אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

אבחון תעסוקתי מפי גרפולוג על פי ניתוח כתב יד לארגונים ומוסודות הינו כלי תומך החלטה. השמות של מנהלים בכירים, קידומם של עובדים, אבחונים תעסוקתיים על פי כתיבה וציור עצים הן חלק ממבחני המיון ההשלכתיים הקיימים בישראל ובעולם במשך עשרות שנים. 


אבחון גרפולוגי - מה תוצאה
באבחון כתב יד וציור, גרפולוג בודק מספר פרמטרים כגון : כישורי חשיבה, יחס הכותב לחברה, הדימוי והביטחון העצמי, התאמה לתפקיד ולתרבות הארגונית.

אבחון גרפולוגי - כללים חשובים
כתיבה וציור עץ על מצע של דפים חלקים בעט כדורי, אישור מהמועמד/ת על הסכמה לבדיקה, תוך השארת פרטים כמו גיל, מין, יד הכותבת, שפת אם, בעיות פיזיות או לקויות למידה במידה ויש. 
מבחן גרפולוגי יכול להערך במקום העבודה. לאחריו ישלח הכתב / המבחן הגרפולגי אל ה-גרפולוג. יש לקרוא טוב את ההנחיות לפני תחילת הכתיבה / ציור עץ. 

האם כדאי שגרפולוג יראה את המועמד/ת ?

גם גרפולוג הטוב ביותר שירצה לשמור על אוביקטיביות מלאה יתקשה מאוד לעשות אבחון גרפולוגי אובייקטיבי לאחר שיראה את המועמד. ברוב המקרים עדיף שלא. מתי כן? במידה ורוצים לקבל את התרשמות של הגרפולוג שהוא גם בעל רקע בהתנהגות ארגונית.

יש גרפולוגים שמעדיפים כן לראות את המועמד/ת בכדי שיעשו את המבחן הגרפולוגי מולם כך יש שליטה רבה על כללי המבחן כמו כן ניתן לבדוק את אחיזת העט, "הפוזיציה" כיצד הדף סודר על השלוחן ועוד.. 

האם כדאי לשלוח כתב סרוק או כתב יד מקורי?

אין ספק שכתב יד סרוק בווטס אפ או במייל חוסך זמן הגעה ועדין אין כמו כתב יד מקורי. זה כמו אדם אדם שיש  איפון ואינו יכול להוסיף אפליקציות, לאדם שיש איפון והוא יכול להוסיף דרך ה- App Store אפליקציות.

הכתב יד המקורי מספק "אפליקציות" / אינפורמציה נוספת לגרפולוג במיוחד בנוגע בכל מה שקשור ללחץ העט על הדף. 

אבחון מקרה בחברת היי טיק
איש QA קודם לתפקיד ראש צוות בגלל התמחותו הרבה בתחום. בתוקף תפקידו היה עליו לעבוד בתאום עם מחלקת הפיתוח ולהיות בקשר רציף איתם כדי שידעו מתי המוצר עבר את סף הבדיקות כך שייעבור לפס הייצור כמה שיותר מהר. אולם ראש הצוות מתקשה ביצירת קשרים ובהתנהלות חברתית מול הצוות שלו ומול צוות מו"פ. הדבר יצר ניקור, התוצאה היא שאנשי מו"פ לא היו מעודכנים בזמן, חוסר התקשורת גרם לתסכול ולבזבוז זמן מיותר כך שאנשי הפיתוח לא ידעו מתי להתחיל לעבור אל המוצר הבאה. המנהל אשר קידם את ראש הצוות לתפקיד שם לב "לסגירותו" אך הוא לא שיער שהדבר יפריע בצורה כל כך משמעותית.

קבלת פרמטרים נכונים לאבחון
אבחון גרפולוגי מפי גרפולוג תוך התמקדות בנקודות הקשורות לתחום החברתי של המנהל/ת,העובד/ת יכולים לעזור בבחירת המועמדים הטובים ביותר ובתנאי שמנהל/ת משאבי אנוש יעבירו אל הגרפולוג רקע על סוג התפקיד, מה מתבקש מהמועמד/ת לעשות, תחומי עבודה, ואיזה סוג של אינטרקציה חברתית דרושה. 

הכנת פרופיל תעסוקתי למשרה המבוקשת
בבואנו לעשות אבחון בתחום גרפולוגיה הכוונה מצד מנהל/ת משאבי אנוש יכולה להיות לעזר רב. הכנה מוקדמת של פרופיל תעסוקתי וניתוח של התפקיד על כלל רבדיו לרבות תרבות ארגונית, ממשקים של התפקיד, תכונות ספציפיות ישארו בזיכרון הארגוני וניתן יהיה להשתמש בהם גם בעתיד. 
חשיבות עזרתו של מנהל/ת משאבי אנוש להצלחת האבחון היא חשובה.

זכרו כי אם גרפולוג לא יקבל לידיו את כל הפרטים ממנהל/ת משאבי אנוש, בסופו של דבר עלול להגיע דו"ח ממצא וטוב אך הוא יחסר את התמקדות והתיחסות לנקודות ספציפיות שאותם אתם מחפשים במועמד/ת. 


גרפולוגיה בשירות הארגון
קידום עובדים, השמת מנהלים בכירים, אבחון תעסוקתי, בחירה באבחון גרפולוגי ככלי תומך החלטה יהיה לעזר רב ובתנאי שיעשה בצורה הנכונה.


יצירת קשר לקבלת ייעוץ גרפולוגי
לקבלת ייעוץ ללא תשלום בתחום של גרפולוגיה ואבחון תעסוקתי ניתן להתקשר: למשרד 03-5590868 או ישירות לנייד 050-5711160  

ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! הלקוחות יצאו עם חיוך על הפנים
אחד הכלים הכי חזקים היום לקבלת שת"פ בצוות ומלקוחות עוברת דרך סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! ברגע שתשלבו הומור בשיחות שלכם ובפגישות שלכם -הם יהיו יותר נעימות כפיות גם לכם וגם לצד השני, שת"פ יגדל והתקשורת ביניכם תהיה מהנה ומוצלחת יותר. מה מיוחד בסדנה זו ? מעביר את הסדנה סטנדאפיסט ותסריטאי קומי המשלב בסדנה קטעי סטנד-אפ מתוך הופעות מקצועיות -כך שצחוק והנאה מובטחים לכם ובנוסף הכלים המעוברים בסדנה מגיעים ממקור ראשון ומניסיון של 15 שנה בהופעות סטנד-אפ על במה ברחבי הארץ, תכניות טלוויזיה ואירועים פרטיים. סוג האירוע- סדנה מגבשת המתאימה לתחום המכירות והשירות, פיתוח צוותים, כנסים עסקים, ימי כיף לעובדים, טקסי עובד מצטיין, מסיבות פרידה. קהל יעד – עובדים מכלל שכבות הארגון וותיקים וחדשים, מנהלים בכירים ועד עובדי היצור. מטרות הסדנא – קבלת כלים בסיסיים איך לשלב הומור בתקשורת מול: עובדים, מנהלים, לקוחות ואפילו החמות האישה והילדים בשיחות, פגישות כנסים, ישיבות. במקום העבודה ומחוצה.
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.