אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
 
ימי גיבוש בירושלים
ארגון יום גיבוש בירושלים
בחירת פעילות לעובדים בירושלים תהפוך לחוויה משמעותית כי יש לעיר הבירה כל כך הרבה מה להציע. 
 
כאשר מדובר על ארגון יום גיבוש בירושלים לקבוצות קטנות, ניתן לעשות בהפקה עצמית במיוחד אם יש בחברה ירושלמי/ת חובבי היסטורית העיר. 
 
הפקת יום גיבוש בירושלים לקבוצות גדולות של עשרות או מאות עובדים/ות מצריכה אופרציה שונה החל מהסעות, בחירת מקום גדול, בחירת מספר מורי דרך, מלון מתאים, תפריט עשיר שיענה על הציפיות של העובדים/ות ועל הצרכים של המערכת.
 
ככול שכמות העובדים/ות יותר גדולה כך צריך למצוא יותר פתרונות הן ברמת השינוע והלוגיסטיקה. 
 
 
ימי גיבוש בירושלים עם טאץ' היסטורי
ממשכנות השאננים, ימין משה, המושבה הגרמנית, ממילא, העיר העתיקה ועד הכנסת יש כל כך הרבה סיפורי השראה שהעיר יכולה להציע לעובדים.
 
כיוון שיש מגוון רחב כל כך של אטרקציות הקשורות להיסטוריה של הישוב חשוב לבחור פעילות שתשיג את התוצאת הטובה ביותר למטרות יום הגיבוש, להתמקד באותם אטרקציות שבאמת יגרמו להנאה, לחיבור ולשיתוף פעולה בין העובדים/ות.
 
כדי לצקת העצמה ליום גיבוש לצוות ניתן לבחור סדנה או טיול שבה העובדים/ות יוכלו להשתמש בכישורים הייחודים שלהם ובכך הדבר יביא לסיפוק רב יותר.
 
לדוגמא אם עובדת מכירה סיפור מסויים או שיש לה ידע על מקום שתהיו בו, בקשו מראש מהמדריך / מדריכת הטיולים לפנות לה את המקום שהיא תוכל לשתף. אם רוצים לשלב היסטוריה שקצת פחות מכירים מתחם "עיר דוד" יספק לעובדים/ות הצצה נדירה ושונה... 
 
סיור בעיר העתיקה - עיר דוד
 
 
חלק גדול מהעובדים/ות מכירים/ות את סיפורה של העיר העתיקה דרך השערים והחומה המקיפים את העיר אבל לא הרבה מכירים/ות את סיפורה של ירושלים בעת העתיקה מלמטה. זהו מסע מרתק בבטן האדמה שם העובדים/ות ירגישו וילמדו את ההיסטוריה של עם ישראל דרך הליכה בשבילים הצרים ובאוויר המנהרה. קצת היסטוריה: בשנת 2019 נפתחה "דרך עולי הרגל" ששימשה בתור הדרך המרכזית לעולי הרגל שהגיעו בתקופת הבית השני ועורכה הוא כ-600 מטרים מתחת לאדמה.  
 
 
בסיור בעיר העתיקה אפשר לראות היכן עמד המוסד החינוכי "תפארת ירושלים" ששימש את העדה הספרדית בעיר העתיקה בירושלים. 
 
 
מבט מלמעלה על הכותל המערבי, כיפת הסלע ורחבת התפילות. 
 
יום גיבוש בירושלים לדוברי אנגלית
 
 
אפשר להתחיל יום גיבוש לעובדים בירושלים בארוחת בוקר בבית מלון יד השמונה שהוקם על ידי עולים מפינלנד. אפשר להזמין טיול ג'יפים או רנג'רים מגבעת יערים ולנסוע ולראות את האנדרטה שנבנתה לבנין התאומים בארצות הברית.
 
