אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

כמי שעורך ערב גיבוש לעובדים עלה במוחי ראיון לעשות ערב כיף לזוגות בקרב חברי התוצאות בוודאי יהיו מפתיעות חשבתי. אנסה לבנות ערב גיבוש עם בני זוג על פי תיאוריה "התרבות הארגונית" עם טיפים ע"פ שפת הגוף בזוגיות וגרפולוגיה. 

 

בשלב הראשון  נברר מהי התרבות הארגונית בתוך התא המשפחה בדיוק כמו שיועץ ארגוני מנתח את התרבות הארגונית של הארגון.  בשלב שני ננסה לראות מהם הקווים הדומים בין שני בני הזוג. 

 

"תרבות ארגונית" הינה מסגרת עבודה המכילה תפיסות, גישות, נורמות וערכים, ציפיות והתנהגות המשותפים לחברי הארגון. מערכת הערכים והנורמות מהווה גרעין יציב בארגון, ומשפיעה על כל החלקים שבו.

 

צ'טמן וג'ן מצאו כי יש 7 אלמנטים בסיסיים המאפיינים תרבות ארגונית, אנו ניקח את הנושאים הללו ועל פיהם ננתח את התא המשפחתי.  

 

חדשנות ולקיחת יוזמה - כל אחד יגדיר עד כמה הוא יוזם בעבודה לאומת הזוגיות ובמשפחה.

 

מידת שמרנות ויציבות הארגון – הגבר והאשה יגדירו עד כמה הם מרגישים יציבות בחייהם מבחינה כלכלית, אישית ורגשית בתא המשפחתי. 

 

מכוונות לאנשים– בני הזוג יגדירו כמה הם קשובים אחד לשני וכמה הצד השני קשוב חזרה 

 

מכוונות לתוצאות –כל אחד יגדיר מה התוצאות הרצויות ברמת הזוגיות והמשפחה.  

 

מידת הפורמליות או אי פורמליות – כל זוג יגדיר איזה דברים הוא היה רוצה שיהיו פורמלים כמו למשל (ארוחת ערב קבוע ביום שישי עם הילדים) ועל איזה דברים הוא היה מוכן לוותר ולהעביר לצד הספונטניות  

 

מכוונות לפרטים – האם יש דגש על מילוי פרטים והוראות מדויקות בתחום הזוגי, לדוגמה האשה זורקת את הזבל והגבר הוא זה ששוטף כלים ורק אז רואים סרט ביחד.  

 

מידת החשיבות של עבודה משותפת – עד כמה יש סיכרון בין בני הבית, כמה דברים משותפים עושים בשבוע ימים יחד למשל.  

 

שיין טוען כי התרבות הארגונית כוללת הנחות יסוד המשותפות לחברי הארגון.

 

על פי המחקר של צ'טמן ואוריילי יש חשיבות רבה למידת ההתאמה בין ערכי הארגון לערכי העובד כלומר בין ערכי המשפחה לערכי בן או בת הזוג לשיטתנו. לאחר שנברר מהי "התרבות הארגונית"  בתא המשפחתי על פי כל אחד מבני הזוג ננסה בשלב השני לבדוק אצל איזה מבני הזוג יש את הדמיון הרב ביותר, ואז נעבור לחלק האומנותי של הערב.

 

הגישה הסוציולוגית מצביע על ההתאמה בנורמות והערכים שמשפיעים על בחירת בן / בת הזוג, ככל שיש התאמה יותר גדולה יהיה יותר קל לגבש לפיהם את התא המשפחתי.

 

החלק האומנותי של הערב יועלו תכונות האופי של בני הזוג על פי כתב היד שלהם או שפת הגוף, כמו כן ייתנו טיפים בתחום הזוגיות על פי שפת הגוף.  אשמח לדעת מה דעתך על הראיון.  ניתן להכנס לאתר לקבל יותר פרטים על ערב גיבוש זוגי

 

יובל בן בסט – בעל תואר ראשון במדעי החברה, כותב את עבודת המאסטר לתואר שני בהתנהגות ארגונית. גרפולוג ובעל תעודה מטעם אמות משפט בגישור.    

 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
יום גיבוש לעובדים- workers DAY party
מנהל/ת רווחה ומשאבי אנוש! הפקת יום גיבוש כיף לעובדים מצריכה בחירת פעילות מחברת ושוברת שגרה, שתשמח ותפנק. לפניך מבחר רעיונות אופטימליים לבחירת הופעה, הרצאה, סדנא, אטרקציה, הפעלה, שיותאמו לקונספט האירוע ולאופי העובדים והמנהלים..
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.