אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
"בעקבות אלימות בגיל 11 קיבלתי החלטה לצאת מהבית. תכננתי הכל! ובגיל 13 עזבתי. כשהחלטתי לסיים את הנשואים בעקבות אלימות זה לקח פחות זמן!"
 
רזואן שחאדה מרצה על אלימות במשפחה במגזר הערבי בדואי נוצרי והיהודי. שם הרצאה שלה "אל החופש והאור".
רוזאן מרצה בתחום אלימות במשפחה והעצמת נשים, מאמנת אישית, מלווה נשים וגברים שעברו אלימות במשפחה ואנשים שחווים פחד, חשש ותחושות של חוסר הגשמה עצמית ושרוצים לעשות שינוי בחיים.
 
ספרי רזואן איך הכל התחיל?
"נולדתי בדואית מוסלמית למשפחה עם חמישה ילדים. מרגע בואי לעולם הבנתי שאין לי זכות בחירה ומי שמחליט עבורי זה אבא שלי או אח שלי או גבר אחר בתוך המשפחה".
"לא הכרתי את משפחה של אמא שלי לא יכולתי לזהות אותם ברחוב לא היה לי חברות ובטח אסור היה לי לצאת החוצה רק לבית ספר ולבית ולעזור לאמא שלי בעבודה. לעומת זאת אחיי יכלו לעשות הכול!"
 
ספרי על הילדות שלך?
"לא הרגשתי אהבה מצד הורי אף פעם לא מצד אבי ולא מצד אמי. כילדה אפילו לשכונה ממול אסור היה לי ללכת. אמא הייתה מאיימת עלי שאבא של יחטיף לי מכות. כל הזמן פחדתי.. בעצם החשש והפחד היו הרגשות העיקריים שליוו א  הילדות שלי."
 
איזה סוגי אלימות עברת?
"פיזית נפשית כלכלית רוחנית מנטלית מילולית".
 
ספרי על מערכת יחסים משמעותיות שלך?
"בגיל 17 הכרתי בן זוגי ובגיל 27 התחתנו. בהתחלה היה לנו מדהים טיילנו נהננו עבדנו ולמדנו."
"משפחתו של בן זוגי לא היו בעד הקשר, כי אני בדואית והוא נוצרי. אחרי שכנוע וזמן, הם הבינו שהוא אוהב אותי וכך הם נכנעו." "כשנולדו הבנות, סדר העדיפויות השתנה מבחינה כלכלית ובן זוגי הפעיל עליי אלימות כלכלית, מילולית ומעט פיזית. נמלטנו למקלט נשים מוכות למשך 8 חודשים."
 
איזה תובנה יש לך בנוגע לבחירת בן זוג כמי שחוותה זוגיות אלימה?
"אהבה עבורי הייתה כשכל פעם בן זוגי היה בודק אותי היכן אני נמצאת, מה אני עושה. איך התלבשתי. האהבה האובססיבית שלו היא בהחלט לא הייתה אהבה אלה תמרורי אזהרה שמוטב להבחין בה כמה שיותר מהר."
 
ספרי על נקודת מפנה בחייך
"הראשונה שבגיל 11 תכננתי כיצד אני יוצאת מהבית ולאחר תכנון של שנתיים יצאתי והשני שעליה אני מאוד גאה ששמתי
את עצמי בעדיפות הראשונה והצלחתי לצאת ולהוציא את בנותיי ממעגל האלימות. היום אני מלמדת אותן שחיים בפחד ואלימות אלה לא חיים. אגב ילדים קולטים ומחקים את ההורים גם אם לא מדברים."
 
מה המסר שלך בהרצאה להעצמת נשים?
"אין דבר בלתי אפשרי! אם אני הצלחתי לצאת מחיים חשוכים לאור כנגד הסכוי אז גם אתם יכולים/ות! אין דבר יותר חזק מכוחה של אמונה. האמינו בעצמכם! היו טובים תמיד לא משנה מה עברתם או מה עשו לכם! זכרו שיש דבר כזה "יכולת לשנות מציאות" במגון דרכים. פשוט החליטו בגדול כי הכול אפשרי!"
 
