אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

כמי שעורך ערב גיבוש לעובדים עלה במוחי ראיון לעשות ערב כיף לזוגות בקרב חברי התוצאות בוודאי יהיו מפתיעות חשבתי. אנסה לבנות ערב גיבוש עם בני זוג על פי תיאוריה "התרבות הארגונית" עם טיפים ע"פ שפת הגוף בזוגיות וגרפולוגיה. 

 

בשלב הראשון  נברר מהי התרבות הארגונית בתוך התא המשפחה בדיוק כמו שיועץ ארגוני מנתח את התרבות הארגונית של הארגון.  בשלב שני ננסה לראות מהם הקווים הדומים בין שני בני הזוג. 

 

"תרבות ארגונית" הינה מסגרת עבודה המכילה תפיסות, גישות, נורמות וערכים, ציפיות והתנהגות המשותפים לחברי הארגון. מערכת הערכים והנורמות מהווה גרעין יציב בארגון, ומשפיעה על כל החלקים שבו.

 

צ'טמן וג'ן מצאו כי יש 7 אלמנטים בסיסיים המאפיינים תרבות ארגונית, אנו ניקח את הנושאים הללו ועל פיהם ננתח את התא המשפחתי.  

 

חדשנות ולקיחת יוזמה - כל אחד יגדיר עד כמה הוא יוזם בעבודה לאומת הזוגיות ובמשפחה.

 

מידת שמרנות ויציבות הארגון – הגבר והאשה יגדירו עד כמה הם מרגישים יציבות בחייהם מבחינה כלכלית, אישית ורגשית בתא המשפחתי. 

 

מכוונות לאנשים– בני הזוג יגדירו כמה הם קשובים אחד לשני וכמה הצד השני קשוב חזרה 

 

מכוונות לתוצאות –כל אחד יגדיר מה התוצאות הרצויות ברמת הזוגיות והמשפחה.  

 

מידת הפורמליות או אי פורמליות – כל זוג יגדיר איזה דברים הוא היה רוצה שיהיו פורמלים כמו למשל (ארוחת ערב קבוע ביום שישי עם הילדים) ועל איזה דברים הוא היה מוכן לוותר ולהעביר לצד הספונטניות  

 

מכוונות לפרטים – האם יש דגש על מילוי פרטים והוראות מדויקות בתחום הזוגי, לדוגמה האשה זורקת את הזבל והגבר הוא זה ששוטף כלים ורק אז רואים סרט ביחד.  

 

מידת החשיבות של עבודה משותפת – עד כמה יש סיכרון בין בני הבית, כמה דברים משותפים עושים בשבוע ימים יחד למשל.  

 

שיין טוען כי התרבות הארגונית כוללת הנחות יסוד המשותפות לחברי הארגון.

 

על פי המחקר של צ'טמן ואוריילי יש חשיבות רבה למידת ההתאמה בין ערכי הארגון לערכי העובד כלומר בין ערכי המשפחה לערכי בן או בת הזוג לשיטתנו. לאחר שנברר מהי "התרבות הארגונית"  בתא המשפחתי על פי כל אחד מבני הזוג ננסה בשלב השני לבדוק אצל איזה מבני הזוג יש את הדמיון הרב ביותר, ואז נעבור לחלק האומנותי של הערב.

 

הגישה הסוציולוגית מצביע על ההתאמה בנורמות והערכים שמשפיעים על בחירת בן / בת הזוג, ככל שיש התאמה יותר גדולה יהיה יותר קל לגבש לפיהם את התא המשפחתי.

 

החלק האומנותי של הערב יועלו תכונות האופי של בני הזוג על פי כתב היד שלהם או שפת הגוף, כמו כן ייתנו טיפים בתחום הזוגיות על פי שפת הגוף.  אשמח לדעת מה דעתך על הראיון.  ניתן להכנס לאתר לקבל יותר פרטים על ערב גיבוש זוגי

 

יובל בן בסט – בעל תואר ראשון במדעי החברה, כותב את עבודת המאסטר לתואר שני בהתנהגות ארגונית. גרפולוג ובעל תעודה מטעם אמות משפט בגישור.    

 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.