אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

אם המטרה של ערב גיבוש לצוות עובדים היא לחזק את רוח הצוות ושיתוף הפעולה כדאי להזמין מנחה קבוצות שיערוך משחקי גיבוש וצוות. אך אם יש קונפליקטים ובעיות ברמת היחסים הבין אישים ערב גיבוש יכול להיות נקודת מפנה שלאחריו כדאי להכניס את מנהל/ת משאבי אנוש / יועץ ארגוני/ מנחה קבוצות שיתאים סדנת עבודת צוות תהליכית לשינוי והכרה בנורמות עבודה ויחסי אנוש חדשים.

.

ההבדל בין סדנת עבודת צוות לערב גיבוש צוות

כשצריך להפיק ערב גיבוש צוות לעובדים הדבר יכול לנבוע מהצורך להכיר בתרומה שלהם על סיום פרויקט, לסכם רבעון, להראות שלחברה יש תרבות ארגונית המקדמת פעילות חברתית מעבר לשעות העבודה. זה המקום לפנק ולחבר בין העובדים. אם הצורך מגיע מעובדים זה סימן טוב ובדרך כלל מעיד על הרגשה שהעבודה הפכה "לבית השני" של העובדים/ות. אם כמנהל/ת יש הרגשה שהצוות לא פועל בצורה מיטבית, יש המון מתחים, חוסר אמון, קונפליקטים אזי הצוות צריך לעבור תהליך לשינוי המצב. בדרך כלל מביאים יועץ ארגוני או מנחה קבוצות לשינוי המצב הקיים. וכך מוזמנת סדנת פיתוח צוות או סדנת עבודת צוות שזה פחות או יותר אותה דבר. הסדנא יכולה להוביל  בסיומה לעזיבה / פרישה / פיטורים של אחד/ת מהעובדים/ות. לכן ערב גיבוש לצוות במהותו לא יכול להכיל או לפתור לרוב בעיות מורכבות אולם הוא יכול להיות פתח להתחלה של שינוי או כפי שנכתב בכותרת האקמול לפני הניתוח.  

.

איך הייתם מאפיינים את הצוות שלכם

בדרך כלל מדובר בצוות וותיק או בצוות שחלקו וותיק וחלקו חדש. לפניכם שתי עצות :

צוות וותיק – כאשר הצוות ברובו או כולו עובד יחד כבר הרבה זמן והמטרה ליצור ערב גיבוש משחרר וכיפי ניתן להזמין סדנת גרפולוגיה שתתמקד בפעילות משחררת כמו תיפוף של דפים ועטים, הכרות חדשה דרך חתימות, לצחוק על זוגיות ע"פ כתב היד ועוד...

צוות בהתהוות – במידה ויש גם עובדים/ות חדשים/ות וגם וותיקים/ות כדאי לקחת סדנא שתתמקד גם ביצירת קשרים אישיים וחיזוק ההכרות במטרה ליצור שיתוף פעולה טוב יותר בעבודה. זאת ניתן לעשות דרך סדנת שפת גוף ותקשורת בין אישית המתמקדת בפעילות של הכרות ושיתוף פעולה.

 

מאפייני העובדים/ות

יש הבדל תהומי בין צוות מנהלים בכירים שהחברה עורכת להם ערב גיבוש צוות לבין צוות של עובדים/ות במחלקת יולדות בבית חולים. מאוד חשוב לבדוק מה נעשה בעבר ובהתאם גם לציפיות. אין ספק שצוות מנהלים בדרך כלל יקבל יותר תקציב והציפיות ברוב המקרים יהיו הרבה יותר גבוהות. שלושה קריטריונים חשובים:

גיל  העובדים/ות – ככול שיש שוני גדול בין העובדים/ות יש לבחור פעילת שתתאים לכולם

מין העובדים/ות –  בשר מול גבינה, מיסטיקה מול פעילת אתגרית.

מגזר – כשיש עובדים ממגזרים שונים יש לבדוק מה הדברים שעלולים להביך או לא להתאים.

.

ערב גיבוש לצוות צעיר ודינאמי

ערב גיבוש לסניף לעובדים מפונקים ! כל ערב גיבוש הוא שונה ומיוחד ותלוי באנרגיה שהעובדים/ות מביאים/ות לאירוע. כאשר מדובר על אוכלוסייה צעירה יחסית של סטודנטים וחיילים משוחררים צריך להתמקד באירוע מגבש עם חוויה צעירה ותוססת. למקום יש תפקיד חשוב ביצירת אווירה כיפית ומשוחררת.  לפניך חמישה רעיונות מעולים היכן לערוך ערב גיבוש לעובדים מפונקים במיוחד.

1.ברביקיו בפארק –  כאשר יש צורך להפיק ערב גיבוש בקיץ אין כמו פארק או חוף ים בכדי ליצור אווירה מיוחדת ומשוחררת. אפשר לקחת חברת קייטרינג שתיקח ממכם את כל כאב הראש של ארגון הבשר והאוכל דרך השולחנות. ריח הים וריח צליית הבשר כבר יעשו את האווירה לשונה

2.לופט ובו ג'קוזי- דרך נוספת להראות עד כמה ההנהלה רוצה לפנק את העובדים או העובדות. מתאים לקבוצות הומוגניות קרי גברים או נשים. מתאים יותר לקבוצות קטנות.

3.טיפול בספא  – אין כמו להפתיע את העובדים/ות בעיסוי מפנק, שיאצו, אבנים חמות ובכל דבר שייתן לגוף ולנפש קצת שקט ושלווה.

