אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
                      
פעילות לפתיחת שנת לימודים באה לתת מענה לשתי נקודות מרכזיות :

1.הכוון משימתי ופדגוגי לכל מורה ומורה לשנה החדשה. 

2. חיזוק התקשורת הבין אישית והגיבוש תוך התייחסות למגעים החברתיים ולאינטראקציה בין המורים, מנהלי המגמות ושאר הצוות המנהלי.
 

הכוון משימתי  - על מנהל /ת לעבור עם כל המורים על המשימות שהם יהיו אחראים במהלך השנה הקרובה. יש לפרט ולהפוך אותם למדידים. יש לעדכן על כל השינויים החדשים שנכנסו כמו רפורמת "עוז לתמורה".

חיזוק התקשורת הבין אישית -  כאשר מצטרפים מורים/ות חדשים/ות לצוות הסדנה הינה כלי נהדר להכרות בין המורים, כך ניתן לקבל סדנת תקשורת או סדנת עבודת צוות שבה הדגש יושם על עבודה משותפת לצד הכרות ושימת דגש הל המטרות היעדים והחזון גיבוש צוות מורים הוא אחד מהמשימות החשובות של המנהל/ת. 


פעילות מגוונת לפתיחת שנת לימודים
1.משחקי גיבוש - משחקי זוגות, משחקי קבוצה, משחקי הכרות, משחקי לכידות וחשיבה. 
2.אימפרוביזציה - משחקי אילתור להכרות, פנטומימה להנאה, משחקי קבוצה לגיבוש.
3.גרפולוגיה - הכרות דרך איחולים, פענוח חתימות, סוד האותיות, שרבוטים ויצרים. 
4.יוגה צחוק - פעילות דרך הגוף שמטרתה לקדם את הצחוק וההנאה של העובדים.
5.שפת גוף - חיזוק התקשורת הצוותית, אמפטיה, תדמית, רושם ראשוני, פלרטוט גוף. 
6.סדנה משולבת.- חלק ראשון משחקי חברה. חלק שני גרפולוגיה, חלק שלישי שפת גוף.


להזמנת סדנה עבור פעילות לפתיחת שנה לימודים וימי הערכות ניתן ליצור קשר:
משרד 03-5590868 או לנייד 050-5711160 (עד 22:00)
_____________________________________________________
חשיבות אפיון הצוות לבחירת סדנה נכונה

צוות וותיק – רבים חושבים כי דווקא לצוות וותיק אין מה לחדש והצוות הינו כבר מגובש. כאן בדיוק על המנהל להיות עם היד על הדופק, גם לצוות מגובש יכול להיות נסיגה כפי שטוען ד"ר קנת' בלנצארד'בתיאוריה שלו מציג ארבע שלבים, אינטראקציה, חוסר שביעות רצון, פיתרון, תפוקה. ד"ר קנת' בלנצארד מצא כי בחירת סדנא תלויה במצב של הצוות.
כך יכול להיות מצב שבו הצוות שהיה שנה שעברה בשלב התפוקה שזהו השלב הגבוה ביותר יעבור לחוסר שביעות רצון כאשר סיבות לא חסרות. (מספיק לעיין בממצאים של פרופסור דן בן דוד כדי להבין עד כמה תקציב של המוסדות להשכלה גבוה הידרדר משנת 1982 ועד היום). ואם הנושא הכספי הוא לא הבעייתי אז חוסר שביעות רצון, מהתפקיד מהמערכת, מישקעים מהשנה שחלפה, כל אלו מדגישים את החשיבות באפיון השלב שבו נמצא צוות המורים ובהתאם לכך להתאים את הסדנה המתאימה.
 
חיזוק צוות וותיק - אם ניתן להבחין שהצוות הוא עם רמת אנרגיה גבוה ומוטיבציה גבוהה והוא בשלב "התפוקה" כאן ניתן להזמין מרצה בתחום של פיתוח מצוינות, שפת גוף, גרפולוגיה, יוגה צחוק.
 
פעילות לראש השנה - בחגינו מקבלים את השנה החדשה עם תפוח בדבש. אנו מצעים סדנת תפוח בדבש לכניסה אל שנת הלימודים בצורה טובה, נעימה ומלאת אנרגיה חיובית
בשנה שעברו הוזמנו לבית אקשטין שהוא בית ספר לחינוך מיוחד לערוך סדנת גיבוש ימים ספורים לפני פתיחת הלימודים
_________________________________________________________
תפקידם של ימי ההערכות


ימי הערכות הינם הימים שהמורים והמורות מתחילים להרגיש את סיום החופש הגדול. (להוציא את אלה שיצאו לשנת שבתון). בערך כשבועיים לפני תום חופשת הקיץ כל בית ספר או תיכון מקיימים פגישות תחת הכותרת "ימי הערכות", לימי הערכות יש תפקיד חשוב.  

ימי הערכות נועדו לרענון הכללים וההנחיות של משרד החינוך. מידי שנה נוספים למעגל "הכללים" שינויים חדשים מעדכון תכנים לבגרויות ועד כללים ונוהגים בבית הספר.
היתרון הגדול של השנה הקרובה הוא בכך שלא היו שינויים בעמדת שר החינוך, כך ישמר שקט תעשייתי בלי זעזועים מיותרים.
.
הערכות פדגוגית  - ההערכות הכללית בבית ספר מתחילה כבר מעמדת הבינוי והתחזוקה, השיפוצים שהתחילו בתום הלימודים נבדקים אל מול הזמן המתקצר והולך, מה שמצריך מראש המון אופטימיות וסבלנות כטבעם של "שיפוצים". נבדקות התקשרויות חדשות וישנות מול קבלן הניקיון ואל מול אב הבית.
.
מי נכנס ומי יצא
המורים והמורות עוברים על רשימות תלמידים, נבחנים כמות תלמידים חדשים שנוספו ונרשמו לצד כאלה שעזבו את המוסד הלימודי. מכינים רשימה בבתי הספר מי ילווה את תלמידי כיתה "א" ועוד. ביה"ס או תיכון שבו המורים יצאו לשנת שבתון מקבלים מורים "מחליפים" מה שמצריך ליווי ראשוני. נבדקים איזה מהתלמידים הם בעלי צרכים מיוחדים, (במהלך החופש הגדול חלק מהתלמידים ניגשים לערוך אבחון לקות למידה, מה שדורש עדכון של בית הספר ושל משרד החינוך).
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
יום גיבוש לעובדים- workers DAY party
מנהל/ת רווחה ומשאבי אנוש! הפקת יום גיבוש כיף לעובדים מצריכה בחירת פעילות מחברת ושוברת שגרה, שתשמח ותפנק. לפניך מבחר רעיונות אופטימליים לבחירת הופעה, הרצאה, סדנא, אטרקציה, הפעלה, שיותאמו לקונספט האירוע ולאופי העובדים והמנהלים..
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.