אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
 
"יצאתי בשביל הבת שלי ונשארתי בשבילי - היום אני שייכת ואהובה על ידי עצמי"  
 
לימור חכם – להמשיך מחדש. מרצה בנושא אלימות במשפחה. עוסקת באימון וליווי אישי, העצמה ואימון לכל אישה שרוצה שינוי בחיים במערכות יחסים וקריירה מנטורית וסופרויז'ן.
 
"ספרי על הילדות שלך" –  נולדתי בכפר סבא, לזוג הורים, סוג של ילדת סנדוויץ' תמיד חיפשתי שייכות, אהבה ותשומת לב. מהר מאוד הבנתי שככל שצריכים אותי יותר, אני מקבלת יחס ותשומת לב ולכן הייתי בכל מקום שצריכים אותי: מועצת תלמידים, מדצ"ית, מתנדבת במשמר האזרחי.
 
ביסודי לא הייתי בין המקובלות, היו עושים עלי חרם. בכיתה ד' אחד הילדים החליט שקוראים לי "כלבת" וזה היה הכינוי שלי עד החטיבה בקרב הבנים. בגיל 17 איבדתי את סבתא מקור האהבה והשייכות היחידי שלי.
 
"משהו טוב על הגרוש שלך" – בזכותו הוצאתי רישיוןֱ :-)
 
איזה סוגי אלימות עברת?" –  בעיקר רגשית, נפשית, מילולית גם פיזית לעיתים רחוקות.
 
"איך הזוגית התחילה ?" מעולם לא הרגשתי יפה או חכמה. בגיל עשרים הכרתי את הגרוש שלי הוא נראה בחור מקסים ושקט. הייתה לי תחושה שאני צריכה "להציל אותו". הוא אהב אותי, והייתי בטוחה שהוא ישמור ויגן עלי. כשאחי לא דיבר יפה אל אמא שלי הוא רדף אחריו ברחוב. ראיתי בו הגבר המושלם. תוך שלושה חודשים הוא החליט שאנחנו מתחתנים. חודש לפני גיל 21 התחתנו.
 
רציתי להביא ילדים שיהיה מי שיצטרךאותי. זה לא הצליח כל כך. לקח 6 שנים עד שנולדה בתנו אחרי הרבה טיפולים.
 
בריב הראשון הוא שבר את החלון וכל הזכוכיות עפו עלי. אמרתי לעצמי "מטומטמת, מה עשית? למה עצבנת אותו" גם הוא אמר "למה את מעצבנת אותי" ובתוכי אמרתי "צודק".
 
מידי פעם מאפרה או טלפון עפו באוויר ונשברו. חיבתו לשתייה הלכה וגברה והבית צריך להיות חשוך ושקט. האירועים האלימים הסלימו עם השנים עד לרמה יומית כולל כינויי גנאי ועוד.. בשלב מסוים הלכנו לרב שהבין שמשהו לא תקין ואמר שאנחנו צריכים ללכת למרכז לבריאות הנפש אבל הייתה התנגדות מצדו.
 
"נקודת מפנה בחיים " - הקב"ט בעבודה נעמד לידי ואמר לי "אני יודע שאת מסתירה משהו " אח"כ הוא ישב לי על הווריד שעה. ניסה להבין מה קורה עד שנשברתי וסיפרתי לו. אז הוא חיבר אותי עם מנהלת רווחת הפרט בארגון. היא לקחה אותי לשיחות.  באחד הריבים הוא שבר את הצעצועים של הילדה. זה היה הטריגר. ואז שבוע וחצי אחרי כשאמרתי לו שאני כנראה לא מספיק טובה בשבילו ואנחנו צריכים להיפרד, הוא גרר אותי ברחבי הבית. ברגע שיכולתי התקשרתי למשטרה, לזכות המשטרה יאמר שהיא הגיעה מהר והוא נעצר. זה היה הרגע שידעתי שחיי וחיי ביתי ניצלו. בהקשר הזה יש לי עוד דברים לספר אבל את זה אני משאירה להרצאה.
 
 
"איך הייתה היציאה לחרות" – זה היה תהליך. כל פעם זה צעד ועוד צעד בטוח יחד עם אנשים מדהימים שליוו אותי בדרך. למשל הזמינו אותנו לגט כאשר עדיין אין הסכם גירושים ומהדיין באותו יום קיבלתי גט. תוך חמישה חודשים מהמקרה האחרון הייתי גרושה. ההליך עם בתי המשפט ופקידת הסעד נמשך עוד שנתיים וחצי. בירוקרטיה זה דבר מאתגר אבל בסוף יש happy end.
 
 
"מה המסר שלך כשאת מרצה על אלימות במשפחה"  - שאפשר אחרת. שניתן לחיות חיים ללא פחד.  אף אחת לא צריכה לחייך מבחוץ ולחיות בבית חיי  טרור. אני חופשייה כבר עשר שנים. הייתי שורדת ועכשיו אני חופשיה. אפשר לצאת ולחיות חיים מאושרים בלי פחד. חשוב לי שנשים יביטו בי  ויקבלו תקווה.
 
"תובנות בנוגע לבחירת בן זוג כמי שחוותה זוגית אלימה" – צריך שוויון בזוגיות. אין קורבן ומושיע, יש שני בנו זוג אוהבים מכילים, מחבקים בלי פחד ומאוד חשוב האיזון בקבלה ונתינה. זה אחד מהדברים החשובים שאני מעבירה בהרצאות על אלימות במשפחה
 
 
"מי קהל היעד שלך?" – בתי ספר תיכוניים, צבא, אוניברסיטות ומכללות, חברות, ארגונים, עיריות, משטרה כולם.
 
 
הרצאה על אלימות במשפחה הנושאים: 
 
1. הצורך התחושת השייכות והאהבה
 
2.ההיכרות בתחילת הזוגיות.
 
3.תהליך כניסת האלימות לחיים וההסלמה
 
4.נקודת מפנה ההארה וההבנה
 
5.ההצלחה כנגד כל הסיכויים.
 
מרצה על אלימות במשפחה לימור חכם
 
להזמנת הרצאה בנושא אלימות במשפחה התקשרו – 0587920032
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.