אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
איזה מסיבת רווקות את היית בוחרת לעצמך ואיזה לכלה שבדרך ?מה היתרונות של ערבי רווקות בזום? לפניך טיפים, המלצות, רעיונות ל-בחירת אומן, מפעיל, כיבוד, קונספט למסיבת חינה, הפרשת חלה או חגיגה בערב מקווה.
 
 
רעיונות לערבי רווקות הפופולאריות בישראל
 
1."מסיבת חינה"- לכלת השמחה עם המשפחה והחברות הקרובות עם מתוקים, רקדנית בטן, צוות מתופפים, להקה, תקליטן פלוס קריוקי ותלבושות מרהיבות.
 
2."טקס הפרשת חלה" – שבה תוכלו חלה במתכון המפורסם על פי המסורת. האירוע כולל השמעת ברכות. אפשר לשלב עם טקס חינה וכל אירוע של מסיבת נשים.
 
3."מסיבת מקווה מרגשת" – כזאת שתגרום לכלה פרפרים בבטן. בעלות לא גבוה  לחברה / קרובת משפחה ועם טקס קריאת ברכות וחגיגה לאחר שהיא יוצאת.
 
4."ערב קריוקי משגע" – זה המקום להפוך את האירוע לשמח שבו הפלייסיט יהפוך להיות הדבר החשוב באירוע. לכל זיוף של החברות וקרובות המשפחה חוגגים בכיף.
 
5."מסיבת בריכה" – מזמנים את החברות לבריכה, מפתיעים אותן במתנה. מוזיקה טובה ברקע. שתיה, נשנושים אפשר לארגן מיטות מים מגומי על הברכה. משחקי מים ועוד..
 
6."חדר בריחה" - אסקייפ רום הוא המקום לחברות שרוצות ערב רווקות אינטליגנטי.
 
7."מסיבה בווילה / לופט" – אתן משכירות לופט שכולל ג'קוזי לוהט, שולחן ביליארד, מקרן או טלוויזיה עם חיבורwifi  ללפטופ. בהתאם לנהלי המקום ניתן להכניס חשפן / מפעיל / אומן חושים/ רקדנית זומבה, או רקדנית בטן לערב רווקות.
 
8."סייל רווקות" – בודקים מראש הכין המקומות הנחשבים ביותר שפתוחים והולכים לעשות שופיניג מטורף עד שעות הלילה המאוחרות.
 
9."שייט על יאכטה" - לאחריו מסיבת רווקות על חוף הים. שייט על הים התיכון או הים האדום. לאחריו מסיבת חוף מטורפת עם שף שמגיע לעשות לכן את המסיבה "גורמה". 
 
10."ספא של מסיבה" – מזמנים/ות טיפולי ספא מפנקים כמו מסג', רפלקסולוגיה , שיאצו, טיפולי פנים, אבנים חמות ועוד...
 
תוכנילת להפקת ערבי רווקות
 
1.לחברות ולקרובות במשפחה יש תפקיד חשוב לשמח את הכלה בערב רווקות ולכן כדאי לעשות זאת בתאום יחד איתה. כמובן שכדאי להפתיע עם משהי שהיא הייתה רוצה ולא תאמין שהיא תגיע במיוחד.
 
2.פתחי קבוצת ווטס אפ / פיסבוק להודעות לכלל הבנות כשבשלב השני את היחידה שיכולה לכתוב.
 
3.קביעה פגישה בזום עם צוות מצומצם כדאי להחליט על קונספט כולל תאריך, יום שעה ומיקום המפגש ואיזה תוכן מתאים לך.
 
4.צרו הזמנה ושלחו לכל חברה / קרובת משפחה בווטס אפ וגם התקשרו . לא פעם קורה שהודעה נמחקה בווטס אפ.
 