באבו גוש כדאי לבקר במנזר הבנדיקטיני שם גם תמצאו מבחר מסעדות שהפכו לשם דבר כמו המסעדה הלבנונית בכניסה לישוב.
 
ליד מעלה החמישה ניתן להגיע למסעדת אלוויס הידועה עם עשרות תמונות והפסל של אלוויס שיחכה לעובדים/ות. 
 
בית קפה הסטף עם הנוף המרהיב הוא מקום פסטורלי המשקיף על עין כרם. לאחריו ניתן לערוך טיול בעין כרם עצמה ולראות את מעיין מרים, המינרט, כנסית הביקור, הבית של ראש הכפר ועוד.
 
 
יום גיבוש לעובדים ומנהלים בעין כרם 
 
יום גיבוש לעובדים בעין כרם
 
בין עמקים וסמטאות ומעיין מרים תמצאו כפר ציורי עם המון אופי ונוסטלגיה. יום גיבוש בעין כרם מתאים במיוחד כשיש מגוון נציגויות של מגזרים בחברה. (יהודות, נצרות, איסלם).
 
 
"מעיין מרים" חשוב לדת הנוצרית כיוון שזה המקום שעל פי המסורת התקדש בזכות מרים שתתה ממנו. כנסיית הביקור העליונה והתחתונה, כנסיית יוחנן המטביל, מעל "מעיין מרים" שנבנה לפני עשרות שנים בית תפילה ומסגד. 
 
 
מרכז המוזיקה שבעבר היה הבית של ראש הכפר חאג' איסמעיל. מנזר האחיות מציון (קניית המקום יכול לעניין עובדים/ות בתחום הנדל"ן שמבינים/ות מה הוא המושג "קוף" בתחום).
 
 
אם תיקחו סיור מאחד מהתושבים/ות בעין כרם הוא יספר לכם על ההתיישבות היהודית והיחסים שבין המתיישבים התימנים למרוקאים. כמובן שגם לחובבי/ות הקניות תוכלו למצוא מזכרות או משהו מתוק לקנות. 
 
 
מעל הכול הנוף הנשקף מעין כרם הוא שווה לב. לאוהבי טבע זה הרגע לשלוף את הסמרטפונים ולהתחיל לצלם ולאחר סיור אפשר ליהנות מגלידה טובה או ממגוון המסעדות הפרוסות באזור.
 
  
יום גיבוש בקיץ ובחורף בירושלים
 
 
ימי גיבוש יכולים להתאים גם לימי החורף וגם לימי הקיץ. ישנם מתחמים סגורים כמו בעיר דוד דרך "אקווריום ישראל" שהפך להיות אטרקציה מועדפת בין קבוצות עובדים "שמנגיש" את מה שקורה מתחת למים בירושלים.
 
ביקור ביד ושם הינו חובה למי שעדין לא היה ונותן פתרון טוב ליום סגרירי או חם במיוחד.. ברחבי ירושלים יש הרבה מוזיאונים אולי הידוע שבהם הוא "מוזיאון ישראל" ובו תערכות אירועים וסיורים במהלך כל השנה.
 
ניתן לתאם מראש סיור בכנסת או בבית המשפט העליון במידה יש עובדים/ות "שמכורים לתחום האקטאוליה. 
 
טיפ חשוב -  כשיוצרים קשר עם מדריך/מדריכת טיולים יש לשתף האם הקבוצה "סובלת מקור" או "מחום" :-)
 
בימי החורף אפשר גם לעשות משהו ספונטני .. כאשר יש תחזית לשלג בירושלים אפשר לקחת סיכון ולארגן אוטובוס וליהנות מנוף מושלג מרהיב. אבל בשנים האחרונות יש מקום שמחבר בין חורף לקיץ, בין חרדים לחילונים, בין אשכנזים למזרחים, בין שמאל וימין וקוראים לו שוק מחנה יהודה. 
 
