אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
צוות עובדים שפועל בהתאם לקוד משותף ונעזר ביתרון היחסי של כל אחד מחברי הצוות יגיע לתוצאות גבוהות תוך מימוש סינרגיה אופטימאלית. מימוש פוטנציאל זה מצריך שלושה דברים עיקריים:
 
א-     חזון אשר מגבש את העובדים סביבו.
ב-     יחסים חברתיים טובים בן העובדים.
ג-      כל אחד יודע בצוות מה תפקידו המקצועי שנעשית על הצד הטוב ביותר.
 
 
ההבדלים בין סדנת גיבוש לסדנת פיתוח צוות
בניגוד לסדנת גיבוש שהיא חד פעמית או אחת לרבעון שבו המטרה היא בעיקר ההנאה והפעילות החברתית, סדנה לפיתוח צוות יכולה להתפרס על פני מפגש אחד או על פני מספר מפגשים רציפים, בני מספר שעות, זאת סדנה תהליכית של פיתוח ארגוני שתתמקד באותם דברים שבהם הצוות "תקוע" או שהוא זקוק לחיזוק הנכון. סדנת פיתוח עבודת צוות מתמקדת בקשר שבין החזון, יחסים חברתיים, ותפקידו של כל עובד בצוות.
 
 
הנתונים שצריך לבדוק לפני סדנה לפיתוח צוות
כמנחה קבוצות חשוב לדעת את סיפור הרקע של הצוות, כמה זמן הוא קיים ? האם זה צוות חדש או וותיק ? האם נוספו חברים חדשים או עזבו ? כמה זמן ראש הצוות מלווה אותם ? מהם היחסים בין ראש הצוות לעובדים? מה המטרות המקצועיות שבגללו הצוות הוקם ? ועוד.. חלק מהשאלות ניתן לקבל מענה (רובד גלוי), אך הרובד הסמוי עולה הרבה פעמים במהלך הסדנה. לאחר שבררנו את השאלות והגדרנו את המטרות, ניתן לעבור לתכנים של סדנה לפיתוח צוות עובדים:
 
דוגמא לסדנת פיתוח צוות
  1. הצגה עצמית של כל אחד מחברי הצוות
  2. משחק המדגים את חשיבות הדו שיח והפתיחות.
  3. שלבים בהתפתחות עבודת צוות
  4. תרגיל לכל הקבוצה בהתאם למטרות תוך קיום דיון.
  5. חשיבות שיתוף פעולה בצוות.
  6. חלוקה לקבוצות ונתינת משימות לכל קבוצה ודיון
  7. הסקת מסקנות והסכמה על לדרכי פעולה חדשים.
  8. משוב ופרידה.
 
אם אתם חושבים כי הצוות שלכם יכול להגיע להישגים גבוהים יותר אך משהו "תקוע" זה הזמן לעשות צעד אחד קטן ולהתקשר...טלפון במשרד 03-5590868 או ישירות לנייד 050-5711160 (עד 22:00 בלילה).
 

 
הרצאה במלון דן בת"א למנהלי/ות משאבי אנוש

ביום חמישי האחרון התבקשנו לערוך הרצאה בנושא פיתוח צוות וסדנאות גיבוש לעובדים עבור כנס של מנהלים / מנהלות משאבי אנוש ורווחה שהתקיימה במלון דן ת"א.
בהרצאה שמנו דגש על פיתוח צוות דרך בחירת סדנה נכונה עבור העובדים.
הנושאים שהוכנו להרצאה:                                                                                                                              .
1. הפקת ערב גיבוש לעובדים -  הציפיות של מנהל/ת משאני אנוש אל מול  נותן השירות. שימת דגש על התכנים, הכימיה, והמטרה של ערב חברה. 
                                                                     
2. ההבדלים בין סדנת כייף לבין סדנת פיתוח צוות. 
בעוד שסדנת כייף עוסקת בפעילות קלילה ומצחיקה שתפעיל את הצוות, שתגרום לאנרגיה טובה יותר, כגון :סדנת צחוק, גרפולוגיה, שפת גוף, תקשורת לא מילולית, סדנת תאטרון ועוד. בסדנת תהליך של פיתוח צוות המשמעות להעביר את הקבוצה ממצב אחד למצב שני. במקרה כזה יש צורך במנחה קבוצה שיבדוק באיזה מצב הקבוצה נמצאת, מה הבעיות האמיתיות והמדומות ויגבש סדנא שיכולה להתפרס על מספר מפגשים. במהלך הסדנא הצוות יעבור תהליך ובסופו ימצא הפתרון המצוי. 
                                                                                  
3. בחירת סדנה בהתאם למצב שבו הצוות נמצא -  על פי משנתו של ד"ר קנתיבלנצירד אוריינטציה, אי שביעות רצון, פיתרון, יצור, ומהו המקום של מנהל/ת משאבי אנוש וראש הצוות.