5.קביעת קונספט – מאוד חשוב להתייעץ עם הכלה ולראות מה מתאים לה. לפעמים יש נטייה להכניס את הפנטזיה הפרטית לתוך ערבי רווקות לכן חשוב להיות במודעות ולעשות את ההפרדה. לאחר שקבעתן את סגנון הקונספט והתאריך אפשר לקבוע איזה מופעה / הפעלה מרכזית הכלה הייתה רוצה למסיבת רווקות.
 
6.לכן קבעי עם אומן / מפעיל/ מרצה בהתאם למה שהכלה הייתה רוצה והוויב של החברות. משימה לפעמים קצת מאתגרת אבל אפשרית.
 
7.הכיני רשימה כך שכל חברה תהיה אחראית על חלק מהאירוע. כיבוד ושתיה, הבאת מערכת מוזיקה והכנת פלייליסט, חברה שאחראית על הפעילות במהלך הערב, מי שתדאג לדרבוקות כשאת לוקחת על עצמך לסגור את הדברים הגדולים כמו השכרת מקום, הזמנת להקה / תזמורת / מתופפים, אומן/ית רקדנית בטן, תקליטן / קריוקי. קייטריניג תלבושות..
 
8.כתבי "תרשים זרימה" -  החל משעות ההתכנסות. ועד שעת סיום המסיבה. הרשימה תעזור לך לא לפספס דברים מתוך התרגשות. תפקס את החברות מסביב.
 
9.שווה לבדוק אם יש חברות שלא יכולות להגיע לעשות מפגש בזום לרבע שעה ולהפתיע את הכלה.
 
10.לגבי המתנות החליטו מראש אם לקנות מתנה אחת גדולה או שכל אחד תביא בנפרד.
 
 
הפקת מסיבת חינה לערבי רווקות
 
ארגון אירוע חינה יש שלושה שלבים: התחלה אמצע וסוף. בתחילת האירוע מובלים את החתן והכלה למרכז הבמה. עורכים את טקס החינה שכוללת מוזיקה וריקוד, המשפחות מרעיפות מתנות, ואז אישה שנחשבת צדיקה מורחת את החינה ומברכת בהצלחה, פוריות ושפע ומשם הולכים לאוכל.
 
בהתאם לסגנון העדה יש מגוון רחב מאוד של חינות הדומות במהות אבל שונות במינהגים לדוגמא. חינה אתיופית נקראת "אנסוסלה". יום לפני החתונה הצד של הכלה והצד של החתן עורכים חינה, כל אחד עם משפחתו, החתן והכלה לא נפגשים, עורכים מסיבה ומזמינים את קרוביהם. 
 
אם המטרה היא להכניס פולקלור למסיבת רווקות ולהפתיע את כלת השמחה זאת החינה הרצויה בשיתוף החברות וקרובות המשפחה בלבד. חינות נוספות מפגישות בין בני קרובי המשפחה : חינה בוכרית, חינה הודית, חינה טוניסאית, חינה טריפוליטאית, חינה כורדית, חינה מרוקאית, חינה עירקית, חינה פרסית, חינה תימנית שמיתוג הלבוש היה בהתאם לאזור מגורים בתימן לכן חשוב כן להתייעץ.
 
הפקת חינה – קביעת מקום (אוהל/ אולם אירועים), השכרת או מציאת תלבושת מסורתית. תקליטן או מי שיכולה להביא מערכת הגברה ופליליסט מתאים, תפאורה לאווירה, להקה, קייטריניג או הכנת מתוקים כאשר סוכריות דרז'ה או מלאבס הם חובה והאוכל לסעודה בהתאם למאכלי העדה.
 
מתכון להכנת חינה – אבקת חינה, כפיות מי ורדים, כפיות ערק, שקיות תה, ורד בצבע אדום ומים רותחים להם מוסיפים את כל המצרכים בהתאם לכמות האורחות/ים. בסוף יוצאת עיסה על תבנית עגולה כך שזה מזכיר עוגה ומה שנוצר בפנים זאת החינה שתמרח על ידי הכלה / חתן ועל האורחים/ות.
 