איך הייתה היצאה לחירות?
"כשיצאתי לגור לבד עם שתי בנות שלי הרגשתי את החופש  והרגשתי מהו. חייתי עם זכויות שלי כאישה בדיוק כמו שנלחמתי עליהם".
 
מי קהל היעד שלך?
"אני מרצה על אלימות במשפחה לגברים- לנשים כאחד. יש לי הרצאות להעצמת נשים. הרצאה ליום האישה, יום המשפחה, הרצאות לבני נוער בנושא אלימות, הרצאות למורות בבתי ספר, הרצאות לגננות וסייעות חברות וארגונים. היכולת שלי היא לתת הרצאות בשפה הערבית ובשפה העברית ולהתאים את עצמי לאוכלוסיית היעד במגזר הערבי בדואי נוצרי והיהודי"
 
הרצאה על אלימות במשפחה- תכנים:
 
1. התמודדות כילדה לבד בלי חום ואהבה.
 
2. אלימות במשפחה על כל גווניה.
 
3. אמונה. תקווה והגשמת עצמית.
 
4. בחירה בחיים.
 
5 יצירת מציאות אחרת דרך למידת גבלות (קווים אדומים).
 
6. יצאה ממעגל האלימות.
 
7. ההתגברות על הבושה, הסבל והפחד והחשש
לחיות עם ילדים בלי משפחה תומכת ועדין להיות אישה מאושרת!
 
להזמנות הרצאות בנושא אלימות במשפחה / הרצאות העצמת נשים צרו קשר:
בנייד- 054-7752911
במייל - ro200yo300@gmail.com

 

 
 
קישור לכתבה במאקו
 
_____________________________________________________________________
 
"بسبب العنف في سن 11 ، اتخذت قرارًا بمغادرة المنزل. خططت لكل شيء! وفي سن 13 غادرت. عندما قررت إنهاء الزواج بسبب العنف ، استغرق الأمر وقتًا أقل!"
 
رزوان شهداء تحاضر عن العنف الأسري في الوسط العربي البدوي المسيحي واليهودي
اسم محاضرتها "الحرية والنور".
 
روزان محاضرة في مجال العنف الأسري وتمكين المرأة ، مدربة شخصية ، ترافق النساء والرجال الذين تعرضوا للعنف الأسري والأشخاص الذين يعانون من الخوف والتخوف ومشاعر عدم تحقيق الذات ويريدون إحداث تغيير في الحياة .
 
*رزوان كيف بدأ كل هذا؟ *
 
"لقد ولدت مسلما بدويا لعائلة لديها خمسة أطفال
منذ اللحظة التي جئت فيها إلى العالم أدركت أنه ليس لدي الحق في الاختيار وأن الشخص الذي يقرر بالنسبة لي هو والدي أو أخي أو أي رجل آخر في الأسرة ".
 
"لم أكن أعرف عائلة أمي ، ولم أستطع التعرف عليهم في الشارع ، ولم يكن لدي أصدقاء ، وبالتأكيد لم يُسمح لي بالخروج إلا إلى المدرسة والمنزل ومساعدة والدتي في العمل بيت من ناحية أخرى ، كان بإمكان إخواني أن يفعلوا كل شيء! "
 
اخبرني عن طفولتك؟
"لم أشعر أبدًا بالحب من والديّ ، ولم أشعر أبدًا بالحب من والدي أو من والدتي. عندما كنت طفلاً ، لم يُسمح لي حتى بالذهاب إلى الحي المقابل للشارع. كانت والدتي تهددني بأن والدي سيضربني. خائف دائمًا. في الواقع ، كان التخوف والخوف من المشاعر الرئيسية التي صاحبت طفولتي ".
 
