אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

לפני מספר חודשיםהצטלבה דרכי עם הפרופסור שלמה בן עמי . 
פרופסור שלמה בן עמי הוא היסטוריון אשר חקר את תולדותיה של ספרד ושל האינקוויזיציה.

בשלהי הכנסת ה15 היה שר החוץ של מדינת ישראל, וחלק מהעיתונאים ניבעו כי הוא וסילבן שלום יתמודדו על רשות ההנהגה בעתיד. לאחר פרישתו מהחיים הפוליטים הוא הקים את מכון טולדו לשלום וכיום עורך מחקרים ומארגן כנסים בין לאומים.לפרופסור שלמה בן עמי גם תדמית של איש צנוע ולכן הסתקרנתי לבדוק את חתימותו. 

הפגישה איתו הייתה מקרית לחלוטין, במסעדה בהרצליה, ישבנו סמוכים בשלחנות, ניגשתי, הצגתי את עצמי, אמרתי שאני גרפולוג וביקשתי את חתימתו, לקח לו מספר שניות להבין מה אני רוצה.. ואז הוא נענה לבקשתי
היום בחברה המערבית נהוג להציג ראשית את שמך ולאחר מכן את שם המשפחה. הסיבה נעוצה בתרבות המערבית המייחסת חשיבות להצלחה האישית.

על פי גרפולוגיה, בחתימת השם הפרטי מציין הכותב/ת את הדימוי העצמי והאגו והרושם הראשוני כלפי חוץ. החתימה גם מייצגת את הפוטנציאל שלו. כאשר שם המשפחה מודגש כך הדבר מלמד על הקשר וההזדהות עם המשפחה וגם על התדמית הציבורית.

במידה ושם משפחתו של החותם היא מלאה הדבר המדגיש את החשיבות המשפחתית, החשיבות למוצא, וכן את הרצון לשרת את הציבור (דוד בן גוריון היה חותם ד בן גוריון)

בחתימתו של שלמה בן עמי מודגשת רק האות "ש" דבר המלמד על צניעותו של הכותב, הרצון לשלוט באגו, יחד אם זאת האות גדולה, והיא כן מרמזת על נוכחות. לולאת השין אוואלית מלמדת על עולם החשיבה של הכותב והיא נתחמת במסגרת של הקוו העולה, מה שמעיד על ריסון . הקער בבסיס האות רומזת על גמישותו.
הנקודה לאחר מכן מסמלת את הארגון והסדר והמעבר לשם משפחה.

האות "ב" היא קטנה יחסית לאומת האות "ן" שיורדת מטה ועלה מעלה בקשר אורירי מעידה על הרצון לבסס את הדברים. 
המילה "עמי" כתובה כך שהאות "ע" והאות "מ" מתחברות תווך שהאות "מ" יוצרת קמר. והאות "ע" קער באזור העליון האות "י" מסתימת בזווית כהה קלה. 
החיבור בין האותיות מעיד על זריזות מחשבתית, יכולת דיפלומטית, יכולת לקצר הליכים, סקרנות אינטלקטואלית,  וגם על יכולת לשמור סוד.

נפח האותיות להוציא את האות "ש" הוא קטן, הדבר מבטא אנרגיה שזורמת לכיוונים החשבתים ופחות לכיוון הרגשי. הרווח בין המילים מעיד על הצורך בשמירה על הפרטיות. הקוו הדק מעיד על רגישות ועוררות של הכותב

לאבחון של כתב יד מפי גרפולוג  ניתן ליצור קשר ל 03-5590868 
או ישירות לנייד 050-5711160 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.