אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

כבר לפני עשרות שנים חגגו את טקס הבריתה או זבד הבת. בספרד, בעיראק, בלוב, ובמרוקו היו ערוכים טקסים שונים ובשמות שונים. (האדאס בספרד, לילת אל סיתי בעיראק, ולילת אלתמאנין בלוב ) ברוב הקהילות המסורת הייתה של חלוקת ממתיקים לאורחים או עריכת סעודה עם ברכתו של הרב בבית הכנסת להולדת הבת. כיום בישראל ניתן לראות כי המנהג שינה במעט את תפקידו (הזמנת גרפולוג לבריתה, שכירת אולם, שדרוג התפריט, הזמנת צלם, תקליטן, ליצנית, בלונים).
 
טקס המריחה
בכתובים אין אזכור לכתב היד אולם כן היה נהוג שהמיילדת הייתה מורחת זעפרן על ראש היולדת ועל עצמה, בלוב יש שהיו מכינות חינה ושמות על הכף יד של התינוקת. על פי הגרפולוגיה "מריחה" של כתב היד יכולה להביע עייפות או אדם אומנותי. אז במקום טקס המריחה נבקש מהמשפחה והחברים "למרוח" את הלוח בציורים לכבוד הבת.
 
טקס ברכות מסורתי
בספרד היה מנהג שבו נשים וגברים היו מעבירות ומעבירים את התינוקת מיד אל יד וכל אחד ואחת היה מברך. ניתן לעשות את אותו דבר גם דרך הכתיבה. האורחים/ות יחד עם בני המשפחה יכולים לכתוב ברכות רק שמהם ניתן יהיה להוציא את רמת "השריטות" ומספר תכונות.
 
טקס שמיה
אחד מהטקסים המרגשים ביותר היו במרוקו. שם תוך כדי פיוטים התינוקת הייתה עוברת מיד אל יד במשך שלוש פעמים על ידי חכם הישוב ובסוף הטקס האורחים היו נותנים תרומה ליולדת. היום קודם כל רצוי שהתרומות יגיעו ישר לכספת. גרפולוג לבריתה יוכל להפוך את האירוע לכזה שבו אורחים יצטרכו להקדיש שירים לילדה, לכתוב אותם ולאחר מכן יקבלו התייחסות מבחינה גרפולוגית.

טקס קריאת השם
כשילד נולד לא מוזכר שמו לפני הברית ואילו כשבת נולדת ניתן להגיד את שמה כשהאב עולה לתורה. כתיבת שם הבת במסיבת הברית על הלוח בצירוף ברכה יעניק לגרפולוג עוד אופציה לרתק את הקהל.
 
עצה לגבר ההמום
בתקופה רוויות הורמונים הגבר עובר את אחת התקופות ההזויות בחייו. ישנם גברים שפתאום מרגישים שהם לא מכירים את בת הזוג שלהם. ולכן זה בדיוק הזמן לערוך פעילות גרפולוגית שבהם גברים ייתנו מניסיונם דרך הכתיבה עצות לאבא הטרי.
אם גרפולוג לבריתה עדין קוסם לכם או לכן זה הזמן לעשות מעשה ולהתקשר ל-050-5711160
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
ערבי גיבוש / ערב גיבוש - פעילות משחררת מחברת ומצחיקה מאוד
ערבי גיבוש לצוות, לקבוצות, לחברות. רעיונות, הרצאות, סדנאות, אטרקציות, הופעות, 050-5711160 יובל בן בסט. משחק אלתור, גרפולוג לערב גיבוש, מפעיל סדנת צחוק, שפת גוף בזוגיות, תיפוף, אימפרוביזציה ויצירתיות, משחקי חברה, פיתוח עבודת צוות, תחרויות, פעילויות. אין כמו ערבי גיבוש לקבוצות להדגיש את החזון המטרות והיעדים (בקצרה) לצד ערב שכולו חוויה וכיף לעובדות ולעובדים. כאשר החזון הוא למען מטרה נעלה, כזה שיכול לעזור לאנשים אחרים, ההתגייסות של הצוות וההשקעה הפיזית והנפשית שהם יסכימו להשקיע תהיה רבה לאין ערך מתוספת משכורת. ערב חברתי לעובדים יכול לקדם את המוטיבציה מול ראש הצוות. כאשר העובדים/ות יראו וירגישו עד כמה המנהל/ת עשו הכל כדי שהאירוע יהיה מוצלח. הזמנת הרצאה או סדנה בנושא מוטיבציה יכולה להתאים במיוחד אם יש סקרנות בקרב העובדים/ות לתחום זה. יש לשקול ולהתייעץ אם זה באמת התוכן המתאים עבור ערב גיבוש, כי בסוף המטרה היא החוויה, השחרור, הכיף, הצחוק, "ותחושת הביחד".
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.