אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
בחירת סדנת גיבוש מומלצת. פעילות גיבוש היא דרך להוציא את הצוות שלך לדרך חדשה אבל גם מקור מעולה להפוך את הקבוצה או הצוות לקהילה מחוברת יותר, שמחה ופרודוקטיבית. לפניך מספר רעיונות כיצד לבחור את התכנים הטובים ביותר לצוות שלך.
 
מיקום לסדנה – האירוע יכול להתקיים כמעט בכל מקום. הבחירה צריכה להיות בהתאם לכמות העובדים/ות ולסגנון הפעילות. מן הסתם ככול שיש מספר רב של משתתפים/ות כך גם צריך מקום יותר גדול ואילו שכמות המשתתפים/ות קטנה אפשר להסתפק במקום יותר קטן.
 
מקום יוקרתי נותן תחושת "ארומה" אבל בסוף התוכן שיוצקים הוא הקובע. לכן בהחלט אפשר לעשות אירוע בקיץ ובאביב בפארק מקום שנותן משמעות מיוחדת לתחושת המרחב והחופש בהורדת מתח ורמת הקונפליקט בתוך הצוות.
 
בחירת הפעילות ביחס למקום- בחירת הפעילות צריכה להתאים לגודל המקום. כאשר מזמינים חדר פרטי במסעדה הדבר יכול להתאים לסדנת גרפולוגיה שכולם יושבים/ות ואפילו לסדנת שפת גוף אבל פחות מתאים לסדנה שבה יש תחרויות ספורט.
 
איך להוציא את הצוות למקום חדש – והכוונה היא לא למקום שהם לא היו בארץ ובחו"ל. כאשר יש מצב שבו הגיע עובד/ת חדשה או שיש רמת מתח גבוה בתוך הצוות אחת מהדרכים היא לעשות סדנת גיבוש לעובדים שתגרום להם לראות אחד את השני באור שונה, למצוא נקודות משותפות ומשתפות ומשם לנסות להתחיל לצאת לדרך חדשה.
 
לעודד רמת פתיחות אישית במשרד – מספר ימים לפני הסדנה אפשר לבקש מהצוות להביא חפץ / תמונה שיש מאחוריו סיפור שקשור לחייו האישים. אפשר שבאותו יום תסיימו שעה מוקדם יותר או תתחילו מאוחר יותר וכל אחד/ת יחשוף מה עומד מאחורי הסיפור.
 
דרך נוספת היא לעשות משחק קהוט שבו כל עובד/ת יביאו תמונה מהילדות ולאחר ששותלים אותו במשחק הם צריכים דרך הניידים להצביע כל פעם למי הם חושבים/ות שהתמונה הזאת שייכת. כל זה רק קדימון לקראת סדנת גיבוש שתבחר ותתקיים יום או יומים אחרי הפעילות במשרד.
 
בחירת סדנת גיבוש נכונה לצוות – אם המטרה היא להוציא את הצוות לדרך חדשה אפשר לבחור בסדנת עבודת צוות שתתמקד מצד אחד בתקשורת הבין אישית בתוך הקבוצה ומצד שני בתהליכי העבודה ובסופה יקבעו תהליכי עבודה חדשים. סדנה כזאת יכולה לקחת ארבע שעות ובמקרים מסוימים יש צורך בסדנת המשך תלוי ברמת הקונפליקט שהצוות נמצא בו. היופי של הפעילות שהיא קבוצתית יש תחרויות שמזרימות אדרנלין וכיף ולאחריה מנתחים את התוצר ואת התובנות. יש פעילות שהיא  בין 2 ומתמקדת בקשרים הבין אישים ויש את המקום של כל הקבוצה בדיון צוותי מעמיק.
 
"הפסקת לשבירת שגרה"  - ישנם משרדים שנהוגת לעשות פעם בשבוע או בחודש איזה שהיא הפסקה "לשבירת שגרה" כמו שנהוג בארצות הברית ומקומות נוספים בעולם. הפסקה שכוללת אלכוהול משובח, נשנונשים ומוזיקה טובה. לתוך החוויה הזאת אפשר להזמין סדנת צחוק, סדנת אלכוהול, הרצאה קצרה שתגדיל את האפקט של האירוע. 
 
 
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.