אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

ניתן לחסוך בסדנאות גיבוש על פי שלבי התגבשות הצוות שיפורטו בהמשך. את הסיפור הזה אתם וודאי מכירים. הדוד שחי באמריקה החליט לחזור לארץ ושאל את חברו הטוב, לגבי השקעה טובה בישראל ,כדי לעשות "קצת כסף". ענה לו חברו, אתה תביא את הכסף הגדול ואנחנו כבר נדאג להפוך אותו לקטן.

 

סדנאות גיבוש לעובדים הוא כלי מרכזי שבו ניתן ליעל את התקשורת הבין אישית בין חברי הצוות לטובת יעדי ומטרות הארגון.

 

במצב הכלכלי הנוכחי שכל הוצאת כסף הינה בגדר השקעה, רצינו לתת לכם כלי נוסף שיעזור לך באיתור ובחירת סדנת גיבוש נכונה לצוות שלכם. מנהל/ת משאבי אנוש או ראש הצוות  יבחן את רמת התפתחות הצוות על פי 4 השלבים בהתגבשות צוות.

 

טיוקמאן מונה 4 שלבים בהתגבשות של צוות :

 

1- שלב הגישוש הראשוני –  חברי הצוות לא מכירים אחד את השני, הם תלויים יותר במנהל מאשר בינם לבין עצמם, ישנה הכרות ראשונית.

 

2- שלב המאבק/ התמודדות – נוצר קונפליקט ומאבק בין חברי הצוות על עמדות כוח ותפקיד, נהלי עבודה מתגבשים והתפקיד של כל עובד מתחיל להיות ברור לו.

 

3- שלב לכידות / גיבוש-  יחסי המשחק הופכים לברורים. הצוות מזדהה עם מטרה משותפת, ישנה זרימה של רעיונות ,משוב חיובי ובונה ותחושה של תלות ואמון הדדי.

 

4- עבודת צוות – הזמן עושה את שלו והצוות צובר ניסיון, לומד מטעיות. יש הבנה והכלה לגבי הפוטנציאל של כל אחד מחברי הצוות. הבנה שרק ביחד יוכלו להגיע למיצוי יכולת אופטימאלית.

 

תפקידו של המנהל לבדוק באיזה שלב נמצא הצוות.בשלבים הראשונים 1-2 לראש הצוות או למנהל הבכיר יש תפקיד חשוב בליווי הצוות, הדרכתו, הגדרת התפקידים השונים ,תלותם של חברי הצוות במנהל גבוהה.

 

בשלבים הסופים 3-4 התלות במנהל קטנה.מצב בו מנהל הצוות או המנהל הישיר מתחלף יתכן שיהיה מאבק נוסף בתוך הצוות על הגדרת התפקיד ועל המנהל החדש יהיה לקבוע סדרים ונהלים חדשים.

 

אם כך בתור ראש צוות שמתעניין לערוך ערב גיבוש ,אם יהיה אבחון לגבי השלב שבו הצוות נמצא בהחלט יכול לעזור במיקוד בסדנת גיבוש ואולי אף איננה נחוצה. 


 
בשלב שבו הצוות בקושי מכיר אחד את השני יש צורך לשים דגש על ההכרות בין העובדים בסדנאות הגיבוש ועל אווירה חיובית ובונה.
 
א- בשלב המאבק/ התמודדות על עורך הסדנא לשים את הדגש על מיתון הקונפליקטים. אולם כיווןשמאבק על התפקיד הינו דחף בסיסי בהתגבשות הצוות, יש לתת לצוות את החופש להתעמת.   
לדעתנו, כל עוד רמת הקונפליקט לא מאיימת על גיבושו או פירוקו של הצוות, עדיף בשלב זה דחיית סדנת הגיבוש.
 
ב- השלב בו מושגת הלכידות הצוותית המתבטאת בהרמוניה ראשונית ושיתוף פעולה מפרה, על הארגון ומנהל הצוות להעניק גיבוי ותמיכה לצוות המתגבש, בלי התערבות חיצונית. 
 
ג- בשלב עבודת הצוות, ישנה חשיפה של הצוות לשחיקה.  זה הוא שלב קריטי המצריך התערבות חיצונית כדוגמת סדנאות גיבוש בתחומים השונים כגון הומור, שפת גוף, לחץ ושחיקה, גרפולוגיה ועוד.
 
אם כך עצתנו לדוד מאמריקה כדאי להמתין עם ההשקעה לרגע הנכון.השקעה קטנה בזמן הנכון תביא להצלחה ולרווח גדול בהמשך.                                                                     
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.