אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
חזון ארגוני עוזר לעובדים להבין את חשיבות הדרך והכיוון אך כאשר החזון משותף גם לעובדים וגם להנהלה אזי הכוחות של שני הצדדים מתאחדים למען המטרה .
 
כיום מדברים בחוגי המחקר על חזון לטווח קצר, הדוגמא הטובה ביותר היא של חברת מקדונלד ששינתה את החזון שלה כך שאנשים יוכלו אוכל בריא יותר. השינויים המהירים, ההשפעה הגלובלית,  מחייבים את החברה לעדכן את החזון שלהם לעיתים תכופות יותר.
 
בעבר החזון נחשב למשהו ערטילאי, שכאשר הוא מושג הארגון בעצם מסיים את תפקידו או שמוצא חזון חדש. החזון בבסיסו צריך להיות ברור ומובן לעובדים כדי שיהיה להם את הרצון להשיגו. החזון תומך בצדקת הדרך של הארגון ובאמונה של העובדים ביכולתם ובעבודתם.
 
תרבות ארגונית חזקה משקפת את התרבות הארגונית כפי שהיא מוצהרת כלפי חוץ לבין מה שקורה בפועל (כלפי פנים). היתרון של תרבות ארגונית חזקה בכך שהיא מעניקה תחושה של שייכות, הזדהות, מחזקת רוח צוות, מעניקה משמעות וזהות.
 
הטמעת התרבות הארגונית לצד השינויים במטרות וביעדים מחייבת מספר פעולות מצד הארגון.
 
טקסים – טקס עובד מצטיין, יום הולדת, פרידה מעובד/ת, קבלת עובדים חדשים.
 
הדרכה – ימי עיון, סדנאות לעובדים, הרצאות, הדרכות
 
אירועי גיבוש – ימי כיף לעובדים, ערב גיבוש, ערב צוות, ימי גיבוש, הפעלות.
 
תקשורת פנימית – הפצת מסרים במערכת הארגונית, כמו מיילים, SMS ווטס אפ ועוד
 
עשייה למען הקהילה – אימוץ קהילה, מימון, מלגות עזרה בפועל, התגייסות של העובדים וההנהלה.
 
ערב גיבוש כחלק מהתרבות הארגונית.
תרבות ארגונית אשר שמה לה כמטרה את חשיבות הליכוד ורוח הצוות תפיק רווח עצום באם תדע כיצד להשקיע נכון בטיפוח היזומות החברתית בארגון. ברצוני להציע מושג שכבר קיים שנים בישראל והוא  "חוגי בית". בעבר המושג היה קיים בתרבות הישראלית לפני הבחירות כאשר היה מוזמן איש ציבור לנעום בעד מפלגה זה או אחרת. הצורך במפגשים חברתיים גרם לרתום את השם לטובת מפגשים של חבריים אשר מארגנים אוכל ופעילות מהנה.
 
אם "חוגי בית" נותנים מענה לניכור שהאדם מרגיש מול המחשב, הפיסבוק, והטוויטר, טינדר, לרצון להיות "ביחד" ולצורך להיפגש וליהנות, אז מדוע לא להשתמש בו גם לקידום צורכי העובדים.
צוות עובדים אשר יחליט להיפגש אחת לחודש בצורה לא פורמאלית, ואתם מוזמנים לקרוא לזה בכל שם שתרצו, חוג בית, ערב גיבוש, ערב צוות, ייהנו מהמפגש, הדבר יעודד חדשנות ויצירתיות, יחזק את המורל של העובדים, את האינטימיות והתקשורת.
 
כיום ערב גיבוש מתקיים אחת לשנה וזה חבל. ניתן לקיים מפגשים חברתיים במהלך השנה בלי שיגיע מפעיל/ה. הרבה פעמים מזמנים מפעיל לאירוע כדוגמת גרפולוג/ית, כירולוג/ית, נומרולוג/ית, אסטרולוג/ית, סקסולוג/ית אך הרבה פעמים עצם המפגש יוצר את הכיף כאשר כל פעם מישהו אחר יהיה אחראי על תכנון ההפעלה החברתית.
 