הפקת הפרשת חלה בערבי רווקות
 
הרבה נשים מסורתיות, דתיות, חרדיות עורכות הפרשת חלה לערבי רווקות. צריך לבדוק אם הכלה אם היא בעד הטקס ואם זה יעשה לה טוב, אז מה טוב.
 
מצוות הפרשת החלה היא חלק מ-613 מצוות המוטלות על כל יהודי / יהודיה. למרות זאת כיוון שבמשך מאות שנים הנשים הן שהפרישו חלה המצווה הזאת הפכה מיוחדת לנשים. עוד נאמר כי האישה היא מכור הברכה בבית.
 
בתקופת בית המקדש חלק מהבצק ניתן היה לכוהנים ובעצם זה הופך הפרשה לה'. לכן היום מכינים בצק וחלקו שורפים בתנור.
המטרה בטקס הפרשת כלה לערב רווקות היא לבקש בקשות אישיות בזמן הכנת החלה מזוגיות ופוריות ועד פרנסה שפע ועוד..
מתחילים בברכה  "ברוך אתה ה' אלוהינו מלך העולם אשר קדשנו במצוותיו וציוונו להפריש חלה" לאחר מכן לוקחים חתיכת בצק ואמרים "זאת החלה"
 
מצרכים לטקס הפרשת חלה בערבי רווקות
 
4 כפות שמרים יבשים שמסמלים (שמירה, שמחה והתלהבות).
6 כפות סוכר שמסמלות חסד, מתיקות, אדיבות כדי שנדע לראות את חצי הכוס המלאה ורבע כוס מים מוסיפים להמיס את הסוכר והשמרים.
 
שמים קמח (קילו ושבע מאות גרם) בנפא כדי שלא יגיעו תולעים.
מכניסים את הנפא לתוך שקית גדולה עם עוד שתי כפות, שתי מזלגות ומנקים מימין לשמאל ואז מנחים אותו בתוך קערה. הקמח מסמל את ההשתתפות של האדם בבריאה.
 
מוסיפים שתי כפות של מלח (במידה הנכונה כדי שנלך בדרך המלך).
 
שופכים שש או שבע כוסות מים חמימים רצוי בכוס מים חד פעמית. כתוב "אין מים אין תורה". התפקיד של המים לגבש את החומרים ולייצר הרמוניה.
 
לשים את העיסה שמסמלות "הורדת שפע". כשהעיסה אחידה מוסיפים
 
מוסיפים כוס אחת של שמן לרכך. תפקידה לחבר בין המרכיבים. "יהי רצון מלפניך הקדוש ברוך שתרכך את ליבי". לאורך כל הלישה אפשר להתפלל ולבקש משאלות. רצוי ללוש בתנועות סיבוביות שמסמלות הרמוניה.
 
ערבי רווקות במקווה
 
פעם היה נהוג לטבול במקווה עד יומים לפני החתונה. משנת 2016 ניתן לערוך טקס טבילת במקווה ללא בלנית. בערב מקווה ניתן לקיים את טקס זריקת סוכריות והקראת ברכות. נוהג הטבילה דומה לזאת שעושה אישה נשואה.
 
מרגע הטבילה יש אומרים שהאישה מקבלת כוחות כשל "אדמו"ר". האישה מודה לה' שמצא לה זיווג עד החתונה ומעבר. על פי המסורת זאת ההזדמנות של הכלה שבדרך לברך את הסובבים/ות אותה כי היא מקבלת כוחות רוחניים חזקים.
 
כיום חלק מהמקוואות הפכו כמעט לספא לכל דבר ויש עלות כספית לכל מי שתכנס יחד איתה לכן כדאי לבדוק את מחיר הכניסה מראש.
 