 
* ما أنواع العنف التي تعرضت لها؟ *
"المادية العقلية الاقتصادية الروحية العقلية اللفظية".
 
* حدثني عن علاقتك المهمة؟ *
 
"في سن السابعة عشر التقيت بشريكي وفي سن السابعة والعشرين تزوجنا. في البداية قضينا وقتًا رائعًا ، سافرنا واستمتعنا وعملنا ودرسنا".
 
"عائلة شريكي لم تكن مؤيدة للعلاقة ، لأنني بدوي وهو مسيحي. بعد الإقناع والوقت ، أدركوا أنه أحبني ، فاستسلموا".
 
"عندما ولدت الفتيات ، تغير ترتيب الأولويات من الناحية المالية واستخدم شريكي العنف المالي واللفظي والقليل من العنف الجسدي.
هربنا إلى ملجا للنساء المعنفات لمدة ثمانية أشهر ".
 
* ما هي رؤيتك فيما يتعلق باختيار شريك كشخص مر بعلاقة عنيفة؟ *
 
"كان الحب بالنسبة لي عندما كان شريكي يفحصني في كل مرة حيث كنت ، وماذا كنت أفعل. كيف أرتدي ملابسي. لم يكن حبه المهووس بالتأكيد حبًا ، فهذه علامات تحذير يجب ملاحظتها في أقرب وقت ممكن."
 
* حدثني عن نقطة تحول في حياتك *
"الأولى ، عندما كان عمري 11 عامًا ، خططت كيف سأغادر المنزل ، وبعد عامين من التخطيط ، غادرت ، والثانية ، التي أفتخر بها جدًا
أضع نفسي في المقدمة وتمكنت من الخروج وإخراج بناتي من دائرة العنف. أعلمهم اليوم أن العيش في خوف وعنف لا يعني العيش. بالمناسبة ، يلتقط الأطفال والديهم ويقلدونهم حتى لو لم يتكلموا ".
 
* ما هي رسالتك في محاضرة تمكين المرأة؟ *
 
لا شيء مستحيل!
إذا تمكنت من الخروج من حياة مظلمة رغم الصعاب ، فيمكنك أيضًا!
 
لا يوجد شيء أقوى من قوة الإيمان. عليك ان تؤمن  بنفسك
كن جيدًا دائمًا بغض النظر عما مررت به أو ما فعلوه بك!
تذكر أن هناك شيئًا مثل "القدرة على تغيير الواقع" بطرق مختلفة. فقط اتخذ قرارًا كبيرًا لأن كل شيء ممكن!
 
* كيف تم الافراج عن الحرية؟ *
عندما ذهبت للعيش بمفردي مع ابنتاي ، شعرت بالحرية وشعرت بما كانت عليه. لقد عشت مع حقوقي كامرأة كما كافحت من أجلها.
 
"من هو جمهورك المستهدف؟
 
ألقي محاضرة عن العنف المنزلي لكل من الرجال والنساء.
 
لدي محاضرات لتمكين المرأة مخصصة أيضًا للمراهقين ، بما في ذلك المحاضرات الأخيرة مثل يوم المرأة ويوم الأسرة والمدارس ورياض الأطفال والمساعدين ...
 
* محاضرة عن العنف الاسري - المحتويات: *
 
1. التعامل كفتاة وحيدة بدون دفء وحب.
 
2. العنف الأسري بجميع أشكاله.
 
3. الإيمان. الأمل وتحقيق الذات.
4. الاختيار في الحياة.
 
5 خلق واقع مختلف من خلال حدود التعلم (الخطوط الحمراء).
 
6. خرج من دائرة العنف.
 
7. التغلب على العار والمعاناة والخوف والتوجس
العيش مع أطفال بدون أسرة داعمة وما زلت امرأة سعيدة!
 
لطلب محاضرات العنف الأسري / محاضرات تمكين المرأة تواصل معنا
 
نقال - 7752911-054
بريد -  ro200yo300@gmail.com
 
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.