אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
                                    
הקשר בין שפת גוף לגרפולוגיה
אם תקשורת לא מילולית היא כל מה שאנו לא אומרים בהכרח אז בכתיבה או חתימה היא גם חלק מהתקשורת הלא מילולית. הציורים של האדם בתקופה הפרה היסטורית קדמו ליכולתו לדבר כפי שאנו יודעים היום.
 
הקשר התרבותי בין שפת גוף לגרפולוגיה
בתרבויות שונות יש מנהגים שונים הקשורים לתקשורת בין אישית, כך גם בגרפולוגיה.
דוגמא לכך, בבולגריה הנהון ראש מעלה למטה הכוונה היא "לא" בעוד שהזזת הראש לצד ימין ושמאל מסמלת "כן" בישראל ובכל מדינות אירופה זה הפוך.
בגרפולוגיה באנגלית אות ראשונה גדולה של השם או בתחילת משפט זה חלק מתרבות הכתיבה, בישראל הגדלת אות ראשונה מעידה על התבלטות.
 
למידה כחיקוי של שפת גוף וגרפולוגיה
לא פעם נראה שילדים ובני נוער מחקים את תנועות הגוף של ההורים. חיקוי תנועות הגוף נובע ממנגנון עתיק יומין שנועד לעזור לתינוק לתקשר עם הוריו ובכך לעזור להישרדות שלו.
בגרפולוגיה קורה לא פעם שבני נוער מחקים את החתימה של הוריהם או אות מסוימת. החיקוי יכול להיות של דמות משפיעה. הדבר מעיד על הדומיננטות והשפעתם של אחד מסוכני החברות.
 
השפעת הסיטואציה על הכתב ושפת גוף
שפת גוף משתנה ברגע לרגע בהתאם למצב הנפשי שבו אנו נמצאים, גם כתב היד יהיה מושפע בהתאם לסיטואציה הרגשית שבו אנו נמצאים.
דוגמא בשפת גוף - אישה ליד גבר שהיא לא נמשכת אליו, היא לא תטה את גופה לעברו, מבטיה יהיה קצרים, לאומת זאת אם היא תרצה להתחיל עם הגבר, היא תבליט את החזה שלה על ידי שליחת היד אל המותן, חיוך, משחק עם השערות כל אלה מעידות על סימני חיזור.
דוגמא בגרפולוגיה – אדם שקיבל הודעה משמחת מעוד וירצה לכתוב מכתב באותו רגע, הדבר ישפיע על מהירות הכתיבה שתהיה גבוהה יותר, האות האחרונה תהה פחות מעוצבת, נראה סימני לחץ יותר חזקים עדך הדף. אם אדם יקבל הודעה לא משמחת, הדבר עלול להתבטא בירידה של השורה כלפי מטה, לחץ חלש ועוד.
 
דברים קבועים בשפת גוף ובגרפולוגיה
לכל אדם יש תנועות גוף אופייניות, גירוד המצח, מבט חד, קול מיוחד, בגרפולוגיה יש לכל כותב/ת את הייחוד שלו, למשל אות "ל" מסולסלת וכו.
 
דברים משתנים בשפת גוף וגרפולוגיה
כאשר קורה מאורע רגשי חזק המשפיע על הלכות החיים הדבר עלול להתבטאות "בעזיבה" או שינוי של תנועות גוף אופייניות.  
בגרפולוגיה נמצא כי אנשים שעברו אירועים משמעותיים בחייהם הדבר התבטא בשינוי של כתב היד
 
אוסף סימנים מעידים על תכונה אחת
גם בשפת גוף וגם בגרפולוגיה נחפש מספר סימנים המעידים על תכונת אופי אחת.
דוגמא בגרפולוגיה - כדי למצוא האם לאדם יש סקרנות אינטלקטואלית נבדוק את האזור העליון בכתב ידו, חיבורים באזור העליון, זווית חדה, יבדקו הרווחים בין האותיות ועוד.
דוגמא בשפת גוף – אם אנו רוצים לבדוק האם האדם משקר, נבדוק עד כמה הוא יותר קשר דרך העין, כמה הוא ממצמץ, נגיעות בגוף,סימני הסתרה ועוד.
 
הרושם הראשוני על פי גרפולוגיה
בחתימה נחשף הרצון להרשים, כמו כן נחשפים פרמטרים נוסיף בחתימה כגון, היחס כלפי המשפחה, כלפי החברה, רמת התקשורת, מידת ההיחשפות "טמפרמנטיות" ועוד.
כתב היד מביעה את אישיותו של הכותב, לפיו ניתן לזהות איזה סוג טיפוס הוא, מופנם או מוחצן, מה הדימוי העצמי והביטחון העצמי שלו, איזה סוג עבודה יכולה להתאים, סגנונות חשיבה ועוד.
 
