אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
 
"קינאתי על זה שיש לחברות שלי אמא להניח עליה את הראש"
 
יסמין סידו - מרצה בתחום אלימות במשפחה והעצמת נשים. אחרי הרצאה לא נותנים לה ללכת הביתה. סיפורה הוצג בסדרה "אבודים" עם צופית גרנט. שחקנית, מופיעה בהצגות בדגש על יציאה מאלימות. מאמנת אישית. מלווה נשים וגברים שעברו אלימות, בגידות ואנשים שחווים תחושות של חוסר הגשמה עצמית ורוצים לעשות שינוי בחיים.
 
"איך הכל התחיל?" – אמי הגיעה עם הוריה מהודו היישר למעברה. בעקבות המצב הסוציואקונומי אמי והאחים שלה הוצאו מהבית למוסד לחולי נפש בו עברו התעללויות, לאחר מכן אמי עברה למשפחות אומנה והתגייסה לצבא. בצבא עברה מספר פעמים אונס והפלות עד שהחליטה להביא אותי לעולם. בעקבות כך היא נפלטה מהמסגרת הצבאית.
 
"ספרי על הילדות שלך" – אמי גדלה אותי כאם חד הורית והייתה הדבק של המשפחה. היא המשיכה לעבור התעללויות בבית, נהייתה מכורה לאלכוהול ולאחר שהייתה מאבדת את ההכרה היו "עוברים אלי" ובעצם מגיל מאוד צעיר הייתי קורבן לאלימות מינית אין ספור פעמים. לי יש עוד שלושה אחים כל אחד מאבא אחר שפגע בה. כך שגם תפקדתי כאמא מגיל צעיר לאחיי הקטנים. בהיותי בת 7 אמא שלי התאבדה ומצאתי את עצמי במשפחות אומנה שגם שם עברתי מסכת התעללות והייתי צריכה להוכיח את עצמי כל פעם מחדש.
 
"איזה סוגי אלימות עברת?" – מינית, פיזית, נפשית, כלכלית, רוחנית, מנטלית, מילולית.
 
"ספרי על מערכות היחסים המשמעותיות שלך" – בגיל 15 הכרתי את בן זוגי, בגיל 17 נישאנו. בנישואים חוויתי "זוגיות אלימה". 
לאחר שנים של ניסיונות וקשיים רבים, בגיל 22 קיבלתי גט ונותרתי חד הורית ל 2 ילדיי הפעוטים. בשנת 2012 עברתי להתגורר בקריות, זאת הייתה נקודת המפנה בחיי. בן זוגי כיום היה המכר היחיד שלי, מה שגרם לנו להפוך לחברי אמת במשך 3 שנים עד להתפתחות לכדי קשר זוגי. כיום נשואים באושר ומגדלים יחד את 3 ילדינו.
 
"תובנות בנוגע לבחירת בן זוג כמי שחוותה זוגית אלימה" –.
אהבה עבורי הייתה לקבל סטירה ומייד התנצלות עם זר פרחים. אני ראיתי באהבה האובססיבית של בן זוגי אליי הוכחה לעוצמת אהבתו. זאת בהחלט לא אהבה! אלה תמרורי אזהרה שמוטב להבחין בהם וכמה שיותר מהר….
 
"נקודת מפנה בחיים" - אני מבינה שאני לא יכולה שהילדים שלי יחיו כמו שאני חייתי בפחד ואימה. מה שהחזיק אותי חזקה כנגד הכל הייתה הידיעה שאם לא אהיה, ילדיי יעברו את אותו הסבל שאני עברתי. "הייתי חיה-מתה לא היה לי מה להפסיד ולאבד יותר, הרי את עצמי כבר מזמן איבדתי, אז נלחמתי עד למתן הגט."
 
"איך הייתה היציאה לחרות?" כשקיבלתי את הגט זה היה "כמו יציאת מצרים". אבל החופש האמיתי הגיע כשעברתי לצפון, התקבלתי לאוניברסיטת חיפה. באותה שנה נפלו לי המון אסימונים. הצהרתי בפני "אני לדימונה אחזור רק בארון".
 
"מה המסר שלך בהרצאה להעצמת נשים?" - אין דבר בלתי אפשרי! אם אני הצלחתי לצאת מחיים שנכתבו עבורי מראש עם תסריט שואתי, אז גם אתם יכולים/ות!
אם הצלחתי כנגד כל הסיכויים להעמיד את בני היקר על הרגליים לאחר שכל הטיפולים והמטפלים האפשריים לא נתנו לו סיכוי ללכת ללא עזרים, אז גם אתם יכולים! אין דבר יותר חזק מכוחה של אמונה. האמינו בעצמכם, היו טובים תמיד לא משנה מה עברתם, או מה עשו לכם, זכרו שיש דבר כזה "יכולת לשנות מציאות" במגוון דרכים. הציבו לעצמכם מטרות, תחלמו בגדול ופעלו למען זה והדברים יתגשמו.
 
"מי קהל היעד שלך?" –  אני מרצה על אלימות במשפחה: לגברים ונשים כאחד, יש לי הרצאה להעצמת נשים שמיועדת לנוער ומגיל 16 ומעלה. סטודנטים/יות, מורים/ות, ימי הערכות, ימי עיון, אירועים כמו יום האישה ויום המשפחה, מרצה יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים.
 
הנושאים בהרצאה על אלימות במשפחה:
 
1. אלימות במשפחה על כל גווניה.
 
2. תופעות והתמודדות עם פוסט טראומה מורכבת.

.3 התמודדות כילדה/נערה שקופה, דחויה… במערכת שלמה שלא מבחינה בה ולא מושיטה יד!
 
4. איך שוברים את כל המוסכמות ויוצאים ממעגל האלימות, הבושה והסבל.
 
5.התמודדות עם אימהות בגיל צעיר.
 
6. בחירה בחיים, למידה ויצירת מציאות אחרת וטובה יותר.
 
7.אמונה, תקווה והגשמה עצמית.
 
להזמנת הרצאות בנושא אלימות במשפחה, העצמת נשים התקשרו אלי 0524629570 מייל yasminsido16@gmail.com
 
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.