עצמך" – נולדתי בקריית ים, "מודל 69". היום אני גרה בדירה שבה נולדתי. הייתי פעילה חברתית בתנועת נוער העובד והלומד. צבא נח"ל. השלמתי תואר ראשון בחינוך בלתי פורמלי בגיל 51 לאחר שהגרוש שלי אמר שאין צורך שאסיים את לימודי כי זה "לא מקצוע" וזה מיותר.
 
"משהו טוב בקשר הזוגי" – זה קשה לי כי לא היה הרבה.
 
"איך הייתה הזוגיות בתחילת הדרך?" זה מוזר. הייתי בסוף השנה האחרונה ללימודים ונפרדתי מחבר שבנתי אליו לחתונה. התקשרה אלי חברה ואמרה יש לי מישהו להכיר לך והוא אקדמאי (היה לי חשוב שיהיה לי בן זוג אקדמאי). התחלנו לצאת. הכרתי את המשפחה שלו וחשבתי שהיא מאוד חמה. יצאנו שנה, הוא מאוד השתדל להיות עם החברים שלי אולם כבר אז היו לו התפרצויות זעם. האמנתי שאצליח לשנות אותו "לטפל" בו למרות שזיהיתי סימנים ולמרות זאת התחתנתי איתו. חשבתי שהדברים יסתדרו כשנגור ונתחתן.
 
"נקודת מפנה בקשר" – הפעם הראשונה ששברתי את הכלים לאחר לידה כשהבת שלי בת חצי שנה היה ריב מאוד גדול, הילדה בכתה, הוא חטף אותה מהידיים וזרק אותה עלי כמו אבן, שנינו חטפנו מכה ופה אמרתי על זה אני לא שותקת. פה הבנתי שאני צריכה לחתוך. למחרת בבוקר הגשתי תלונה במשטרה והלכתי לייעוץ משפטי בנעמ"ת. אני והגרוש החלטנו ללכת לטיפול בנעמת ותוך כדי כך הבינו שיש אפשרות לטיפול וויתרנו על הגירושים. אז היה סוג של "ירח דבש".
 
"איזה סוגי אלימות עברת?". לאחר "ירח דבש" שעד אז הייתה אלימות פיזית התחילה אלימות מסוג אחר כלכלית, רגשית ומילולית. השפלות קללות הקטנה ונטרול כלכלי ..
 
לדוגמא "פיתח תחביב יקר שתמיד היה לו כסף וכשאני צריכה לקנות בגד אין כסף", כל דבר הייתי צריכה ממנו אישור. מילולי קללות, רגשי למרות שמצאתי עבודה הוא שכנע שזה לא מקצוע ובכל מקום עבודה אחר הוא אמר שאני לא שווה ולא סובלים אותי הוא הקטין והוריד את הביטחון העצמי שלי. בגלל שהיינו בטיפול בעבר התחיל אלמנט הבושה "מי יאמין לי שהתחילה עוד פעם אלימות" ואז התחילה ההסתרה.
 
"איך הייתה היציאה לחרות" – לאחר 19 שנה שקלתי 160 קילו על 1.60. הרגשתי שאני עומדת למות. בשנת 2010 אמא שלי נפטרה והיא זאת שידעה מה קורה אצלי והייתה לי עוגן. עשיתי קיצור קיבה ואז התחיל המפנה. הירידה במשקל הורידה לי שכבות של הגנה. התחלתי להתחזק. לאחר שפיטרו אותי החלטתי ללמוד קאוצינג ובמשך שנה שלמה למדתי קואצ'ינג. סיימתי לימודים ביולי 2014 וקיבלתי תעודה. התחלתי לאמן. באותו חודש נסענו להורים שלו והתפתח וויכוח בינו לבין הילדה שהייתה בת 16. הוא אמר מצדי את יכולה לקפוץ מהאוטו והיא קפצה ואני קפצתי אחריה. אז היא גילתה לי סוד שגרם להבין שאין דרך חזרה וחייבים לסיים את הקשר.
 
"מה המסר של "ההרצגה" : לתת כלים וסימנים לזיהוי, איתור והתערבות במצב של אלימות במשפחה.
 
"מי קהל היעד?" הוא נשים גברים אנשי מקצוע ובני נוער (י"ב), חברות וארגונים. מגזר עסקי ופרטי, השתלמויות בכנסים, ימי עיון.
 
הנושאים שעולים "בהרצגה" :
 
1.הסימנים לאלימות
 
2.גופים מסייעים
 
3.רשת הביטחון של האישה נמוכה
 
4.הגורמים ליציאה מהמעגל
 
5.דפוסים חוזרים במעגל האלימות
 
6.גופים מסייעים
 
הצגה נושא אלימות במשפחה
 
איריס מסרי מרצה על אלימות במשפחה בשילוב הצגה ליום האישה, יום המשפחה, כנסים, ימי עיון ולכל אירוע להזמנות:
 
 
0503506650
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! הלקוחות יצאו עם חיוך על הפנים
אחד הכלים הכי חזקים היום לקבלת שת"פ בצוות ומלקוחות עוברת דרך סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! ברגע שתשלבו הומור בשיחות שלכם ובפגישות שלכם -הם יהיו יותר נעימות כפיות גם לכם וגם לצד השני, שת"פ יגדל והתקשורת ביניכם תהיה מהנה ומוצלחת יותר. מה מיוחד בסדנה זו ? מעביר את הסדנה סטנדאפיסט ותסריטאי קומי המשלב בסדנה קטעי סטנד-אפ מתוך הופעות מקצועיות -כך שצחוק והנאה מובטחים לכם ובנוסף הכלים המעוברים בסדנה מגיעים ממקור ראשון ומניסיון של 15 שנה בהופעות סטנד-אפ על במה ברחבי הארץ, תכניות טלוויזיה ואירועים פרטיים. סוג האירוע- סדנה מגבשת המתאימה לתחום המכירות והשירות, פיתוח צוותים, כנסים עסקים, ימי כיף לעובדים, טקסי עובד מצטיין, מסיבות פרידה. קהל יעד – עובדים מכלל שכבות הארגון וותיקים וחדשים, מנהלים בכירים ועד עובדי היצור. מטרות הסדנא – קבלת כלים בסיסיים איך לשלב הומור בתקשורת מול: עובדים, מנהלים, לקוחות ואפילו החמות האישה והילדים בשיחות, פגישות כנסים, ישיבות. במקום העבודה ומחוצה.
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.