אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
בין אם את מנהל/ת משאבי אנוש או רווחה, מנהל/ת לשכה או ראש מחלקה והוחלט לערוך יום כיף לעובדים בים המלח או לארגן נופש למנהלים בים המלח המאמר הזה מספק שלושה טיפים איכותיים כיצד לבחור הרצאה שתרים את אווירה לחברה שכבר מפנטזים על השינה.
 
במלון ישרוטל נבו בים המלח נערכה הרצאה ללשכה של משרד ממשלתי. ההרצאה סיימה יום עמוס באטרקציות כשהתחילה בנסיעה ארוכה המשיכה בהתעכבות עקב בולענים. על דאגה הכוונה היא שהאוטובוס נתקע בבולען אלה בלקיחת סיור מקצוע בתחום, כאשר רואים בולענים יפים שאינם מפריעים לנסיעה ושניתן לראות בהליכה. חוויה מומלצת שיכולה להפתיע מאוד את העובדים/ות המנהליםו/ת ולהשאיר בהם חותם! לאחר שכבר הגיעו למלון בשעות הערב הם הלכו לאכול "ארוחת ערב" לאחר מכן כולם התבקשו להגיע לאולם הרצאות במלון.
 
טיפ ראשון- בחירת תוכן מעניין לעובדים ולמנהלים
סקר רעיונות - אחד מהדברים החשובים שהופכים כל הרצאה לטובה יותר הוא בחירת תוכן איכותי, מעניין וכזה שישאיר את המנהלים/ות עירנים. בחירת תוכן כזה נעשה בדרך כלל בצורה אינטואטיבית "משהו שידבר על כולם". בחירת תוכן מעניין יכול להיעשות על ידי עשיית סקר בגוגל דרייב איזה תוכן של הרצאה הצוות היה רוצה לשמוע. תנו להם את הרעיון. ניתן לשתף אותם גם בתקציב כי הרי לא תמיד אפשר לסבסד כל מרצה.
 
הקשבה - עוד טיפ חשוב נסו מספר שבועות לפני הנופש לעובדים לשמוע ולהקשיב בארוחת הצהרים על מה השיח. איזה נושאים עולים שלא קשורים דווקא לעבודה.
צפיה - כמובן שאם יש נושאים שעולים מתוך הרשתות החברתיות והטלוויזיה זה גם מקור טוב להזמנת הרצאה.
 
ככול שיש שונות גדולה בין העובדים/ות חפשו נושא שידבר אל כלולם למשל אפשר לקחת נושא הקשור לתקשורת בין אישית או שפת גוף דבר שידבר אל כולם אבל זה באמת ברמת התזכורת.
 
טיפ שני – סידור כיסאות ישיבה
ישנם שני סוגי ישיבה שמדובר על חדרי הרצאות בים המלח. אחת במעגל והשניה בשורות תיאטרון.
 
הראשונה מאוד מתאימה אם עושים סדנה וצריך להזיז את העובדים/ות ולגרום לתנועה. צורת הישיבה שוברת דיסטנס, מקרבת בין העובדים/ות ויוצרת מקור להנעה בין המנהלים/ות והצוות. גם להרצאה היא מעולה כיוון שאף אחד/ת לא יכול להתחבא בשורה האחרונה. הישיבה פחות מתאימה כשיש קבוצה גדולה של אנשים.
 
צורת הישיבה השנייה טובה מאוד כאשר רוצים להקרין על המסך סרט או להראות מצגת. אז לזווית הראיה יש חשיבות. לאנשים שיש להם יכולת ויזואלית יותר טובה יהנו יותר. הישיבה מתאימה להרצאה יחד עם מצגת או משפעם היה שקופיות לפני חמישים שנה. בכלל הישיבה בשורות מתאימה למצב שבו יש קבוצה גדולה של עובדים/ות שלא ניתן לשלב "ישיבה מעגלית" או שהחדר לא גדול מספיק.
 
טיפ שלישי – מוזיקה
מוזיקה מחברת בין אנשים ויכולה לעורר אותם. אם יש אפשרות כבר בכניסה שימו מוזיקה מעוררות. בחרו מראש "פליי ליסט" שאתם יודעים/ות שהעובדים/ות אוהבים. אתם לא מבינים כמה מוזיקה מעוררת לתנועה וגורמת להתעוררות.
 
 
הרצאה בים המלח
 
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! הלקוחות יצאו עם חיוך על הפנים
אחד הכלים הכי חזקים היום לקבלת שת"פ בצוות ומלקוחות עוברת דרך סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! ברגע שתשלבו הומור בשיחות שלכם ובפגישות שלכם -הם יהיו יותר נעימות כפיות גם לכם וגם לצד השני, שת"פ יגדל והתקשורת ביניכם תהיה מהנה ומוצלחת יותר. מה מיוחד בסדנה זו ? מעביר את הסדנה סטנדאפיסט ותסריטאי קומי המשלב בסדנה קטעי סטנד-אפ מתוך הופעות מקצועיות -כך שצחוק והנאה מובטחים לכם ובנוסף הכלים המעוברים בסדנה מגיעים ממקור ראשון ומניסיון של 15 שנה בהופעות סטנד-אפ על במה ברחבי הארץ, תכניות טלוויזיה ואירועים פרטיים. סוג האירוע- סדנה מגבשת המתאימה לתחום המכירות והשירות, פיתוח צוותים, כנסים עסקים, ימי כיף לעובדים, טקסי עובד מצטיין, מסיבות פרידה. קהל יעד – עובדים מכלל שכבות הארגון וותיקים וחדשים, מנהלים בכירים ועד עובדי היצור. מטרות הסדנא – קבלת כלים בסיסיים איך לשלב הומור בתקשורת מול: עובדים, מנהלים, לקוחות ואפילו החמות האישה והילדים בשיחות, פגישות כנסים, ישיבות. במקום העבודה ומחוצה.
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.