אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
 
מאמר זה ידון ב - בחשיבות הסדנה כמגבשת ובהשפעתם על העובדים. 

ריי קרוק יו"ר האגדי של מקדונלד אמר כי "כאשר לחברה יש שני מנהלים החושבים בדיוק באותה הדרך, אחד מהם מיותר". הדברים נאמרו בשנת 1972 בסמינר עסקים בקולג דארטמות. ריי קרוק היה מקבל אנשים לעבודה שהיו דווקא קיצונים ושונים במובן מסויים.
(מקדונלדס מאחורי הקשתות מאת גוהן פ.לאב ע"מ 70).

הכרות ראשונית של עובדים חדשים במקומות עבודה גדולים, נעשת תחילה בתיווך מחלקת כח אדם, לאחריה מוצג האדם לראש הצוות או למנהל העבודה. לאחר שיחה האישית ישנה החלטה האם לקבל או לא לקבל את העובד/ת.
כל מנהל צריך לשאול את עצמו עד כמה הוא מכיר באמת את העובד שלו ? העצה הראשונה שלנו היא להכפיל את כמות הפגישות האישיות עם העובדים, כאשר המשוואה פשוטה, ככל שיש הרגשה סוביקטיבית מצד העובדים שלדרג הניהולי חשוב העובד כאדם כך רמת הפריון והנאמנות תעלה.

בארנום גרום מייסד experience compression laboratoty טוען כי הייסוד להקמת צוות נעוץ בשלושה גורמים :

1.חזון עם ראיה אסטרטגית משותפת.
2.העובדים שותפים בחלוקת התגמולים.
3.מיומנויות ספציפיות המשלימות.

א- חזון מעורר השראה כדוגמת חזונו מרטין לותר קינג " יש לי חלום" יכול לעורר הזדהות רגשית עמוקה.
נאומו של דוד בן גוריון "אנו מכריזים בזאת על הקמה מדינה יהודית בארץ ישראל היא מדינת ישראל" גרם לחיבור,הזדהות וכוח במאבק של הישוב היהודי בארץ ישאל .
הבסיס לחזון כזה נעוץ בראיה משותפת לעתיד טוב יותר. אין עובד שלא יהיה מוכן לתרום מזמנו ומרצו כדי לקדם את האנושות למען מטרה נעלה. אגב הערכים האלה מושפעים הן ממקורת ביהודות (דוגמא אחת מני רבות היא שנת שמיטה)  והן מאדיאולוגיות  חברתיות סוציאליסטיות ואחרות.

ב- ככל שהעובדים יהיו שותפים בתגמולים הוגנים הדבר יעניק להם את ההרגשה שהם שותפים אמיתים לדרך וגם יעזור בתמיכה של הצד השני בבית, כי יש פרי לעמל ולשעות הארוכות במשרד.

ג- לכל עובד יש את החוזקה שלו, יש את הייתרון היחסי שלו, והמטרה של המנהיג היא להעצים את החוזקות הללו. 

צוותי חדשנות אמיתיים מקבלים את כוחם מהאינטליגנציה הקולקטביות של כל חברי הצוות, כל אחד מוסיף מתוך אישיותו, מומחיותו לטובת המטרה.
 
כאשר המנהל יודע מהו החוזקה של כל עובד, כך רמת התוצאה תהה גבוה יותר. ברגע שאנחנו עושים את מה שאנו אוהבים, הסיפוק רב יותר והביצוע יהיה מיטבי יותר.
עד כמה חשוב שראש הצוות או המנהל יזהוו את הייתרונות היחסים של כל עובד/ת ניתן להבחין בסיפור חייו של  וורן באפט.

וורן באפט נחשב למשקיע הפרטי הגדול ביותר בעולם. הונו נעמד סביב השלושים ושבע מיליארד דולר. אודות להיותו מודע לחוזקות שלו הוא טיפח אותן והן עזרו לו להפוך למיליארדר. חוזקותיו הן: סבלנות חזקה ויכולת לראות בעסקיו כמה צעדים קדימה. 
במשך הזמן פיתח את המודל של "פרספקטיבה עשרים השנים" שבה הוא צופה במהלך אותם שנים כיצד יתפתחו החברות שבהם הוא השקיע. 
וורם באפט יודע מהן חסרנותיו ולכן נמנע מלהכנס לחברות היי טק מתוך מודעות שהוא לא יכול לצפות את כיוון התפתחותם.

יו"ר מקדונלד ריי קרוק הדגיש את תחושת המשפחתיות בתחילת דרכה של מקדונלד. "התכנסויות משפחתיות" וארוחות ערב משותפות היו דבר של שגרה דבר שעזר לגבש את הצוות.
כאשר החברה צמחה, סדנאות גיבוש שנערכו היו יחד עם בנות / בני הזוג. הדבר תרם להכרות מעמיקה יותר בין העובדים, ולתקשורת טובה יותר בינהם.

כאשר אנו מתבקשים לערוך סדנה לעובדים, אנו שמים דגש על ההכרות בין העובדים לבין עצמם, חשוב שהדרג הניהולי יהיה נוכח על מנת לזהות את אותן תכונות איכותיות של כל עובד/ת.

כשיש חזון ברור הטומן בתוכו השראה, חלוקת הרווחים הוגנת ככל שניתן ויש הכרה והכרות של המנהלים עם היכולות המשלימות של כל עובד האפשרות ההצלחה שלך תגדל.

סדנה מגבשת כוללת שילוב ייחודי של גרפולוגיה,שפת גוף, יוגה צחוק.
על פי גרפולוגיה ניתן לזהות את החוזקות אצל העובדים והמאמר דן ביתרונות אילו.

לפרטים נוספים אודות ערבי חברה ניתן להתקשר בטלפונים הבאים :
במשרד 03-5590868 או ישירות ל-050-5711160
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
יום גיבוש לעובדים- workers DAY party
מנהל/ת רווחה ומשאבי אנוש! הפקת יום גיבוש כיף לעובדים מצריכה בחירת פעילות מחברת ושוברת שגרה, שתשמח ותפנק. לפניך מבחר רעיונות אופטימליים לבחירת הופעה, הרצאה, סדנא, אטרקציה, הפעלה, שיותאמו לקונספט האירוע ולאופי העובדים והמנהלים..
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.