אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

משפט עבודה חל באם קיימים יחסי עובד מעביד.
על פי החוק אין הגדרה למושג יחסי עובד מעביד. ההגדרות הן סקטוריאליות (כמו בדיני מיסים).
  1. מבחני מרות ופיקוח.
  2. מבחני הקשר האישי.
  3. מבחני ההשתלבות.
  4. מבחני המשתתף החופשי.
  1. חיובו של החיצון להתאגד פורמאלית לעולם יהא עובד יחיד. מעביד יכול שיהא תאגיד אם אני מקבלת שירותים מחברה אין אפשרות לטעון שהיא עובדת אצלי. בהלכת עמתק דובר על נותני שירות לרשות השידור והטלוויזיה החינוכית על ידי יחידים שהיו חברה. בתביעה לבית המשפט להכרה כעובדי רשות השידור הם זכו השופט הצדיק זאת בשל העובדה שנתנו שירותיהם עוד לפני שהתאגדו.
  2. קביעות חוזיות -שלושת האלמנטים הבאים יחדיו יהוו כיסוי :
הגדרת היחסים באופן ברור כלומר, ציון מפורש כי אין יחסי עובד מעביד. יש להדגיש כי קביעה זו בפני עצמה אינה תופסת, אך עדיין היא הכרחית.
 
ציון השוואתי של שכר עבודה לשעה לפי שכיר/עצמאי כלומר אפרט בחוזה מהו השכר המגיע לעצמאי למול השכר המגיע לשכר, כאשר היחס המועדף הינו 1:10.
.
קביעת חובת השבה חוזית לפי סעיף ב יפורט כי שכיר מקבל 20 ₪ לשעה בעוד יועץ מקבל 200 ₪ לשעה. באם יחליט היועץ לתבוע יחסי עובד מעביד הרי שאבקש בכפוף לסעיף זה שישיב לי קודם את ההפרש הקבוע לפי החוזה: כלומר מספר שעות העבודה כפול 180 ₪ נוספים שקיבל כיועץ בתוספת ריבית והצמדה ורק אז יוכל לתבוע את המגיע לו כעובד.
 
לפרטים נוספים בתחום גרפולוגיה , ייעוץ תעסוקתי
התקשרו ל 03-5590868 או 050-5711160
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.