אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

גיבוש מורים – סוף הדרך
נודה או לא אבל מזל שקרוב לשמונים אחוז מאיוש המשרות בתחום ההוראה נעשות על ידי נשים, כמה גברים היו יכולים להתמודד שבוע אחד כשיש במקביל כמה משימות. אם ההכנות ליום הבריאות, פלוס הכנה לבחינות המיצ"ב של התלמידים, בנוסף לארגן הדרכה של משטרה למשמרות הזהב, ישיבות צוות שבועית, עדכונים שוטפים, וכל זה עם הפסקה אחת גדולה בת כעשרים וחמש דקות בלבד. אם רוצים לראות צוות מגובש צריך להיכנס לחדר מורים בהפסקה ולראות את דינאמיקת העברת המידע בהתגלמותה ואת מערכת היחסים החברתיים בין המורות והמורים למנהל/ת. אחד מאבני הדרך לגיבוש נעוץ בימי הערכות טרום שנה.
 
ימי הערכות למורים
המחנה המשותף בין ארגון המורים להסתדרות המורים הינו הצורך לערוך ימי ההערכות למורים הינם בחודשי אוגוסט מי בתחילתו ומי בסופו. ליום ההערכות יש שני תפקידים מרכזים, שיבוץ המורים לכיתות ועדכון נהלים משרד החינוך ומהצד השני קבלת מורים/ות חדשים/ות ועריכת פעילות גיבוש מתאימה. אחד מהרעיונות הפופולאריים הוא להזמין מנחה קבוצה אשר יערוך סדנה משעשעת בתקשורת בין אישית ועבודת צוות. כך מלבד ההבדלים בין גברים לנשים שיוצגו בצורה משעשעת הפעילות תתמקד בהכרות (במידה ונכנס צוות חדש), באינטראקציה, בשיתוף הפעולה וכל זאת דרך משחקי גיבוש קלילים ומהנים.
 
יום המחנך
מידי שנה משרד החינוך קובע תאריך ליום המחנך על שם יאנוש קורצ'אק. ביום הזה וועד ההורים צריך לפנק. בדרך כלל נהוג שההורים יחליפו את המורים/ות כשהם זוכים להפתעה כמו ארוחת גורמה בחדר המורים. כמי שהוזמן לחגוג עם המורים/ות את יום המחנך אני יכול להציע סדנת גרפולוגיה מלמדת, מצחיקה ומאחדת. נלמד על מה שמסתתר בין השורות, דרך שרבוטים נגלה את עולם היצרים וטיפים לאלה שמחפשות גבר להשיג :-).
 
מסיבת חנוכה
כשוועד המורים צריך לתכנן מסיבת חנוכה ישנם שני שיקולים, המקום והפעילות. זאת סיבה מספיק טובה להדגיש כי עבר רבעון מאז ספטמבר. ניתן להזמין הרצאה על חשיבות ההומור ביהדות לצד משחקי חברה לכבוד חנוכה. ("תחרות בין מכבים", החזקת כמות נרות הגדולה ביותר ביד אחד ועוד..).
 
חג פורים
עוד הזדמנות של וועד המורים לארגן אירוע מיוחד. בין תחרות תחפושות ושתיית אלכוהול, ניתן להזמין סדנת אימפרוביזציה בשיתוף המורים על הנושאים הקשורים לכבוד חג פורים.
 
הפעלות משחררות
הפעלה משחררת נועדה לענות על השחיקה שיש בעבודת המורה וכשמתקיימים ערבי גיבוש. כי מילא להיות תקועה עם גבר ששנים אינו מצליח לסכרן בין רשימת הקניות שאת עשית לבין המצרכים בסופר אבל לראות את אותם חכמולוגים קטנים במשך כמה שנים כשמשרד החינוך מידי שנה מוציא הוראות חדשות וכל ארבע שנים מתחלף שר/ת חינוך. סדנת צחוק היא בדיוק הכתובת הנכונה למצב. תחרויות צחוק, משחקי אימפרוביזציה, מעגלי הצחוק המתגלגל, תחרויות, כל אלה יהפכו ערב גיבוש מורים או פעילות ליום הערכות לחוויה מיוחדת במינה.
 
 
מסיבת סוף שנה
מסיבת "שחרור" הן לתלמידים והן למורים. תרבות מסיבת סוף שנה עלה מדרגה בשנים האחרונות ומזכיר את המסיבות המתקיימות בארה"ב. מסיבת סוף שנה למורים צריכה להתבצע בנפרד. בדרך כלל אחת מהמורות היא זאת "שמשאילה" את הדירה לטובת האירוע. בצד הפרוע אפשר ללכת על מסיבת קריוקי וריקודים ובצד המתון אפשר להזמין פעילות של משחקי ילדות, גרפולוגיה, יוגה צחוק, שפת גוף בין נשים לגברים, אימפרוביזציה.
 
חוויה פורצת מחסומים
רק מי שהיה בהפסקות בחדרי מורים, נכנס לשיעורים ולימד יכול להבין את הקושי של המורה. אבל כשיודעים לצחוק על הקושי ולהפוך את הלימון ללימונדה מתוקה אפשר להפוך את החיים להרבה יותר קלים. להזמנת פעילות פורצת מחסומים ניתן להתקשר 03-5590868 או לסמארט פון 050-5711160
 
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.