4. משמעות של התפיסה "אלרגיה" מצד העובדים, הלקוחות והחברים/ות ששותפים/ות לעבודת הצוות.
                                                                                 
5. תפקיד צוות עובדים בבחירת סדנא עבור ערב חברה - כאשר יש מספר אפשרויות שמתוכם הצוות יוכל לבחור את סוג סדנת גיבוש המתאימה לו ביותר, העובדים לא ירגישו שקובעים להם אלא הם שותפים פעילים בהחלטות.השליטה על הבחירה עוברת בעצם לידיים שלהם.                                                                                                             
6. עשיית נוהל עדכון עבור ערב חברה - לדוגמא אם עושים ערב גיבוש יש צורך לעדכן את מנהל/ת משאבי אנוש. כך שהוא ידע שראש הצוות והמחלקה מתכננים ערב גיבוש. מנהל/ת משאבי אנוש יהיו שותפים לדרך ויתפסו כמי שעוזרים ולא כמי "שלא נוקפים אצבע".                                                                                                                              
7. הוזלה במחיר והיתרונות הטמונים בכך- הרבה פעמים כמנהלי ומנהלות משאבי אנוש יכולים להוזיל את המחיר בהזמנות עתידיות להמשך ההתקשרות עם ספק הסדנא. הדבר יכול להוזיל את מחיר הסדנא כך "ערך" מנהל/ת משאבי אנוש ומחלקת הרווחה עולה. 
                                                                         
8. חשיבות מיקום הסדנה בערב חברה – במידה ולא יודעים היכן לעשות ערב גיבוש אנו ממליצים לערוך אותו באחד הבתים של העובדים, הדבר יעזור לרתום את העובדים לערב גיבוש, ניתן לבקש מכל אחד להביא משהו נוסף כמו משחק חברתי שהם צריכים לחשוב עליו ולחילופין סוג מסוים של אוכל.  
                                                                                 .
9. חשיבות מיקום בסדנה לפיתוח צוות – במצב כזה יש שני אופציות, אחת לעשות את הסדנא במקום העבודה בתנאי שיש מקום לפעילות בו. המצב השני הוא בחירת סדנא במקום נטרלי.      

10.בחירת "סדנת תהליך" של פיתוח עבודת צוות במקום נטרלי עוזרת בכך שאין גירוים חיצונים, מנהלים, עובדים לא "מופרעים" על ידי בקשות דחופות כך שהם צריכים לצאת מהסדנה. 
 
11. חשיבות מיקום הסדנה - במידה ונבחר כי הסדנה תיערך מחוץ לכותלי המשרד, תיווצר אווירה שונה שתעזור בקידום התהליך והתוצאות של צוות העובדים.
 
לאחר ההרצאה עשינו פעילות חברתית לעובדי/ת מחלקת משאבי אנוש והרווחה שכללה גרפולוגיה ופירוש חתימות וכן שפת גוף על פי רושם ראשוני ובסיום השתתפנו בתוכנית אלתור ומשחק של חברי "פרוביזורי". 
 
להזמנות סדנאות גיבוש לעובדים ורעיונות עבור פיתוח צוות, פיתוח ארגוני ועוד...
ניתן ליצור איתנו קשר בטלפונים הבאים : במשרד 03-5590868 וכן בנייד 050-5711160
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
יום גיבוש לעובדים- workers DAY party
מנהל/ת רווחה ומשאבי אנוש! הפקת יום גיבוש כיף לעובדים מצריכה בחירת פעילות מחברת ושוברת שגרה, שתשמח ותפנק. לפניך מבחר רעיונות אופטימליים לבחירת הופעה, הרצאה, סדנא, אטרקציה, הפעלה, שיותאמו לקונספט האירוע ולאופי העובדים והמנהלים..
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.