יום גיבוש לעובדים בשוק מחנה יהודה
סיור / טיול בשוק מחנה יהודה
המקום אטרקטיבי גם בגלל שמיקומו שזור עם סיפור חייה של משפחת בנאי (רחוב אליהו יעקב בנאי). בתחילת דרכו של השוק קנו יוצאי אירן שטח של שני רחובות התפוח והאגס. בין דוחן החלבה, הבשר, הפירות והפיצוחים, בין רחובות האגוז והשזיף תוכלו למצוא מסעדות קטנות ומתוקות עם אוכל ביתי ועדתי.
 
סיור בשוק מחנה יהודה הוא תמיד חוויה קולינרית טעימה. כזכור השוק הוקם עוד כשהתורכים שלטו בארץ. ישנם שני מסלולים לסיויר מאוד פופולריים. הראשון הוא "קולינרי" והשני הוא "בנאי".  
 
 
את המסלול הקולינרי אפשר להתחיל ברחוב בית יעקב. שם ניתן לראות היכן הייתה החנות הראשונה של רמי לוי ולהתחיל ממנות פתיחה. לעבור ממסעדות כמו "גרוזני בדרך" ולהתענג מחצ'פורי טעים, לחובבי/ות ההמבורגרים אפשר לטעום מההמבורגר המפורסם של שגב. 
 
 
אם יש נציגות עירקית אי אפשר שלא לעבור ממסעדת רחמו שנפתחה כבר בשנות החמישים ולתאום מאוכל ביתי על פתיליה וכל זה "חימום" לפני ההגעה לשוק מחנה יהודה.
 
 
לאחר שסיימנו את מנות הפתיחה אפשר להגיע "מנה העיקרית" בתוך שוק מחנה יהודה שהתחיל להיות מוסדר בשנות העשרים לאחר שנקנתה חלקה שפנתה לרחוב האגריפס ועליה הוקמו שני רחובות מסחר האגס והתפוח והשאר היסטוריה.
 
 
אפשר לעשות טיול בין דוכני הירקות והפירות, המאכלים המתוקים כמו חלווה ואפילו כנאפה במגוון טעמים, גבינות מקוריות, והמסעדות שפרוסות לאורך השוק ואז ניתן לצאת ממנו וליהנות מתנועה של אנשים שקונים בדוכנים בחוץ, כדאי להתעכב בדוכני הפיצוחים הטעימים וליהנות ממחירים טובים.
 
 
השוק מביא עמו ריחות, טעמים, צבעים חזקים במיוחד וגם אם חלק מהעובדים/ות היו כבר במקום אף פעם לא משעמם שם ותמיד יש משהו שכדאי לקנות לבית (במידה ומדובר על יום גיבוש אחד שבסופו חוזרים הביתה).
 
 
 
אופציה נוספת לסיור בשוק מחנה יהודה הוא בעקבות משפחת בנאי שיתחיל בשכונות נחלאות וימשיך לתוך השוק. שם נשמע כיצד הסבתא של יוסי בנאי כששאלו אותה מה שלומה היא שתפה בתחושותיה בהתאם לשעת היום..
 
יום גיבוש על גבעת התחמושת בירושלים
 
יום גיבוש לעובדים בגבעת התחמושת
אחד מסמלי מלחמת ששת הימים היא "גבעת התחמושת" ששוחררה על ידי הצנחנים. ניתן לשוחח על הקרב שהיה, על גבורת הצנחנים ושבעצם כל לוחם לקח פיקוד ברגע שחברו נפל. יש לו מעט עובדים/ות ששמעו על הקרב, שמעו את השיר המפורסם  אבל לא כולם היו שם. במתחם עצמו ניתן להסתובב בין "המחילות", לבקר במוזיאון והכל כמובן בתאום מראש.

