אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
גיבוש חברה או בעצם גיבוש חברתי הוא אחד מהסממנים לשינוי שהתחולל בשנים האחרונות במקומות העבודה בישראל. אם פעם המנהל היה מזמין את העובדים למסעדה או אליו הביתה הרי כיום האופציות שעמודות הם גדולות החל מעלית הקבוצה על כדור פורח או גיבוש דרך "המרוץ למיליון" בתל אביב או אתגר חדר בריחה. יש אין סוף לאופציות. לא משנה באיזה אופציה תבחרו כדי לשמור על "סיפוק רגשי וחברתי" בעבודה כדי מאוד לעודד ערכים של שותפות  לדרך, חיי חברה תוססים גם בשעות הארוחה בעבודה. הקמת קבוצות עניין משותפות גם דרך הרשתות החברתיות יכולות לעזור.
.
ישנים חברות הפקה שיכולות לארגן גיבוש חברה / חופשות / ימי כיף  על פני יום שלם או מספר ימים עם פעילות לעובדים כשהמציאות עולה על כל דמיון. מסע על גמלים במדבר, נהיגה בטרקטורון, לא נקפח את טיולי הג'יפים הישנים והטובים, שיט קיאקים. לצד פעילות רגועה יותר כמו טיול ברמה קלה , ביינונית או גבוה. נוסיף גם  הטרנד של "הטיולים האורבנים" הכוללים מסע אל תחום הפשע בישראל או התמקדות בציורי גרפיטי. לאחרונה התווספו לימי גיבוש חברה פעילויות בסגנון הישרדות או "האח הגדול". הכל מאוד תלוי גם בתקציב שמיועד עבר הפעילות. אבל ניתן גם לעשות דברים בעצמכם בלי צורך בנפקה שהיא מאוד מאוד גדולה.
.
במצב בו המשק והחברה הישראלית נמצאת נראה שהחברות הולכות להשקיע פחות משאבים כלכלים לארגן גיבוש חברתי. ללא ספק הישרדות הפכה לחלק לא מבוטל של עובדים/ות שפרנסתם לא מובטחת כלל, בכל מקרה ובכל מצב החשיבות של לכידות חברתית היא קריטית במצבי משבר. ניתן לראות את זה גם בשדה הקרב ובקרב יחידות בצה"ל שבו בשעות משבר ובמצבים הקשים ביותר חיילים/ות עשו דברים גדולים למען חבריהם לנשק ולמען המדינה. חשוב לקחת מהמקומות האלה את ההשראה לשפר כל הזמן את הלכידות בין העובדים/ות בצוותים, מחלקות, אגפים. תאמינו או לא עובדים/ות מנהלים/ות ישארו במקום עבודתם בין היתר בגלל יחסי החברות והקרבה.
.
גיבוש חברתי בערב אינטימי שבו העובדים יהיו ביחד כאשר כל אחד יביא כיבוד או שתייה הוא פתרון מצוין. מספיק אדם אחד שייקח על עצמו את התפקיד של "מארגן הפעילות החברתית".
 
אפשר למלא את הערב במשחקי חברה וילדות כגון "משחק הכיסאות", "אמת או חובה"," או אפילו להשחיל נר קשור לבקבוק, משחק "אמת ושקר", "עץ או פלי","תחרויות בין קבוצות" - איזה קבוצה מסתדרת הכי מהר בסדר כרונולוגי על פי גיל, גובה, משקל, שמות משפחה, מספר ילדים ועוד. ארגנו משחק טריוויה משותף, גם אם העובדים/ות בחופש בבית ערכו פעילות דרך זום. תנו ליצירתיות שלכם דרור ותראו איך שאתם פשוט מפתיעים את העובדים/ות וגם את עצמכם. ישנם הרבה מאוד רעיונות ביוטיוב או בגוגל לפעילות חברתית מוצלחת. ואם תעשו כן תקבלו עובדים/ות מרוצים/ות יותר ושמחים/ות יותר.
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.