אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

שנת הלימודים עומדת להסתיים. הקיץ כבר כאן ועכשיו נותר לארגן פעילות חברה מגוונת ומהנה.
.                                                                                                                                                                   .
הפעילות היא כלי נהדר להיפרד עם טעם מתוק בפה או לחזור אל ימי ההערכות ולפתיחת השנה בצורה טובה יותר. לפניכם מספר סדנאות שיכולות לשמש אתכם למגוון אירועים:
                                                                                                                                                                        .
סדנה למורים - משחקי גיבוש – פעילות מהנה הכוללת: תחרויות, משחקים, הפעלות, משחקי זוגות, משחקי קבוצות.
.
סדנה למורים - גרפולוגיה – נחשוף את רזי כתב היד, חתימות, יצרים, תקשורת, זוגיות, בצורה הומוריסטית וייחודית. נשלב גם סימנים לגילוי "מעתיקנים". 
.
סדנה למורים - יוגה צחוק – סדנאות שמטרתם לגרום למורים והמורות לצחוק ותוך כדי כך להתגבש. תחרויות צחוק, תרגילי נשימה ומשחקי גיבוש וצחוק.   

סדנה למורים - שפת גוף – תדמית, אקססוריז, שפת גוף בין גברים לנשים, פלירטוט פרזנטציה מול הכיתה, רושם ראשוני מול ההורים, כל אלה יעמדו במרכז העניינים. 

סדנה למורים - אימפרוביזציה - משחקי קומדיה ואלתור, ג'יבריש, פנטומימה, משחקי תפקידים ואסוציאציה, תחרות "כוכב נולד".

סדנה משולבות - סדנאות שבהם נשלב בין אימפרוביזציה, גרפולוגיה, שפת גוף, יוגה צחוק, עבודת צוות. זאת סדנה חוויתית עם הרבה תכנים שישארו את המורות והמורים "המומים". 
________________________________________________________
הצעות לפעילויות וימי עיון

סדנה למורים - אינטליגנציה רגשית – בסדנה זאת נחשוף את סודות האינטליגנציה הרגשית, נאפיין ונעודד רמת מודעות גבוהה בקרב המורים והמורות. 

.
סדנה למורים -לחץ ושחיקה – דרך מדיטציה נלמד כיצד לשחרר ולהרפות, נוסיף לתפריט תרגילים של יוגה צחוק, נלמד קצת תיאוריה על לחץ ושחיקה במיוחד בבית ספר שלפעמים התחושה קצת "מלחיצה" מובטחת לכם חוויה בלתי רגילה.

סדנת מנהלים - נלמד תיאוריות בתחום המנהיגות, מהו תפקיד העצמה, מהם תפקיד המורים בראי זמננו, סגנונות טיפוסי מנהיגים וכיצד הם נתפסים בעיני הציבור.

.
סדנה למורים - ניהול זמן – האם יש דרך הנכונה לנהל זמן נכון, ניהול זמן אישי, ניהול זמן בשיעור, הפעלות אשר ידגימו את חשיבות ניהול הזמן וקבלת טכניקות לניהול זמן אפקטיבי.
.
סדנה למורים - פענוח ציורי ילדים– דרך ציורים של ילדים, נלמד מהם סימני מצוקה, אלימות, נמשיך גם לכיוון ציורי העצים ונלמד על תפקידם בתחום המקצועי. 
.
לקבלת ייעוץ עבור סדנאות גיבוש רעיונות ,הפעלות ניתן ליצור איתנו קשר באמצעים הבאים: טלפון במשרד 03-5590868 או ישירות לנייד 050-5711160
_______________________________________________________
מאמר על עתיד החינוך בארץ


ההתמודדות של המורים והמורות קשה יותר מתמיד, גדעון סהר, שר חינוך בקדנציה ראשונה מגלה רצון אמיתי לקדם את נושא החינוך. לזכותו הוא יכול לזקוף גם את אישור התקציב למשך השנים 2011-2012 שבה תקציב החינוך יגדל סביבות העשרה אחוזים, מדובר על תוספת של למעלה משלושה מיליארד ₪ במשך שתי השנים הקרובות. אם כך הדבר, נשאלת השאלה כיצד יתורגם הסכום האדיר הזה לטובת החינוך ?
אורי יוגב שפרש מתפקידו כיו"ר המועצה הלאומית לכלכלה טוען כי כמות המשאבים שהוקדשה לרפורמת "אופק חדש" הינה חמש מילארד שקל וכי שר החינוך נהנה מעוצמה פוליטת גבוהה. לשיטתו תוספת התקציב תעזור לקדם את מערכות התקשוב בבית הספר ואת הרפורמה בהשכלה הגבוהה. 
בעקבות כניסת אופק חדש נקבע שכל מורה שאין לו תואר יצטרך תוך חמש שנים לעשות השלמה לתואר ראשון אחרת יאבד את מקומו. ( כיום שבעה אחוז מהמורים והמורות הם ללא תואר ראשון). לאחרונה פורסם בעיתון הארץ כי שר החינוך גדעון סער מוציא תוכנית לסטודנטים בעלי תואר שני שבו הם יקלטו במערכת החינוך למשך שנתיים לפחות ובתמורה יקבלו מלגה ללימודים לתואר שני, כמו כן יוצאת תוכנית חדשה ששמה M-Teach לקבלת תעודות הוראה.
בעצם יש ארבע גורמים המשפיעים על תחום ההשכלה בישראל בגיל הצעיר  : 

1.התלמידים
2.המורים/ות
3.תוכניות הלימוד
4.מקום הלימוד.

 
א- השקעה בפיתוח תוכניות לימוד מגיל הרך בתחומים כמו, עישון, נהיגה, אלימות, סובלנות, דמוקרטיה, לצד השקעה בפרויקטים בתחום המדעים, כל אלה יחסכו למשק מיליוני שקלים, כאשר אותם ילדים יגדלו ויהפכו לאזרחים טובים של המדינה ויוכלו לתרום תרומה משמעותית. כמובן שגם להורים,לסביבה ולסוכני החברות יש תפקיד חשוב בחינוך הילדים אבל זה כבר נושא אחר. 
.
ב- המורים שיוצאים לשנת שבתון או לחצי שנת שבתון נרשמים לקורסי גמול מה שיכול להעניק להם הטבה בתחום הכספי. כנ"ל לגבי יציאה ללימודים אקדמים.
אנו ממליצים לתת קורסים מסובסדים למורים אחרי צהרים, גם לאלה שלא עושים שנת שבתון. בדיוק כמו עובדי מדינה שלומדים בקורסי גמול השתלמות אחרי צהרים וחבריהם לעבודה שמצטרפים אליהם כדי להעשיר את ידיעותם.
קורסים בתחום שפת גוף ועמידה מול קהל, שיעורים בפיתוח קול, אינטליגנציה רגשית, אסרטיביות, גרפולוגיה, התמודדות מול מקרי אלימות. כל אלה צריכים להיכנס לעוגת התקציב החדשה.

ג- תוכניות הלימודים חיייבות להתדעכן ובקצב גדול יותר. עקב אכילס במוסדות וארגונים גדולים הוא עדכון ויצירת גמישות לשינויים. 

ד- שיפור התשתיות בתיכונים ובבתי ספר הינו המשלים לכל מה שנאמר. 
אם כך ניתן לצאת אל פעילות סוף השנה כאשר יש מקום לאופטימיות זהירה. 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.