 
יום גיבוש ומנהיגות בירושלים
 
פעילות גיבוש בגן הוורדים
 
אפשר להעביר מסר מאוד חזק בתחום המנהיגות כמעט בכל מקום בירושלים. בהר הרצל נקברו נשיאים, ראשי ממשלה וכמובן הרצל עצמו. למי שעוד לא היה מובטחת חוויה מאוד מרגשת. עיר דוד מספקת הצצה לקבלת החלטות במלכות דוד ואחריה. העיר העתיקה, ניצחון מלחמת ששת הימים, פשוט אין סוף לאפשריות. ניתן לסיים את הסיור בסדנת מנהיגות המדגימה את טווח המנהיגות המלא.
 
יום גיבוש במושבה הגרמנית לעובדים עם רקע "יקי"
 
יום גיבוש במושבה הגרמנית בירושלים
התנועה "הטמפלרית" הוקמה במאה ה-19 בגרמניה על ידי הופמן כריסטוף מתוך מטרה להכשרת השטח כדי לקרב את הגאולה לבואו של ישו. התרומה שלהם הייתה גדולה לפיתוח הארץ שכן גם היהודים וגם הערבים למדו מהם בתחום החקלאות והבניה. מסופר כיצד הילדים בני שלושת הדתות היו משחקים ומתחרים ביניהם. בניית הבתים נעשתה בדומה לכפר גרמני שבחבל וירטמברג אבל תוך שימוש בחומר מקומי כמו האבן הירושלמית. בסיור ניתן לראות את בית הספר, בית הטוחן, בית המרזח, בית ההתאספות ועוד..
 
לקבל השראה על מנהיגות מעולם החיות בירושלים
 
 
גן החיות התנכי הוא אחד המקומות המיוחדים בגלל החיות שמסמנות את העולם שהיה פה בתקופת התנ"ך. מעבר לסיור מפתיע שאפשר לבקש ניתן להתמקד במקום של "המנהיג בין החיות", במקום יש חדר הרצאות שניתן בסיום הסיור לעשות סדנת עבודת צוות / סדנת מנהיגות/ הרצאה או הופעה לעובדים/ות בתאום מראש מול המקום. 
 
סדנאות ODT בגן סאקר בירושלים
 
 
החל משנות השבעים גן סאקר היה מקום הידוע בשל "חגיגות המימונה" אבל בחורף ובימי האביב ניתן ללעשות שם גם סדנת ODT לעובדים/ות. סדנאות גיבוש בעבודת צוות, תקשורת בין אישית, תחרות למיליון ועוד. ישנם גם מקומות נוספים שניתן לערוך פעילות גיבוש לעובדים בירושלים והסביבה. פארק עין ורד הוא מקום מצוין לערוך סדנאות לפיתוח צוות (הכניסה בתשלום).
 
יום גיבוש בפארק לקבוצות קטנות בירושלים
 
 
אחת מפנינות החמד שיש בירושלים הוא פארק סן סימון הנמצא בשדרות רחוב שי עגנון. המקום מוקף בעצים כך שניתן לערוך פעילות גיבוש בצל. ניתן לערוך הפעלות שונות ומגוונות החל מעבודת צוות דרך תקשורת בין אישית ועד סדנאות כיף כגון יוגה צחוק או גרפולוגיה. 
מרכז ציפורי יכול להיות מקום מושלם לעשיית סדנאות ODT ופעילות בתוך חדרי הרצאות בתאום מול המקום בתאום מול המקום. 
 
אופציה נוספת היא שלאחר הביקור בכנסת ניתן יהיה לעשות סדנת שחרור מלחץ ושחיקה "בגן הורדים".
 
רעיון לפעילות במסעדה בירושלים
 
תתפלאו אבל ישנם לא מעט מסעדות מצוינות בירושלים. שתי מסעדות שבהן נערכות לא מעט ימי גיבוש הן "מסעדת לגוטה" ברחוב בית לחם 34 ומסעדת "אהבת הים" ברחוב בן צבי 11. ישנם עוד הרבה מסעדות עם חדרים פרטים וכל מה שצריך הוא רק לחפש בגוגל. " מסעדה עם חדר פרטי בירושלים".
 