הרושם הראשוני בשפת גוף ובתקשורת לא מילולית
ידוע כי חמישים וחמשה אחוזים מהרושם הראשוני מתבצע דרך שפת הגוף, עוד שלושים ושמונה אחוזים דרך סוג הקול והאינטונאציה ועוד שבעה אחוזים כוללים את התוכן והמלל.
 
הקשר בין הרושם הראשוני בחתימה לבין הרושם הראשוני בשפת גוף.
התקשורת הלא מילולית היא אותם סימנים שהאדם לא תמיד מודע אליהם, חיוך למספר שניות שנשאר ובו נראים קמטים בזווית העין, תנועות מזמינות ופתוחות מעיד על אדם משוחרר, בחתימה קער רחב בסיום האות, זווית חדה, אותיות גדולות מעידות על פתיחות.
גם בשפת גוף וגם בגרפולוגיה הדגש בניתוח הוא על אותם דברים שהאדם מודע ולא מודע אליהם. להלן מספר דוגמאות :
 
החתימה כהתחייבות !!!
החתימה מייצגת את ההתחייבות, ברגע "שנחתמה עסקה" האדם משדר כי הוא לוקח אחריות מרגע זה על הדברים שהוא חתם.
דוגמא כאשר האדם חותם באופן רגיל רק שהפעם הלחיצה של העט על הדף קצת יותר חזקה מהרגיל הדבר יכול להעיד על ביטחונו בעסקה.
 
לחיצת היד כהתחייבות
כאשר אדם לוחץ לחיצת היד בסיום עסקה הדבר מעיד על ההתחייבות שלו לעסקה. כאשר הלחיצה היא חזקה אך לא כזאת "המפרקת את היד" הדבר מעיד על הביטחון שיש לאדם. כמן כן כל היד משתתפת בלחיצה.
 
ספקות לגבי ההתחייבות דרך החתימה
אם האדם שלפנינו חותם את שמו בגדול, עם זווית חזקה שיורדת למטה בלחץ חזק ועכשיו בתום חתימת העסקה הוא חותם יותר קטן, יש שינוי בין האותיות במילה, והזווית יותר "רכה" והלחץ חלש, הדבר יכול להעיד שהוא לא שלם עם העסקה.
 
ספקות לגבי ההתחייבות דרך לחיצת היד
אם בתחילת הפגישה האדם לחץ את היד בצורה חמימה, קרובה, חייך, והלחיצה נמשכה מספר שניות, לאומת זאת בסיום העסקה הלחיצה חלשה, לא כל היד לחצה, והיד הייתה מרוחקת מהגוף הדבר יכול להעיד שמשהו לא כשורה.
 
סיכום – דרך דוגמאות ניסנו לקשר בין שפת גוף לגרפולוגיה ובין הרושם הראשוני לחתימה. חשוב לזכור שלא גרפולוגיה ולא שפת גוף זה דבר מדעי ומדויק ולכן צריך להתייחס לכך בהתאם.
 
יצירת קשר
להזמנת סדנת גרפולוגיה או הרצאה שפת גוף ניתן ליצור קשר באמצעים הבאים.
טלפון במשרד 03-5590868 או ישירות לנייד 050-5711160 עד 22:00 בלילה.
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! הלקוחות יצאו עם חיוך על הפנים
אחד הכלים הכי חזקים היום לקבלת שת"פ בצוות ומלקוחות עוברת דרך סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! ברגע שתשלבו הומור בשיחות שלכם ובפגישות שלכם -הם יהיו יותר נעימות כפיות גם לכם וגם לצד השני, שת"פ יגדל והתקשורת ביניכם תהיה מהנה ומוצלחת יותר. מה מיוחד בסדנה זו ? מעביר את הסדנה סטנדאפיסט ותסריטאי קומי המשלב בסדנה קטעי סטנד-אפ מתוך הופעות מקצועיות -כך שצחוק והנאה מובטחים לכם ובנוסף הכלים המעוברים בסדנה מגיעים ממקור ראשון ומניסיון של 15 שנה בהופעות סטנד-אפ על במה ברחבי הארץ, תכניות טלוויזיה ואירועים פרטיים. סוג האירוע- סדנה מגבשת המתאימה לתחום המכירות והשירות, פיתוח צוותים, כנסים עסקים, ימי כיף לעובדים, טקסי עובד מצטיין, מסיבות פרידה. קהל יעד – עובדים מכלל שכבות הארגון וותיקים וחדשים, מנהלים בכירים ועד עובדי היצור. מטרות הסדנא – קבלת כלים בסיסיים איך לשלב הומור בתקשורת מול: עובדים, מנהלים, לקוחות ואפילו החמות האישה והילדים בשיחות, פגישות כנסים, ישיבות. במקום העבודה ומחוצה.
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.