טקס הטבילה הוא קצר. ולכן כדאי כשיוצאים מהמקווה להתחיל בחגיגה של ערב רווקות. אם מדובר על הקיץ שלפני משבר הקורונה כשהיא יוצאת מהמקווה אפשר להפתיע אותה עם להקת מתופפים/ות. אפשר ספונטני להתחיל בריקוד. בינתיים ניתן לקשט את המכונית שעמה הגיע אל ערב מקווה ואז להפתיע אותה. כדאי לעשות גם ארוחה קלה ומתוקה ולהתאים את עצמכן לרצון הכלה בהפקת האירוע.
 
טיפים לבחירת הופעה - הרצאה - פעילות לערבי רווקות
 
זאת לא חובה להזמין הופעות או הרצאות לערבי רווקות. יותר מזה אפשר לאתר אחת מהחברות שתעביר הרצאה בנושא שיכול לעניין את הכלה ושאר המשתתפות. מצד שני פעילות חברתית יכולה לשדרג את הערב. לפניך כמה רעיונות לבחירת:
 
מופע / הופעה לערבי רווקות – אם יש לך כיוון לבחירת מופע זאת כבר התחלה ברגל ימין. חשוב להכיר את הכלה ולהתייעץ עם החברות. יש לעשות תאום ציפיות בין האומן / בדרן לבין המטרה שלך לערב. אם מזמינים מופע עם סטנדפיסטית למסיבה / גרפולוג או אומן חושים כדאי לתת חומר רקע על הכלה שישולב לאירוע.
 
הרצאות מצחיקות לערבי רווקות – למרות שהרצאה נשמעת כדבר "כבד" כיום חלק מההרצאות הן הרצאות משתפות. דרך שאלות, דרך סיפור חיים. אפילו הרצאה בנושא שפת זוג בזוגיות או בכל תחום שהכלה תרצה לשמוע יכולה להיות משעשעת.
 
סדנאות, הפעלות, פעילות לערבי רווקות- פעילות כמו סדנה או הפעלה מגוונת את אירוע. סדנה עם סקסולוגית או סדנת צחוק מפתיעה יכולה להתאים לקבוצות בנות שהיא מאוד אקטיבית.
 
טיפים לבחירת מפעיל / אומן/ מרצה לערבי רווקות
המלצה! מסיבת רווקות תקבע בהתאם ליום שיתאים למירב החברות וקרובות המשפחה ולאחר מכן ל-אומן / מרצה / מפעיל/ה אלה אם כן מדובר על קטורזה או ליטל שוורץ.  גם אם את רוצה להזמין חשפן בקשי לקבל נייד של כמה ממליצות. לפניך שבעה עצות לבחירה יותר ממוקדת ומדויקת:
 
1.שאלי האם עשה לקבוצה כמו קבוצות בנות שאת מארגנת לאירוע
 
2.בררי מהיכן המפעיל/ה מגיע/ה באותו ערב
 
3.הציעי לפרסם ברשתות החברתיות את האומן/נית בתמורה
להוזלה במחיר.
 
4.בקשי לראות סרטים ביוטיוב בדף האינסטגרם של האומן
 
5.בדקי מולו איזה הופעה / הרצאה / הפעלה יכולה להיות פחות מוצלחת.
 
6.שאלי מה קורה שתוכן פחות פוגע וכיצד נעשות התאמות לקבוצה באון ליין
 
7.תתיעצי ברשתות החברתית על אותו אומן/ית / בדרן/נית / מפעיל/ה מרצה..
 
עשרה משחקים לערב רווקות מטריף
 
פעילות חברתית מהנה היא תבלין חשוב בכל ערבי רווקות. מוזמנת לבחור את המשחקים שיעשו לכן את האירוע. 
 
1."סיפור בהפתעה" כל חברה שולחת סיפור כתוב שקרא לה עם כלת השמחה. חברה אחרת קוראת את הסיפור ומקליטה את עצמה. באירוע מבקשים מהכלה לנחש מי עומדת מאחורי הקול והסיפור..
 