סדנאות - הרצאות - הופעות לעובדים בירושלים
 
עבודת צוות  לעובדים בירושלים
 
בחירת סדנה או הרצאה מוצלחת יכולה לגרום להנאה, אתגר אינטלקטואלי ולחוויה בלתי נשכחת ומצד שני היא יכולה לחזק קשרים חברתיים, מנהיגות ומצוינות. לפניכם מספר רעיונות להפעלות ביום כיף וגיבוש.
 
א.סדנת עבודת צוות בירושלים– משחקים ומשימות שמעודדים שיתוף פעולה בין חברי הצוות.
 
ב.סדנאות תקשורת בין אישית – פעילות לעידוד הכרות בין עובדים למנהלים עם תקשורת פתוחה.
 
ג.סדנת יוגה צחוק בירושלים – המתכון האולטימטיבי כדי להרגיש טוב ולהתמודד עם הקשיים בחיי היום יום.
 
ד.מופע ליום גיבוש בירושלים בגרפולוגיה – כתיבת איחולים ופירוש האותיות, אבחון חתימות, משחקי פיתוח מצוינות
 
ה.הרצאה שפת גוף בירושלים – לחיצות ידיים, משחקי אמת ושקר, תדמית, רושם ראשוני, אומנות הפיתוי.
 
ו.פעילות לעובדים באימפרוביזציה – משחקי תפקידים שבהם העובדים/ות יתנסו במגוון סיטואציות משעשעות.
 
ז.הרצאות על לחץ ושחיקה – הדרכים שבהם ניתן להשתחרר בעבודה, גברים מול נשים בתפיסת לחץ.
 
ח.הרצאות על חשיבות ההומור – חשיבות של ההומור בחיים, סיפורים עסיסיים ובדיחות.
 
ט.סדנה שיפור זיכרון בירושלים – למה הזיכרון צריך לעבוד עשרים וחמש שעות ביממה.
 
י.שילוב משודרג - שלושה תכנים על פי בחירתכם שאותם נשלב בסדנה ייחודית לצוותים.
 
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
ערבי גיבוש / ערב גיבוש - פעילות משחררת מחברת ומצחיקה מאוד
ערבי גיבוש לצוות, לקבוצות, לחברות. רעיונות, הרצאות, סדנאות, אטרקציות, הופעות, 050-5711160 יובל בן בסט. משחק אלתור, גרפולוג לערב גיבוש, מפעיל סדנת צחוק, שפת גוף בזוגיות, תיפוף, אימפרוביזציה ויצירתיות, משחקי חברה, פיתוח עבודת צוות, תחרויות, פעילויות. אין כמו ערבי גיבוש לקבוצות להדגיש את החזון המטרות והיעדים (בקצרה) לצד ערב שכולו חוויה וכיף לעובדות ולעובדים. כאשר החזון הוא למען מטרה נעלה, כזה שיכול לעזור לאנשים אחרים, ההתגייסות של הצוות וההשקעה הפיזית והנפשית שהם יסכימו להשקיע תהיה רבה לאין ערך מתוספת משכורת. ערב חברתי לעובדים יכול לקדם את המוטיבציה מול ראש הצוות. כאשר העובדים/ות יראו וירגישו עד כמה המנהל/ת עשו הכל כדי שהאירוע יהיה מוצלח. הזמנת הרצאה או סדנה בנושא מוטיבציה יכולה להתאים במיוחד אם יש סקרנות בקרב העובדים/ות לתחום זה. יש לשקול ולהתייעץ אם זה באמת התוכן המתאים עבור ערב גיבוש, כי בסוף המטרה היא החוויה, השחרור, הכיף, הצחוק, "ותחושת הביחד".
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.