4.בית פרטי עם בריכה שחיית – אין מה לעשות בריכה בקיץ תמיד תעשה את האירוע ליוקרתי יותר בין עם בחורף ובין עם בקיץ. העובדים שוחים, אוכלים, שותים ונהנים.

5.שכירת מועדון לאירוע – אלכוהול טוב, קריוקי, מוזיקה טובה, אפשרות לרקוד ולחגוג יהפכו כל אירוע למיוחד במינו. אחד מהמקומות המופלאים ביותר להוציא מקסימום אנרגיה.

רעיון נוסף לקיום אירוע גיבוש כאשר התקציב נמוך ואין באפשרותכם לשכור אולם או חדר לאירוח העובדים

אירוע בבית של אחד העובדים – כשאין מספיק תקציב וצריך לערוך ערב גיבוש בחורף מומלץ לעשות זאת באחד מהבתים והכי טוב של ראש הצוות אם הדבר אפשרי. כך האירוע יקבל סמן יותר ביתי וחם וזאת דחיפה להגיע לאירוע כי המנהל/ת פותחים את הבית הפרטי שלהם לכבוד העובדים.

 

פעילות מותאמת אירוע לצוות

אנא שאלו את עצמכם מה המטרה הסופית מהאירוע לעובדים, לחברה ולכם באופן אישי. זאת יכולה להיות ההזדמנות שלכם לחשוף צדדים שחלק מהצוות או כל הצוות לא מכיר. ככול שהאירוע יתאים יותר ויתקבלו פידבקים חיובים בסופו זה חלק "מתעודת ההצטיינות" שלכם. כתבו מה המטרה שלכם ועל פיה בחרו את המטרה המתאימה. אם הצבתם כמטרה כשחרור ופאן אפשר להזמין סרט VIP  או לקחת אותם לטיפול בספא / לרקוד במועדון יוקרתי.   

 

טיפ לך המנהל/ת

ערב גיבוש צוות המקום שלכם לחבק את העובדים/ות ולתת להם עוד הרגשה שהם אלה החשובים ביותר בעבודה. כשמנהל יודע לתת את התחושה שכל עובד/ת הם הכי חשובים לו התפוקה שהוא יקבל מהם תהיה רבה יותר. ואתם תתרגלו ותפעלו על פי כלל זה מתוך אמונה שכל עובד/ת יש לו ייחודיות שונה התורמת לצוות ותדגישו זאת גם העובד יצא מרווח עם תחושה טובה כלפי עצמו ואתם תרוויחו עובדים/ות מרוצים כשהתרומה והתפוקה שלהם תהיה יותר גדולה. לא חייבים לחכות להפיק ערב גיבוש לצוות כדאי לפרגן באופן אישי וקבוצתי לעובדים. מצאו את הדרכים לעשות זאת בצורה היום יומית בעבודה שלכם. 

.

 

סיפור אישי מערב גיבוש לצוות 

ברצוני לשתף ברעיון ייחודי לפעילות ערב גיבוש עובדים לסניף ולחשוף סיפור אישי קצר לצידו. הוזמנתי לקיים ערב גיבוש עובדים לסניף של בנק אוצר החייל בתאריך 24.2.09. הערב התקיים במסעדה יוקרתית באשדוד כאשר מעל ל- 20 עובדי הבנק הגיעו לאירוע גיבוש מרגש ומפנק. 

 

לפני תחילת המופע אני קולט שעובד בנק מסתכל עלי בצורה מעוררת חשד ושעובד בנק מסתכל עליך בצורה מעוררת חשד זה לא סימן טוב.! רק שהוא היה ממש מוכר, מכירים את ההרגשה הזאת ? ואז זה קרה, נזכרתי, זה אורן מהלימודים המשותפים שלנו באו"פ. העניין שהמופע עומד להתחיל, מה לעשות חשבתי ? נצטרך לדבר איתו לאחר שאסיים את האירוע. וכך אכן היה . בתום המופע אורן ניגש אלי ושאל אותי אם אני זוכר היכן נפגשנו וכך הפלגנו אל רגעים נוסטלגיים בלתי נשכחים כשלמדנו יחד.  זה מסוג הדברים שעושים תחושה טובה ובלתי נשכחת !!!

 

בדיוק כמו ערבי גיבוש לצוות עובדים שבהם צריך לבחור פעילות מנצחת ובלתי נשכחת שתגבש, תפעיל, תצחיק, תשחרר ותיתן ערך מוסף לעובדים. קצת על המופע לצוות... לאחר סיום המנה האמצעית כאשר הצלחות פונו מהשולחנות "השואו" התחיל..המופע שילב שני תכנים מרכזים: שפת גוף וגרפולוגיה. 

 

לאורך האירוע הושם דגש על היכולת לקלוט שדרים של לקוחות/ הבן/בת זוג ע"פ שפת הגוף.

 

דרך הגרפולוגיה העובדים קיבלו טיפים פרקטים על מה כדאי לשים לב בכתב היד. צחקנו כיצד מתבטאים הדברים בעולם הזוגיות והיצרים ולגבי החתימות הדברים שהתגלו נשארו בתוך המחלקה / המשפחה : - )

 

אחד מהדברים המרכזים שלהם נועד ערב גיבוש הוא היכולת לפרגן לעובדים על תרומתם. מסתבר שגם אני הייתי בין מקבלי הפירגונים. רינת אשר הזמינה אותי לאירוע הייתה מאוד מרוצה לאומת הפעילות שנערכה לעובדי הבנק בפעם הקודמת. מה אגיד לכם ערב גיבוש מוצלח לצוות מקסים. אני נהנתי.!!!!

 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.