 
קונספט לערב גיבוש
1.אם נקלט עובדים/ות חדשים/ות כדאי לתכנן את ערב גיבוש כך שיכיל גם משחקי תקשורת והכרות.
 
2אם המטרה היא לציין רבעון או תקופה אפשר לקחת את העובדים לסרט, מסעדה , חדר בריחה או קריוקי.
 
3.אם צריך לחגוג אירוע פרידה – כדאי שחלק מהאירוע יהיה מותאם לעובד/ת מנהל/ת שנפרדים ממנו. ניתן לעשות סרטון לכבודו, לקחת מספר עובדים שייתנו "נאום" ולהפתיע עם הפעלה חברתית.
 
4.פעילות גיבוש ביום כיף – בערב אחרי שהלכתם הרבה, ראיתם את הארץ כדאי מאוד לעשות ערב גיבוש יותר סולידי. אם רוב היום היה בטן גב ניתן לבחור בסדנת צחוק מקפיצה במיוחד.
 
5.ערב גיבוש משחרר – אחד מטרנדים הם יאכטות שיוצאות "מהלגונה" ועושות שייט. בתוך זה ניתן להוסיף ריקודים לתוך הלילה, שתיה חריפה, אוכל וכך בעצם ערב גיבוש הופך להיות מאוד אקטיבי, תוסס ועם הרבה מאוד חוויות. טיפ כדאי לבדוק מי סבל בעבר ממחלת ים.
 
6.ערב חברה בסימן חג – ישנם מספר חגים שנהוג לשלב בהם פעילות גיבוש. חג חנוכה לערוך אירוע בערב. ראש השנה, פסח הרמת כוסית. בכל אירוע כזה כדאי לציין את משמעות החג, ניתן להזמין הרצאת העשרה לצוות עובדים או סדנה שתגוון ותיתן נופח נוסף.
 
7.אירוע חברתי לסוף שנה – בין אם מדובר על מסיבת סלווסטר או ערב גיבוש לסיכום שנה בבתי הספר והגנים צריך להכניס תוכן שעושה "סגירה של השנה".
 
לסיכום – ערב גיבוש יכול לחזק את ערכי הארגון אך לא פחות חשוב לחזק את הגיבוש, רוח הצוות והתקשורת הבין אישית בארגון.
 
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! הלקוחות יצאו עם חיוך על הפנים
אחד הכלים הכי חזקים היום לקבלת שת"פ בצוות ומלקוחות עוברת דרך סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! ברגע שתשלבו הומור בשיחות שלכם ובפגישות שלכם -הם יהיו יותר נעימות כפיות גם לכם וגם לצד השני, שת"פ יגדל והתקשורת ביניכם תהיה מהנה ומוצלחת יותר. מה מיוחד בסדנה זו ? מעביר את הסדנה סטנדאפיסט ותסריטאי קומי המשלב בסדנה קטעי סטנד-אפ מתוך הופעות מקצועיות -כך שצחוק והנאה מובטחים לכם ובנוסף הכלים המעוברים בסדנה מגיעים ממקור ראשון ומניסיון של 15 שנה בהופעות סטנד-אפ על במה ברחבי הארץ, תכניות טלוויזיה ואירועים פרטיים. סוג האירוע- סדנה מגבשת המתאימה לתחום המכירות והשירות, פיתוח צוותים, כנסים עסקים, ימי כיף לעובדים, טקסי עובד מצטיין, מסיבות פרידה. קהל יעד – עובדים מכלל שכבות הארגון וותיקים וחדשים, מנהלים בכירים ועד עובדי היצור. מטרות הסדנא – קבלת כלים בסיסיים איך לשלב הומור בתקשורת מול: עובדים, מנהלים, לקוחות ואפילו החמות האישה והילדים בשיחות, פגישות כנסים, ישיבות. במקום העבודה ומחוצה.
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.