אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

קידום של עבודת צוות עובדים יכולה להתבצע בכל מיני דרכים. במאמר זה נתרכז בשניים.
האחד הוא סיפורו האישי של מאמן הפוטבול וינס לומברדי 
השני הוא התרבות הארגונית יוצאת הדופן שיסדה חברת יבמ.
 
וינס לומברדי נחשב לאחד מגדולי מאמני הפוטבול בארה"ב. אמרתו הידועה הייתה כי "מחויבות אישית למאמץ קבוצתי זה מה שמביא להצלחה של קבוצה, של חברה מסחרית, של חברה אנושית ושל הציוויליזציה" .
 
אומנותו הייתה ביכולתו לגבש קבוצות אשר רצו לאליפות. הוא יכול היה לקחת קבוצה של אנשים בודדים ולהפוך אותם ליחידה מגובשת כך שהם היו מוכנים לעשות הכול למען טובת הקבוצה.
 
איך הוא עשה זאת ? הוא הצליח להעביר ולתרגם לקבוצה מהי מוטיבציה על פי דרכו, הוא האמין בשיטה שלו, היה לו רצון מברזל כך הוא גרם לשחקן בינוני לשחק מעבר לרמת הכישרון שהייתה לו. 
.
דרך נוספת לקידום עבודת צוות קשורה לדרך שבה החברה מעבירה את החזון, המטרות והיעדים לעובדיה.
 
חברת יבמ מהיוסדותה, ניסתה ליצור מעין מיתולוגיה הירואית סביב העובדים שהלכו אחר האידיאולוגיה של החברה, עד כדי כך שבכמה גיליונות שהפיצה החברה נכתבו שירים לכבודם.
 
יבמ הדגישה את המאמץ הקולקטיבי, היא יסדה בית ספר לעובדי החברה, כדי ליצור חיברות, דרך הדרכה והכשרה לעובדי חברה עתידים. 
           
בספרו father,son,& co  כותב תומס ג. ווטסון הבן על מטרת בית הספר להדרכה, "כל מאפייניו של בית הספר יועדו לעורר נאמנות, התלהבות, ואידיאלים נעלים, שנראו בעיני יבמ כדרך להשיג את ההצלחה. מעל הדלת הקדמית התנוסס המוטו של יבמ "חשוב", באותיות שגודלן עלה על מחצית המטר. בפנים היו מדרגות גרניט, שכוונו להכניס את התלמידים למצב רוח שאפתני בעת שהם עלו לכיתותיהם מדי יום".  וכל זאת במאה הקודמת בשנות השלושים 
 
עובדי יבמ הותיקים לבשו לבוש אחיד, לימדו והדגישו את ערכיה של יבמ, בכל בוקר העובדים היו מתחילים לשיר את "שירי יבמ" ואף הוצאה חוברת מיוחדת לכך. הם היו שרים שירים כמו 
 march on with I.B.M work hand in hand, stout men go forth in every land""
 
אנשי יבמ למדו את "שפת התרבות" שנהוגה הייתה באותה עת. בשנת 1979 נחנך מרכז פיתוח ניהולי.
                                                                                                                             
עובדים שהגיעו לחברה תיארו את הרגשתם כאילו הגיעו לשורות הצבא " אם אתה מבין את חיל הנחתים, תבין את יבמ.. אתה חייב להיות נכון לוותר על חלק מהזהות האינדיבידואלית שלך כדי לשרוד".
                                       
במהלך ההיסטוריה של חברת יבמ היא "כפתה" על עובדיה להתאים את עצמם לאידיאולוגיה שלה. דוגמא נוספת מעלה בק רוגירס שיה סגן הנשיא לתחום השיווק בספרו The I.B.M Way "יבמ מתחילה להציף את עובדיה בפילוסופיה שלה עוד בטרם הם מתקבלים לעבודה, עוד בעיצומו של הראיון הראשון".
 
בסופו של דבר ניתן להראות כי חברת יבמ הגיע להצלחות המשמעותיות ביותר שלה תוך הסתגלות לעולם משתנה במהלך התקופה שבה התרבות הארגונית שלה הייתה מושרשת בעובדים והגיע לעוצמת השיא שלה.
 
מתוך שני מקרים אילו אנו יכולים ללמוד כי גיבושם של העובדים ועבודת צוות יכולה להתבצע טוב יותר אם יש מנהיג היכול לגרום ולפרש מה היא מוטיבציה וליישם אותה על העובדים. וכן תרבות ארגונית חזקה שהעובדים נחשפים אליה בצורה מאורגנת ומקבלים אותה תעזור במצבים קשים לארגון.
 
לקבלת פרטים אודות הרצאות בתחום מוטיבציה, עבודת צוות, גיבוש עובדים.
 
ניתן ליצור קשר אל המשר בטלפון 03-5590868 או ישירות לנייד 050-5711160
_____________________________________________________________
1.      עשרה שלבים אל הניצחון – ריק פיטינו הוצאת מטר והמי"ל
2.      לנצח נבנו 18 חברות מופת – גיימס קולניס וגרי פוראס הוצאת פקר
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.