2."משחק טריוויה" –  דרך אתר קהוט ניתן לבנות שאלות ותשובות על הכלה. עדיף לא יותר מ-25 שאלות.
 
3."מזייפות קריוקי" –  על פתקאות רושמים/ות שמות שירים עם פזמון שהכלה אוהבת. כל חברה שלוקחת פתקה שרה לה פזמון מתוך השיר.  אם היא לא יודעת מוטלת עליה משימה מביכה.
 
4."ואתן רוקדות" – מתכננים פלייליסט. כולם יושבות. ברגע ששמים את השיר כל אחת כמה לרקוד ואיך שהשיר על מיוט כל אחת צריכה לשבת בכיסא אחר.
 
5."אני לא עשיתי את זה" –  עושים שאלון הקשור למצבים אינטימים במיניות ומקריאים. כל אחת שלא עשתה את משהו מהרשימה צריכה לשתות.
 
6."פריט לזיהוי" – כל אחת מביאה חפץ שיש לו משמעות כלפי הכלה ומספרת את הסיפור.
 
7."העלאת מסך לחיי הזוגיות" – דרושה הכנה מראש. פותחים לה דף פיסבוק / אינסטגרם. מאתרים חברות ילדות / חברי ילדות ומשפחה, אנשים קרובים בעבודה, בן זוג נוסטלגי ומבקשים לרשום ברכות ולצלם ברכה. את הכל שופכים לתוך הדף. ואז עושים לה הפתעה.
 
8."צרור בלוני הליום" – אם יש קבוצה קטנה ניתן לקנות לכל אחת בלון הליום . לברך אותה וכל אחת על פי טור מפריחה את הבלון לאוויר.
 
9."משימת רחוב" –  לוקחים בקבוק ומסובבים אותו. זאת שהפיה יוצאת עליה צריכה לצאת לרחוב ולבקש מעוברים ושבים לברך בהתאם לשאלה " מתוך ניסיון החיים שלך בזוגות מה הטיפ הכי חשוב ש.. "שם הכלה" הכלה  צריכה לדעת.."
 
10."המנון לכלה " מחלקים לקבוצות בהתאם לכמות הנשים וכל קבוצת בנות צריכה להמציא המנון (קל יותר) או שיר (קשה יותר)  בהתאם לנושא הקשור לזוגיות שהקבוצה בוחרת.
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! הלקוחות יצאו עם חיוך על הפנים
אחד הכלים הכי חזקים היום לקבלת שת"פ בצוות ומלקוחות עוברת דרך סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! ברגע שתשלבו הומור בשיחות שלכם ובפגישות שלכם -הם יהיו יותר נעימות כפיות גם לכם וגם לצד השני, שת"פ יגדל והתקשורת ביניכם תהיה מהנה ומוצלחת יותר. מה מיוחד בסדנה זו ? מעביר את הסדנה סטנדאפיסט ותסריטאי קומי המשלב בסדנה קטעי סטנד-אפ מתוך הופעות מקצועיות -כך שצחוק והנאה מובטחים לכם ובנוסף הכלים המעוברים בסדנה מגיעים ממקור ראשון ומניסיון של 15 שנה בהופעות סטנד-אפ על במה ברחבי הארץ, תכניות טלוויזיה ואירועים פרטיים. סוג האירוע- סדנה מגבשת המתאימה לתחום המכירות והשירות, פיתוח צוותים, כנסים עסקים, ימי כיף לעובדים, טקסי עובד מצטיין, מסיבות פרידה. קהל יעד – עובדים מכלל שכבות הארגון וותיקים וחדשים, מנהלים בכירים ועד עובדי היצור. מטרות הסדנא – קבלת כלים בסיסיים איך לשלב הומור בתקשורת מול: עובדים, מנהלים, לקוחות ואפילו החמות האישה והילדים בשיחות, פגישות כנסים, ישיבות. במקום העבודה ומחוצה.
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.